Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nie ma obowiązku publicznie określać swoich poglądów. To byłoby bardzo nie fair wobec dziennikarzy. Rodziłyby się niebezpieczne precedensy zmierzające do napiętnowań i otwartych konfliktów. A co z osobami, posiadającymi umiarkowane poglądy? Albo takimi, których mieszanie się w politykę nie interesuje? Oni też będą zmuszeni się określać jednoznacznie?

 

Uważam, że to chory pomysł. Wyobraźam sobie te sytuacje, w których wiele osób odmawia wywiadu dziennikarzowi np. TVN24, bo się z nim światopoglądowo nie zgadza. Utrudni to bardzo pracę w tym zawodzie. W mediach utworzą się ośrodki wzajemnej adoracji , i nikt już nie będzie zadawał niewygodnych pytań. Konserwatyści chyba do reszty stracili rozsądek i jeszcze odmawiają go widzom. Nie ma absolutnie żadnych przesłanek, wymagających wprowadzenia tej formy segregacji w mediach.

 

Każdy rozgarnięty widz np. "Kropki nad I", doskonale wie z kim ma do czynienia. Jeśli nie, to już jego problem, a nie Moniki Olejnik. Nie róbcie z widza idioty. Sam zdecyduje, co ma myśleć. Nikt nie musi go w tym wyręczać.

 

Jeżeli teraz, Twoim zdaniem, wszyscy wiedzą jakie poglądy ma taka Monika Olejnik, a nie ma żadnego problemu, to i tym bardziej problemu i żadnych niebezpiecznych precedensów nie będzie. Akurat goście zapraszani do studia są najczęściej osobami mocno siedzącymi w polityce i wiedzą, kogo popiera dany dziennikarz (a mimo to nie ma niebezpiecznych precedensów). Chodzi raczej o widzów. Nie każdy Polak musi mieć czas na dociekanie kogo popiera dziennikarz, którego ogląda po całym dniu harowania w pracy. Gdybym dostał jakieś zaproszenie do tv to nie miałoby dla mnie znaczenia, czy wiem nieoficjalnie o poglądach prowadzącego, czy oficjalnie, czy się domyślam, po prostu bym przyszedł.

 

"A co z osobami, posiadającymi umiarkowane poglądy? Albo takimi, których mieszanie się w politykę nie interesuje? Oni też będą zmuszeni się określać jednoznacznie?"

 

Każdy powinien się określać zgodnie z prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica, między "wszyscy wiedzą" a publicznym zmuszaniem dziennikarki np. TVN24 do ujawnienia swoich poglądów. To forma ekshibicjonizmu, czy też upokarzania (segregacji) człowieka. Niezgodna z prawem pracy, prawem człowieka i konstytucją RP. W demokracji czegoś takiego się nie stosuje i nie powinno mieć miejsca. Naprawdę uważasz, że to w porządku? Nie widzisz idących za tym negatywnych konsekwencji? Napiętnowania, zwolnienia, itp. Nie widzę żadnego wyraźnego powodu, żeby w trosce o mało rozgarniętych widzów, dziennikarz musiał oddawać część swojego prawa do prywatności.

 

Lepsze byłyby apele, żeby ci mniej rozgarnięci uczyli się lepiej używać możliwości swojego głównego organu. Niż te, zmuszające rozgarniętych do dostosowywania się do poziomu mas. Nie sądzisz? I nie ma przymusu oglądania TVN24. ;) Dla ciebie może i to nie ma znaczenia. Ale dla innych miałoby ogromne.

 

I co to jest ta "prawda"? Gdybym był dziennikarzem, to miałbym spore trudności z jednoznacznym określeniem siebie. Ponieważ, nie akcepuję w pełni argumentów żadnej ze stron. Nie wymagajmy od nikogo opowiedzenia się za jedną stroną barykady, bo to tylko prowadzi do konfliktów. Obecny status quo jest najlepszym, jaki wymyślono. Nie zmieniajmy czegoś, co działa dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypraszać to powinni raczej Waszczykowskiego, Ziobrę, Kempę czy Brudzińskiego. Ich wynurzenia wielokrotnie ubliżały wręcz rozwojowi cywilizacji. Paradoksalnie Macierewicz ma jakąś przyzwoitość, bo odmawia przyjścia do tej telewizji. On jest zadowolony, bo nie występuje w zdradzieckiej telewizji, ja jestem zadowolony, bo nie oglądam człowieka pozbawionego rozumu.

Edytowane przez widz666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypraszać dziennikarza za ciętą ripostę? Mam nadzięję, że nigdy nie dożyję takich czasów. :roll:

 

Dlaczego zawsze wychodzą ci łatwo obrażalscy? Bo nie potrafią znieść krytyki i słabo im idzie ripostowanie. Nie mają jaj się postawić. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ripostą, ripostą... :P

Poza tym, ja twierdzę, że lepiej zostać i oponentowi się spokojnie postawić (na słowa). Jeżeli stacja miałaby cię za to wyrzucić, to nie jest warta twojej uwagi. I dla ciebie będzie lepiej, jak cię wyrzucą, niż samemu wyjdziesz. Zostałbyś uznany za niepokornego i każdy by chciał przeprowadzić z tobą wywiad. I twoje akcje w środowisku rosną.

