Skocz do zawartości

felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten problem można rozwiązać bardzo prosto. Wystarczy kilka sekund później zmiksować obraz, wtedy lektor zdąży powiedzieć te informacje.

 

A tak w ogóle to miksowanie obrazu jest dla mnie naganne, niestety rozpanoszyło się już w wielu stacjach. Napisy końcowe to też program i czasami chciałbym wiedzieć kto go zrealizował albo z którego jest roku, co w przypadku programów dokumentalnych jest dość istotne. Pisząc to wiem, że jestem w mniejszości bo w kinie zazwyczaj sam zostaje do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to miksowanie obrazu jest dla mnie naganne, niestety rozpanoszyło się już w wielu stacjach. Napisy końcowe to też program i czasami chciałbym wiedzieć kto go zrealizował albo z którego jest roku, co w przypadku programów dokumentalnych jest dość istotne. Pisząc to wiem, że jestem w mniejszości bo w kinie zazwyczaj sam zostaje do końca.

W USA napisy ograniczają się do małego okienka podczas gdy w głównym oknie leci zapowidź np. następnego odcinka lub następnego programu. Jak widać ta "moda" dociera także do nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To logo jest znane już od dawna. Bardziej mnie ciekawi jak wygląda logo Discovery Historia i ID? W internecie nie ma żadnego zapa z tych kanałów, dodatkowo jakoś nie słychać zachwytów nad dołączeniem kanału ID do oferty n. Czyżby nikt go nie oglądał? :lol: Patrząc po ramówce to taki mix programów kryminalnych z Discovery + policji dla zwierząt z Animal Planet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Większość abonentów N ma po dwa pakiety czyli w sumie 38 zł, a wątpię aby wśród tych dwóch pakietów był pakiet, w którym jest ID, więc nie ma kto się wypowiadać na temat tego kanału.

Sam z chęcią bym poczytał jakieś recenzje na temat ID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając forum N, opinie nie są zbyt pozytywne. Nie ma ani jednego wpisu zadowolonego abonenta. Wszyscy narzekają, począwszy od vhs-owatej jakości (podobno najgorszej spośród Discovery), nudną ramówkę, powtórki i gadające głowy, aż po obecność w złym pakiecie. :) Mam nadzieję, że CP i C+ nie dołączą tego kanału "byle tylko był", jeśli przez to ma wzrosnąć abonament, a i tak nikt go nie będzie oglądał. Lepiej niech rozważą Discovery Historia, z którego wycofał się TVN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość abonentów N ma po dwa pakiety czyli w sumie 38 zł, a wątpię aby wśród tych dwóch pakietów był pakiet, w którym jest ID, więc nie ma kto się wypowiadać na temat tego kanału.

Sam z chęcią bym poczytał jakieś recenzje na temat ID.

ARPU wskazuje, że większość ma jednak więcej niż 2 pakiety, a co do ID, to kanał jest po prostu beznadziejny ze względu na jakość i ofertę programową, która składa się z programów znanych z innych kanałów Discovery i Animal Planet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
a co do ID, to kanał jest po prostu beznadziejny ze względu na jakość i ofertę programową, która składa się z programów znanych z innych kanałów Discovery i Animal Planet.

Czyli jest się z czego cieszyć. Na razie kanału nie ma w CP i bardzo dobrze. :jupi: Za "Policję dla zwierząt" to ja dziękuje. Odstarasza mnie od Animal Planet. Jeśli jakość jest naprawdę VHS-owata to nie ma co się dziwić. Reszta Discovery też nie rzuca na kolana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość ID to VHS 4:3. Same powtórki z Discovery czy Discovery World. No kilka premier tam się chyba znajdzie, ale akurat o takiej tematyce, która mnie nie interesuje. No i w takiej jakości, która skutecznie odstrasza. Nawet nie chciało mi się czekać aby zobaczyć jak prezentuje się oprawa graficzna tej stacji.

