Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem oglądać dziś tenis na kanale 38 (canal+ sport 2).


Nie dało się. Obraz co chwilę się zatrzymywał, cały pokryty zniekształcającymi go pikselami.

 

Wszedłem do MENU zmieniłem ustawienia z instalacji dwu-antenowej, na jedno-antenową.

 

Jak ręką odjął. Zero stopklatek, zero pikselowania. Normalny, niczym nie zakłócony odbiór.

 

Ci programiści co nie potrafią sobie poradzić z tego typu problemem to jacyś goście z łapanki. Kompromitują tę platformę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wymienić ten szmelc na ITCA w swoim punkcie obsługi i sprzedaży. Facet (przedstawiciel) bredził, że nie mogę wymienić ponieważ moja umowa z Canal+  zabrania wymiany dekodera JADA na ITCA😂. Wczoraj z działu technicznego dzwonił do mnie gościu i "doradził" przywrócenie ustawień w moim dekoderze. Już chciałem zakląć ale na szczęście powstrzymałem się. Oni sobie jaja robią, myślą, że problem dot. ok 200 abonentów. Mają to gdzieś i myślą sobie, niech im się chrzani z dekoderem, a jak odejdą to złowimy nowych naiwniaków na ich miejsce. Jestem bliski wylewu, a umowa kończy mi sie dopiero w 2025 roku.🤬

Edytowane przez prysiu86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2023 o 00:40, Jacek3 napisał(a):
Próbowałem oglądać dziś tenis na kanale 38 (canal+ sport 2).

Nie dało się. Obraz co chwilę się zatrzymywał, cały pokryty zniekształcającymi go pikselami.
 
Wszedłem do MENU zmieniłem ustawienia z instalacji dwu-antenowej, na jedno-antenową.
 
Jak ręką odjął. Zero stopklatek, zero pikselowania. Normalny, niczym nie zakłócony odbiór.
 
Ci programiści co nie potrafią sobie poradzić z tego typu problemem to jacyś goście z łapanki. Kompromitują tę platformę.
 
 

Niestety ale też musiałem przełączyć na jednokablowe połączenie bo nieszlo oglądać kanałów. A teraz działają wszystkie bez problemu. Ps przed tą styczniową czy tam lutową aktualizacja takie jaja nigdy się nie zdarzały 🙂
 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2023 o 09:01, wilhelmuss napisał(a):

Takie pytanie - da się jeszcze te dekodery (Ultrabox+) dostać w salonach Canal+? Rozważałem podpisanie umowy i jestem ciekaw.

Dla nowych tylko Dualbox 4k

 

 

W dniu 7.08.2023 o 12:34, maniek357 napisał(a):

Do nowych umów wydają jeszcze Ultraboxy ? Wydawało mi się, że nie ...

Tylko Dualboxy 4k

 

W dniu 7.08.2023 o 15:31, Saturn45 napisał(a):

Jak można sprawdzić czy dekoder jest nowy ?

Nie możesz. Od dawna nie produkują tych dekoderów. Teraz tylko Dualboxy 4k.

Każdy Uktrabox 4k to używka po regeneracji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem abonentem Canal+ od wielu lat. Po ostatniej aktualizacji softu zacząłem obserwować problemy których wcześniej nigdy nie miałem.

Na ekranie dość często pokazują się zakłócenia -piksele. Antena sygnał - 100/95.

Zadzwoniłem na infolinię i polecono mi wymienić dekoder  4k, co uczyniłem, niestety nowy dekoder i te same problemy . Jeszcze miesiąc temu przed ostatnią aktualizacją softu nie miałem żadnych zakłóceń. Jakieś pomysły - co zrobić ?

Zaniki sygnału satelity obserwuję od dawna , wymieniłem konwerter ale problemy nie znikły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem,ale mam unicable -jeden kabel, i nagrywanie ?
Od pewnego czasu borykam sie z drugim problemem ,nagle jakby ktoś przeciął kabel anteny zero sygnału i komunikat na TV. Oczywiście miła pani z infolinii poleciła naprawić antenę,no i zacząłem sprawdzać ;-)
Bo soft skrzaniony i tyle.
Dziwne ze wcześniej wszystko działało jak trzeba. A nagle trza anteny ustawiać i tak dalej. Toć trza pamiętać że sygnał z stality jest lepszy więc takich problemów nie powinno być a tu więcej niż wcześniej.
Ja zawsze miałem dwa kable i wszystko hulało jak trza a teraz nagle brak sygnału a jak przełączyłem na jeden kabel to takie jaja się nie dzieją więc to ewidentnie widać że soft do bani. PS do tej samej anteny jest jeszcze jeden dekoder podłączony innej firmy i na nim wszystko Oki a nawet lepiej niż ok.

