Skocz do zawartości

JAMBOX


Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie, część zmian została już dokonana reszta jest w trakcie realizacji.

 

@dcd

Docubox jest w pakiecie Filmbox.

 

 

Dziś do pakietu więcej Nauki HD został dodany Da Vinci Learning

 

znalazłem też aktualną rozpiskę kanałów na stronie dostawcy usługi Jambox - http://sgtsa.pl/jambox/

 

 

oraz informcję o kolejnych planowanych zmianach z kanału na Facebooku...

 

Kolejna nowość to 06.10.2015 TCM zmienia się w TNT HD ( do końca miesiąca gratis ) a potem przechodzi do pakietu więcej filmu i dodatkowo znika pakiet nHD , a kanały MGM HD _ ROMANTICA HD również dołączają do pakietu więcej filmu a nsport HD już mamy w pakietach podstawowych

 

W pakiecie Wielotematycznym nSport jest w SD, czy to znaczy, że nastąpi także upgrade do HD dla abonentów tego pakietu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem też aktualną rozpiskę kanałów na stronie dostawcy usługi Jambox - http://sgtsa.pl/jambox/

 

 

oraz informcję o kolejnych planowanych zmianach z kanału na Facebooku...

 

Kolejna nowość to 06.10.2015 TCM zmienia się w TNT HD ( do końca miesiąca gratis ) a potem przechodzi do pakietu więcej filmu i dodatkowo znika pakiet nHD , a kanały MGM HD _ ROMANTICA HD również dołączają do pakietu więcej filmu a nsport HD już mamy w pakietach podstawowych

 

W pakiecie Wielotematycznym nSport jest w SD, czy to znaczy, że nastąpi także upgrade do HD dla abonentów tego pakietu?

TNT już działa, czy to znaczy, że za miesiąć ten kanał zniknie z oferty pakietu WSHD? Czy planowane jest coś w zamian?

Edytowane przez dcd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanałów eleven komentować nie będę bo już kilka postów wyżej opisałem sytuację.

Soft HD pojawi się lada dzień.

 

Pakiety więcej są tak skonstruowane aby można było je dowolnie zamawiać np na miesiąc.

Jeśli chcesz coś więcej zrób zapytanie lub zajrzyj do biura Operatora, na pewno zrobi Ci jakaś promocję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem Zainteresowany przejściem do Jamboxa. Obecnie jestem klientem nc+ ale z tego co mi proponują telefonicznie to raczej w grudniu tego roku nastąpi rozstanie po kilkunastu latach. Zresztą wypowiedzenie zostało już wysłane. Mam w związku z tym pytanie o Jamboxa. Jak wygląda jakość kanałów zarówno SD i HD. Czy często są awarie lub występują przerwy w transmisji kanałów, czy obraz jest płynny i nie ma żadnych cięć przy przeskoków podczas oglądania? Czytałem na forum, że dużo zależy od providera. Ja z usług swojego w zakresie stałego łącza internetu korzystam od około 10 lat i jestem więcej niż zadowolony - zarówno z szybkości łącza jak i bardzo rzadko występujących awarii. Pytanie tylko czy będzie to miało przełożenie na Jamboxa i czy mogę spodziewać się również w tym przypadku wysokiej jakości usług. Tym bardziej, że mają obecnie promocję na połączenie pakietu internetowego z tv z umową na 2 lata i obniżeniem abonamentu o kilkanaście złotych na czas trwania umowy. Dekodery jakie maja w ofercie to model MAG 250 HD. Dzięki z góry za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem Zainteresowany przejściem do Jamboxa. Obecnie jestem klientem nc+ ale z tego co mi proponują telefonicznie to raczej w grudniu tego roku nastąpi rozstanie po kilkunastu latach. Zresztą wypowiedzenie zostało już wysłane. Mam w związku z tym pytanie o Jamboxa. Jak wygląda jakość kanałów zarówno SD i HD. Czy często są awarie lub występują przerwy w transmisji kanałów, czy obraz jest płynny i nie ma żadnych cięć przy przeskoków podczas oglądania? Czytałem na forum, że dużo zależy od providera. Ja z usług swojego w zakresie stałego łącza internetu korzystam od około 10 lat i jestem więcej niż zadowolony - zarówno z szybkości łącza jak i bardzo rzadko występujących awarii. Pytanie tylko czy będzie to miało przełożenie na Jamboxa i czy mogę spodziewać się również w tym przypadku wysokiej jakości usług. Tym bardziej, że mają obecnie promocję na połączenie pakietu internetowego z tv z umową na 2 lata i obniżeniem abonamentu o kilkanaście złotych na czas trwania umowy. Dekodery jakie maja w ofercie to model MAG 250 HD. Dzięki z góry za odpowiedź.

