Skocz do zawartości

JAMBOX


Rekomendowane odpowiedzi

Czekam zatem z niecierpliwością na pierwsze rzeczowe opinie.

Bardziej podobał mi się poprzedni soft z poziomu interfejsu - ale to kwestia przyzwyczajenia.

 

 

Mam kilka pytań

 

1) Czy w jamboxie mogę jakoś włączyć telegazetę?

2) Jaka jest aktualnie cena pakietu c+ obejmującego 2 kanały sportowe?

3) Czy przy przedłużaniu pakietu c+ można liczyć na zniżkę?

4) Jaki obecnie pakiet jest potrzebny, aby móc dokupić paczkę c+?

5) Czy jest jakiś postęp w negocjacjach ws dołączenie do oferty kanałów eleven?

Edytowane przez jack117
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, czytam czytam i mam problem.

 

Mam Jumboxa od 3 miesięscy. Problemy zaczęły się od października, a mianowicie - MAG250 a jakże. Najpierw "pikseloza" przy przełączaniu kanałów i zwisy. Restart i wszystko wracało do normy - nie na długo. Telefon do operatora: wizyta następnego dnia technika i wymiana dekodera na nowy MAG250. Niby lepiej, ale po drodze była wymiana switcha w piwnicy z 100Mbit na 1Gb/s (swoją drogą w piwnicy zrobiło się ciszej, bo nowy nie szumi, a stare HP szumiało dość dobrze :)). Pikseloza się skończyła, ale zacinanie obrazu nie. Wygląda to tak, że w nieoczekiwanym momencie następuje "stopklatka" 2-3 sek czarnego obrazu i już jest normalnie. Zauważyłem, że problem nasila się od 18.00 i trwa gdzieś do 21.00. Ale nie jest to regułą. Czasem i późno w nocy potrafi się zacinać. Dziś nastąpiła aktualizacja oprogramowania i nadzieja na rozwiązanie problemu znikła - dalej to samo. Soft moim zdaniem lepszy, bardziej czytelny i szybszy -  to widać, ale czy bardziej stabilny to nie wiem. Mój operator powiadomił mnie, że problem z zacinamiem leży po stronie SGT.... ciekawe. Macie jakieś pomysły co z tym zrobić?

 

Zaczynam się zastanawiać na reklamacją z dużą ilością paragrafów... :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś sprawdzić kanał 186 - Filmbox Arthouse?

ucieszyłem się, że będę miał Arthouse, a tu... niespodzianka - żaden z filmów nie ma polskich napisów (lektora też nie ma, ale to akurat dobrze...) czy ten problem z kanałem występuję u każdego czy tylko u mnie?

 

Arthouse w innych kablówkach nadaje z polskimi napisami...

 

problem rozwiązany

Edytowane przez dcd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

listę widziałem wcześniej, ale miałem zapewnienie, że polskie napisy są... a teraz nikt nawet nie raczy odpowiedzieć... na dekoderze mam możliwość wyboru dwóch ścieżek językowych: oryginalnej i rosyjskiej i to działa oraz 3 wersji napisów: angielskie/polskie/inne - i żadne nie działają...na Ale Kino+ to akurat działa, więc raczej z dekoderem jest wszystko w porządku

 

problem rozwiązany

Edytowane przez dcd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Jamboxa Online.

Została zakończona wersja beta tej usługi i została wdrożona wersja produkcyjna.

Teraz to partnerzy SGT decydują czy ją u siebie wprowadzają czy nie.

Jeśli macie tylko Opoka.tv to partner obecnie się nie zdecydował wprowadzić tą usługę - polecam kontakt z Nimi.

 

Eleven - jest cisza ponieważ nic się nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrał mi się nowy soft i dźwięk mi wcięło :evil:, tzn coś tam słychać jak dam full w tv.

Wygląda to tak jakby na wyjściu dekoder miał ściszony dźwiek. Niebieskie funkcje w pilocie MAG250 mam pilota zaprogramowane na tv panasonika, jak włączę wyciszanie dźwieku na pilocie MAGa i potem wyłaczę to przy ikonce głośnika pojawia się cyferka 5, o co kaman?

A przełączanie programów w nowym sofcie to jakaś tragedia - 5 sekund trwa, to ma byc ten nowy szybszy soft ???!!!! Nie się coś z tym zrobić?

p.s.

da się jakoś wrócić do starego softu?

p.s.2

chyba jakiś pośredni soft mi wgrali, nie mam przeźroczystego epg

 

p.s.3

Rozwiązałem problem z dźwiękiem, musiałem przywrócić ustawienia fabryczne pilota i na nowo go zaprogramować.

Pozostał problem z długim czasem przełączania kanałów, który kasuje wszystkie zalety nowego softu.

No i podczas tego przełączania nie ma teraz informacji o następnym programie, jest ona dopiero w mini epg.

