Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Piszesz bzdury. Brak ukarania nadawcy nie oznacza nie podjęcia czynności tylko to, że w wyniku podjętych czynności stwierdzono brak podstaw do wymierzenia kary. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy czytać z uwagą każde słowo

47 minut temu, wislok napisał(a):

stwierdzono brak podstaw do wymierzenia kary.

 Nie stwierdzono.

Napisane jest wyraźnie, brak stanowiska

Cytat

nie odniosła się do skarg

Takie rzeczy czyta się literalnie. Więc albo ktoś napisał błędnie w artykule, albo sprawa nie została rozpatrzona.

W kolejnym zdaniu czytamy:

Cytat

nie są to zarzuty o charakterze formalnym

Co potwierdza wcześniejsze, że najprawdopodobniej nie zajęto stanowiska, skargi nie zostały rozpatrzone.

 

Nie ucz mnie czytać teksty prawnicze, bo trochę na tym zęby zjadłem, tu każde słowo ma znaczenie.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może zacytuję dokładniej, co przewodniczący Świrski powiedział, żeby nie było, że coś zmyślam:

"gdy obywatel składa skargę, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji ma obowiązek zareagować, zbadać sprawę".

Potem jest w kontekście skargi na TOK FM wzmianka, że przewodniczący podjął działania i wszczął z urzędu postępowanie "tak jak przewiduje procedura reagowania na skargi obywateli".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekazano stanowisko nadawcy, czyli zostały podjęte czynności( zbadanie sprawy) w świetle wyjaśnień nadawcy nie podjęto dalszych działań zamykając sprawę.

Znam to z autopsji pisząc do KRRiT w sprawie igrzysk Paraolimpijskich, w odpowiedzi dostałem ustosunkowanie się TVP, która otrzymała od KRRIT treść mojej skargi. Nadawca się odniósł, a KRRiT uznała argumenty nadawcy kończąc na tym czynności. 

Artykuł sam w sobie na który się przywołujesz nie jest pisany przez prawnika, a dziennikarza @dvbtowiec i tak pismo, które otrzymałem od KRRiT w 2018 jest odniesieniem się  choc final sprawy nie byl dla mnie satysfakcjonujący. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wislok napisał(a):

Artykuł sam w sobie na który się przywołujesz nie jest pisany przez prawnika, a dziennikarza

Weź może dokładniej go przeczytaj :) Dziennikarz cytuje słowa rzeczniczki KRRiT.

Cytat

"Wobec zmiany kierownictwa TVP i upływającej kadencji Przew. KRRiT postanowił zapoznać skarżących ze stanowiskiem nadawcy, bowiem kwestie poruszone w skargach należą do kwestii ocennych, nie są to zarzuty o charakterze formalnym" - przekazała "Presserwisowi" Dorota Malinowska z biura KRRiT.

 

Skoro KRRiT stwierdza że pomimo zadania pytania nadawcy, zarzuty w skargach nie są o charakterze formalnym, to mnie to mówi wyraźnie, odmawia wszczęcia postępowania.

Didaskalia, ale robią różnicę.

Dlatego ja taki jednoznacznie pewny tego nie jestem, chyba że artykuł jak i sama Pani rzecznik nieprecyzyjnie się wyraziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Poland napisał(a):

Tymczasem na Facebooku zaroiło się od dziwnych profili sponsorowanych szerzących fejki o Monice Olejnik.

Oni przynajmniej biorą za to kasę a Ty szerzysz to [beep] za darmo. Czasami naprawdę warto włączyć myślenie chociaż na chwilę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karuzela dziś wróciła i... 

W dniu 18.05.2023 o 20:33, Poland napisał(a):

Jeżeli karuzela miałaby kiedyś wrócić to w te same miejsce co w TVN24 BIS: 

image.png

Dzięki temu nie byłoby pustej przestrzeni na ekranie w czasie gdy nie ma pilnej belki. Problem tylko pojawiałby się gdyby owa była a potrzebna była też rozpiska gości na przykład wydania specjalnego. 

Jest dokładnie taka, no prawie. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby cała grafika wyglądała gdyby te logo było takie jak piszesz? Zmiany w moim odczuciu są na plus a jedyne do czego bym się przyczepił to forma pisania programów na karuzeli. Mogłoby to być tak samo jak w TVN24 BIS. 

Przy okazji zauważyłem że usunięto dotychczasowy problem z ucinaniem loga i zegara na części telewizorów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN24 w związku z dzisiejszą wypowiedzią Jarosława Kaczyńskiego wydało oświadczenie i ma zamiar podjąć odpowiednie kroki prawne:

Cytat

Redakcja TVN24 stanowczo protestuje przeciw nazwaniu dziennikarza zadającego ważne społecznie pytania "przedstawicielem Kremla". To kolejny atak władzy na niezależność mediów i kolejna próba tłumienia krytyki prasowej. Nie przestaniemy zadawać pytań. W interesie społecznym i w imieniu naszych widzów. Na tym polegają konstytucyjne zadania mediów, które są zobowiązane do kontroli instytucji publicznych. W związku z wypowiedzią Jarosława Kaczyńskiego podejmiemy stosowne kroki prawne w obronie naszych dziennikarzy i dobrego imienia TVN

https://tvn24.pl/polska/oswiadczenie-tvn24-po-slowach-jaroslawa-kaczynskiego-kolejny-atak-wladzy-na-niezalezne-media-7147373

  • Popieram 1
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie było o zaufanie do ministra obrony. W sytuacji zagrożenia ze strony Rosji jest to jak najbardziej ważne i zasadne pytanie, biorąc pod uwagę fakt, że tyle miesięcy nie informował o rakiecie, która wylądowała pod Bydgoszczą, a teraz zrzuca winę na wojskowych. W obronie swojego tyłka Błaszczak powie i zrobi wszystko, co tylko uzna za stosowne - nawet, jeśli narazi obywateli na niebezpieczeństwo.

  • Popieram 4
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne to jest. Wiadomo, że znowu ambsador, albo inny wysoko postawiony urzędnik z USA ustawi PiS raz dwa do pionu, a mimo to dalej próbują tego typu zagrań...

 

@wislok Oczywiście, co tam rakieta, która pół roku leżała w lesie, kiedy Onet wychwala prostytucję!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...