Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Sebek00 napisał:

Jakie gadki sobie daruję to pozwól, że ja będę decydował. 

TVN24 to nie media danej partii tylko przeciwne obecnie rządzącej a to zasadnicza różnica choćby do TVPINFO. 

Jeśli ktoś wydaje swoje pieniądze to może pokazywać co chce ( w ramach koncesji i nie łamiąc prawa ). 

W Twoim stylu wrzutka o nieuczciwych, nieetycznych dziennikarzach w domyśle pracujący w TVN24. 

Jeśli ta dezinformacja ma być taka jak niedawno próbowałeś udowodnić to tylko mieć nadzieję że tak nierzetelni w TVN24 będą już zawsze🙂

Oczywiście trzeba dodać że zmanipulowana przez autora. 

To twoja opinia. Tusk nie bez przyczyny ostatnio nazwal TVN fajna stacja. Jesli chodzi o przykłady moglbym je znaleść setki, tysiące, tylko jest problem -  nie oglądam tuby propagandowej TVm24 bo mam lepsze zajecia w życiu,  zwracam uwagę na wadza hipokryzje, ze jak politycy opozycji chca likwidowac krytyczne wobec siebie medium to byl zachwyt z Waszej strony. Ciekawie pojmowana wolność slowa... 

Projekt partii opozycyjnej zaklada  likwidacje Tvp Info oraz programow informacyjnych Tvp jak teleexpres, panorama itd. Mialem ten projekt ustawy w ręku i znam jego zapisy @Sebek00 wiec proszę nie szerzyć dezinformacji.

 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, wislok napisał:

To twoja opinia. Tusk nie bez przyczyny ostatnio nazwal TVN fajna stacja. Jesli chodzi o przykłady moglbym je znaleść setki, tysiące, tylko jest problem -  nie oglądam tuby propagandowej TVm24 bo mam lepsze zajecia w życiu,  zwracam uwagę na wadza hipokryzje, ze jak politycy opozycji chca likwidowac krytyczne wobec siebie medium to byl zachwyt z Waszej strony. Ciekawie pojmowana wolność slowa... 

Projekt partii opozycyjnej zaklada  likwidacje Tvp Info oraz programow informacyjnych Tvp jak teleexpres, panorama itd. Mialem ten projekt ustawy w ręku i znam jego zapisy @Sebek00 wiec proszę nie szerzyć dezinformacji.

 

Pelna zgoda,wolność słowa powinna iść w obie strony,a nie że opozycja nie lubi TVP to trzeba zlikwidować.Każdy by chciał żeby mu zadawano łatwe pytania ale nie na tym ma to wszystko polegać.

Wczesniej ktoś pisał że telewizja publiczna idzie z naszych pieniedzy ,ok ma racje,tylko trzeba dodać ,że te pieniądze są też na m.in sport seriale i teleturnieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bartosz10 napisał:

 

@muza_tvto w takim razie powiedz mi gdzie w tym materiale są jakieś "manipulacje i nieprawdy" ze strony TVP? (chodzi mi głównie o porównania obecnych wypowiedzi z dawnymi wypowiedziami)

Świetny przykład do analizy. 

Redaktor zarzuca Tuskowi kłamstwo. Jako dowód dalej informuje że w rzeczywistości 500+ nie został wprowadzony miesiąc po wygranej, ale kilka miesięcy później, rzekomo dzięki uszczelnieniu luki VAT i wojnie wydanej mafiom vatowskim. 

Na logikę, czy w okresie którym tworzy się rząd po wyborach, wszyscy zajęci obsadzaniem stołków i uchwalaniem nowego budżetu można w kilka misięxy zyskać aż tyle miliardów na oszustwach VAT? 

Teza jest jasna, to nie dzięki pieniądzom poprzedników, ale dzięki rzekomo miliardom odzyskanym z VAT jest 500+. Tak szczerze dajesz wiarę? 

Pytasz gdzie jest manipulacja? Bo moim zdaniem to jest dobry kandydat na manipulację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, wislok napisał:

To twoja opinia. Tusk nie bez przyczyny ostatnio nazwal TVN fajna stacja. 

Ja nigdzie nie napisałem że TVN24 to kryształowa stacja która pokazuje wszystko bardzo rzetelnie itd.

Mamy inne spojrzenie na media.

Zasadniczy błąd to porównywanie TVN24 do TVPINFO w sprzyjaniu tej czy innej partii politycznej. W konsekwencji tych porównań usprawiedliwiamy jakby TVPINFO w swoich działaniach i zarazem pokazujemy nierzetelność TVN24. 

Powinniśmy porównywać TVN24 do TVREPUBLIKA.  Wtedy obraz rzetelności byłby zupełnie inny.