Prawdopodobnie dużo zależy od providera internetu, od szybkości łącza, itp. Nie wiem skąd jesteś i kto Ci miałaby dostarczyć usługę Jambox. Czy ta sama firma, która dostarcza Ci obecnie usługi internetowe?

Ja sam posiadam Jambox w pakiecie Wielotematycznym HD i łączem 100/100 i jestem bardzo zadowolony. Także posiadam dekoder MAG 250 i jest ok. Wiem, że ostatnio pojawiły się Arrisy i ze specyfikacji mogą być trochę szybsze. Chociaż ja nie narzekam i pewnie to się poprawi też wraz z aktualizacją softu do HD, planowaną na grudzień.

 

Sama jakość telewizji - bardzo dobra na 55 calach, zarówno jeśli chodzi o kanały HD jak i SD (nie wiem czy to nie zasługa bardzo dobrego skalowania sygnału w moim TV). Nie obserwuję problemów zgłaszanych co do jakości kanałów na niektórych platformach (w innych wątkach), Wydaje mi się, że retransmitowany jest taki sam sygnał, jaki otrzymują w SGT, bez strat jakości po stronie dostawcy IPTV (ale mogę się mylić)

 

Przez ponad pół roku testowania nie zauważyłem żadnych problemów, przerw itp. Cały czas następują bardzo pozytywne zmiany jeśli chodzi o listy kanałów i pakiety tematyczne.

Jeśli chodzi o telewizję to mam porównanie z podobną kablówką z Dialogu świadczoną na światłowodach dostarczanych bezpośrednio do lokalu - to był dramat. Jambox jest bez porównania lepszy.

 

Jedyny minus na chwilę obecną, to brak Eleven, ale ten problem obecnie dotyka 80% i z pewnością rozwiąże się wkrótce.

 

Samemu będę korzystał prawdopodobnie z Przejścia na Wielotematyczny SuperHD z Filmboxem gratis i wybranymi pakietami tematycznymi (Nauka, Muzyka, Film, Cinemax). Canal+ i HBO GO sobie odpuszczam.

 

BTW

Jaką cenę Ci zaproponowano za pakiet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem Zainteresowany przejściem do Jamboxa. Obecnie jestem klientem nc+ ale z tego co mi proponują telefonicznie to raczej w grudniu tego roku nastąpi rozstanie po kilkunastu latach. Zresztą wypowiedzenie zostało już wysłane. Mam w związku z tym pytanie o Jamboxa. Jak wygląda jakość kanałów zarówno SD i HD. Czy często są awarie lub występują przerwy w transmisji kanałów, czy obraz jest płynny i nie ma żadnych cięć przy przeskoków podczas oglądania? Czytałem na forum, że dużo zależy od providera. Ja z usług swojego w zakresie stałego łącza internetu korzystam od około 10 lat i jestem więcej niż zadowolony - zarówno z szybkości łącza jak i bardzo rzadko występujących awarii. Pytanie tylko czy będzie to miało przełożenie na Jamboxa i czy mogę spodziewać się również w tym przypadku wysokiej jakości usług. Tym bardziej, że mają obecnie promocję na połączenie pakietu internetowego z tv z umową na 2 lata i obniżeniem abonamentu o kilkanaście złotych na czas trwania umowy. Dekodery jakie maja w ofercie to model MAG 250 HD. Dzięki z góry za odpowiedź.

 

Skoro już mamy mega pozytywną opinię od dcd, to trochę negatywnej, żeby sobie wyrobić obiektywny pogląd.

