Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, PawelTSW napisał(a):

To 0 czy jednak pojawia się pikseloza? 

Sam wymyśliłeś tę teorie, bo jak widzisz, nie zniknęła ona całkowicie. 

 

17 godzin temu, sławek72 napisał(a):

@Claudio nie bardzo przekonują mnie Twoje argumenty, dlatego że chodzi o część dekoderów JADA, gdyby tak było faktycznie to przykład "z mojego podwórka" u mnie i u szwagra, obydwoje mamy JADA w pełnej konfiguracji i u mnie problemy, u niego brak problemów. Druga sprawa że po ostatniej złożonej mojej reklamacji C+ odpisało że problem został zidentyfikowany i jest nim błąd w oprogramowaniu wpływający na pracę głowicy.

Gdzie w tym wszystkim zasilacz...🤔

Czyli w twoim przypadku wystarczy zamienić się zasilaczami i zobaczyć co się będzie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie zasilacz, to "teoria wyssana z palca", po pierwsze to autor tej tezy pisze że pikseloza nie zniknęła u niego całkowicie, po drugie zamieniłem się zasilaczami ze szwagrem wczoraj pod wieczór i na ten przykład HBO podczas filmu "Garcia i Garcia" u mnie piksele i zaniki głosu, u niego wszystko ok. Poza tym jak pisałem we wcześniejszym poście C+ w korespondencji pisze o błędzie w oprogramowaniu wpływającym na pracę głowicy. Więc teorię jakoby zasilacz miał winę można włożyć między bajki, tak samo jak starszą o tym że dysk może powodować problemy i jak się go odłączy zakłócenia znikną.

Edytowane przez sławek72
literówka
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sławek72 napisał(a):

.... tak samo jak starszą o tym że dysk może powodować problemy i jak się go odłączy zakłócenia znikną.

W tym przypadku możesz się mylić. Podobne objawy pikselozy na wybranych kanałach miałem swego czasu na mydelniczce. Dotyczyło to np. TVP2 z tego co pamietam.  Po wejściu w opcje Miernik sygnału pojawiały się błędy BER w chwilach pikselozy. Wtedy pomagało właśnie odpięcie dysku. Z ciekawości w miejsce dysku twardego podpiąłem dysk ssd. Pikseloza pojawiała sie już sporadycznie ale jednak nadal pojawiała. Ponieważ był to dekoder MR rzadko użytkowany nie męczyłem tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę tu samych ekspertów, ale bez wiedzy technicznej i z problemami ze zrozumieniem tego co czytają.

Najbardziej rozbawiła mnie informacja że ITCA na zasilaczu z JADA "chodzi jak burza".

A myślałeś, że ten zasilacz zepsuję dekoder?, przecież ITCA nie mają z tym problemu (zresztą ITCA to nie dział forum).

Nie kwestionuję, że oprogramowanie dekodera jest zrąbane ( właśnie przez to procesor jest nadmiernie obciążony) i jego poprawa powinna spowodować na każdym zasilaczu prawidłowe działanie.

Do tego czasu można podpiąć markowy zasilacz impulsowy i normalnie oglądać TV, albo dalej się rozpisywać nie wierząc w słuszność mojej teorii.

PS

Przez weekend oglądałem na moim JADA "trochę" transmisji piłkarskich i tenisowych i nie miałem ani jednego przycięcia, pixelozy, zaników głosu czy też innych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "markowy zasilacz impilsowy? Dołączony do dekodera zasilacz myślisz, że jaki jest ja nie impulsowy?Czasy gdy zasilacze składały się z transformatora niestety dawno minęły. Na udowodnienie swojej tezy napisz jaki jest pobór dekodera na starym i nowym zasilaczu. To będzie najlepszy dowód na wpływ zasilacza na pikselozę.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Pawel napisał(a):

Czasy gdy zasilacze składały się z transformatora niestety dawno minęły. Na udowodnienie swojej tezy napisz jaki jest pobór dekodera na starym i nowym zasilaczu. To będzie najlepszy dowód na wpływ zasilacza na pikselozę.

Dziękuję ci za za twój cenny komentarz.

Nie muszę nikomu udowadniać moich tez oraz, ani tym bardziej tłumaczyć, że dobry zasilacz impulsowy (a nie impilsowy) jest wyposażony w transformator (co prawda są to zupełnie inne transformatory niż w tradycyjnych zasilaczach prostownikowych, ale są).

Przekonałeś mnie, że nie warto dzielić się swoimi wnioskami na tym forum.

Sprawę uważam za zamkniętą.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Claudio napisał(a):

Nie muszę nikomu udowadniać moich tez

No raczej musisz, skoro to tylko teza. Twardy dowód wtedy zakończy dyskusje, z której jak na razie nic nie wynika. Skoro masz 100% pewności, że markowy zasilacz zdziałał cuda, to nie problem wrzucić wyniki. A to, że się dzielisz wiedzą z innymi jest zacne. Tylko ta wiedza musi być poparta faktami. 😄

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Claudio napisał(a):

Dowodem jest to, że u mnie wszystko działa bez błędów.