Wyjście stanowi dowód, że nie znosisz krytyki - w każdym razie, ja tak to odbieram. Nie warto więc z tobą rozmawiać. Taki Nixon wolał się popłakać i przyznać do błędów, niż obrażać się za niewygodne stwierdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo powiedziane "atakowanie", "insynuacja". Zwykła prowokacja, a raczej chęć starcia. Skwieciński po prostu boi się otwartej konfrontacji, bo musiałby wyłożyć wszystkie swoje karty. W TV nie ma miejsca na kółka wzajemnej adoracji. Jeżeli nie spodziewał się ataku, to tylko jego problem. Są trudniejsze tematy, jak ktoś sobie nie radzi, to nie powinien pchać się na antenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak było jest i będzie, że im skrajniejsza prawica, tym większy brak dystansu i obrażanie się. Zarówno wśród polityków, jak i wśród sprzyjającym im dziennikarzy. Oni mogą wszystkich oskarżać o wszystko, ze zdradą na czele. Prokuratura wtedy milczy. Ale niech tylko ktoś coś powie nie po ich myśli. Obraza na wszystkich. Tak jest wszędzie na świecie. A w Polsce oczywiście najbardziej.

 

Widziałem wczoraj zachowanie Skwiecińskiego, zachował się jak dzieciak. Prowadząca właśnie chciała udobruchać, zagadać, zmienić temat, żeby uspokoić zaognioną sytuację, ale wiadomo że faceci się wtedy honorowo stawiają. Dla niej taka sytuacja w programie na żywo jest też bardzo stresująca, kilka razy wcześniej tez były ostre polemiki między innymi dziennikarzami.  Kto słabszy psychicznie, ten wychodzi obrażony. Przecież to jest dziennikarz, który powinien panować nad sobą, być gotowy na polemikę. Jego orężem jest mowa. Nie zawsze się usłyszy miłe słowa i poklepywanie. Zwłaszcza jak się ewidentnie mówi głupio i populistycznie. Myślał że jest w redakcji TV Republika lub Trwam, a tu niespodziewanie ktoś się z niem nie zgodził. Skandal.

 

Teraz np. Ziobro atakuje Olejnik, która kilka razy przeprosiła za swój jakiś wpis czy zdjęcie. Widać że jest zmieszana, bo zrobiła jakąś wpadkę, zamieszczając coś nieświadomie i nie miała w tym złych intencji. Przeprasza kilkukrotnie publicznie, na antenie, a prymitywny Ziobro dalej w to brnie. Miała paść przed nim na kolana? Też chyba powinna albo uderzyć go w twarz albo wyjść ze studia, bo w analogicznej sytuacji tak by było. Tutaj jakoś nie znajdą się oburzeni zachowaniem Ziobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przed głupotą i insynuacjami takiego poziomu nie sposób się bronić. Nikt nie udowodni,że nie jest wielbłądem..

To twoja opinia. Dla mnie to wyglądało na prowokację. Zrobioną w stylu, jaki zwyczajnie uprawiał rozmówca. I to go tak dotknęło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znalezione na Wykopie

 

2014:
"Policja nie potrafi sobie z tym poradzić. Bezradni są także politycy. - Nowa emigracja nie chce się integrować, nie chce pracować. To nie odpowiada rzeczywistości - mówi prof. Ryszard Szulkin z uniwersytetu w Sztokholmie. Profesor zwraca uwagę, że młodzież pochodzenia cudzoziemskiego rekordowo często pojawia się w statystykach kryminalnych."
http://www.tvn24.pl/tu-europa,94,m/muzulmanski-problem-szwecji-plonace-przedmiescia-sztokholmu,472381.html

2015:
"Kwestie integracji imigrantów w zachodnich społeczeństwach bada na uniwersytecie w Sztokholmie prof. Ryszard Szulkin. - Powiedzenie, że generalnie nowa emigracja nie chce się integrować, nie chce pracować nie odpowiada rzeczywistości. Większość cudzoziemców, starych jak i nowych, chce się integrować -wyjaśnił."
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/jaroslaw-kaczynski-o-prawie-szariatu-w-szwecji-reakcja-szwecji,578242.html

No proszę, minął rok i nagle wszyscy chcą się integrować :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Kuźniara przejście do innego programu, wiąże się też na pewno z większymi pieniędzmi. Ale zmiana z porannego programu telewizji informacyjnej, do programu typowo śniadaniowego, w którym rozmawia się [beep]ie o gotowaniu, odchudzaniu, modzie itp., na pewno nie jest awansem i rozwojem zawodowym. Oczywiście może dostał tzw. prikaz nowych szefów to przeszedł, ale wątpię żeby był z tego jakoś zadowolony. Np. ja go często widywałem w TVN24, a w nowej roli do dziś go nie widziałem, bo wcale nie oglądam programu Dzień dobry TVN. Więc jednych widzów zyskał, drugich stracił.

 

Odwrotnie Pieńkowska, która przeszła z tego samego programu co teraz Kuźniar, do prowadzenia rozmów w TVN24 BiS. To akurat jest awans, bo właśnie rozmawianie nieraz z ciekawymi ludźmi o wydarzeniach na świecie, jest nieporównywalne od rozmów o pieluchach czy celebrytach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warte odnotowania,że Jarosław Kuźniar nie był tak cenny jak niektórzy tu uważali : http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/poranek-tvn24-wstajesz-i-wiesz-bez-jaroslawa-kuzniara-przyciaga-wiecej-widzow

Też mi odniesienie. Mogli porównać wynik sprzed tygodnia jego odejścia, a nie sprzed roku, gdzie widownia w tym okresie ale 2014 r. była całkiem inna, co innego było w TV, itd.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...