Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, wislok napisał:

Tvn24 pokazala wywiad z Łukaszenką wpisujac się w promowanie jego propagandy.

W tym wątku masz jakieś dziwne komentarze. Ja ten wywiad widzę tak że pokazano mi sposób myślenia tego człowieka i jego rozumienia świata.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu moim zdaniem wiele zależy od tego, jak to zostało pokazane, czy to było specjalnie powycinane, żeby to wyszło na promowanie, czy jednak pokazano to jako informację: był wywiad z Łukaszenką przeprowadzony przez czołową światową stację informacyjną, my to pokazujemy bo mamy z nimi umowę na materiały. O wywiadzie pisały też inne polskie media, wiem że nawet Polska Agencja Prasowa zrobiła z tego artykuł. Więc samo poinformowanie nie jest wpisywaniem się w propagandę Łukaszenki. Byłoby nim, gdyby zaczęto na podstawie tego kreować wizję typu "no, CNN robi z dyktatorem wywiad, no to wcale taki zły nie jest". Owszem, tu były kontrowersje z tego powodu, że dziennikarz CNN się zwracał do niego per "panie prezydencie", choć USA o ile dobrze pamiętam nie uznają jego zwycięstwa z sierpnia 2020. Ale z drugiej strony... to nie pierwszy raz, gdy CNN przeprowadza wywiad z postaciami kontrowersyjnymi. Często się zdarzało tak, że z tą stacją rozmawiali ci przywódcy, którzy otwarcie wykazywali antyamerykańskość.

 

Poza tym tu jeszcze taką ciekawostkę znalazłem: https://belsat.eu/pl/news/02-10-2021-cnn-nie-spelnila-zadan-lukaszenki-wywiad-z-nim-zostal-opublikowany-w-skrocie/

 

To, co bym zrobił przy takim wywiadzie, gdybym miał decydować o jego emisji, to "factchecking". Najpierw by można było ten materiał z CNN puścić, a potem zweryfikować to, co Łukaszenka powiedział i wskazać, że dane wypowiedzi są nieprawdziwe, sprzeczne z faktami. Tak bym widział naprawdę rzetelne dziennikarstwo, bo też nie powinno być tak, że się tylko robi taki "stojak do mikrofonu". Dziennikarz powinien weryfikować to, czego się dowiaduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wislok napisał:

Tvn24 pokazala wywiad z Łukaszenką wpisujac się w promowanie jego propagandy. Mimo wszystko szok.. 

Szokiem jest to jakie pleciesz bzdury. Wywiad był już wczoraj w Faktach po czym pokazano jak wyglądają jego rządy na Białorusi i powiedziano, że niby tak strasznie martwi się o tych ludzi na granicy, a obywateli swojego kraju traktuje jak śmieci.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego, że pokazali jak stanowisko TVN o jego zachowaniu jest znane od lat i nawet przy okazji wywiadu w Faktach go pokazali z najgorzej strony więc gdzie tu promowanie propagandy? Bzdury jakich mało! To idąc tym tokiem myślenia pokazując za każdym razem Putina promuje się rosyjską propagandę. Po prostu geniusz. 🤦😂

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli pokazują kogoś na antenie, więc powielają jego propagandę, dobrze wiedzieć. W takim razie niech nikogo nie pokazują, niech w ogóle wszystkie telewizje przestaną nadawać, bo jeszcze pokażą coś co ktoś odbierze jako propagandę...

Telewizja informacyjna ma za zadanie pokazywać wszystko, a nie jedynie wybrany wycinek rzeczywistości. Takie wałki to sobie publiczna robi, oni uwielbiają milczenie w wielu tematach. TVN24 o Łukaszence od długiego czasu mówi wprost jako o kim nie wartym funta kłaków, jako o kimś kto przywołuje najgorsze wspomnienia ze wszelkich autorytarnych przywódców, w żadnym wypadku nikt nie powiela jego propagandy. To, że ktoś jest oburzony sytuacją na granicy i tym jak Polska sobie nie bardzo radzi, nie oznacza że od razu popiera działania Białorusi, lodu na głowę polecam. Ale jak rozumiem, że dla Ciebie sytuacja graniczna jest całkowicie normalna, więc tutaj nawet nie mamy o czym dyskutować.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wislok napisał:

Tak, tak.. Widzialem jak relacjonowali wydarzenia na granicy. Tocka w tocke jak Białoruś. 

Tak, tak... Ty widzisz wiele rzeczy których inni nie widzą bo ich nie ma, ale od tego jest specjalny lekarz. 

Edytowane przez Ipo
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jak Frasyniuk przy biernej postawie prowadzącego obrażał polskich żołnierzy, widziałem relacje jak TVN oburzał się na obronę polskich granic i uważał, ze należy wpuszczać nielegalnych imigrantów o nieustalonej tożsamości. Wypierać fakty możesz, to twoja sprawa.

W serwisie o 21.30 nie poinformowano o zatrzymaniu Rafała Ziemkiewicza w Wielkiej Brytanii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem nie przeproszono za brak reakcji? Temat więc zakończony. Dalej uważają, że polskie służby i rząd traktują tych ludzi jak coś gorszego wyrzucając małe dzieci do lasu na zimno bez żadnych warunków do życia i ja się TVN-owi nie dziwię, że nie toleruje takich rozwiązań. Nie tylko TVN oczywiście.

 

Jaja sobie robisz? A kto to jest żeby o nim mówić? Zawrócili go bo ma zakaz wjazdu i nic więcej się tam nie działo. 😂😂😂 Znowu odleciales daleko w kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wislok napisał:

Mowicie, ze dzieci odsylane do lasu?

Bardzo wybiórczo dobierasz artykuły na dowodzenie swoich tez. Podobno oglądasz TVN24 żeby mieć szerszy ogląd na sprawy. 

Jakbyś oglądał wiedziałbyś to co wkleił kolega @Ipo w kolejnym linku. Na tej antenie mowa jest również że osoby podleczone w polskich szpitalach, także wywożone są ponownie na granicę.

Co jest niezgodne z prawem. 

Nie można tych informacji przegapić, gdyż są wałkowane od kilku dni. Zatem nie oglądasz TVN24, lub oglądasz i świadomie oszczędnie gospodarujesz informacjami. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim wpisie nic nie było o szpitalach, wiec kto tu pisze wybiórczo. Ja jedynie uzupelnilem twoj wpis przedstawiajacy wybrane wlasnie wybiorczo fakty, ze dzieciom nie jest udzielana żadna pomoc Inny uzytkownik pisze o pobiciu, gdy zapytalem o szczegoly okazalo sie, ze nie bylo pobicia, ale hejt. Do narracji pewnie nie pasowało, ze sądy, ktorych Tvn24 broni jak niepodległości nie uznały za hejt, co jest jednym wielkim skandalem. 

Nie oglądam Tvn24 24 godziny na dobę, moja wina, moja bardzo wielka wina. Ale chyba duzo lepiej niz inny uzytkownik, ktory stwierdzil, ze Dudy 6 lat w Tvn24 nie było. 

Edytowane przez Sentence
Usunięto offtopic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz oglądać - Twój wybór, pomyśl, że może ktoś inny chciałby zobaczyć ten wywiad. Po to jest wolny rynek by był wybór co się chce oglądać. Tak samo jak "Wiadomości" mają już niewiele wspólnego z programem informacyjnym. Też bym mógł rzec, że mogliby już tego czegoś nie emitować. Ale jak widać jest nisza na rynku, która potrzebuje tego czegoś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...