Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Robercian napisał:

Hej. Mam prośbę no posiadaczy nowego ultraboxa 4K. Czy mógłby ktoś sprawdzić jaką ma wersję oprogramowania? Ponieważ mam wersję 0X9 a na infolinii technicznej twierdzą, że powinna być 0x10.

Dzisiaj w nocy ma być wypuszczona aktualizacja serwisowa dla dekoderów ultrabox 4K z serii JADA produkowanych przez ADB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wymieniłem dzisiaj dekoder turbo (10 lat) na 4k ultrabox i  mam trzy pytania:

1.Czy można zrobić listę ulubionych kanałów radiowych internetowych, przy turbo była taka opcja.

2. Nie mam obecnie tv 4k, lecz oglądam kanał 4k ultra hd na kanale 40, ale nie mogę otworzyć nagrań z biblioteki 4k (Canal 4k i BBC Studios) czy tak być musi.

3. W dekoderze turbo miałem BER 0.0 a w nowym dekoderze 1.0 E-9, czy to oznacza że też jest ok.

Będę wdzięczny za pomoc. 

Tak na marginesie dekoder pracuje szybciej przy zmianie kanałów i bibliotece VOD, przy instalacji dwukablowej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pawel napisał:

1. Nie znalazłem opcji ulubionych radiowych, więc chyba nie ma.Też byłem zdziwiony.

2.Nie mam tv4K ale u mnie chyba działały materiały BBC. Do C+4K nie mam dostępu. więc w tej kwestii się nie wypowiem.

3. W turbo wskaźnik BER nie działał dlatego teraz masz różnicę.

Dzięki z info, możesz w wolnej chwili sprawdzić czy w zakładce VOD 4K (Canal 4k i BBC Studios) zawarte tam treści są dostępne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, roberttosat napisał:

Jaki TV? LED, LCD, QLED?

Nie ma znaczenia. Zaniosłem ten wynalazek do punktu C+ z tym objawem ciemniej/jaśniej skokowo i udowodniłem że tak jest. Na niektórych kanałach, programach łatwiej to pokazać. Dekoder wymieniłem i dalej to samo. Wygląda jak gdyby problemy pojawiały się przy dekodowaniu sygnału i tym jak gęsto umieszczane są klatki kluczowe. Ten dekoder źle to interpretuje. Newsy i materiały life lepiej a filmy z bardziej odległym keyframami gorzej. Wygląda jak gdyby struktura GOP miała takie znaczenie, że niestety ten złom sobie z tym nie radzi. Lub jak ktoś napisał miesza ABL ale HDRa nie da się wyłączyć.

 

Edytowane przez Walkul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Saturn45 napisał:

Dzięki z info, możesz w wolnej chwili sprawdzić czy w zakładce VOD 4K (Canal 4k i BBC Studios) zawarte tam treści są dostępne.

 

Dostępne mam treści BBC Studios zarówno na dysku jak i nc+go internet. Co ciekawe te pierwsze mozna oglądać na telewizorze FHD a tych przez internet nie.Pojawia się tylko komunikat, że materiały w treści 4K i pod taki telewizor należy podpiąć dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Pawel napisał:

Dostępne mam treści BBC Studios zarówno na dysku jak i nc+go internet. Co ciekawe te pierwsze mozna oglądać na telewizorze FHD a tych przez internet nie.Pojawia się tylko komunikat, że materiały w treści 4K i pod taki telewizor należy podpiąć dekoder.

Dzięki bardzo, dokładnie tak mam. Na nc+ GO TV Dekoder w opcji NC+4K są tylko cztery pozycje BBC Earth, a w zakładce Canal+ 4K są trzy pozycje, wszystkie można zobaczyć. Wiesz może czy jest bezpośredni przycisk w pilocie do własnych nagrań, w dekoderze Turbo był to przycisk list.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Pawel napisał:

Nie ma bezpośredniego przycisku.Ale jeśli wchodziłeś w Moje nagrania przez Menu to dekoder pamięta ostatni wybór i potem za każdym wciśnięciem Menu pierwszą opcją do wyboru są Moje nagrania.

Też to zauważyłem, dzięki. Ale w dekoderze Turbo było więcej opcji ułatwiających życie, lecz to kwestia przyzwyczajenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2019 o 00:13, nevellan napisał:

U mnie to samo. Poziom jasności zmienia się jak chce. Pytanie czy wszystkie dekodery od ADB mają z tym problem czy tylko niektóre egzemplarze.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

U mnie też jasność wariuje, ale mam wrażenie że po pewnym czasie nie odłączania od prądu z jakiegoś powodu następuje poprawa. Tak jak by dekoder/telewizor "uczył się". Myślę, że tak mają wszystkie egzemplaże, ale z tego powodu nie wszyscy to zauważyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też  borykam się z wariującą jasnością. Wymieniłem dekoder, bez rezultatu. W punkcie na ich instalacji pokazałem o co biega. Zmiany bardzo dobrze widać na HBO Go np. serial PRZYBYSZE odcinek 1, od 2.40 do 3.50, scena w jasnym holu , auli. Rozmowa policjanta z kolegą i przybyłymi. Zwrócić uwagę na tło. Inne np. Watacha. Dla porównania najlepiej obejrzeć to samo na tym samym tv ale z innego sprzętu. Ja zabrałem do punktu miboxa 4k, zero dyskusji. Babka powiedziała że gdybym nie pokazał, to by na to  nie zwróciła uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też  borykam się z wariującą jasnością. Wymieniłem dekoder, bez rezultatu. W punkcie na ich instalacji pokazałem o co biega. Zmiany bardzo dobrze widać na HBO Go np. serial PRZYBYSZE odcinek 1, od 2.40 do 3.50, scena w jasnym holu , auli. Rozmowa policjanta z kolegą i przybyłymi. Zwrócić uwagę na tło. Inne np. Watacha. Dla porównania najlepiej obejrzeć to samo na tym samym tv ale z innego sprzętu. Ja zabrałem do punktu miboxa 4k, zero dyskusji. Babka powiedziała że gdybym nie pokazał, to by na to  nie zwróciła uwagi.
Ewidentnie jest to wina - albo firmware'u albo wada techniczna tej serii dekoderów. Zgłosiłem to do Canal +.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...