Skocz do zawartości

Tunery: MINI D1 / M100


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak z każdym nowym produktem bywa to oprogramowanie musi być zmodyfikowane.

Poczekamy na następne i zobaczymy.

Wracam jednak do pytania czy ktoś podłączał MINI do wzmacniacza audio z dekoderem dźwięku przestrzennego?

Taki dekoder z wyjściem optycznym to dobry pomysł.

Ja nie mam wzmacniacza audio z dekoderem a zamierzam kupić.

Jeżeli z MINI wychodzi cyfrowe kino domowe i to jeszcze kablem optycznym audio to zaraz biegnę do sklepu po wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety póki co z mini nie wychodzi sygnał AC3.

Na tvn (bo tylko ten kanał nadaje odpowiedni sygnał) nie można przełączyć na ścieżkę AC3.

Pozostaje czekać na nowy soft który uruchomi tę opcję podobnie jak 90% innych funkcji które obecnie nie działają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem styczność z tym dekoderem i jak dla mnie jest to totalna porażka.Jest mały i może ma ciekawy wygląd,ale widać że zrobiony z jakiś tanich materiałów.Pilot fatalny-ubogi,cieżko się wciska,ciężko reaguje.Menu i cała strona wizualna dekodera też mi się nie podoba,niby przejżyste-fajne,ale wszystko zrobione tak żeby było,nie wygląda to za ładnie.Sprawdzałem go u siebie i w porównaniu np.do Echostara 717 ma znacznie gorszy obraz,tzn kolory są mdłe mało jaskrawe.Połowa funkcji narazie nie działa,niby na nowym sofcie ma działać...ciekawe kiedy to będzie :] No i co najważniejsze(z tego co czytam na forum nie była to tylko przypadłość dekodera,który ja miałem okazje wypróbować) dekoder się wiesza :/ czasem co 5min czasem co 10 czasem co 20 itd....jak mu się podoba,nie pozostaje nic innego jak odłączyć mu zasilanie :/ Wymieniłem z kumplem ten dekoder u dystrybutora,dali nam nowy,z tego co wiem ten nowy już po 30min raz się zawiesił,zobaczymy jak będzie dalej.Cena tego dekodera to przeszło 140zł a koszt produkcji pewnie z 50zł :lol: jak nie mniej :wink: Jak dla mnie to Cyfrowy Polsat wypuścił [beep] jakich mało,współczuje posiadaczom tego dekodera,ja mam Echostara 717 również nie jest to super dekoder ale jak dla mnie o niebo lepszy od Mini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam MINI i obraz ma rewelacyjny :brawo: . Kolory są bardzo dynamiczne i bardzo dobra ostrość.

Fakt oprogramowanie jeszcze jest modyfikowane, ale nie oglądam oprogramowania tylko programy :? .

Ustawiłem dekoder pod TV LCD pomiędzy stopą a ekranem i się tam zmieścił :D .

Widać tylko led i to mi pasuje. Inny większy dekoder to musiałbym już stolik z półką dla niego kupować .

Tak, więc pasuje to MINI. Podoba mi się srebrny, ale czarne były pierwsze. No i czarny pasuje do TV LCD, jaki mam. Faktycznie pilot to odczucie indywidualne. Mnie nie przeszkadza. W porównaniu do innych gdzie nigdy nie wiadomo, co naciskać ten jest prosty i łatwy w obsłudze. Przyciski są tam gdzie trzeba te najczęściej używane. Widziałem już w sieci drugą wersję pilota i tu przyznam ucieszyło mnie to :D . Jest czarno srebrny i przyciski są delikatniejsze i bardzo miło się nim obsługuje. Tak więc niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, to będzie test czy działają DiSEqC ? :?:

Ale testowałem MINI na przełączniku: dwa wejścia z LNB i 8 wyjść.

Na tym przełączniku działał prawidłowo :P .

Nie miałem innych przełączników więc nie potwierdzę ale jak działa na tak dużym zestawie to znaczy że DiSEqC wysyła prawidłowo :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ciekawe porównanie. Jednak na tunerze nie dojedziesz do pracy aby zarobić na abonament. :P

Za jakiś czas pewnie zorganizują jakąś promocję i zjadą z ceną za tunerek (takie promocje już były). Jednak dobrze by było, aby cena "normalna" była taka sama jak przy wykupywaniu innych pakietów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, na dekoderze nie da się jeździć a szkoda :wink: .

