Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko do posiadaczy, odebrałem tuner po przesiadce z Paca, duża różnica. Czy mając instalację na konwerterze twin, możecie sprawdzić sygnał na każdej głowicy oddzielnie. W ustawieniach tunera  instalacja przy wybraniu opcji dwie anteny brak DiSEqC pokazuje sygnal hotbird lnb1, ale już z Lnb2 nie, gdy ustawie że mam DiSEqC to pokazuje lnb2 ale wtedy chce pokazać sygnal z astry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diseqc ustawiasz na TAK i następnie konfigurujesz HB->LNB1,Astra->LNB2. Jak będziesz miał podświetlony HB pokaże sygnał z HB,jak przejdziesz na Astrę pokaże z Astry. Drugi tuner ustawiasz identycznie i zapisujesz konfigurację.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Pawel napisał:

Diseqc ustawiasz na TAK i następnie konfigurujesz HB->LNB1,Astra->LNB2. Jak będziesz miał podświetlony HB pokaże sygnał z HB,jak przejdziesz na Astrę pokaże z Astry. Drugi tuner ustawiasz identycznie i zapisujesz konfigurację.

Przecież kolega wyżej napisał, że ma konwerter TWIN, czyli na 1 satelitę. Dlaczego więc mu radzisz, by programował 2 satelity i czym niby miałby się przełączać na Astrę???

 

 

Godzinę temu, Borussia Dortmund napisał:

Pytanko do posiadaczy, odebrałem tuner po przesiadce z Paca, duża różnica. Czy mając instalację na konwerterze twin, możecie sprawdzić sygnał na każdej głowicy oddzielnie. W ustawieniach tunera  instalacja przy wybraniu opcji dwie anteny brak DiSEqC pokazuje sygnal hotbird lnb1, ale już z Lnb2 nie, gdy ustawie że mam DiSEqC to pokazuje lnb2 ale wtedy chce pokazać sygnal z astry.

 

Od jakiegoś czasu, miernik sygnału pokazuje sygnał tylko dla jednaj anteny. Z tego co pamietam, kiedyś był dla każdej anteny/głowicy osobno (w Premiumboxie na pewno tak jest). O ile dla konwertera TWIN to nie problem, bo wskzazania są zazwyczaj podobne ale jakby ktoś miał dwie osobne anteny z konwerterem single, to już się robi problem.

Dopiero podczxas pełnego startu dekodera (np po wyjęciu zasilacza lub przy max osczędzaniu energii) pokazuje przez moment sygnał 2 głowic jednocześnie.

 

A dla konwertera TWIN wybierasz konfiguracją podstawową 2-antenową i dla każdej "anteny" ustawiasz HOTBIRD (bez DISEqC)

Edytowane przez zetorson
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zetorson napisał:

Od jakiegoś czasu, miernik sygnału pokazuje sygnał tylko dla jednaj anteny. Z tego co pamietam, kiedyś był dla każdej anteny/głowicy osobno (w Premiumboxie na pewno tak jest). O ile dla konwertera TWIN to nie problem, bo wskzazania są zazwyczaj podobne ale jakby ktoś miał dwie osobne anteny z konwerterem single, to już się robi problem.

Dopiero podczxas pełnego startu dekodera (np po wyjęciu zasilacza lub przy max osczędzaniu energii) pokazuje przez moment sygnał 2 głowic jednocześnie.

 

A dla konwertera TWIN wybierasz konfiguracją podstawową 2-antenową i dla każdej "anteny" ustawiasz HOTBIRD (bez DISEqC)

 

Kolego dokładnie zrozumiałeś, to o co mi chodziło, spróbuje jeszcze twój sposób po pełnym restarcie, może faktycznie pokaże wtedy sygnał oddzielnie. Powinno to być uważam zrobione tak, aby pokazywał sygnał zawsze, dla obu głowic. Przykład ekstremalny dwie anteny niezależne ok, ale co jeśli w twin mamy uszkodzone jedno wyjście, trudno wtedy sprawdzić sygnal. Trzeba by było latać do anteny i przepinać, w celu wyłapania, które konkretnie szwankuje, lub faktycznie wyłapać gorzej dostrojoną antenę, gdy mamy dwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, _Artek_ napisał:

Panowie wczoraj zupełnie niechcący przeprowadziłem ciekawy test, otóż okazało się że ten dekoder zapewnia komfortowy odbiór nawet przy 24% jakości sygnału :D nie wiem czy to zasługa konwertera czy dekodera ale uważam że wynik jest genialny :D

Przy większej chmurce z deszczem sygnał zginie szybciej niż na np.60% . To chyba oczywiste.