Edytowane przez masloww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, u mnie w Jambox Online niestety też tylko Opoka TV - będę musiał napisać do swojego dostawcy usług. pa_blo: można wiedzieć jakie kanały są dostępne w ramach Jambox Online? Te co były w czasie gdy usługa była w fazie testów czy może doszło więcej kanałów?

 

Po kilku dniach napiszę trochę moich opinii o nowym oprogramowaniu, które używam od wtorku. Generalnie w skrócie jestem raczej rozczarowany - chyba przede wszystkim dlatego, że czytałem tu na forum i na FB straaasznie entuzjastyczne opinie użytkowników tego nowego softu w wersji testowej i być może po prostu zbyt wiele po nim oczekiwałem.

 

Więc może po kolei - zacznę od minusów:

- jeśli chodzi o funkcjonalność tego softu, to moim skromnym zdaniem jest to krok w tył. Dlaczego? Jambox chwali się, że aktualnie do obsługi telewizji wystarczy tzw. d-pad (jak mniemam chodzi o strzałeczki i OK), tylko... nie wiem czy jest się czym chwalić. Chodzi o to, że dla najczęściej wykonywanej przeze mnie operacji (tzn. przeglądania miniEPG i przełączenia na kanał) muszę aktualnie wcisnąć więcej przycisków (no chyba, że jest jeszcze jakiś inny sposób o którym nie wiem): a mianowicie dawniej wystarczyło wcisnąć czerwony przycisk, przeskoczyć po kanałach i kliknąć OK. Aktualnie po wykonaniu tych operacji, pojawia się dopiero menu, w którym ponownie muszę kliknąć na 'Oglądaj' - no jeśli to ma być rozwój to chyba inaczej postrzegamy znaczenie tego słowa...

- oczywiście wygląd to kwestia gustu, ale białe tło we wszelkiego rodzaju komunikatach i np. ustawieniach kanału to jakiś totalny potworek od strony user experience. Białe tło jest strasznie kontrastowe, i po ujrzeniu takiego komunikatu (gdzie jeszcze na dodatek część tekstu jest napisana kolorem jasno szarym) sprawia, że oczy płoną a całość jest mało czytelna

- przewijanie jak nie działało tak nie działa - to znaczy jeszcze na nowym sofcie nie zdarzyło mi się, żeby dekoder się zresetował podczas przewijania (ale też niezbyt długo nowego softu używam), ale np. to, że przycisk do przewijania w przód czasem przewija w tył się nie zmieniło

- brak półprzezroczystego tła w trybie EPG - fajniej i nowocześniej byłoby tak jak kiedyś, ale wyczytałem na FB, że ta zmiana to ze względu na wydajność (ponoć było to zbyt obciążające) więc jest to dla mnie zrozumiałe - szkoda tylko, że w takim razie te dekoderki są takie słabe :(

 

Teraz plusy:

- generalnie nowy design oczywiście ogólnie na plus, tylko że z drugiej strony w porównaniu do starego wszystko byłoby na plus :) Mi ogólnie się podoba, na plus też to, że dużo więcej contentu mieści się w TV Portalu np. w ogłoszeniach czy usługach. Z drugiej strony mam wrażenie że czcionka w miniEPG jest za duża, no ale to rzecz gustu.

- dużo lepsze działanie trybu EPG - teraz w końcu da się tego używać, no i jeszcze nie zawiesiło mi całego dekodera ani razu :)

- generalnie na razie stabilność wydaje się być lepsza - dekoder jeszcze mi się nie zawiesił ani razu (choć w tym tygodniu akurat trochę mniej go używałem).

 

Jeszcze takie uwagi ogólne:

- kilka osób pisało, że nie ma info o następnym programi w miniEPG, ale przecież jest (po prostu kiedyś był aktualny program, a pod nim następny, a teraz jest obok)

- zgadzam się, że przełączanie kanałów trwa zbyt długo - czas oczekiwania na to czy użytkownik wciśnie następną cyfrę powinien być krótszy, a w ogóle to chyba lepszym rozwiązaniem jest osobny przycisk na pilocie, jak się chce wprowadzać więcej niż jedną cyfrę

- rację ma też kacpi1029 - ostatnio (jeszcze na starym sofcie) doświadczyłem tego, że zaprogramowałem nagranie, potem nastąpił restart dekodera, a po restarcie mimo że nagranie widniało w zaplanowanych to jednak nic się nie nagrało - dopiero wejście w menu nagrania rozpoczęło nagrywanie na tym kanale, no ale niestety wtedy to już było po ptokach... Podejrzewam, że w tym sofcie przy programowaniu nagrania dodawane jest jakieś zadanie do linuksowego crona czy coś takiego, a przy restarcie dekodera ta zawartość się pewnie czyści no i mamy to co mamy...

- cały czas niezmiennie drażniące jest to, że potrafię obejrzeć cały film (bez żadnych artefaktów, zgubionych klatek), ale podczas gdy oglądam go potem nagranego, to okazuje się, że błędy są (nie zawsze, ale jednak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...