Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, lakiman napisał(a):

Chwileczkę, jak to nie łoży na TVN? 

Nie opłacam abonamentu od wybranych kanałów, tylko operator pobiera opłatę za cały pakiet w tym TVN 24, TVN..itd. 

TVN sobie świetnie radzi: przychody od abonamentów u operatorów podobne nie małe, reklamodawcy, zapewne sponsorzy itd.

Nikt cię do tego nie zmusza. To jest zasadnicza różnica.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Argument mało przekonujący, to wciąć twój dobrowolny wybór że opłacasz abonament operatorowi kablowemu, czy satelitarnemu. Przymusu płacenia nie ma.

 

Gdyby dało się kupić wybrane kanały za normalną cenę to miałbyś rację. Ale żyjemy w czasach, gdzie jak kupisz pakiet 50 kanałów to zapłacisz mniej, niż byś wykupił oddzielnie 10 kanałów, które cię interesują. Więc dużo osób musi płacić za ten kanał nawet jak go nie chcą, tylko dlatego by inne kanały miało taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, kolis napisał(a):

Więc dużo osób musi płacić za ten kanał nawet jak go nie chcą, tylko dlatego by inne kanały miało taniej.

Ale to nadal jest Twój wybór :)

Mój przykład pokazuje że gdybym nie chciał, to bym nie płacił, gdyż obecnie telewizja linearna jaką oferują platformy, czy kablówki nie jest mi potrzebna. Wystarczy mi streaming VOD + naziemna. W dużej mierze dla wielu osób płacenie za swoje "ulubione" kanały, to wciąż przyzwyczajenie.

Wiem że nie zawsze tak się, np. w przypadku sportu, ale jednak wiele osób może zmienić przyzwyczajenia i wybrać inne rozwiązanie. To jest właśnie wybór, a nie przymus.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadawcom jest to na rękę. Stabilny przychód "od gniazdka" nie ważne czy ktoś to ogląda czy nie.

Gdyby powstał projekt by płacić za wybrane kanały to ciekawe czy nadawca TVN 24 tak ochoczo by go udostępniał w określonych momentach w ramach "otwartego okna".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej napisał kolega kupno pojedynczych kanałów wyszłoby drożej, niż płacenie za pakiet, zatem płacenie za wybrane kanały by się nie sprawdziło w praktyce, chyba że ktoś by chciał mieć maksymalnie kilka.

W przypadku osób które abonują pakiety, TVN24 to grosze w całym abonamencie w porównaniu gdyby przeliczyć dotacje + abonament jaki otrzymuje TVP na pojedyncze kanały. Zatem nawet patrząc z tego punktu widzenia, za TVN24 w pakiecie nie płacicie prawie nic w porównaniu do tego co płaci się za TVP Info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2023 o 08:14, dvbtowiec napisał(a):

Serio to samo, tak samo? Uwielbiam ten symetryzm. Jeśli nie widzisz różnicy w poziomie dziennikarstwa między tym dwoma nadawcami na chwilę obecną, to tym gorzej dla Ciebie.

Obiektywna krytyka obu stron to nie symetryzm. Symetryzm to w moim odczuciu uprawiają obie te stacje, bo każda z nich manipuluje na swój sposób wybielając przy tym swoje grzechy. 

Fraza-klucz: Na swój sposób. Nigdzie nie piszę że robią dokładnie to samo, ale jednak w obu przypadkach jedni najeżdżają na drugich całkowicie zatracając obiektywizm, a ludzie dają się wciągnąć w ten teatrzyk. Do tego jeszcze TVN promuje moim zdaniem feministyczny i ultraliberalny światopogląd widzenia. 

 

W dniu 23.11.2023 o 09:26, Ipo napisał(a):

Mam nadzieję, że TVN teraz zacznie jeszcze bardziej rozliczać tych co władzę utracili. Komisje mam nadzieję obnażą jeszcze więcej prawdy...

TVN, jak każde medium działa pod dyktando swojego elektoratu. Widzowie TVN to najczęściej ci co głosują na poszczególną opcję polityczną i ulegają w równym stopniu efektowi złotej bańki.

 

23 godziny temu, Ipo napisał(a):

innych stacji nie oglądam

No właśnie. To tak samo jak wyborcy TVP. Po co oglądać inne jak ma się swoją bańkę na świat. 