Żadna nowość to o czym piszesz.  Przy jakości 25 czy 100% odbiór taki sam, do czasu pogorszenia warunków atmosferycznych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pewnie nie dostanę już od nikogo odpowiedzi. Jadę jutro rano (do innego miasta, w moim mieście nie ma punktu nc+) wymienić z założenia sam padnięty dysk. Ale powiedziano mi na infolinii, aby zabrać cały dekoder. I w sumie to pilot też mi źle działa. Niech sprawdzą. A słuchajcie jest możliwość, aby w Szczecinie gdzieś mi wymienili tego ADB na Technicolor? Czy na tamte Technicolor-y już nie wymieniają wcale? Na infolinii powiedziano mi, że wymieniają na to samo. Pytam bo jak może ten model mi szwankuje, to może z tamtym nie było by problemu. Czy tych technicolor-ów już nigdzie nie mają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na infolinii nie mają takich informacji, w jakich punktach mają technicolor. Nie mam możliwości jeździć po wszystkich punktach. Odwiedzę 1 max 2 punkty. No nic zobaczę co tam będą mieli. Ważne żeby dysk i pilot sprawnie działały. Z tym technicolor-em tak tylko zapytałem, wiem że jest to starszy model. Zobaczę jutro, co będą mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

W dniu 5.03.2021 o 08:37, _Artek_ napisał:

Panowie wczoraj zupełnie niechcący przeprowadziłem ciekawy test, otóż okazało się że ten dekoder zapewnia komfortowy odbiór nawet przy 24% jakości sygnału :D nie wiem czy to zasługa konwertera czy dekodera ale uważam że wynik jest genialny :D

 

W ogóle dziwny jest ten wskaźnik poziomu sygnału. Długo musiałem ustawiać antenę gdy miałem jeszcze poprzedni dekoder PREMIUMBOX. Max jaki ustawiłem to siłę sygnału 100% a jakość ok 65-70%. Wystarczył milimetr w prawo/lewo/góra/dół i sygnał tylko spadał. Po podpięciu Ultraboxa do tej samej anteny mam 100%/100%. Jak widać, Ultrabox ma źle skalibrowany wskaźnik i będzie utrudniał precyzyjne ustawienie anteny bo nie będzie wiadomo, gdzie faktycznie jest max poziomu sygnału. Podobnie może być z dolnym wskazaniem. Może się okazać, że przy tych Twoich 24%, które pokazał Ci Ultrabox, Premiumbox pokaże 45%. Wszystko zależy od wyskalowania wskaźnika w danym dekoderze i bez profesjonalnych przyrządów pomiarowych nie ocenisz czułości jego głowicy.

Edytowane przez zetorson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem 2 punktach. Nie ma tak dobrze, że od tak sobie wymienią cały dekoder. Wymienili uszkodzony dysk. Dekoder sprawdzili, i jest sprawny. Pilota też nie wymienili. Jest sprawny. Jednak mój tv plazmowy zakłóca działanie pilota. Pytałem o dekodery 4k od technicolor. W 2 punktach w których byłem, już dawno nie widzieli na oczy technicolor. Teraz to głównie ADB sprzedają. Tamtych już po prostu nie sprowadzają nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość osób na umowach ma wypożyczone dekodery. Mi to pasuje, w razie awarii wymieniają właśnie bez problemu. Zresztą ja mam w umowie wynajem za 0zł. Borussia u mnie z takim czymś nie ma problemu. Może to być niestety jakaś wada dekodera. On jest wrażliwy też na różne czynniki. Być może będziesz musiał odwiedzić serwis.. U mnie za to plazma zakłóca działanie pilota. W punkcie canal+ działało idealnie. W domu mam to co miałem. Muszę celować idealnie w dekoder. Trochę z boku  (za telewizorem), i pilot już u mnie nie działa. Żeby było dobrze, muszę tylko wymienić telewizor. Żaden problem. A wiadomo, że żeby obraz był nie gorszy jakościowo to muszę wybrać tv OLED. Więc co najmniej 4k pln, trzeba przygotować.. 