Jamboxa mam od prawie roku. Na MAGu 250 kilka kanałów nie dało się oglądać, bo tak przycinało, więc dostałem na czas rozwiązania problemu Motorolę 1003, na której usługa działa poprawnie. Ale do tej pory problem jest nierozwiązany, bo ciągle korzystam z tego "zastępczego" dekodera. Nie wiem od czego i kogo to zależy, jednak jako klienta :censored: mnie to obchodzi. Tak więc od kilku miesięcy czekam na wymianę dekodera na taki, co dałby możliwość nagrywania. MAG był dosyć problematyczny w porównaniu do motoroli, bo zaliczał totalną zawiechę raz na jeden-dwa tygodnie, co motoroli nie zdarza się wogóle. Bez względu na sprzęt, z częstotliwością raz na tydzień, obraz/dźwięk coś przytnie na ułamek sekundy. Poza tym była jedna większa awaria leżąco po stronie Jamboxa, podczas której telewizji nie było przez kilka godzin. Ogólnie telewizja działa. Obraz leci a dźwięk słychać :grin:

Edytowane przez emilanowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już mamy mega pozytywną opinię od dcd, to trochę negatywnej, żeby sobie wyrobić obiektywny pogląd.

Jamboxa mam od prawie roku. Na MAGu 250 kilka kanałów nie dało się oglądać, bo tak przycinało, więc dostałem na czas rozwiązania problemu Motorolę 1003, na której usługa działa poprawnie. Ale do tej pory problem jest nierozwiązany, bo ciągle korzystam z tego "zastępczego" dekodera. Nie wiem od czego i kogo to zależy, jednak jako klienta :censored: mnie to obchodzi. Tak więc od kilku miesięcy czekam na wymianę dekodera na taki, co dałby możliwość nagrywania. MAG był dosyć problematyczny w porównaniu do motoroli, bo zaliczał totalną zawiechę raz na jeden-dwa tygodnie, co motoroli nie zdarza się wogóle. Bez względu na sprzęt, z częstotliwością raz na tydzień, obraz/dźwięk coś przytnie na ułamek sekundy. Poza tym była jedna większa awaria leżąco po stronie Jamboxa, podczas której telewizji nie było przez kilka godzin. Ogólnie telewizja działa. Obraz leci a dźwięk słychać :grin:

 

Generalnie strasznie obawiałem się tego MAG-a 250 bo to nie jest sprzęt z najwyższej półki i ma swoje ograniczenia, ale póki co daję radę, ale nie jest przyszłościowy)

 

Jeśli o mnie chodzi, to zmiany kanałów mogłyby być szybsze w MAG 250. W ciągu prawie pół roku jakichś zacięć nie zaobserwowałem. Funkcję PVR wykorzystałem tylko w testach i odniosłem wrażenie, że zaczęło nagrywać wcześniej i zakończyło później niż planowałem, ale możliwe,że to było wynikiem niedokładności EPG i opóźnień stacji. Przed wakacjami odłączyłem dysk gdyż potrzebowałem go do innych celów.

 

Po podłączeniu dysk musi być sformatowany przed pierwszym użyciem/nagraniem. Nagrania nie są widoczne w systemie Windows (chyba, że to ja coś źle zrobiłem...)

 

Chętnie bym przetestował nowy soft w HD, żeby zobaczyć czy jest lepiej.

 

Szkoda, że firma nie pokusiła się o dostarczenie wyższych modeli jak 254/255 (droższy o jakieś 10% - dane z  www.alfaextranet.pl), który ma szybszy procesor 650 MHz i 512 RAM oraz obsługę HDMI 1.4 (MAG 250 - 450, 256 oraz 1.3a)

albo najnowszego modelu MAG 257 z procesorem ARM Cortex A9 1.5 GHz, większą ilością pamięci i USB 3.0. Cena detaliczna zapewne nie byłaby wyższa, ale zapewne najniższe modele MAG 250 można było kupić w hurcie dużo taniej.

 

http://www.infomir.eu/eng/choose/

 

Zastanawiam się też czy ten Arris nie byłby lepszy, ale póki co mój provider nie dostarcza nic innego niż MAG 250.

 

PS. Czy ktoś się orientuje czy istnieje możliwość podłączenia i używania własnego STB?

Edytowane przez dcd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz, że MAG250 nie jest przyszłościowy?

 

Obecnie inne Magi niż 250 nie działają prawidłowo więc nie ma żadnego sensu ich wdrażać dla kilka mhz co i tak w żaden sposób nie wpłynie na poprawę.

Nagrań nie odtworzysz ponieważ są szyfrowane więc nic źle nie robiłeś.

 

Nie ma możliwości również podłączenie i używania własnego STB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście HDMI 1.3, które znacząco ogranicza możliwości wykorzystania STB do kanałów UHD oraz ewentualnie 3D (ale akurat to można sobie odpuścić).

