Skocz do zawartości

Nowe kanały (C+)


fercom1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na TVP HD nie licz prędko, C+ nie podłoży sobie sama nogi.. w TVP bieda więc założę się, że jakiś kanał poleci. Który? Wątpie by pozbyli się Sportu a oferta, która obecnie pokazują na TVP HD jest lekko mówiąc tragiczna. Myśle, że ten kanał za kilka miesięcy przestanie istnieć. Cyfra dobrze zdaje sobie sprawę z tego dlatego nie chce włączać kanału, przez który za kilka miesięcy może stracic abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma już takiego kanału jak History Channel, teraz jest History.

Wprowadzenie nowych kanałów to niełatwa sprawa, potrzebna jest do tego kasa i sporo czasu (trzeba czekać na otrzymanie koncesji, znając życie wzięliby ją od KRRiT, dlatego czas na jej dostanie może się bezgranicznie wydłużać). France TV to i tak opcja dodatkowo płatna, więc jeśli chcesz to płacisz, jeśli nie to nie. Ciężko byłoby wprowadzić do oferty nowe kanały jak nie ma gdzie ich upchnąć, tzn. jakby się kto uparł to jest, ale w zamian za to jakość innych stacji by spadła i to drastycznie, czego polscy widzowie sobie raczej nie życzą.

 

A co do transponderów, ja nie liczę już na więcej. Gdyby mieli coś dostać w spadku po TPS to pewnie już by to mieli, albo przynajmniej byłoby coś wiadomo. Jeden transponder i tak niewiele pomoże, na dobre rozluźnienie innych częstotliwości nie oszukujmy się, potrzeba przynajmniej dwóch kolejnych transponderów. Na kanały niekodowane i np. stacje radiowe Cyfra+ powinna przeznaczyć jedną z częstotliwości, aby na innych móc umieścić kanały kodowane znajdujące się w ofercie. Rozwiązań jest kilka, ale na nie potrzeba transponderów, których tak jakby brak...

 

Nie wiem jak mogła się poprawić jakość kanałów, o których wspomniał @koziol84, no ale skoro kolega odczuł taki efekt to ok.

Jeśli wejdzie TVP HD to opłata na pewno będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP HD nie zlikwidują. Zainwestowali w sprzęt, wykupują prawa do imprez, mają własne filmy i seriale więc bezsensem byłoby to likwidować. Poza tym HD to jest przyszłość o czym zdaje się już wiedzą na Woronicza. A to że kiepska na razie oferta? Przyjrzyjcie się np. Canal+SportHD. Chciałem wczoraj i dziś obejrzeć ligę włoską i hiszpańską to nie tylko brak HD ale nawet kiepskie SD 4/3! Tyle tego HD jak na lekarstwo. A tam gdzie cała ramówka w HD (np. FilmboxHD, NGC HD) to są z kolei ciągłe powtórki.

Zatem ja też liczę na TVP HD w Cyfrze oprócz "obiecanego" TVPSport, a także powinni dać TVPHistorię z tp. N i byłyby wszystkie kanały TVP w ofercie. Problem w tym, że z tego co wiem to C+ nie chce płacić za te kanały wychodząc z założenia że to TV publiczna. I w tym temacie nie mogą dojść do porozumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną kanały tematyczne TVP nie mają prawie żadnej wartości, tak samo jak beznaddziejny reklamowo - powtórkowy Polsat. Polsat nie lepszy,poza tym jakby dołączzyli te kaanały to czym cyfra będzie się różnić od innych platformą ??trzema lub czterema kanałami trochę mało. Wolę żeby dodali coś wartościowego - z zakresu kanałów pop.naukowych i przyrodniczych/The History,NG Wild,Nimal Planet HD itp/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączam się do koncertu życzeń:

1. wszystkie mecze w C+Sport w HD (albo choć w 16/9)

2. jak najwięcej programów w 16/9

3. jeśli czegoś mi brakuje do porządnego programu dokumentalnego; Planete jest świetny, a ale NG jest nie do przyjęcia :evil: z tysiącem reklam; propozycje sportowe mnie zadowalają, filmowych kanałów tez mi nie brakuje;

4. pewnie każda potwora znajdzie swego amatora, ale mimo wszystkie jest co najmniej 10 programów, które należałoby wywalić

5. aha, dodanie tych 5 francuskich programów to kpina, brak słów na takie bzdury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) powinni dać TVPHistorię z tp. N

 

Niemożliwe do zrealizowania, gdyż TVP Historia z transpondera N (od odróżnieniu od TVP Sport) nadawany jest w MPEG-4.

Na razie Cyfra powinna zacząć od dodania oryginalnego przekazu z Astry do listy kanałów (przynajmniej posiadacze odpowiednich instalacji antenowych skorzystają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarła nasza redakcja wynika, że jedna z największych platform - Cyfra+ wprowadzi do końca marca kanał sportowy TVP Sport.

Niestety informacji ten nie potwierdził nikt z biura prasowego Cyfry+ . - Rozmowy wprawdzie trwają, niemniej jednak nie ma jeszcze konkretnych ustaleń - powiedział Michał Stryjecki.