Sumując TVN24 ma prawo mieć poglądy liberano-lewicowe i propagować je. 

TVREPUBLIKA ma prawo mieć poglądy prawicowe i pokazywać je za jedyne i słuszne.

TVPINFO niestety takich praw w opowiadaniu się za jedyną słuszną opcją nie ma. W tej chwili "prawicową" może za jakiś czas "lewicową". Tak wiem ta telewizja nigdy nie była niezależna ale to nie o niej temat. 

Mam nadzieję że wyraziłem się w miarę jasno i zrozumiale co do spojrzenia na media w szczególności TVN24 🙂

 

 

59 minut temu, wislok napisał:

Projekt partii opozycyjnej zaklada  likwidacje Tvp Info oraz programow informacyjnych Tvp jak teleexpres, panorama itd. Mialem ten projekt ustawy w ręku i znam jego zapisy @Sebek00 wiec proszę nie szerzyć dezinformacji.

 

Więc proszę zacytuj gdzie próbuje dezinformować?

2 godziny temu, Sebek00 napisał:

Nie zlikwidować tylko zmienić TVPINFO. 

Pewnie chodziło Ci o to stwierdzenie.?

To moja opinia co powinno się zrobić z TVPINFO a nie co kto ma jaki zamiar. To tak aby nie dezinformować 🙂

Edytowane przez Sebek00
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sebek00 podtrzymuję. Widzialem zapisy projektu i wiem co oznaczaloby jego przyjecie. Tvp nie mialaby prawa do nadawania nawet serwisuu Informacyjnego. 

Wyjasnie, ze nie oglądam Tv Republika bo inaczej pojmuję rolę mediów i nie zgadzam sie i nie daje im prawa do manipulacji i sprzyjania konkretnym silom politycznym. Ty przyznajesz TVN czy Tv Republika jakies prawo, ja nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sebek00 napisał:

 

TVN24 jest nie rzetelny za "swoje" pieniądze, a TVPINFO za "nasze" pieniądze widzisz różnice?🙂

 

 

Nie, nie ma żadnej różnicy za czyje pieniądze dana stacja jest nierzetelna.

 

Od stacji informacyjnej oczekuję informacji, a nie manipulacji, bez względu na to za czyje pieniądze nadają.

Edytowane przez diabeu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wislok 

Ja staram się pisać o realnym świecie a Ty o idealnym niestety utopijnym, to nas różni. 

Diabeu

Nie masz pojęcia o mediach i pieniądzach prywatnych. To proszę pokaż tą manipulacje. 

Każdy ma swoje poglądy. Nie ma stacji w 100% obiektywnej i nie będzie. Wbijcie to sobie do głowy.

Edytowane przez Sebek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, diabeu napisał:

Nie, nie ma żadnej różnicy za czyje pieniądze dana stacja jest nierzetelna.

 

Od stacji informacyjnej oczekuję informacji, a nie manipulacji, bez względu na to za czyje pieniądze nadają.

To też mit. Oczywiście na TVP składamy się w postaci abonamentu czy z naszych podatków jest finansowana rekompensaty . W przypadku TVN24 to nie jest tak,że ludzie za to nie płacą. Przecież mając platformę satelitarną czy kablową płacimy tym podmiotom,a oni płacą TVN24 opłatę od gniazdka. Wątpię by każdy mający kablówkę czy satelitę był zwolennikiem rzeczywistości przedstawianej w TVN-ie 24. Pakietyzacja sprawia, że często chcąc oglądać inny kanał jestem zmuszony abonować także te kanały, które nie oglądam i za nie płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mocno się dziwię, że tak długo trwa przyznawanie nowej koncesji dla kanału TVN24, bo to chwały nikomu nie przyniesie. Opinia na świecie o Polsce i tak już jest fatalna, a to może dobić zagraniczne inwestycje w naszym kraju. TVN24 pewnie jakoś sobie poradzi, bo jak nie dostanie koncesji od KRRiT, to postara się o nią np. w Holandii, ale wtedy należałoby odkodować ten kanał z satelity oraz wprowadzić FTA do Sky i innych wielkich platform. Zresztą dziwię się, że Discovery nie podjęło jeszcze takiej decyzji, tylko „kisi i dusi” ten „światowy” TVN24. Gadanie o prawach autorskich i umowach to ściema – odkodować i już.


https://satkurier.pl/news/206926/polskie-media-na-rozdrozu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wislok napisał:

To też mit. Oczywiście na TVP składamy się w postaci abonamentu czy z naszych podatków jest finansowana rekompensaty . W przypadku TVN24 to nie jest tak,że ludzie za to nie płacą. Przecież mając platformę satelitarną czy kablową płacimy tym podmiotom,a oni płacą TVN24 opłatę od gniazdka. 

