Skocz do zawartości

Muzyczne stacje telewizyjne


Oliver S-c
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A wejdź na ich stronę internetową, na pewno coś znajdziesz dla siebie, posiadają bardzo bogaty repertuar, oczywiście sam rock i metal. :arrow:http://www.a1tv.ru/?id=6455

A-One nadaje też w internecie: mms://tv.gldn.net/a1

 

11012V, 27500, 3/4 - Nadaje tu muzyczny kanał Number One Channel. Kanał jest identyfikowany jako VideoBergamo i prezentuję muzykę z tzw. złotych lat muzyki. Niestety jest to kanał włoski, dlatego jakość nie jest zbyt rewelacyjna i jest duże prawdopodobieństwo, że w niedalekiej przyszłości podzieli los poprzedników i zmieni się w kanał z sextelefonami.
Mniej więcej już rok tak nadaje, mimo, że każdego wieczoru leci już tylko nudny blok VideoBergamo z cyklu "gadka starych panów o d*pie maryni", to stacja trzyma się świetnie. :)

 

Warto jeszcze zwrócić uwagę na STRAVINCI TV. Wczoraj, blisko przez kilka godzin na antenie kanału leciały tylko same teledyski. Na ekranie TV (prawy górny róg) było widoczne tylko logo kanału i żadnych więcej napisów, przy niektórych teledyskach jakość techniczna była zachwycająca. Częstotliwość 11.785H, satelita HotBird.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Parę tygodni temu podczas wyszukiwania kanałów znalazłem kanał CMC Croatian Music Channel (HB: 12303V, 27500, 3/4). Początkowo myślałem, że trafiłem na niekodowane okienko, ale od tamtego czasu ilekroć wybieram ten kanał, to zawsze jest FTA (sprawdzałem w różnych porach). Czyżby całkowicie zrezygnowali z kodowania :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Gay TV dotychczas nadawany z HotBird, tp. 11.785H został wyłączony i aktualnie nigdzie nie jest nadawany. Również w podobny sposób "wcięło" kanał Stravinci TV (też dostępny był z tej samej częstotliwości). Podejrzewam, że są to problemy techniczne tych serwisów, tym bardziej, że Stravinci TV to dawny VIP.TV. Podobne problemy już się pojawiały kilkakrotnie u tych kanałów, ostatnio te zdarzenie miało miejsce na początku lipca br. kiedy to Gay TV i VIP.TV wyłączono bez podania jakichkolwiek informacji. Mam nadzieję, że teraz będzie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ktoś zauważył, ale The Voice (39*E) nadaje teraz w formacie 16/9.
Zauważył i się zdziwił. Nie spodziewałem się tej telewizji w tym formacie ;)

 

Jak dla mnie staje się w ten sposób coraz lepszą "plombą" w miejsce NRJ Hits.
Proste, oni prezentują muzykę, a nie bloki reklamowe i jakieś "programy rozrywkowe".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, NRJ Hits jest w internecie, więc usunięcie tego kanału z satelity nie było takie bolesne, choć wolałbym, aby był nadal FTA :woot:

 

Bułgarski The Voice nadaje przez internet, dla zainteresowanych link do strony: http://voicetv.noblecom.biz/iptv.php Niech napisze ktoś, czy komuś się odpala, bo mi nie za bardzo, najwyraźniej przekaz internetowy dostępny jest dla internautów zamieszkujących państwo, z którego kanał nadaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ciekawe jaką muzykę będzie grał nowy włoski kanał muzyczny Music Life,który startuje 2 lutego.Mam nadzieję,że będzie to coś ciekawego i w przyzwoitej jakości.Póki co pojawiła się plansza testowa na parametrach:

 

Hot Bird 7A (13°E)

tp. 111 (10,723 GHz, pol. H, SR: 29900, FEC: 3/4, DVB-S)

 

SID: 4689

PID V: 7781

PID A: 7782 (włoski)

 

kodowanie: brak

 

Ta sama plansza testowa jest także na satelicie Atlantic Bird 12,5 W:

 

Atlantic Bird 1 (12,5°W)

tp. C9 (11,387 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 7/8, DVB-S)

 

SID: 14892

PID V: 7781

PID A: 7782 (włoski)

 

kodowanie: brak

 

 

Żródło parametrów: Satkurier.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

11662.00MHz, pol.V SR:27500 FEC:3/4 13E HotBird

Nadaje tu kanał MusicLife przekaz jest niekodowany i niestety w tak zwanej włoskiej jakości. Prezentuje jak do tej pory głownie włoską muzykę. Oprawa przypomina trochę music box italia, zakodowany jakiś czas temu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dzisiaj przypadkiem zwróciłem uwagę, mnie się podoba Latina F
To dopiero teraz zauważyłeś ten kanał? Naprawdę jest świetny.

 

Przy okazji na Eutelsat W2 (16E) nadaje macedoński AB Kanal (częstotliwość 12726 V), zaryzykuję stwierdzeniem, że jest to doskonała alternatywa dla kodowanego VH1 Classic. Ostatnio ta macedońska stacja przeszła jakąś metamorfozę. Pamiętam jak jeszcze z tydzień/dwa tygodnie temu puszczali zdechłą muzykę macedońskich wykonawców, obraz wideo zajmował niewielką część ekranu TV, a pozostałą część ekranu nieruchoma plansza z przewijającymi się informacjami. Teraz zmienili całkowicie grafikę, zapodają też największe hiciory z lat 70, 80 i 90-tych, np. znane hity zespołów takich jak Boney M., C.C CATCH czy Pet Shop Boys. Kanał zmienił całkowicie swoje oblicze, mogliby poprawić jeszcze jakość obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja całkiem niedawno podjechałem na 40E, aby zerknąć jak jest z sygnałem kanału Telekanal Sport (10,995 GHz, pol. V, SR: 20000, FEC: 3/4, DVB-S/MPEG-4), bo czasami coś tam ciekawego jest i przypadkowo włączyłem Muz TV, a tam... też C.C. Catch :jupi: Ale niestety później był program o rosyjskim środowisku hip hop, więc zrezygnowałem z dalszego oglądania, bo ta tematyka mnie nie pociąga ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bez konkurencyjny i jedyny najlepszy kanał myzyczny FTA to DELUXE MUSIC na Astrze 19.2. Wspaniała jakość obrazu jak i tez dźwięku, mówi samo za siebie nadawanie w Dolby Digital. Przede wszystkim muzyka jaka tam leci, wspaniała. A te różne programy, Disco Show a w szczególności Freitag Live czyli wieczorne koncerty w piątek. Jednym słowem gitess. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 16e i 39e jest nadawana stacja muzyczna MM. Na 39e jest niekodowana.

Hellas Sat 2 (39.0E) - 12647.00 H - 30000 7/8

Jakosc obrazu nie jest najwyzsza. Jakosci polskiego VH1, moze odrobinke lepiej.

Zaskoczyl mnie repertuar. Naprawde ciekawy a najwazniejsze ze wybor inny niz na VH1.

 

Czy muz tv na 40e jest okraszony smsami tak jak na 53e ? Nie odbieram 40e bo konwerter ustawilem na 39e , a 40e jest za slabe na dodatkowy odbior z tego konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...