 

Ponadto, lepsze parametry dekodera powinny się przełożyć na sprawniejsze działanie, szybkość zmian kanałów, nagrywanie w PVR, obsługa EPG itp. Obecnie trwa to dosyć powoli. Zakładam, że mogłoby lepiej to działać. Porównuje ze swoimi doświadczeniami z tego typu urządzeniami wprzypadku kart telewizyjnych i dekoderów do DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja trochę napiszę o Jamboxie :) 

Używam telewizji już dobry rok czasu, jakość kanałów jest rewelacyjna. Podczas burzy można zauważyć, że te kanały, które jambox odbiera satelitarnie (np. polsat) lubi przycinać,natomiast kanały przesyłane światłowodowo są stabilniejsze, podczas burzy nic nie przeszkadza, mają mniejsze opóźnienie niż te satelitarne i rewelacyjna jakość (np. discovery, hbo). 
Lista programowa naprawdę bogata, rzadko zdarza się, że jakiś kanał nie działa. 
Używam 2x MAG 250HD wraz z podłączonymi dyskami (wd po 500gb), na starym sofcie działało to róznie, na nowym działa to o wiele lepiej natomiast, w wersji oficjalnej powinno być wszystko okej.
Awarie zależą od operatora, u mnie zdarzały się często (chyba 3 :P) po podłączeniu (w zime). Na razie wszystko bezproblemowo działa.

Ja jamboxa polecam, sam przeszedłem z NC+ i zauważyłem ogromną zmianę - niektóre kanały wyglądają cudownie.

Co do 4k, panowie nie ma sensu... dopiero HD się rozwija i walczymy o to aby wszystkie kanały były w HD, co dopiero 4k :)

Edytowane przez kacpi1029
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie racja z tym 4K... a propos walki o HD...

powalczymy o BBC World News HD, Russia Today HD, History HD, TNT?

o RT Documentary HD też możnaby się postarać... z przyczyn nie do końca ekonomicznych powinno być wyjątkowo łatwo pozyskać te kanały do oferty :-)

 

co prawda już nie w HD, ale moż by tak Mezzo oraz Arte, wiem, że troszkę niszowe, ale w Top 100 przynajmniej u mnie miałyby swoje miejsce....

 

 

 

cieszę się z opinii, ze nowy soft działa lepiej, załączone screeny też napawają optymizmem, EPG stanie się znacznie wygodniejsze

 

 

podsumowując: Jamboxa spokojnie można polecić, osobiście uważam, że mają prawie najlepszą ofertę na rynku (najlepsza to Jambox z Eleven),

jakość nadawanych kanałów jest bardzo wysoka, a dobór stacji na najlepszym poziomie - polecam porównać na Wikipedii listy kanałów

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_sieci_IPTV

https://pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_sieci_kablowe

 

właściwie, to nie mają problemów z kanałami, które inni mają na wyłączność. Samemu skazany byłem na wybór jednej z 5 firm, które świadczyły usługi na moim osiedlu, (instalacja oryginalnie od dewelopera była podciągnięta do gniazdka w mieszkaniu i mogłem wybierać spośród UPC, Vectry, i trzech innych dostawców, którzy także świadczyli usługi IPTV (2 z nich przez Jambox). Początkowo zakupiłem sam internet, potem wziąłem na testy włąśnie Jamboxa, nic o nim nie wiedząc i tak ze mną został... I póki co uważam to za dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekonomika działania sieci kablowych i telewizyjnych to jedno, a mocne dofinansowywanie rosyjskich kanałów informacyjnych celem jak najszerszego prezentowania własnej interpretacji wydarzeń na świecie to drugie...

słyszałem różne, sensacyjne wręcz doniesienia z zagranicy, które niewiele miały wspólnego z normalną działalnością biznesowa i odsprzedawaniem praw w przypadku kanałów takich jak Russia Today... pewnie to plotka i wiekszości na takim kanale nie będzie zależeć, ale z czystej dziennikarskiej i socjologicznej ciekawości, dostęp do takich kanałów (chodzi o Russia Today Documentary w HD) byłby ciekawym doświadczeniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale problem w tym, że wiele osób chętnie by dopłaciło za Eleveny (dycha w tą czy w tamtą nie ma znaczenia) - a tak wychodzi na to, że chociaż chcemy to nie możemy oglądać. Tak jak napisałem już wcześniej - skoro nc+ umiało się dogadać, to Jambox też mógłby :) A tak kibice Serie A czy Primera Division są skazani na jakieś słabiutkie streamy w sieci...

