Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mogliby zmienić wybór rozdzielczości na automatyczną w zależności od źródła sygnału, niż na "sztywno" ustawiać UHD.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2021 o 21:32, boss509 napisał:
W dniu 31.07.2021 o 12:43, nomis38 napisał:

U mnie bardzo podobnie, ale gdy UltraBox+ (JADA) ustawiony na 8 częstotliwości UnicableII co jakiś czas brak sygnału, przy 4 lub 6 częstotliwościach problem nie występuje. Wymieniać konwerter? W ustawieniach wszystkie 1-8 na zielono. Obecnie mam Opticum 4K Unicable II SCR 24UB i pozmieniane częstotliwości od 5 w górę na tunerze aby dopasować je do konwertera. Evobox Polsatu dużo przyjemniejszy i szybszy. UltraBox+ wyświetla ładniejszy obraz i tyle.

Kiedy pytałem tu na forum co to może być, to jeden z użytkowników odpisał mi, że ktoś już był tu z takim problemem i prawdopodobnie jest problem z dyskiem. Wygląda na to, że to rzeczywiście kwestia dysku. Na początku zmieniłem ustawienia na połączenie z 1 anteną, przez chwilę było dobrze, ale po jakichś 2 tygodniach dysk przestał działać, obecnie nie mogę przewijać, nagrywać, odtwarzać nagrań. Jeszcze przez kilka dni pomagało rozłączenie dekodera z prądu, ale teraz nawet to nie działa. Krew mnie zalewa na samą myśl, że mam znowu stać w kolejce w punkcie i tłumaczyć co i jak, o straconych nagraniach, których nie zdążyłem obejrzeć nie wspominając.

 

Moim zdaniem to wina oprogramowania i zarządzania pamięcią. Po wyciągnięciu wtyczki z prądu i pełnym uruchomieniu jak ręką odjął. Dopiero po paru dniach użytkowania znów pojawiają się wspomniane objawy, czyli po przełączaniu kanałów niekiedy pojawia się na czerwono komunikat o braku sygnału, dosłownie mignie na sekundę lub dodatkowo przerywa na sekundę dźwięk i następuje poprawa synchronizacji, bo obraz rozjeżdża się z dźwiękiem, mam wrażenie, że im dłużej tuner pracuje to system ślimaczy się coraz bardziej.

 

Ułożenie kanałów to jedna nielogiczna papka.

 

Przełączanie kanałów krzyżykiem na pilocie – bez komentarza. Mogliby zrobić tak ja w Evoboxie PVR Polsatu. Ładne menu z ikonami kanałów i krótkim EGP.

Na plus to obsługa 4K i ogólnie ładniejszy subiektywnie obraz – reszta dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nomis38 zebrałem się dzisiaj, żeby skontaktować się na czacie z konsultantem, bo myślałem że muszę złożyć reklamację przed wizytą w Punkcie. Powiedziano mi, abym przywrócił dekoder do ustawień domyślnych, a jak to nie pomoże, to wtedy udać się do Punktu. Póki co to siła sygnału na Canal+ podniosła się z 80 do 100%, działa mi dysk i obie anteny, a nagrania na dysku zostały, nie sprawdzałem tylko czy rwą i rozjeżdżają się z dźwiękiem jak do tej pory. Na ten moment można powiedzieć, że wszystko wróciło do normy, zobaczymy na jak długo.

 

Edit:

Następnego dnia problem powrócił, więc niech dają nowy.

Edytowane przez boss509
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie problem z aktualizacją. W nocy mielił, mielił, włączał telewizor, nie dawał spać i nie pobrał. Teraz próbuję i w kółko to samo. Na infolinii znają problem, było wiele zgłoszeń. Facet kazał odł zasilanie, przewody antenowe i wyjąć kartę. Niestety nie pomogło. Mówił, że trzeba czekać aż rozwiążą problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pawel73 napisał:

A u mnie problem z aktualizacją. W nocy mielił, mielił, włączał telewizor, nie dawał spać i nie pobrał. Teraz próbuję i w kółko to samo. Na infolinii znają problem, było wiele zgłoszeń. Facet kazał odł zasilanie, przewody antenowe i wyjąć kartę. Niestety nie pomogło. Mówił, że trzeba czekać aż rozwiążą problem.

Jaki masz model przełącznika diseqc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dr.STech, nie wiem.

Mikizncplus, dekoder wciąż mieli aktualizację. Spróbuję twojej metody, choć facet mówił, że jak odłączanie nie pomoże, to trzeba czekać aż to ogarną. Że do rana powinni zrobić.

Nie mogę edytować.

Reset +- nie pomógł.Ciągle wywala błędy, brak nagłówka itd. Aktualizacja nieudana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go trochę lat, działał na Turbo, działał na 4K Ultra  a teraz jest lipny ?  To raczej 4K Ultra jest porażką. Dzisiaj nawet pilota wymieniałem, bo musiałem kilka razy naciskać, mocniej, żeby klawisze załapały.

A jeśli odłączę jeden przewód, da to coś ?

Ewentualnie spróbuję jutro na drugiej antenie z pojedynczym konwerterem.

Edytowane przez pawel73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadł w pętle jak to bootloadery ADB. Sam chyba nie wiele wskurasz, tylko wymiana.
Podobnie jest z dekoderami ADB w kablówkach, przeszukują całe pasmo w poszukiwaniu nagłówka firmware. Oczywiście kończy się fiaskiem, dekoder się resetuje i procedura zaczyna się od początku.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz druga antenę z pojedynczym konwerterem a zobaczysz, że pomoże i nie będziesz musiał jeździć. Przerabiałem już ten temat ze znajomym, który tydzień temu też miał taki problem. Okazało się, że ma stary diseqc, który chyba nawet nie jest diseqc tylko toneburst i jak się wcześniej w menu źle wybrało to teraz jest problem z pobraniem softu.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...