Ja tam wychodzę z założenia że lepiej wcale nie oglądać mediów lub oglądać z różnych stron światopoglądu. Człowiek wtedy patrzy na to wszystko z dystansu i nie ulega manipulacjom z żadnej strony. 

22 godziny temu, lakiman napisał(a):

Tylko czy na to wystarczy im czasu, bo skupili się na razie głównie na jednym celu i oby się na tym nie zafiksowali jak w publicznej TV.

Ta fiksacja trwa już od dawien dawna, i właśnie o tym między innymi piszę. 

 

14 godzin temu, swordfish napisał(a):

TVN24 przekazu nie zmieni. Dalej będzie krytykować PiS, nawet jak znajdzie się w opozycji. Teraz TVN24 będzie mówił, że Polska jest krainą wiecznej szczęśliwości i wstajemy z kolan po mrokach pisowskiego średniowiecza

To jest i tak nic. Gorzej że wielu ludzi z racji braku wyboru lub słuchania tej propagandy uważa że TVN ma samą świętą rację. A przecież widać że ich widownia jest moim zdaniem tak samo zmanipulowana jak ci co oglądają TVP. Nie ma mediów które by nie manipulowały. 

Jak czytam albo słucham od innych że TVN jest „niezależny", „wolny", to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Oczywiście że nie trzeba oglądać telewizji, ale jedna osoba niczego tu nie zmieni. 

 

27 minut temu, lakiman napisał(a):

Wybór byłby, jeśli mogę kupić pakiet telewizyjny lub wybrać określone kanały.

 

Dokładnie tak. To samo z reklamami. Powinien być wybór reklamy których producentów chcesz wspierać, a których nie. 

To co inni określają jako wybór, to tylko iluzja wyboru bo dostają całą paczkę gotowych kanałów, a nie mają wpływu na to jakie kanały rzeczywiście są im potrzebne i dostosować pakiet pod siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Lannan napisał(a):

Fraza-klucz: Na swój sposób. Nigdzie nie piszę że robią dokładnie to samo, ale jednak w obu przypadkach jedni najeżdżają na drugich całkowicie zatracając obiektywizm, a ludzie dają się wciągnąć w ten teatrzyk. Do tego jeszcze TVN promuje moim zdaniem feministyczny i ultraliberalny światopogląd widzenia.

Otóż to "klucz". Ten swój sposób to krytyka która jest uprawniona w zawodzie dziennikarza i to widzimy w TVN24. W TVP Info niestety w wielu przypadkach to szczucie, jak słynne już "fur deutschland". Porównania tu nie ma zatem żadnego. A próbujesz go prezentować tylko dlatego że nie podoba Ci się krytyka, a nie podoba Ci się ze wzgl. na Twoje przekonania.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Ipo napisał(a):

Źle myślałeś. Zdarza się.

Czyli Tobie tak naprawdę podobało się to, co przez ostatnie 8 lat robiło Info. Jedyny problem był taki, że nie byli z Twojej "opcji".

@ipo @dvbtowiec Argument o niepłaceniu za pay tv jest demagogiczny. Za TVN, podobnie jak za Info i wiele innych stacji płacimy WSZYSCY. Chcemy czy nie. W cenie produktów tam reklamowanych.

Edytowane przez Mr. Music
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

za TVN24 w pakiecie nie płacicie prawie nic w porównaniu do tego co płaci się za TVP Info.

No tak średnio bym powiedział. TVN24 jest najdroższym kanałem od gniazdka w Polsce. To właśnie za TVP praktycznie nie płacisz, bo nie uiszczasz abonamentu, a te dotacje, w przeliczeniu na 38 mln Polaków to są grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

Ale to nadal jest Twój wybór :)

Mój przykład pokazuje że gdybym nie chciał, to bym nie płacił, gdyż obecnie telewizja linearna jaką oferują platformy, czy kablówki nie jest mi potrzebna. Wystarczy mi streaming VOD + naziemna. W dużej mierze dla wielu osób płacenie za swoje "ulubione" kanały, to wciąż przyzwyczajenie.

Wiem że nie zawsze tak się, np. w przypadku sportu, ale jednak wiele osób może zmienić przyzwyczajenia i wybrać inne rozwiązanie. To jest właśnie wybór, a nie przymus.

