Skocz do zawartości

Nowe kanały (C+)


fercom1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kurcze ja też gdzies na na jakimś portalu czytałem, że cyfra+ rzuci kuchnię tv do platformy "n". Jak widać zawiązuje się mała współpraca między dwoma platformami. Chociaż tyle, że skorzystają na tym zarowno abonenci cyfry+ jak i "n"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ pawo24 jakoś nigdzie nie znalazłem newsa aby w zamian za tvn linguę i Religię.TV Cyfra+ miałaby n-ce udostępnić Kuchnię TV czy jakiś inny ze swoich kanałów. Jeśli możesz podaj źródło, z którego brałeś tę informacje.

 

nie pamiętam w tej chwili gdzie ale gdzieś na jakimś forum czy portalu natknąłem się na taką informację .zreszta potwierdza to też d107

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawo, jeśli na jakimś forum, to żadne źródło. Poza tym, że ktoś Cię potwierdził to również nie wystarcza. Jeśli doszukasz się info takiego gdzieś w sieci, będzie to potwierdzone to prosimy o linka. Osobiście również się nie spotkałem z taką informacją, że Kuchnia.tv powędruje w zamian do ''n''. Jedynie czego się dowiedziałem to tak jak większość - w zamian za udostępnienie transpondera przez C+ n-ce dla takich kanałów jak TVN Lingua i Religia.tv, abonenci C+ otrzymają do nich dostęp. Na logikę bardzo proste. Nie ma nic za darmo. Gdyby n-ka nie chciała udostępnić w zamian Abonentom C+ tych kanałów to pewnie nie znalazłyby się na transponderze C+... Wg mnie mogą te kanały wejść w skład oferty. Nie mam nic przeciwko ale mam nadzieję, że po konferencji spodziewamy się kolejnych nowości :) Poza tym dobrze, że C+ zaczyna próbować nawiązywać póki co małą współpracę z n-ką... W przyszłości może to bardzo korzystnie dla obu stron zaowocować... Mam też na myśli tutaj np. zaprzestanie dublowania kanałów, ponieważ szkoda miejsca na transponderach, którego jest tak niewiele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C+ chyba nie puści kuchnia.tv bo to jest naprawdę bardzo dobry kanał (moim zdaniem). Chociaż niedawno chyba przesunęli ten kanał również do powitalnego, więc gdyby im zależało na większej dystrybucji to wymiana z N byłaby OK. Ale nie wierzę w takie posunięcie. To byłoby zbyt różowe dla ITI.

 

Nka ma jakoś wyjątkowo dobrych strategów, bo jeżdżą i po C+ i CP a jakoś udaje im się zawierać chociażby takie umowy jak ta z religia.tv i TVN Lingua.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za DVBnews.pl

Wczoraj na transponderze Cyfry+ pojawiły się dwa nowe kanały – TVN Lingua i Religia.tv, o czym informowaliśmy. Do tej pory były dostępne tylko dwa systemy kodowania – Conax o CAID 0B01 i 0B00, dla abonentów n i telewizji na kartę. Dziś dołączono Seca MediaGuard 4, co może sygnalizować, że owe kanały znajdą się w ofercie tego operatora.

Dodał: JB dnia 24 wrzesień 2008 18:24

Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może do oferty Cyfry+ dolączy także Filmbox Family

 

Być może (na razie to tylko czysta spekulacja). Gdyby jednak to nastąpiło, to mam nadzieję, że podstawowy Filmbox pojawi się w pakiecie Komfortowym (tak jak w N-ce podstawowy Filmbox wylądował bez dodatkowych opłat w pakiecie "Hity filmowe). Swoją drogą AXNy i tematyczne Discovery też powinny być oferowane bez dodatkowych opłat (tak jak N-ce i w Polsacie). Może coś drgnie w tej sprawie. Od jakiegoś czasu nie można wymieniać Złotych Plusów na AXNy i Discovery (ale to oczywiście na razie też tylko "wróżenie z fusów", może zwykły przypadek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może do oferty Cyfry+ dolączy także Filmbox Family

Jeśli miałby dołączyć, to musieliby go przenieść na inny transponder, bo obecnie jest w DVB-S2.

 

Swoją drogą AXNy i tematyczne Discovery też powinny być oferowane bez dodatkowych opłat (tak jak N-ce i w Polsacie). Może coś drgnie w tej sprawie.

A Kino Polska to nie? :lol: Wkurza mnie dopłata 3,50 zł za jeden kanał, który w innych platformach jest po prostu w pakiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Kino Polska to nie? :lol: Wkurza mnie dopłata 3,50 zł za jeden kanał, który w innych platformach jest po prostu w pakiecie.

 

Dokładnie. W pełni się zgadzam. Kanał lepiej wywiązuje się z misji publicznej niż TVP (emituje rzadko pokazywane, a często już zapomniane filmy; patronuje różnego rodzaju imprezom; z własnych pieniędzy inwestuje w cyfrowy remastering wybranych dzieł polskiej kinematografii; wspiera kino nizależne; no i nie można zapomnieć o świetnych dokumentach). TVP tak się przestraszyła konkurencji, że zrezygnowała z własnego projektu - TVP Film. Stacja zasługuje na obecność w pakiecie podstawowym bardziej niż nie jeden szmirowaty kanał (np. Zone Romantica*). A tak na marginesie - stacja też ostatnio zniknęła z listy nagród, na jakie można wymieniać Złote Plusy.

 

 

* Nie chodzi nawet, że stacja emituje same telenowele. Stacja ogólnie jest kiepska - za taką jakość obrazu powinni odbierać koncesję :-8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie już jest. Trochę daleko (113), EPG i Pilot na razie nie działają. Jakość - widać, że PATIO.TV produkuje raczej dobrej jakości sygnał, niestety Cyfra daje zbyt niski bitrate (przykładowo przy bardziej dynamicznych animacjach obraz czasami "rozsypuje się") - dopóki nie będzie nowych transponderów nic się zmieni w tym temacie (na marginesie na tym samym transponderze są HBO czy Orange Sport - dołączenie Patio wpłynie na dalsze pogorszenie ich jakości).

 

Podstawowe pytanie brzmi czy Cyfra powinna dołączać kolejne kanały FTA. Już i tak utrzymują pasożyta w postaci ITV.

 

** Kiedy Cyfra uaktualni wreszcie listę kanałów niekodowanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie brzmi czy Cyfra powinna dołączać kolejne kanały FTA. Już i tak utrzymują pasożyta w postaci ITV.

Cyfra nie udostępnia za darmo swojej pojemności polskim kanałom FTA... Frazę "pasożyt ITV" powinieneś zamienić na "[beep]ość Cyfry nie zna granic", gdyż nie dość, że trzepią i tak ostrą kasę z abonamentu, to jeszcze drobniutki handelek uprawiają i dzierżawią swoje transpondery innym nadawcom (głównie polskim).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operatorem transpondera 12.558V jest Skyplex, który podobnie jak Cyfra+, świadczy usługi wynajmowania miejsca pojedynczym (czyt. mniejszym) nadawcom, których nie stać na wykupienie całego transpondera. Odpowiedzi na swoje pytania znajdziesz klikając ten, a także ten link ;)

(...) i co stoi na przeszkodzie, aby przenieść tam iTV i 4fun.tv?
Zawarta umowa z Cyfrą na wynajem u nich miejsca.

 

Aha, wystarczy już tego Off Topic'u :smile: W dziale ogólnym "DX" zdaje się jest temacik o wynajmie pojemności przez innych nadawców ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...