Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest możliwość korzystania z hbo go na tym dekoderze jeżeli się ma subskrypcję spoza c+ ? Klikam niebieski - film - hbo go i jest cały czas ładowanie (na początku jedynie na kilka sekund wyskakuje komunikat, żeby się skontaktować z infolinią w celu zamówienia). W menu natomiast można wybrać netflixa i jak wchodzę w to, normalnie jest opcja zaloguj się a w hbo go brak :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje rozszerzenie mojej instalacji sat o multiswitch unicable Johansson 9734. Mam 2 ultraboksy i zastanawiam się czy oba mogę podłączyć pod jedno wyjście multiswitcha? Czy wystarczy userbandow do tego aby mieć pełną opcje nagrywania, przełączania kanałów itp na obu ultraboksach?
Bo wtedy mógłbym do drugiego wyjścia podłączyć wifibox w trybie legacy.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam dość ciekawy przypadek

dekoder: 4K Ultrabox+ (NCP-3670SF)

konwerter: inverto IDLU-QUDL42-UN2R-1PP

Podłączyłem konwerter Unicable, oczywiście do odpowiedniego wyjścia w konwerterze oraz wejscia Sat1 w dekoderze - w konfiguracji wybieram w/w konwerter, testuje (nie mogłem wstawić zdjęcia) siła na każdym kanale od 98 do 100%,  jakość - wszędzie 81-84%. Myśle - super.

niestety nie mam sygnału na TVP1HD, TVP2HD. na Polsatach, TVN jest ok. Dla tych TVP jak wchodzę w miernik sygnału to mam siła 90%, jakość 0. Ok pomyślałem, że pewnie złe ustawiłem antenę i z tego transpondera nie odbiera. Szukałem, próbowałem - nic, jakość nawet nie drgnęła. 
co zrobiłem dalej - przełączam ten sam kabel, na tym samym ustawieniu czaszy, konwertera na złącze LEGACY, ustawiam w dekoderze tryb podstawowy. Włączam TVP1HD - działa, siła 96, jakość 79%- czyli jednak czasza ustawiona nie najgorzej.
Przelaczam na złącze Unicable i tryb Unicable - znów brak sygnału na TVP. Zgłupiałem  

Ktoś widział coś podobnego? 
 

moderstora przepraszam za założenie nowego wątku - obiecuje poprawę ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kyo napisał:

 

dekoder: 4K Ultrabox+ (NCP-3670SF)

konwerter: inverto IDLU-QUDL42-UN2R-1PP

Podłączyłem konwerter Unicable, oczywiście do odpowiedniego wyjścia w konwerterze oraz wejscia Sat1 w dekoderze - w konfiguracji wybieram w/w konwerter, testuje (nie mogłem wstawić zdjęcia) siła na każdym kanale od 98 do 100%,  jakość - wszędzie 81-84%. Myśle - super.

niestety nie mam sygnału na TVP1HD, TVP2HD. na Polsatach, TVN jest ok. Dla tych TVP jak wchodzę w miernik sygnału to mam siła 90%, jakość 0. Ok pomyślałem, że pewnie złe ustawiłem antenę i z tego transpondera nie odbiera.

Czy są wpisane prawidłowe częstotliwości środkowe dla tego konwertera? Czy nie jest zaprogramowany pod Evobox? Proponuję to sprawdzić, wybrać opcję " Unicable, ustawienia własne " i ręcznie wpisać częstotliwości dla 8 kanałów. 4 pierwsze kanały standardowo 1210, 1420, 1680 i 2040. 0d 5. do 8. kanału w zależności od konwertera. Podaję w kolejności: kanał 5. - 0978, 6 - 1028, 7 - 1072, 8 - 1116. Wersja numer dwa: kanał 5. - 0984, 6. - 1020, 7. - 1056 i 8. - 1092. Edycja pilotem. Teraz sprawdziłem ten konwerter. Wygląda na to, że on idzie tylko na 4 kanałach, jest to Unicable I, a nie Unicable II. Jeśli chcesz mieć możliwość nagrywania 3 programów i oglądania czwartego to proponuję konwerter IDLU-32UL42-UNBOO-OPP nc+ Inverto

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Grzegorz Zabłocki napisał:

Czy są wpisane prawidłowe częstotliwości środkowe dla tego konwertera? Czy nie jest zaprogramowany pod Evobox?

Takie objawy daje dokładnie fakt przeprogramowania konwertera. @kyo skontaktuj się ze sprzedawcą i nich ci poda jakie wgrał częstotliwości dla poszczególnych UB, bo te domyśle zostały przez niego zmienione.

 

@jojoro oczywiście, że wystarczy. Z jednego wyjscia (ktore obsługuje 16ub) dasz 8ub do pierwszego dekodera i pozostałe 8 do drugiego. Drugie wyjście zostanie wtedy nam potrzeby legacy. Ultrabox 4k ma 8 demodulatorów, więc 8ub to maks czego potrzebuje.

