Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na to wygląda, że po aktualizacji te materiały są już tylko w HD. Kanał.

 

Z tego co dotychczas wiemy, to aktualizacja wprowadza tylko te funkcje, które są już dostępne na smartfonach i komputerach w serwisie C+ Online.  Przy okazji szpeci menu dekodera.

 

Ciekawe czy choć dali na dekoderze możliwość oglądania kanałów z internetu, gdy komuś szwankuje sygnał z anteny satelitarnej.

 

Ostatnio miałem taki problem, że zbiorczą antenę satelitarną budynku obkleił padający śnieg i całą noc nie było sygnału satelitarnego.

 

Jeśli masz ultraboxa z dotychczasowym softem i starym pilotem, i używasz opcji oszczędzania energii, to wracając do domu, gdy śnieg oblepił antenę masz ultraboxa z głowy. Włączający się ultrabox zawiesza się na ekranie z sygnałem z anteny i nie tylko nie pooglądasz sobie programów na żywo, ale i niczego z nagrań własnych, żadnego VoD, żadnych kolekcji z NC+GO, w ogóle niczego dostępnego przez internet, nawet radia internetowego nie posłuchasz. Po prostu gadżety prowadzące do tych funkcji są niedostępne dopóki nie ma sygnału z anteny, na 3 dolne kolorowe klawisze pilota dekoder nie reaguje.

 

Ciekawe jak jest z tym nowym softem? Czy czasami te wszystkie funkcje dostępne z internetu (w tym i te programy z ostatnich 8 godzin), nie są tak samo zablokowane w takich sytuacjach?

 

 

Edytowane przez Jacek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już pisane, nie są blokowane. Działają bez anteny ale kanałów na żywo nie ma.

Dla mnie na plus:

+ działają serwisy internetowy, w tym Netflix bez anteny

+ możliwość ustawienia własnej listy ulubionej z własną numeracją

+ Replay TV

Minusy już podałeś.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacje robią tylko dlatego żeby zamknąć nc+ go u dopóki nie będzie c+4K w c+ online to nie będzie tego na dekoderze z nowym softem ja jescze nowego nie mam bo mam technicolora ale ui bardzo podobne do tego z evobox-a dla mnie na+ jedyne czego się obawiam to tego że dekoder sporo straci na responsywnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dr.STech Duża osób dyskwalifikuje nowy soft, bo menu jest dla nich be. Nie liczy się funkcjonalność nowego oprogramowania. Poprostu ręce opadają. 

Oczywiście błędy są jak zawsze przy czymś nowym. Z czasem jednak zostaną usunięte tak jak to było z innymi softami w historii. 

Edytowane przez ircios
  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dr.STech napisał:

+ działają serwisy internetowy, w tym Netflix bez anteny

+ Replay TV

 

Jesteś pewien, że działają? Może wyjąłeś anteny z włączonego dekodera? 


Aby szybko sprawdzić co się dzieje, gdy dekoder jest załączany z uśpienia przy włączonym oszczędzaniu energii, wyciągnij wtyczkę zasilania z dekodera. Wykręć obie anteny, wetknij wtyczkę zasilania i włącz dekoder.

 

Poczekaj 2 - 3 minuty, aż dekoder się w pełni włączy.
Serwisy internetowe naprawdę działają?

 

Przy starym sofcie w MENU nie ma wejścia do listy nagrań własnych i dekoder nie reaguje na kolorowe dolne przyciski pilota.

 

Edytowane przez Jacek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jacek3 napisał:

 

Jesteś pewien, że działają? Może wyjąłeś anteny z włączonego dekodera? 


Aby szybko sprawdzić co się dzieje, gdy dekoder jest załączany z uśpienia przy włączonym oszczędzaniu energii, wyciągnij wtyczkę zasilania z dekodera. Wykręć obie anteny, wetknij wtyczkę zasilania i włącz dekoder.

 

Poczekaj 2 - 3 minuty, aż dekoder się w pełni włączy.
Serwisy internetowe naprawdę działają?

 

Przy starym sofcie w MENU nie ma wejścia do listy nagrań własnych i dekoder nie reaguje na kolorowe dolne przyciski pilota.

 

Osobiście nie mam tego softu, podsumowałem to co tu przeczytałem. Było pisane, że działają internetowe bez podłączonej anteny i podłączeniu do zasilania. Więc taka zmiana na plus. Niestety nie ma kanałów live z internetu, a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałem, że sprawdziłeś, że materiały z netu działają na nowym sofcie. Skoro nie, to prośba do tych, którzy go mają o odpalenie dekodera bez anten i sprawdzenie czy da się uruchomić jakieś materiały z sieci. Bo obawiam się, że tak jak ze starym softem skończy się na ekranie aktywacyjnym.

 

A co do braku kanałów live, to skoro ReplyTV w dekoderze działa jak LiveTV z serwisu C+ online, to przecież jest tam trochę kanałów nadawanych przez sieć live, z możliwością ich cofania do 8 godzin.

 

 

Edytowane przez Jacek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dr.STech napisał:

Osobiście nie mam tego softu, podsumowałem to co tu przeczytałem. Było pisane, że działają internetowe bez podłączonej anteny i podłączeniu do zasilania. Więc taka zmiana na plus. Niestety nie ma kanałów live z internetu, a szkoda.

Na innych forach piszą, że wszystko działa z neta bez podłączonej anteny łącznie z Live tv, kanały z C+Onliane jakie znamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz dać link do miejsca, gdzie ktoś tak pisze?
Bo jak odłącza się anteny od ultraboxa ze starym softem, to i radio internetowe i kolekcje nc+ go też działają, ale wystarczy, że włączysz dekoder ze stanu uśpienia w trybie oszczędzania energii i gdy nie ma sygnału z anteny, to nic z netu nie ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2022 o 21:14, ircios napisał:

Nie ma co patrzeć co jest w SC+. 

Kilka miesięcy temu wszystko było ok i się pokrywało. A tak poza tym ciekawi mnie to czy rzeczywiście ta aktualizacja to jest testowa

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maks27 napisał:

 

U mnie strefa Canal+ pokazuje nieaktualne uprawnienia jednak dekoder działa.

W moim przypadku nieaktualne uprawnienia w SC+ były spowodowane brakiem podłączenia do sieci internetowej przez kilka tygodni. Z drugiej strony danych diagnostycznych dekoder nie wyślę bez dostępu do internetu, stąd ten błąd w strefie C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...