 

Płacenie za tvp to też twój wybór. Jeśli wyrzucisz telewizor możesz całkowicie legalnie za tvp nie płacić. Taka sama sytuacja, jak moja. Też masz wybór, najwyżej nie oglądniesz tvn24, jeśli nie zapłacisz za te kanały co ich nie lubisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kolis napisał(a):

Płacenie za tvp to też twój wybór. Jeśli wyrzucisz telewizor możesz całkowicie legalnie za tvp nie płacić.

Ale nie o takim przypadku rozmawiamy. Chcesz oglądać telewizję, filmy, seriale, sport, ale nie chcesz płacić za coś konkretnie. Wówczas w przypadku TVP wyboru nie masz.

Poza tym przypomnę o 2 miliardach dotacji który były ostatnio rok do roku. Nawet w przypadku wyrzucenia telewizora płaciłeś za TVP. Zatem gdzie ten wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominasz o tych miliardach, nazwanych rekompensatą ;)

Fajna ta wasza dyskusja, tylko jak już chcecie wyceniać kto ile płaci za dane medium to by się przydało opierać na konkretnych kwotach, bo pisanie, że ktoś finansuje telewizję X, bo reklamuje się tam firma Y, której produkty ktoś kupuje, albo i nie, bez podania jakichkolwiek liczb to trochę takie mało merytoryczne. To samo o kwocie od gniazdka, ja nie wiem ile to wychodzi podzielone przez 38 mln obywateli, w przypadku tych rekompensat chociaż sobie można to w kalkulator wrzucić 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Mr. Music napisał(a):

Za TVN, podobnie jak za Info i wiele innych stacji płacimy WSZYSCY. Chcemy czy nie. W cenie produktów tam reklamowanych.

Czyli za TVP płacisz potrójnie zgodnie z tą logiką, abonament, dotacja i w cenie produktów reklamowanych. Nadal taniej z TVN24 i jednak z wyborem nie płacenia dwóch pierwszych opcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up rozumiem że dla Ciebie TVN24 jest wzorem niezależności i i prawdziwej prawdy? :D

 

Prawda czyli zgodność z faktycznym stanem rzeczy. TVN 24 i TVP Info podają tylko częściowe pół-prawdy, czyli częściowo zgodne z faktycznym stanem rzeczy.

Jakby mieli przedstawiać 100% prawdy z faktycznym stanem rzeczy to nie podobałoby się to ani Tuskowi ani Kaczyńskiemu.

 

Tu na forum chyba nie powinniśmy stać po niczyjej stronie? Czy może tylko tak mi się wydaje? ;)

 

Edytowane przez DanielK
  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2023 o 14:28, dvbtowiec napisał(a):

Ale nie o takim przypadku rozmawiamy. Chcesz oglądać telewizję, filmy, seriale, sport, ale nie chcesz płacić za coś konkretnie. Wówczas w przypadku TVP wyboru nie masz.

Poza tym przypomnę o 2 miliardach dotacji który były ostatnio rok do roku. Nawet w przypadku wyrzucenia telewizora płaciłeś za TVP. Zatem gdzie ten wybór?

 

Nie dotacja, tylko rekompensata za osoby ustawowo zwolnione. Kolejne kłamstwo powtarzane przez tvn. Więc to nie za ciebie, tylko za osoby które są zwolnione i oglądają lub nie wyrejestrowały telewizora. A wybór masz taki: wyrzucić tv i nic nie oglądać, podobnie jak ja, nie kupować pakietów zawierających tvn (innych nie ma) i też nic nie oglądać. Albo płacić za coś czego nie chcesz i móc oglądać tvn. Ja też chcąc ze 3 kanały sportowe plus 3 tematyczne muszę wziąć paczkę 50-100 kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kolis napisał(a):

Nie dotacja, tylko rekompensata za osoby ustawowo zwolnione.

Jak zwał, tak zwał jest to płacone z podatków wszystkich obywateli, więc także Ty za to płacisz i ja.

8 minut temu, kolis napisał(a):

A wybór masz taki: wyrzucić tv i nic nie oglądać, podobnie jak ja

Ale ja chcę oglądać, dlaczego mi zatem te wybór dajesz? ;) Słaby argument.

Natomiast konkretnych usług czy pakietów już nie muszę kupować, wybieram to co chcę i to jest wybór. Nie twórzcie więc sztucznie jakiś bezsensownych teorii porównawczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...