Może raczej należałoby udowodnić, że nie mam racji.

Albo chociażby, że ten pomiar poboru dekodera (chyba prądu albo mocy dekodera) miałby o czymkolwiek świadczyć.

 

To żaden dowód. Takich co im działa bez wymiany zasilacza też znajdziesz na forum.

Zasilacz dobieramy do urządzenia właśnie na podstawie poboru prądu.  Technicolor wyposażony jest w zasilacz 12 V i prądzie 2,8A co daje nam moc zasilacza około 33 W. (odczyt z tabliczki znamionowej na zasilaczu) Ja w przeciwieństwie do Ciebie pomierzyłem swego czasu ile pobiera dekoder i było to około 15-16 W z tego co pamiętam. Mamy więc niemal 100% zapasu mocy dedykowanego zasilacza.

Nie wiem jaki zasilacz dostarcza ADB ale sądzę, ze podobnej mocy.  Mogę się oczywiście mylić, więc poproszę o te dane wtedy porównamy zasilacze obu dekoderów.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Claudio said:

Dowodem jest to, że u mnie wszystko działa bez błędów.

Może raczej należałoby udowodnić, że nie mam racji.

Albo chociażby, że ten pomiar poboru dekodera (chyba prądu albo mocy dekodera) miałby o czymkolwiek świadczyć.

 

Zarzucasz niepotwierdzona teorie i to inni maja ją obalić?

Niezly kabareciarz się trafił 

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Pawel napisał(a):

Zasilacz dobieramy do urządzenia właśnie na podstawie poboru prądu.  Technicolor wyposażony jest w zasilacz 12 V i prądzie 2,8A co daje nam moc zasilacza około 33 W. (odczyt z tabliczki znamionowej na zasilaczu) Ja w przeciwieństwie do Ciebie pomierzyłem swego czasu ile pobiera dekoder i było to około 15-16 W z tego co pamiętam. Mamy więc niemal 100% zapasu mocy dedykowanego zasilacza.

Nie wiem jaki zasilacz dostarcza ADB ale sądzę, ze podobnej mocy.  Mogę się oczywiście mylić, więc poproszę o te dane wtedy porównamy zasilacze obu dekoderów.


Mój ultrabox z ADB ma zasilacz (model ADS036T-B120300L) dający na wyjściu wg tabliczki znamionowej 12V 3A czyli 36W.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne. ADB ma mocniejszy zasilacz niż ITCA a przecież nie ma na pewno poboru tej wielkości by zasilacz okazał się niewydolny. Być może kolega @Claudio trafił na uszkodzony zasilacz i przypadkowo po wymianie na "markowy" dekoder zaczął poprawnie działać. Być może na innych, oferowanym z ADB byłoby dokładnie tak samo.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dni miała miejsce sytuacja, że po włączeniu dekodera pojawił mi się napis w górnym lewym rogu telewizora o braku sygnału..

Uruchomiłem, go ponownie przez wybranie żółtego przycisku i pojawił się obraz. Parametry ok: siła i jakoś w porządku 

Ten typ tak ma czasami?

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lakiman Nic nowego: u wszystkich na Jada - od czasu do czasu - pojawia się w prawnym górnym rogu komunikat "brak sygnału" lub "obecnie program nie jest nadawany". Wina softu.

Jako ciekawostkę powiem Ci, że przy takim zdarzeniu nie musisz uruchamiać dekodera ponownie. Czasami wystarczy wyłączyć dekoder pilotem, odczekać chwilę i ponownie włączyć. I wszystko działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście dziwną reakcję dekodera na pilota? Mam 3 ultraboxy w tym 2x ADB i o ile dotychczas działało to płynnie to teraz pojawiają się duże zawiechy i opóźnienia w reakcji na przyciski. Przelatywanie po liście kanałów do tego stopnia się tnie, że ciężko trafić w konkretny kanał. Pomaga restart dekodera ale na trochę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaa, zauważyłam, że gorzej reaguję na pilota,ale na tego tradycyjnego. Gdy używam pilota Enka 2 w telefonie to dekoder reaguję płynnie.

Nie wiem czy na tej podstawie można wysnuć jakieś wnioski, ale wydaję mi się, że po tych wszystkich aktualizacjach jest  problem z komunikacją między dekoderem a pilotem.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś z tym pilotem może być na rzeczy. Mocno narzekałem ostatnio na działanie teko deka, zwłaszcza jeżeli chodzi o płynność działania z czego najbardziej denerwująca była konieczność resetu prądowego co kilka dni bo reakcja na pilota potrafiła wynosić nawet 10 sekund. Dramat normalnie. Po wzięciu pilota od dekodera z multiroomu te dolegliwości ustały natychmiast. Chodzi teraz szybko, elegancko reaguje na pilota i od miesiąca nie było potrzeby resetu a wcześniej co 3-4 dni. Czy to przypadek czy rzeczywisty powód nie wiem. Ale teraz działa jak trzeba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...