No, ale myśląc tym tokiem to można oglądać teleturniej, nauczyć się coś i wystartować :roll:

Praktycznie wieczorami po 23: 00 rozdają ładne dziewczyny pieniądze z ekranu. Wystarczy tylko podobno zadzwonić. Tak więc można zarobić na dekoderze nawet na nim nie jeżdżąc :brawo:

No, ale to tematy rzeka. Może nie rozwijajmy go, bo wpadniemy w fale :oops:

 

Moim zdaniem ważne, że mamy krajowy dekoder i Chińczyk się już z nas nie będzie śmiał, że nic w środku Europy nie umiemy zrobić. To jest bardzo ważny moment. Przyznam, że trzeba do tego kilku odważnych ludzi :P

Czekam jeszcze na nowszą wersję oprogramowania. Na start to wystarczy, ale potrzeba wzbogacenia tego co jest. Zastanawiam się nad ekranem wywoływanym z pilota przyciskiem "C". Ukazuje się ekran z parametrami oglądanego programu i paskami graficznie pokazującymi sygnał. Problem w tym że dolny pasek pokazuje S/N, czyli stosunek sygnału do szumu a ja sadziłem cały czas, że to jest pasek od jakości jak w niektórych innych dekoderach. Teraz pisze Q a działa jak S/N bo sprawdziełm to dokładnie.

Mam, więc pytanie do was, który tam powinien być prezentowany wskaźnik. Moim zdaniem Q to znak jakości. Ustawiałem dekodery, które miały wyświetlany wskaźnik Q i gdy dobrze nakierowałem antenę osiągałem 100% i obraz zawsze był idealny. Może by zastanowić się, co tam powinno być wyświetlane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio w punkcie CP i pytałem się o aktualizacje oprogramowania dekodera Mini. pani stwierdziła że "inforatycy pracują nad tym", kurcze jeśli wszystkie funkcje które są zapowiadane wejdą w życie, ten dekoder nie będzie chyba najgorszy . Właśnie wypisałem sie z łódzkiej kablówki Toya, na koniec czerwca idę do Polsatu po dekoder mam nadzieje że do tej pory coś wprowadzą z nowych funkcji. Oby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

 

Zakupiłem dwa dni temu Pakiet Mini + Mini D1.

Wszystko ładnie ruszyło. Zrobiłem zeza na Astre, żeby babcia mogła odbierać trwam :)

Byłoby ok gdyby po podpięciu konwerterów do Diseqc nie wyskakiwał mi komunikat "Zwarcie na LNB, prosze sprawdzić instalację bla bla"

Kable na pewno nie mają zwarcia. DiseqC mam model GD-21D 2x1 . Możliwe, że to jego wina ?

W Opisie tunera napisane jest, że obsługuje DiseqC 1.0 a na switchu napisane jest DiseqC 2.0.

Sprzedał mi go gośc w punkcie gdzie kupiłem Zestaw polsatu, więc przypuszczam, że chyba wiedział co mi sprzedaje ..

Jestem laikiem w tych sprawach prosze o wyrozumiałość :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie jestem pewny, ale nie wiem wogóle czy ten tuner obsługuje DiseqC tzn. czy w tym sofcie jest to umożliwione. Jeśli nie to uruchomią to w nowym sofcie - data narazie nie znana. Chociaż jeśli działa to zła wersja DiseqC spróbuj tą 1.0 i zobacz wtedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówicie, że to raczej wina softu. Ciekaw jestem kiedy będzie jakiś update ..

Troche mi zalezy na czasie i teraz jestem w kropce. Myślałem jeszcze, że może ten diseqc nie współpracuje z tym dekoderem i może spróbować z innym ? Ewentualnie jeszcze podjade do sklepu, żeby mi wymienili dekoder tylko czy uznają taką reklamacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Niekiedy dekodery w współpracują z niektórymi przełącznikami, dlatego wina może częściowo leżeć po stronie DiseqC, ale soft jest jeszcze niedopracowany, bo to stosunkowo nowy sprzęt więc mogą być problemy.

2. Ludzie niekiedy jeżdżą do APS'ów i wymieniają ten dekoder, bo coś tam jest nie tak i właściwie sprzedawcy jakoś szczególnie nie utrudniają tej procedury, ale ja bym się z tym wstrzymał, bo dla mnie to wina softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[beep]a jasna, to chyba faktycznie zostaje czekac na nowy soft :x

Szkoda, ze do pakietu mini nie ma do wyboru innych dekoderow :/

 

Ok Panowie :-)

 

Wziałem cały sprzęt do pracy (dekoderek D1 i diseqc) wpiałem pod astre i hotbirda. Wszystko działa !

Więc przypuszczam, że jeden konwerter w domu robi zwarcie. Wszystko inne wykluczone. Co dziwne oba konwertery łapią wszystko. Kanały z Astry oczywiście dodane na końcu bez możliwości ułożenia itp. Jednak nie znikają po wyłączeniu dekodera

jak to kolega wcześniej napisał. Jak na teraz to wystarczy. Kupie nowy konwerter i będe się bawił w domu.

Dzięki za pomoc. Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...