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem wpisów w tym wątku. I widzę że nie jestem sam.

Piksele sa pi wymianie dekodera.

A zanik sygnału w  antenie miałem kilka razy, przeważnie w drugim dekoderze od multiroomu, ale jak sie zaczynały problemy z anteną ,to nie  było żadnej reguły, zmieniałem miejscami dekodery aby coś ustalić i ....kicha.

Teraz sie dowiaduje , że to znany problem.

Dopóki nie mieszali softami to wszystko  jakoś hulało, a teraz dramat.

Czy jest jakiś dekoder pozbawiony tych problemów ?

Dulabox 4k jest ok. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gutekbull napisał(a):

Czy jest jakiś dekoder pozbawiony tych problemów ?

Dulabox 4k jest ok. ?

Na tą chwilę w miarę pewny jest tylko Ultrabox 4k ale koniecznie z serii ITCA (czyli producent Technicolor). Na Dualboxy ludzie też narzekają (jest osobny dział na tym forum o Dualboxach - warto poczytać). Ja wymieniłem Ultraboxa 4k z serii JADA na ITCA - na razie nie mam kompletnie żadnych problemów. Mam instalację pełną - unicable. Jeśli masz możliwość takiej zamiany, to zrób to bez zastanawiania się 😉

Edytowane przez Markuss1
Doprecyzowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, gutekbull napisał(a):

Czytałem,ale mam unicable -jeden kabel, i nagrywanie ?

Od pewnego czasu borykam sie z drugim problemem ,nagle jakby ktoś przeciął kabel anteny zero sygnału i komunikat na TV. Oczywiście miła pani z infolinii poleciła naprawić antenę,no i zacząłem sprawdzać ;-)

 

Nie ma problemów z pixelozą jeśli masz podłączony jeden kabel ze zwykłego konwertera, albo dwa kable ze zwykłego konwertera ale tylko jeden z nich aktywny (ustawienie w menu anten instalacji jednokablowej).


Kabel z konwertera unicable ma zupełnie inną funkcjonalność niż pojedynczy kabel ze zwykłego konwertera. Taki kabel jest odpowiednikiem instalacji wielokablowej.

 

Wygląda na to, że cały problem jaki zgotowali nam programiści jest związany z tym, że w czasie wyświetlania jakiegoś programu, przez drugie wejście antenowe ściągane są informacje techniczne z innego transpondera niż odbierany program. I ściąganie to ma ustawiony tak wysoki priorytet (zapewne przez błąd i jakieś zapętlenie w sofcie), że zaczyna brakować zasobów dekodera dla płynnego dekodowania wyświetlanego programu. Dlatego odłączenie drugiej anteny rozwiązuje problem.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wygląda na to, że cały problem jaki zgotowali nam programiści jest związany z tym, że w czasie wyświetlania jakiegoś programu, przez drugie wejście antenowe ściągane są informacje techniczne z innego transpondera niż odbierany program. I ściąganie to ma ustawiony tak wysoki priorytet (zapewne przez błąd i jakieś zapętlenie w sofcie), że zaczyna brakować zasobów dekodera dla płynnego dekodowania wyświetlanego programu. Dlatego odłączenie drugiej anteny rozwiązuje problem"

 

Nie do konca się z tym zgadzam, drugi dekoder od multiroomu jest u mnie nie aktywny -praktycznie nikt z niego nie korzysta , włączam go może raz w roku jak "szkodniki" przyjadą. Wcześniej nawet od zasilania odłączyłem ,ale później jest problem z ponownym włączeniem, także ostatecznie zasilam go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze w tym wszystkim jest to że nie wiedzą co s... z dekoderem JADA i więcej poprawek w tej sprawie nie będzie. Załamali ręce poddają się. Pozostaje wymiana na dekoder dualbox lub jeśli się uda na serię ITCA. Może jest to celowe aby zmusić abonentów na dualbox, albo po prostu nie wiedzą co zepsuli. 

Najwyraźniej dekoder JADA został wykastrowany przy produkcji, dlatego też są problemy, wystarczy sprawdzić specyfikację techniczną dekodera JADA vs ITCA i wszystko stanie się jasne. A najnowszy dekoder dualbox to naprawdę ale poszli po całości z wykastrowaniem wszystkiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta jest sparowana z dekoderem nie można zamieniać .
 

Też tak macie że jak włączycie HDMI HLG na auto to zaczyna szarpać obrazem. Nie na wszystkich kanałach . Najwieksze babole robią się na canal+ premium tam jak by zdjęcia poklatkowe oglądał ....tak jak by grafika nie wyrabiała z odświeżanie obrazu. Jest to widoczne między innymi na TTV, POLSAT, TVN, POLSAT PLAY, TVN TURBO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...