Edytowane przez Dr.STech
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie - tak, konwerter jest 4kanałowy i tyle kanałów wyświetla się w dekoderze, na stronie gdzie kupowałem konwerter są podane następujące wartosci

Wyjście IF kanał 1 (SCR0) 1210MHz
Wyjście IF kanał 2 (SCR0) 1420MHz
Wyjście IF kanał 3 (SCR0) 1680MHz
Wyjście IF kanał 4 (SCR0) 2040MHz

Te same wartosci są na pudełku jak również to samo jest wpisane (z automatu) w dekoderze. Zadzwonię jeszcze jutro do sprzedawcy ale skoro na stronie podał wartosci zgodne z opakowaniem to pewnie nie przeprogramowywal.


Czyli przy 4kanalowym będę miał taki sam efekt jak przy instalacji dwuantenowej(1 oglądam+1 nagrywam)? Kupując byłem przekonany, że właśnie to daje 1+3.


co do tego IDLU-32UL42-UNBOO-OPP to patrzyłem na niego podczas zakupów, ale potrzebowałem przynajmniej jednego złącza legacy ze względu na fakt, że w domu prawdopodobnie będzie rozbudowa do drugiego tv(tylko oglądanie) i wykorzystałbym drugi kabel jaki mam w instalacji (przed moimi zmianami było klasyczne podłączenie dwukablowe). Inaczej mówiąc myślałem ze zmieniając konwerter zyskam z instalacji 1+1, układ 1 unicable dający przynajmniej dwa nagrywania podczas oglądania oraz gotowość do podłączenia 2 odbiornika po tym legacy.

Edytowane przez kyo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam ten konwerter faktycznie nie ma możliwości przeprogramowania. Ustaw zatem tylko jeden kanał, a resztę odznacz. Jeśli sytuacja nadal będzie taka jak opisałeś to nie wina konfiguracji kanałów, a instalacji lub konwertera.

 

Edytowane przez Dr.STech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kyo napisał:

Dzięki za sugestie - tak, konwerter jest 4kanałowy i tyle kanałów wyświetla się w dekoderze, na stronie gdzie kupowałem konwerter są podane następujące wartosci

Wyjście IF kanał 1 (SCR0) 1210MHz
Wyjście IF kanał 2 (SCR0) 1420MHz
Wyjście IF kanał 3 (SCR0) 1680MHz
Wyjście IF kanał 4 (SCR0) 2040MHz

Te same wartosci są na pudełku jak również to samo jest wpisane (z automatu) w dekoderze. Zadzwonię jeszcze jutro do sprzedawcy ale skoro na stronie podał wartosci zgodne z opakowaniem to pewnie nie przeprogramowywal.


Czyli przy 4kanalowym będę miał taki sam efekt jak przy instalacji dwuantenowej(1 oglądam+1 nagrywam)? Kupując byłem przekonany, że właśnie to daje 1+3.


co do tego IDLU-32UL42-UNBOO-OPP to patrzyłem na niego podczas zakupów, ale potrzebowałem przynajmniej jednego złącza legacy ze względu na fakt, że w domu prawdopodobnie będzie rozbudowa do drugiego tv(tylko oglądanie) i wykorzystałbym drugi kabel jaki mam w instalacji (przed moimi zmianami było klasyczne podłączenie dwukablowe). Inaczej mówiąc myślałem ze zmieniając konwerter zyskam z instalacji 1+1, układ 1 unicable dający przynajmniej dwa nagrywania podczas oglądania oraz gotowość do podłączenia 2 odbiornika po tym legacy.

Ten konwerter nie obsłuży opcji " 3+1". Twój konwerter jest w standardzie Unicable I. Musisz mieć konwerter w standardzie Unicable II, np. ten IDLU-32UL42-UNBOO-OPP nc+ Inverto. I pamiętaj, żeby kupić zaprogramowany pod NC+ ( model, który podałem kosztuje od ok. 140-220 zł, średnio 190, zależy od oferty ). Wtedy wykorzystasz gotowe częstotliwości preintalowane w ultraboxie 4K. Jeśli kupisz identyczny model, ale zaprogramowany pod Evobox, musisz wybrać " ustawienia własne " ( pisałem o tym wyżej ) i wpisać częstotliwości dla Evoboxa ( podałem Ci je ). Wtedy też będzie działać opcja " 3+1". Musisz mieć wpisanych 8 częstotliwości dla ośmiu modulatorów, żeby mieć " 3+1". Inaczej się nie da. No i oczywiście ten nowy konwerter też podłączasz pod odpowiednie wejście w ultraboxie - SAT1.

19 minut temu, Grzegorz Zabłocki napisał:

 

 

https://dvbsklep.pl/konwerter-inverto-unicable-II-32-ub

Edytowane przez Grzegorz Zabłocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz Zabłocki myślę, że się mylisz. Jak najbardziej na konwerterze 4 kanałowym uzyskasz opcję 3+1. Przed chwilą sprawdzałem. Mam co prawda konwerter 8 kanałowy ale na potrzeby testu wyłączyłem 4 kanały i nagrywałem w tym samym momencie Polsat,TVN i TVP Sport mając jednocześnie dostęp do wszystkich  kanałów. Gdzieś czytałem, że ultrabox ma co prawda 8 modulatorów ale wykorzystuje 4 kanały. Oglądany, jeden do tyłu i dwa do przodu. Więc spokojnie wystarczy konwerter unicable I 4 lub 8 kanałowy gdyby chciał podpiąć dwa ultraboxy.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...