 

Ja też dorzucę kilka groszy na temat Jamboxa - uzywam TV już ponad rok dość intensywnie więc co nieco mogę na ten temat powiedzieć. Ogólna jakość obrazu jest naprawdę dobra (choć nie mam wielkiego porównania z innymi kablówkami czy satelitą, bo Jambox jest moim pierwszym źródłem TV) - Jambox deklaruje że nie konwertuje w żaden sposób dodatkowo sygnału dostarczając klientom to, co sam dostaje od nadawców i w sumie nie mam powodów aby im nie wierzyć. Na 65 calach wygląda to naprawdę porządnie - pod warunkiem że kanały są w HD (np. filmy czy sport na Canal+ wygląda naprawdę dobrze - bitrate w LM czy niektórych filmach podchodził nawet pod 10 Mbps), bo SD to zazwyczaj kaszanka. Mam wrażenie że SD z kablówki jest lepsze, bo skalowanie mógłby wykonywać telewizor i wbudowany tuner, a tak robi to dekoder Jamboxa (po HDMI mamy sygnał 1080i50) i nie jestem pewien czy robi to najlepiej jak to możliwe. Ale w sumie z kanałów SD mało co oglądam, więc jakoś bardzo mi to nie przeszkadza. Plusem wydawała się być szeroka oferta (dostępność zarówno C+ jak i np. Polsat Sport na którym leci siatkówka czy coś w ten deseń) - no ale przyszło Eleven Sports i okazało się, że wcale nie jest tak różowo w tej kwestii, bo Elevenów cały czas w ofercie brak.

 

Jeśli chodzi o stabilność usługi - na pewno rację mają Ci co piszą, że dużo zalezy od bezpośredniego dostawcy usługi w tej kwestii. Ja nie narzekam, chociaż zdarzyły mi się ze 2-3 razy sytuację że na Canal+ Sport oglądałem 10 minut kolorowe pasy (inne kanały wówczas działały), a drobne jedno lub kilkusekundowe zakłócenia w dźwięku i obrazie zdarzają się dość często (częściej niż raz na tydzień). Z drugiej strony nie przypominam sobie jakiejś większej awarii (oczywiście w czasie gdy akurat korzystałem z TV, bo przecież mogły mieć one miejsce, gdy nie oglądałem TV) - jeśli już to 2/3 razy nie miałem sygnału (np. w trakcie burzy) to było to spowodowane ogólną przerwą w dostępie do sieci do mojego dostawcy internetu i TV.

 

A minusy? Moim zdaniem jest ich całkiem sporo (nie są to może rzeczy najistotniejsze w życiu, ale jednak na dłuższą metę potrafią wkurzyć):

1) Płacąc 50 zł za paczkę Canal+ na kanałach takich jak Canal+ Seriale czy Canal+ +1 nie uświadczysz napisów (które w normalnym Canal+ są dostępne), a także nie masz dostępu do usług tylko dla abonentów nc+ (np. Canal+ Sport Online, na którym pokazywane są wszystkie mecze Ligi Mistrzów, również te niepokazywane w TV).

2) Mega słaba jest też konieczność posiadania osobnego dekodera - jeszcze jednej skrzyneczki pod TV, zajmującej dodatkowo miejsce. Niby nic wielkiego, ale jak już się ma odtwarzacz blu-rayów, amplituner, wzmacniacz, HTPC, to każda kolejna rzecz irytuje.

3) Żadnego nagrania nie obejrzysz poza dekoderem, co jest o tyle denerwujące, że np. w trakcie awarii i braku dostępności do sygnału (miałem kiedyś taką sytuację, że po burzy mój dostawca miał awarię i nie miałem ani internetu ani TV przez ponad dobę) nie masz żadnej możliwości obejrzenia nagrań - czyli niby masz je na pendrive, a tak jakby ich nie było. W połączeniu z faktem, że kilka razy zdarzyło mi się, że dekoder przestał widzieć wszystkie nagrania z pendrive'a (bo tak) nie radzę używać dekodera z myślą, że nagrasz sobie jakiś film i obejrzysz go za miesiąc, bo nigdy nie wiesz czy nadal tam będzie :P Jeszcze najlepsze jest to, że mając tuner DVB-T za mniej niż 100 złotych nagrasz wszystko z ponad dwudziestu powszechnie dostępnych kanałów TV i odtworzysz gdzie chcesz (na tablecie, komputerze czy innym TV), a tu nawet nagrania z tych kanałów są zaszyfrowane.