Edytowane przez amigo007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLEDy znane są nie tylko z tego, że się wypalają, kleksują, mają problemy z bielą, mają błyszczącą matrycę... ale także, że potrafią skutecznie zakłócać działanie pilotów. Nie ma idealnej technologii  niestety. 

Edytowane przez zetorson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie baterie. Tak jest od początku (4 miesiące). Sprawdzałem też innym takim samym pilotem, od znajomego. To samo, a u niego dobrze na LCD. Znaczenie może też mieć pewnie konkretny model plazmy. Moja to model HD Ready Panasonica  (pamiętam jedna z najtańszych plazm, kiedy kupowałem). Może dawać więcej zakłóceń. Acha a jak wyłącze tv, to celuje w rogu pokoju w odwrotną stronę. I dekoder reaguje. Więc to na pewno kwestia tv. Zresztą sprawdzili mi wszystko dzisiaj w serwisie. Z dekoderem i pilotem jest wszystko w porządku. Dekoder jest po lewej obok tv. I na fotelu po lewej jest ok. Ale po prawej stronie jak siedzę przy stole już pilot nie działa. Muszę wstawać od stołu, i podchodzić pod dekoder. I jak mówię, po wyłączeniu tv idę jeszcze dalej w kąt pokoju. Celuje w tył ściany, i dekoder reaguje. Tak więc ewidentnie kwestia mojej plazmy. Dość wkurzające to jest, jak trzeba się wychylać i celować pilotem. Albo wstawać i podchodzić pod sam dekoder.

 

Zetorson ja mam teraz PLAZMĘ. Nie OLED.

Edytowane przez amigo007
Dodana treść
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, amigo007 napisał:

Żeby było dobrze, muszę tylko wymienić telewizor. Żaden problem. A wiadomo, że żeby obraz był nie gorszy jakościowo to muszę wybrać tv OLED. Więc co najmniej 4k pln, trzeba przygotować.. 

 

A może trzeba najpierw spróbować jakiś dobrej jakości pilot uniwersalny np. Logitech, może będzie miał minimalnie inną wiązkę i plazma go nie będzie zakłócać. Lepsze to niż nowy TV ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, amigo007 napisał:

.... Muszę wstawać od stołu, i podchodzić pod dekoder. I jak mówię, po wyłączeniu tv idę jeszcze dalej w kąt pokoju. Celuje w tył ściany, i dekoder reaguje. Tak więc ewidentnie kwestia mojej plazmy. Dość wkurzające to jest, jak trzeba się wychylać i celować pilotem. Albo wstawać i podchodzić pod sam dekoder.

 

Zetorson ja mam teraz PLAZMĘ. Nie OLED.

To faktycznie spory problem. Też miałem kiedyś plazmę HD Ready i nieszczęsny dekoder Philips PVR od Cyfry+. Tam było podobnie jak u Ciebie Pomagało lekkie zaklejenie czujnika podczerwieni w dekoderze.Nie było może rewelacyjnie ale można było normalnie obsługiwać dekoder.

Z pilotem uniwersalnym dobry pomysł tylko Logitech do tanich nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi panowie. Już się też trochę przyzwyczaiłem. A jaki model logitecha byście polecili, nie w cenie najtańszego telewizora? Bo kiedyś jak patrzyłem, to jakiś model pilota Logitech kosztował 600zł.. Poza tym według "fachowców" z infolinii canal+, to żaden inny pilot nie będzie działał. Więc sam już nie wiem.

Edit. Jezu taki pilot kosztował prawie 1200zł! W tej chwili jest i tak niedostępny. No ale to przegięcie. 1200zł, to ja wolę odłożyć do nowego telewizora. https://www.spam.org/pilot-rtv-logitech-harmony-ultimate-915-000203-599510/   Są jakieś piloty uniwersalne, nie w kosmicznych cenach? 

Edit2. Nie da się tu wstawiać linków. Sklep m o r e l e  n e t

Edytowane przez amigo007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...