W sumie nie dziwię się że Nka wsadziła ten kanał do SMM. Nie chcieli już denerwować abonentów żałosnego pakietu KNŚ dokładając do niego kolejną żałosną kopię Discovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja twierdzę że rzuca na kolana... Z rozpaczy... Na tak zapchany transponder dosyłowy na sirius 4.8E wstawili jeszcze te ID i jakość wszystkich kanałów musiała spaść. Z drugiej strony wiele spaść nie mogła :/
Jaki zapchany :P To, że tuner dodaje do listy około 30 serwisów telewizyjnych, nie oznacza, że transponder jest zapchany. Z punktu technicznego na transponderze dosyłowym mieści się 11 kanałów telewizyjnych - to naprawdę jest optymalna liczba, biorąc jeszcze pod uwagę fakt, że operator stosuje najwyższe FEC w DVB-S wynoszące 7/8. Taka wartość pozwala uzyskać nieco więcej pojemności w Mbit/s na transponderze niż np. standardowe na Hot Bird 3/4. Ale za to transponder z FEC 7/8 posiada znacznie większe zakłócenia - do poprawnego odbioru potrzebna jest większa antena, dlatego 7/8 świetnie nadaje się na przekazy dosyłowe.

A co do bitrate Discovery ID, to na dosyle z Sirius'a wygląda tak. Jakość transmisji video dla polskiej wersji Discovery również nie wygląda imponująco (wykres).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wielcy zachodni nadawcy (Discovery, HBO, AXN, NBC Universal...) traktują region Europy Centralnej jak grupkę krajów trzeciego świata i zapewnienie dobrej jakości technicznej nie jest ich prioretetem (wolą wywalić pieniądze na kolejną bezsensowną zmianę loga, oprawy graficznej czy akcję reklamową). To wstyd, żeby największe światowe marki nadawały w Polsce z tak żenującą jakością obrazu i dźwięku.

 

Skoro już tak porównujemy bitrate - oto wykres Investigation Discovery w Sky Digital:

 

http://linowsat.de/0285/bitrate/2315/52400.html

 

Stały bitrate na poziomie ok. 5.25 Mbit/s... do tego stacja nadaje w 16:9 (a nie jak u nas w 4:3). Szkoda, że polscy operatorzy (platformy, kablówki) nie chcą/nie potrafią postawić się Discovery i po raz kolejny bez szemrania dają sobie wcisnąć kolejny VHS-owaty bubel (a kiepskiej ramówce już nie wspominając).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że polscy operatorzy (platformy, kablówki) nie chcą/nie potrafią postawić się Discovery i po raz kolejny bez szemrania dają sobie wcisnąć kolejny VHS-owaty bubel (a kiepskiej ramówce już nie wspominając).

Szczerze mówiąc myślałem że Discovery dostanie pstryczka w nosek od polskich platform i kablówek bo przez długi czas nigdzie się nie pojawiali. Niestety Nka musiała wyjść przed szereg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie tylko n, Cyfra+ też dołączyła ten kanał.

Koniec promocji Discovery i nSport z nieopłaconych kart TNK. Po wyłączeniu TVN Lingua zmieniono identyfikator na Discovery Channel i najprawdopodobniej w tym miejscu będzie prowadzony przekaz Discovery. Z dotychczasowych PID-ów zostanie wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały Discovery - Science,World oraz TVN Historia miały przed chwilą przerwę techniczną.

Wyświetlane były loga kanałów i na kanale

Science :"Za chwilo dalszy ciog programu"*

World :"Za chwilę dalszy ciąg programu"

Historia :Jakieś napisy na planszy i również "Za chwilę dalszy ciąg programu"

 

* na Science nie było polskich znaków czyli o=krzaczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Discovery Travel&Living 15 września rusza z emisja programu dedykowanego na nasz rynek.Tego samego dnia rusza sprzedaż czasu reklamowego.Zmianie ulegnie również oprawa graficzna kanału.

Może wtedy pojawią się uprawnienia dla Discovery T&L na nowej częstotliwości 11117V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...