 

Niedawno kanał TVP Sport opublikował wiosenną ramówkę. Na antenie TVP Sport widzowie zobaczą "na żywo" wszystkie biegi biatlonowego Pucharu Świata i wybrane konkursy (włącznie z kwalifikacjami) PŚ w skokach. Ponadto oferta TVP Sport uzupełniona będzie o transmisje z Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie figurowym w Los Angeles, MŚ w short tracku w Wiedniu i MŚ w łyżwiarstwie szybkim w kanadyjskim Richmond. TVP Sport będzie emitować wszystkie mecze reprezentacji Polski w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Świata w 2010 roku. Dla fanów koszykówki TVP Sport przygotowała na wiosnę magazyn „Za trzy”, dla wszystkich kibiców zaś nowe odcinki programów: „Sportową debatę”, „Sportową niedzielę” i „Sportowy wieczór”.

 

źródło: media2.pl

 

No ciekawe, ciekawe....

Ale wydaje mi się, że raczej wejdzie ten kanał do oferty Cyfry+. A to, że nie potwierdzają tego to nie dziwne, bo by sami wyłożyli karty na stół, a tak to może chcą zrobić niespodziankę abonentom C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym ze tvp sport bedzie w Cyfrz e pisalem na poczatku stycznia, pytanie tylko czy dadza go do podstawowego czy tak jak eurosport 2 bedzie dopiero w komfortowym. Bo placenie dodatkowe tak jak za orange sport byloby totalnym przegieciem.

Jak bede wiedzialw iecej napisze ale w tym miesiacu niestety chyba bedzie lipa ze swiezymi informacjami na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dekoder PACE 2220 (ten mały kur[beep]el) i o dziwo wyszukało mi też kanały z Astry, tylko nie wiem jak ustawić na astrę żeby kanały działały. Może ktoś wie jaki gdzie wpisać parametry do Astry? Z góry będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dekoder PACE 2220 (ten mały [beep]) i o dziwo wyszukało mi też kanały z Astry.

To nic dziwnego, u mnie też "wyszukuje" kanały z Astry, chociaż konwerter mam tylko na Hot Birda. :lol:

 

Niech szybko dołączają wszystkie kanały TVP do C+, bo to co ostatnio czytam zapiera dech. 3,8 tys. widzów TVP Historia! 7 tys. widzów TVP Sport! O TVP HD niestety nie piszą... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja ale myślę że jeżeli chodzi o TVPSPORT to dołączą go do oferty Cyfry+ bo abonenci ich bardzo cisną :D a jeżeli chodzi o TVPHD to yważam że dołączenie go do oferty Cyfry jest pewnym problemem ponieważ wszyskie kanały są jako dodatkowa opcja a tu wchodzi TVPHD i co???

 

Niech Cyfra+skupia się na ulepszaniu oferty tematycznej o której pisaliśmy wcześniej czyli pakiet MTV+MCM i np.NG Wild+Animal Planet HD oraz TVPSpotr także +ESPN America :D i niech w końcu dogadają się z Polsatem i wprowadzą zwykły POLsat+PolsatNews :) i bedzie ok :D pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie rozwiązaniem problemu było by kupienie Polsatu, jeśli chcesz oglądać Polsat wpłacasz dodatkową kwotę w postaci 5 zł miesięcznie i po problemie. Według mnie kanały ogólnopolskie czyli TVp1 TVP2 TVP Info, TVN, Polsat powinny być dostępne na każdej platformie, taka opłata mogą by dać do myślenia Polsatowi czy np. TVP Info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własny sprzęt ok, dobrze że Cyfra+ to umożliwia ale jak ktoś chce korzystać z PVR i VOD nie ma szans musi mieć firmowego Philipsa na którym nie da się dopisać kanału FTA typu Polsat News. Powinni coś z tym zrobić przecież na liście PVR jest pełno [beep]u i innych kanałów FTA wątpliwej treści..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Filmbox Family w Cyfrze+

Z informacji, do których dotarła redakcja serwisu DVBnews.pl, wynika, że Cyfra+, druga co do wielkości pod względem liczby abonentów platforma satelitarna w Polsce dołączy do oferty nowy kanał filmowy produkowany przez SPI International - Filmbox Family.

Już od 16 marca 2009 roku Filmbox Family dołączy do oferty drugiej, co do wielkości platformy satelitarnej w Polsce. Będzie to już czwarty kanał spod znaku Filmbox, do którego dostęp uzyskają abonenci tego operatora. Już od pewnego czasu mówiło się o możliwości dołączenia familijnego kanału od SPI International do oferty Cyfry+

 

Paczka Filmbox to cztery kanały: Filmbox, Filmbox Extra, Filmbox Family i Filmbox HD. Przypomnijmy, że cena pakietu Filmbox wynosi 15 zł miesięcznie. Kanały bez dodatkowych opłat dostępne są dla abonentów pakietu Prestiżowego+.

 

Filmbox Family należy do SPI International Polska, emituje filmy animowane, seriale i produkcje dla całej rodziny. Kanał dostępny jest aktualnie również w ofercie platformy n i w sieciach kablowych.

 

Parametry techniczne paczki Filmbox (SD):

Satelita: Hot Bird 9 (13°E)

Częstotliwość: 11.508 GHz

Polaryzacja: V (Pionowa)

SR: 27500

FEC: 3/4

Kodowanie: Conax (n i sieci kablowe)

To nie oficjalne informacje... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...