Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Żaden skandal. Taka jest natura stacji informacyjnych, że jeśli jest jakaś informacja na tyle istotna, by ją powtórzyć w różnych pasmach, to się to robi. Nie wiem, w czym tu jakieś zdziwienie lub zaskoczenie, skoro tak kanały informacyjne działają od ponad 40 lat.
No to pora na zmiany bo według mnie, według młodej osoby nie powinno tak być.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, zefir napisał(a):

Poza tym Ty nie odróżniasz uchodżców od imigrantów  zarobkowych,legalnych i nielegalnych. Wujek google się kłania.

Co do pracowników rafineri,są to pracownicy sprowadzeni na kontrakty przez danego wykonawcę i państwo polskie jedynie wydaje im czasowe wizy z możliwością pracy. Mnóstwo polaków jest,było i będzie w podobnej sytuacji.Jest to legalne

To nie jest równoznaczne z tym że uchodźcami można straszyć, bo takie same zagrożenia mogą wystąpić na skutek masowego zatrudniania imigrantów zarobkowych.

Kultura, religia jest taka sama u uchodźcy, jak i imigranta i w obydwu przypadkach wymagana jest asymilacja.

I w tym kontekście brak rozróżniania zagrożenia jak to czyni także wiele osób i relacjonuje TVN24 jest uprawniony.

W TVP relacjonuje się to inaczej, strasząc jedną grupą, podczas gdy duża liczba imigrantów zarobkowych np. mieszkających w kontenerach, bez rodzin, również może stanowić zagrożenie. Nie można tego wykluczyć. Więc albo nie straszmy, albo bądźmy konsekwentni w straszeniu i obiektywni.

18 minut temu, pasjonat napisał(a):

No to pora na zmiany bo według mnie, według młodej osoby nie powinno tak być.

Jak to sobie wyobrażasz? Aby uzyskać informacje podawane w ciągu doby, musiałbyś całą dobę oglądać kanał informacyjny. Mało kto tak robi. Kowalski chce włączyć na godzinę o dowolnej porze i dostać zestaw informacji który jest niusem dnia, a nie godziny. Owszem rola kanału informacyjnego to dostosowanie się do bieżących wydarzeń, ale nie zawsze dzieje się coś na tyle interesującego aby ramówkę wypełnić czymś unikalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pasjonat napisał(a):

To niech będzie przeznaczone na to około 5-10 minut np. od 13:30 do 13:40, reszta nowe informacje i to samo cały dzień jak są informacje. Zawsze coś nowego się znajdzie z całego kraju i świata, a tutaj 5 informacji i dziękuję i to samo cały dzień. Aż się nie chce oglądać.

Jest coś takiego jak agenda. Ona nie jest tak konstruowana, że na jeden temat musi być sztywno 2,3, 5 lub 10 minut. Jeśli temat tego wymaga, to można na niego poświęcić nawet 60 minut, szczególnie że w stacjach informacyjnych, w przeciwieństwie do programów nadawanych w stacjach ogólnych, jest miejsce na szerzą analizę, komentarze, wyjaśnienie tła danego wydarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

To nie jest równoznaczne z tym że uchodźcami można straszyć, bo takie same zagrożenia mogą wystąpić na skutek masowego zatrudniania imigrantów zarobkowych.

 Mówić można dużo i kota ogonem odwracać,jak tylko komuś pasuje. Ja to przerabiałem osobiście,gdzie najgorzej było w Szwecji (bardzo szybko ją opuściliśmy) i w Holandii (Amsterdam)   Z tymi co pracowali można było nawiązywać kontakt,mają zupełnie inne podejście do życia. Niestety była to garstka,którą i ,,swoi" nie szanowali.  Zdecydowana większość nie chce pracować,zakładają swoje grupy,klany,gangi do których nawet policja się nie zbliża.Byłem,widziałem i sam doświadczyłem ich asymilacji,gdy w czasie pracy splądrowali nam mieszkania.

Nie chcę więcej opisywać,,ale każdemu nawet Tobie życzę abyś sam się przekonał jadąc do pracy za granicę i zamieszkał z Turkami, Afrykańczykami,czy nawet Arabami. (oczywiście tymi co nie chcą pracować) Wtedy pogadamy.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Le się nie zmieni. Koszt nadawania kanału informacyjnego jest bardzo duży. Informacje muszą być powtarzane, aby każdy miał szansę się z nimi zapoznać o dowolnej porze a dwa za dużo ich nie będzie ze wzgl. na koszty.

Teraz, zefir napisał(a):

 Mówić można dużo i kota ogonem odwracać,jak tylko komuś pasuje.

Odpowiedzialna telewizja nie powinna tak robić, bo w ten sposób się stygmatyzuje określone grupy społeczne i wzbudza niepokoje społeczne a także ataki na takie osoby, przez osoby które zbyt dosłownie odbierają takie przekazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

Jakbyś uzasadnił czego to ma dowodzić. Mają nie podejmować innych tematów? 

Już dwukrotnie wykazali Ci fejka. Na Twoim miejscu bym się ze wstydu spalił :)

A czy Ty czytasz uważnie? Wedlug mnie temat zamieszek we Francji potraktowany na odczepnego bez większej analizy i komentarzy. 

Jeśli już jesteśmy przy fejkach pani co opowiadała o inflacji w niedzielę powiedziała, że u nas jest największa w Europie zaraz po Węgrzech. Na potwierdzenie slów nie było żadnego wykresu/tabelki potwierdzającą ten fakt. Redaktor też nie ripostował.