To rozważania filozoficzne co jest bezpłatne a co płatne 🙂

Jak TVPINFO braknie kasy to Pan Kurski czy PiS nie dołoży ze swojej kieszeni aby utrzymać stację na rynku. Jak TVN24 braknie kasy to Discovery będzie musiało dołożyć z własnych środków ( zarobionych ) co pomniejsza ich zysk.

Myślę że to rozwiewa wątpliwości co, kto i za co płaci. 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę od siebie trzy grosze, bo ktoś wcześniej pisał czemu TVN nie przejdzie na zagraniczną koncesje. 
Rzeczywiście nie byłoby to problemem dla TVN24, ale nowa poprawka do ustawy medialnej obejmie też główną antenę TVN czy TVN7, a te na takiej koncesji już absolutnie nadawać nie mogą, ze względu na obecność w naziemnej TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak bezpłatne.Za wszystko się płaci w jakieś formie. Kanały ogólnodostępne utrzymują się z reklam,a reklamodawcy płacą pieniądze, które zostawiają u nich konsumenci. To nie filozofia kolego,a zwykłe prawa podstawowe ekonomii. Roizumiem, że jesteś przeciwnikiem istnienia mediów publicznych , bo one zawsze były finansowane z kieszeni podatników . Z oferty telewizji naziemnej najwyżej oceniam TVP .Tam znajdę mimo wszystko najbardziej wartościowe programy chociażby TVP Kultura czy inne pozycje, TVN czy Polsat i ich kanały to 90 % powtórki paradokumentów. Na stacjach komercyjnych nie znajdę takiej pozycji jak teatr TV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kilka minut pojawia się wypowiedź Miłosza Kłeczka, żeby wyjaśnił widzom TVP co się dzieje na sali bo oni nie są w stanie tego zrozumieć. Przyzwyczajeni są do tego, że w telewizji wypowiadają się tylko politycy PiS i „eksperci” czyli karnowscy, sakiewicz i kania którzy żyją jeszcze w XVIII wieku. Ciężko tego wymagać od ludzi którzy nie wiedzą co od 6 lat dzieje się w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, swordfish napisał:

Transmisja z dyskusji i z głosowania nad Lex TVN jest w TVN, w Polsat News i w TV Republika.

 

W TVP Info nie ma transmisji bezpośredniej, tylko co parę minut pojawia się relacja Mirosława Kłeczka z odpowiednią narracją.

TVP ma od tego TVP Parlament. Nie muszą robić szopki jak główny TVN z tego.

Edytowane przez diabeu
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, wislok napisał:

Nie ma czegoś takiego jak bezpłatne.Za wszystko się płaci w jakieś formie. Kanały ogólnodostępne utrzymują się z reklam,a reklamodawcy płacą pieniądze, które zostawiają u nich konsumenci. To nie filozofia kolego,a zwykłe prawa podstawowe ekonomii. Roizumiem, że jesteś przeciwnikiem istnienia mediów publicznych , bo one zawsze były finansowane z kieszeni podatników 

Nie jestem przeciwnikiem TV publicznej. Jestem przeciwnikiem propagandy czy pokazywania jedynej słusznej racji w zależności kto rządzi w danym momencie a tak niestety jest. 

Nie potrafisz rozróżnić pieniędzy publicznych od pieniędzy prywatnych... szkoda. Nie oglądając TVN24 masz wpływ na pieniądze z reklam, ja nie oglądając TVPINFO tego wpływu nie mam bo jak braknie to się "sypnie" z publicznych. I karawana jedzie dalej.

Tak to ekonomia TVN24 musi w tych ramach funkcjonować, TVPINFO nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sebek00 napisał:

Nie jestem przeciwnikiem TV publicznej. Jestem przeciwnikiem propagandy czy pokazywania jedynej słusznej racji w zależności kto rządzi w danym momencie a tak niestety jest. 

Nie potrafisz rozróżnić pieniędzy publicznych od pieniędzy prywatnych... szkoda. Nie oglądając TVN24 masz wpływ na pieniądze z reklam, ja nie oglądając TVPINFO tego wpływu nie mam bo jak braknie to się "sypnie" z publicznych. I karawana jedzie dalej.

Tak to ekonomia TVN24 musi w tych ramach funkcjonować, TVPINFO nie.

 

Potrafię rozróżnić , dlatego wiem, że wpływ na wydatkowanie pieniędzy publicznych mają politycy, którzy mają większość w sejmie . Dostrzegam,że TVP to nie tylko obszar publicystyki i informacji. Mnie przeszkadza przekaz TVN24 również i płacę za niego i także wpływu na to jak ta stacja funkcjonuje nie mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...