4) Bardzo niepewny soft (używam dekodera MAG 250 HD). Już pominę że wygląda on strasznie archaicznie (jak z poprzedniej epoki), to niestety stabilność pozostawia również wiele do życzenia. Co jest najbardziej uciążliwe:

- brak jakiejkolwiek możliwości w miarę dokładnego przewijania nagrań w przód/w tył. Niby są przyciski do przewijania o 1 minutę i 5 minut w obie strony, ale przy wielu nagraniach to w ogóle nie działa jak powinno (np. przyciski do przewijania do przodu cofają nagranie)... W czasie gdy w każdym nowym TV dostępnym dziś w sklepie można przewijać nagrania co do sekundy, brak takiej funkcjonalności w dekoderze woła o pomstę do nieba.

- nagrywanie programów nie zawsze dziala jak powinno. Poza tym co napisałem już wcześniej (to jest np. nagłe zniknięcie listy nagrań z pendrive'a w dekoderze, mimo że fizycznie pliki były na dysku) to zdarzyło mi się już także, że dekoder zaciął się podczas nagrywania i nie mogłem go zatrzymać, a po restarcie całe nagranie było utracone. Nie tak dawno z kolei zaprogramowałem nagrywanie programu, po czym dekoder się zrestartował na jakieś pół godziny przed nagrywaniem. Ja w tym czasie oglądałem w TV co innego, a potem okazało się, że zaplanowane nagrywanie po prostu się nie odpaliło...

- dekoderowi zdarza się czasem ot tak z siebie zawiesić (a to podczas przewijania nagrania, a to podczas zwykłej zmiany kanałów lub np. zmiany ścieżki dźwiękowej).

Wiadomo, że to wszystko nie dzieje się codziennie, ale mimo wszystko wkurza.

 

Generalnie jak ze wszystkim - są plusy i są minusy :wink: Z wadami Jamboxa da się żyć, ale warto sobie zdawać z nich sprawę, Generalnie gdyby porządnie poprawiono soft dekodera to byłaby to naprawdę bardzo przyzwoita usługa. No a najlepiej to by było, gdyby w ogóle dało się zrezygnować z tego całego dekodera, no ale w IPTV chyba nie ma jeszcze takich rozwiązań...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja trochę napiszę o Jamboxie :) 

 

Używam telewizji już dobry rok czasu, jakość kanałów jest rewelacyjna. Podczas burzy można zauważyć, że te kanały, które jambox odbiera satelitarnie (np. polsat) lubi przycinać,natomiast kanały przesyłane światłowodowo są stabilniejsze, podczas burzy nic nie przeszkadza, mają mniejsze opóźnienie niż te satelitarne i rewelacyjna jakość (np. discovery, hbo). 

Lista programowa naprawdę bogata, rzadko zdarza się, że jakiś kanał nie działa. 

Używam 2x MAG 250HD wraz z podłączonymi dyskami (wd po 500gb), na starym sofcie działało to róznie, na nowym działa to o wiele lepiej natomiast, w wersji oficjalnej powinno być wszystko okej.

Awarie zależą od operatora, u mnie zdarzały się często (chyba 3 :P) po podłączeniu (w zime). Na razie wszystko bezproblemowo działa.

 

Ja jamboxa polecam, sam przeszedłem z NC+ i zauważyłem ogromną zmianę - niektóre kanały wyglądają cudownie.

 

Co do 4k, panowie nie ma sensu... dopiero HD się rozwija i walczymy o to aby wszystkie kanały były w HD, co dopiero 4k :)

 

NC+ miałem okazję oglądać rok temu przez kilka dni w wakacje. Na jakość nie zwróciłem uwagi, ale przy bezchmurnym niebie obraz rżnęło na HD aż nie miło :rofl:

Nie wiem czy to nie była wina ustawienia anteny, ale w porównaniu do tego Jambox rzeczywiście działa sto razy lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...