Okazuje się, że wyższą inflację mają od nas państwa mające Euro - Litwa i Słowacja. Jakoś nie widzę nas na drugim miejscu.

https://tradingeconomics.com/country-list/inflation-rate?continent=europe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak? O której Moszyński czy ktoś inny nadawał relację BEZPOŚREDNIO z ulicy jak w CNN? Jacy analitycy czy socjologowie byli zaproszeni do studia, aby komentować na bieżąco wydarzenia? Czy był poruszany kontekst historyczny? Czy były dłuższe wypowiedzi lub przemówienia polityków francuskich tłumaczone na j.polski? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem wyrywkowo serwis o 14:00

Moszyński komentował wczoraj wydarzenia z Francji na żywo od godziny 14:08. 

Poza tym pięknie i płynnie zmieniasz narrację i oczekiwania. Zacząłeś od rzekomych niewielkiech fragmentów na końcu, potem że niby na PN jest więcej ok 14:00, teraz już przeszedłeś na pogłębioną analizę. 

Ciekawy progres opinii. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja Moszyńskiego z balkonu domowego z małą ilością migawek jest prześlizgnięciem się po temacie. Czy pokazywali filmiki, gdzie są okradane sklepy i magazyny? To publikują na swoich kanałach większość redakcji światowych, np. Daily Mail.

I akurat Donald Tusk w niedzielę wydał oświadczenie w mediach społecznościowych, że PiS sprowadza imigrantów zarobkowych z krajów arabskich. Lewica od razu skrytykowała słowa Tuska jako ksenofobiczne. Czy o tym było w TVN24?

 

Nie mam możliwości cofania TVN24, ale akurat sprawdziłem niedzielne Fakty TVN o 19:00. Na dzień dobry 4 minuty ataku na PiS i reklama PO. PiS sieje nienawiść do imigrantów i obraża Filipinkę na deptaku we Wrocławiu. Brak krytyki do słów Tuska. Potem minuta o atakach we Francji, czyli migawka.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pasjonat napisał(a):

To niech będzie przeznaczone na to około 5-10 minut np. od 13:30 do 13:40, reszta nowe informacje i to samo cały dzień jak są informacje. Zawsze coś nowego się znajdzie z całego kraju i świata, a tutaj 5 informacji i dziękuję i to samo cały dzień. Aż się nie chce oglądać.

Czyli jak ktoś włączy telewizor o 14 to już nie dowie się, że była na przykład katastrofa kolejowa w Polsce, bo mówili o niej przez 10 minut między 13.30 a 13.40? To jest stacja informacyjna, która ma skupiać się na istotnych sprawach dla Polaków, a nie mielić 100 informacji dziennie. Zamiast ważnych spraw będą rozmawiać o nieistotnych rzeczach z punktu Polaka, jak wybór vice ministra infrastruktury w Nigerii czy wylaniu rzeczki w Bangladeszu, bo ma być ciągła rotacja informacji? Jeśli kogoś interesuje życie na świecie to śledzi różne strony, a nie jest zmuszany do przyswajania setek informacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, swordfish napisał(a):

Relacja Moszyńskiego z balkonu domowego z małą ilością migawek jest prześlizgnięciem się po temacie. Czy pokazywali filmiki, gdzie są okradane sklepy i magazyny? To publikują na swoich kanałach większość redakcji światowych, np. Daily Mail.

Powiedzieli o tym w faktach opisując materiał. Czego Ty oczekujesz, że serwis informacyjny o 19:00 zdominuje informacja spoza naszego kraju? Informacja w pigułce wystarczy.

Czepiasz się dla samego czepiania. Wykazano Ci że byłeś w błędzie wygłaszając poprzednie tezy, szukasz dalej, tylko kompletnie nie wiem co chcesz udowodnić.

Informacje są podawane i nie są na końcu serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

Powiedzieli o tym w faktach opisując materiał. Czego Ty oczekujesz, że serwis informacyjny o 19:00 zdominuje informacja spoza naszego kraju? Informacja w pigułce wystarczy.

Czepiasz się dla samego czepiania. Wykazano Ci że byłeś w błędzie wygłaszając poprzednie tezy, szukasz dalej, tylko kompletnie nie wiem co chcesz udowodnić.

Informacje są podawane i nie są na końcu serwisu.

Rozumiem, że o bitwie o Empik lub o spaleniu budki przed Ambasadą Rosji na Marszu Niepodległości będą mielić przez wiele dni i biadolić o zdziczeniu polskich nacjonalistów? O płonących sklepach i autach w różnych miastach we Francji mogą podać w formie zwiastuna na film w ekspresowym tempie?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dzieje się w Polsce, drugie we Francji. Francja jest daleko od nas i wystarczy informacja telegraficzna w serwisie informacyjnym takim jak fakty. Od rozwijania wątków jest kanał informacyjny i tam tematy są omawiane szerzej i jako pierwsze lub jedne z pierwszych, wbrew temu co pierwotnie próbowałeś przedstawić.

Oczywiście jeśli ktoś chce tematem grać i straszyć Polaków, to wykorzysta i będzie temat grzał.

We Francji okazję do burd wykorzystały osoby które wykorzystają wszystko, aby takie burdy w[beep]ać. Podobnie było z poprzednimi protestami robotników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Je w ogóle lubię osobowość tego dziennikarza i to jakim jest dziennikarzem. Bardzo chętnie oglądam jego programy. W TVN24 GO jest także dostępny jego krótki cykliczny program "Sejm Wita", gdzie z humorem przepytuje posłów na korytarzach na wydawałoby się mało znaczące tematy, a odpowiedzi momentami bardzo ciekawe. Nagrywany telefonem komórkowym na wysięgniku, i jego miny w trakcie tego programu na niektóre odpowiedzi bezcenne :)

Dobry start młodego dziennikarza. Oby tak dalej.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...