Skocz do zawartości

felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko ciekawe, że jakoś National Geographic nie przeszkadzała obecność Discovery HD w n i zgodzili się dołączyć kanał Nat Geo Wild HD. Taka sama sytuacja z Animal Planet HD - bo ten kanał może właśnie konkurować z Nat Geo Wild HD. Swoją drogą, dokumenty pomiędzy Discovery HD a National Geographic HD są wymieniane. Oglądany kiedyś na Discovery HD program o budowie pałaców lodowych obejrzałem ponownie na National Geographic HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może dlatego, że C+ ma na wyłączność NG HD i właśnie NG zastrzegło sobie, że DHD w C+ się nie pojawi.

 

W życiu nie słyszałem większej głupoty. "Będziemy w waszej platformie ale pod warunkiem że ich nie będzie" - podejście godne pogratulowania, ja bym na takie coś odpowiedział "no to nie będziecie i gońcie się" :P

Ale co to za polityka? To działanie przeciwko samemu sobie by było ze strony Foxa, nadawcy kanału powinno zależeć na tym aby swój zasięg poszerzać i być w ofercie platformy, a nie na tym żeby robić komplikacje w stylu 'będziemy u was, ALE...."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie mam dostępu do ID, więc nie wiem jak to tam wygląda.

Ale na Discovery Science, World, Travel & Living ciągle coś się zmienia pod względem jakości. Dziś zauważyłem, że na Science podniesiono rozdzielczość do 704x576. Podobnie zrobiono podczas przełączenia D. World na ten nieudany 16:9 (kiedy wreszcie to poprawią ?!). Od czasu wprowadzenia całkowicie polskiej wersji Travel & living rozdzielczość wynosi 720x576. Tak więc jest pewna poprawa na kanałach Discovery. Często jednak obserwuję na Travel & Living przez kilka dni jest bardzo ładny obraz - litery z logo są bardzo wyraźne, a za kilka dni wszystko jest zdecydowanie bardziej zamglone i brzydsze, a przy tym parametry (rozdzielczość i bitrate) są niezmienione. Potem wszystko wraca do normy i tak w kółko. Od dzisiaj znowu utrzymuje się ten gorszy stan.

Nie wiem skąd moja kablówka pobiera sygnał Discovery, więc możliwe, że na platformach cyfrowych nie jest to widoczne.

 

Ciekawe kiedy poprawią jakość obrazu na głównym Discovery Channel i Animal Planet no i kiedy wreszcie będzie normalne 16:9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Cyfrze+ jest dokładnie tak samo. Raz obraz calkiem ładny, raz rozmazany jakby mi oczy szwankowały. Ale ostatnio tak jak piszesz Discovery Travel&Living jest coraz ładniejszy i też chyba coś miesza z 16:9. W ogóle wydaje mi się, że Discovery coś szykuje, bo na każdym z kanałów widać jakieś zamieszanie. Czyżby szykowali nam niespodziankę z całkowitym przejściem na 16:9? Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, dlaczego na Twoim dekoderze pisze "16/9", ale czarne paski pochodzą od letterboxu Discovery, a nie dekodera. Pozwólcie, że kwestię obecności WSS będą rozst[beep]ć osoby mające telewizory panoramiczne, bo tym ze zwykłym ciężko odróżnić czy letterbox wygenerował ich dekoder czy nadawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dekoder informuje o formacie 16:9 to nie ma co w to wątpić.

Sam go przecież nie generuje bez powodu, tylko musi otrzymać odpowiedni sygnał. Prawdopodobnie różnice są spowodowane tym, że dominikptaszyński korzysta z sieci kablowej (podobnie jak ja). Często kablówki nie korzystają z tego samego sygnału co platformy cyfrowe. Tak wiec Discovery World z HotBirda nie posiada WSS, co obecnie jest korzystniejsze, ponieważ kanał jest graficznie dopasowany nadal do 4:3. Może ten sygnał WSS w przekazie dla kablówek ktoś pomyłkowo włączył... Tylko szkoda, że to już trwa tak długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...