Skocz do zawartości

Tunery: MINI D1 / M100


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko, że Sagem, to nie jest ten sam dekoder, co Mini D1 :wink: Dekoder w takim stadium rozwoju na którym jest Mini D1, może jeszcze nie obsługiwać DiSEqC'a, aż do czasu wydania konkretnego softu :| I Paranoic'owi pewnie o to chodzi, czy na dekoderze Mini D1 - tworze Cyfrowy Polsat Technology - po ostatniej zmianie softu, da się odbierać 2 satelity (HB i Astra) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Mini D1 to jest dekoder, który budują od podstaw - i dopiero w miarę upływu czasu mogą udostępniać soft, który umożliwi wykorzystanie pewnych funkcji, które inne dekodery mają już w standardzie :] A to, czy Mini D1 obsługuje DiSEqC'a, czy nie, to ja nie wiem, bo nie mam tego dekodera :wink: I dlatego Paranoic się pyta o to, ale nikt, kto posiada Mini D1 i zaktualizował ostatnio soft nie chce mu odpisać :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam problem z pilotem do Mini dekodera. Od kilku dni nie mogę wybrać/przełączyć kanału przy pomocy klawiatury numerycznej na pilocie. Po naciśnięciu np 1 kanał sie nie zmienia, po ponownym naciśnięciu 1 pojawia się 11 (następnie 111, 1111 itp) i dalej kanał się nie zmienia.

 

Ktoś ma/miał podobny problem? Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem ponownie zareklamować dekoder mini jak zawiesił mi się 2 razy w ciągu 15 minut-byłem dzisiaj w APS i powiedziano mi że niestety to przypadłość wszystkich dekoderów mini. Nie chodzi o wadliwy sprzęt lecz o oprogramowanie (soft) które steruje ów nieszczęsnym urządzeniem. Ostatni soft ver 5 ileśtam okazał się nie dopracowany i informatycy pracują nad tym niby....

Powiedziano mi że to problem ogólnopolski, i nawet jeśli mi wymienią na inny to będzie tak samo się zawieszać......ech-pozostaje chyba tylko czekać aż informatycy się popiszą i wypuszczą stabilny soft..

A jak widzę w broszurach media markt lub pokrewnych - reklamy dekodera mini to aż mi się nóż w kieszeni otwiera - pomimo tego że wiedzą że to bubel (mam nadzieję że bublem faktycznie jest soft a nie sprzęt) - reklamują to na całego....i się nie wstydzą...

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja wykonałem niedawno swoją pierwszą instalację satelitarną, właśnie z dekoderem Mini D1. Ustawiłem na oko patrząc na wydruk z jakiegoś kalkulatora ustawień z netu i od razu za pierwszym włączeniem Mini miałem obraz :D . Nie było wszystkich kanałów a te co były chodziły na Q:33 ale obraz taki jak na pełnej... Potem wziąłem na dach mały telewizorek plus tuner analogowy dla lepszej regulacji ale szczerze mówiąc wolałbym to zrobić właśnie dekoderem Mini (poziom jakości sygnału jest dobrze odwzorowany) gdyby tylko miał modulator...

 

Po ustawieniu zamieniłem konwerter na monoblock, jest obsługiwany bez problemu, ustawienie na diseqc 1.0, wybór satelity z listy po nazwie, normalnie można oglądać programy z dwóch satelitów. Nawet EPG działa dla niemieckich programów z Astry. Dekoder mi się nie wiesza (mam od początku nowe oprogramowanie 5.coś) ale często pokazuje głupoty w EPG, sporadycznie obraz się nie pokazuje po przełączeniu na kanał (a czasem dźwięk), no i zdarza się że nie chce przełączać kanałów. Pomaga reset wtyczką od gniazdka lub powrót do ustawień fabrycznych.

 

Dla mnie dekoder spełnia wymagania jakie mu postawiłem (odbiór programów z dwóch satelitów), nie mam zastrzeżeń do jakości obrazu a wręcz jestem pozytywnie zaskoczony. Kwestia awaryjności to myślę wyłącznie kwestia oprogramowania więc mam nadzieję że będzie ono dalej rozwijane... Szkoda tylko że mam do dyspozycji 8 list ulubionych programów a każda zawiera 200 programów z listy CP i nie da się ich ruszyć (widać CP wie lepiej jakie są moje ulubione programy :read: ).

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji oprogramowania na 5.cos tam dekoder bardzo dobrze funkcjonuje. Powiem nawet ze na tv LCD kanaly SD, szczegolenie te o niskiej jakosci, wygladaja lepiej niz z dekodera HD po HDMI. Obraz nie ejst moze tak ostry, ale ma takie lekkie 'ziarno' co powoduje ze gubia sie efekty kompresji i obraz wyglada po prostu ladniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Mam ten dekoder od wczoraj. Wszystko pięknie ładnie tylko jak jest w końcu z tymi ulubionymi listami kanałów?? Rozumiem ze lista podstawowa jest układana przez CP ale żeby blokować ulubione. Mam pakiet mini i wcale mi się nie uśmiecha mieć w ulubionych 200 kanałów z których 80% będzie nie aktywnych. Czy jest na to jakiś sposób ??

 

Pozdrawiam

CPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję masowe uderzenie na iCOK (chyba jest tam jakiś formularz czy adres mailowy ?) w sprawie tej listy ulubionych, bo wydaje mi się że to jest kwestia nie tyle techniczna, co polityczna i CP będzie bronić swojej "listy dwustu" jak lew :P żeby każdy przełączając kanały klął na czym świat stoi że nie wziął pakietu Super-Maxi-Git za 100zł w którym działają wszystkie programy i w dodatku lepszego dekodera w którym da się ustawić ulubione........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy coś pomoże zmasowany atak ale czemu nie. A może trzeba napisać do rzecznika praw konsumenta bo wątpię żeby to było w pełni zgodne z prawem. No chyba że chodziło im o ulubione listy Pana Solorza lub innych osobistości Polsatu :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś spostrzegł że te dekodery można kupic bez umowy dwumiesięcznej za 99zł w sklepie euro rtv agd,oglądamy przez 2 miesiące wszystkie kanały potem karta jest wyłanczana i dekoder twój jako fta,lub jak chcesz podpisujesz wtedy umowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaden dekoder nie dziala po wyjęciu karty. Dziwna sprawa, gdy karta dekoderuje zakodowane, ale z drugiej strony niekodowane powinien dekoder sam odbierac. Mimo wszystko w echostarach,mini,samsungach wyswietla sie komunikat o problemach z kartą

 

 

A co powiesz na ten post . viewtopic.php?f=7&t=6994&st=0&sk=t&sd=a&start=540#p181910

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie muszę wyprostować poprzednią wypowiedź. możliwe, że zdarzają się takie przypadki. Nie mam czasu na sprawdzanie wszystkich dekoderów z wszystkimi wersjami oprogramowania, szczególnie, że zazwyczaj trzeba mieć najnowszą wersję. W przypadku samsunga s305g w moim przypadku z nowym softem viva się koduje. analogicznie na mini, który rownież mogę sprawdzić. Swoją drogą żaden to odbiornik fta, skoro potrzebuje karty nawet do kanałów darmowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...