Skocz do zawartości

Piłka nożna: Reprezentacja Polski


Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale co tam Robi N'Golo Kante? :)

Gra w lidze mega popularnej, której popularność wielokrotnie przebija Bundesligę. Nie ma przypadku w tym, że Premier League jest tak wysoko ceniona na rynku TV. Chelsea wygrywając ligę była lepsza od MC Guardioli, Liverpoolu Kloppa, MU Mourinho itd. Od kogo może być lepszy Bayern? Od Borussii Bosza czy Red Bulla Hassenhuttla. Dla postronnego kibica nie brzmi to tak okazale. W tej sytuacji Premier League jawi mu się jako liga och, ach a Bundesliga jako ubogi kuzyn, którego piłkarze marzą o transferze do Anglii. IMO to tylko jeden z wielu czynników. 

 

Lewandowski nawet kiedyś dał świetny wywiad, gdzie trafnie zauważył, że dużą rolę w popularności danych rozgrywek ma... język. Zobaczmy ile osób zna w skali globalnej język angielski, a ile osób zna niemiecki. Oczywiście Bundesliga również operuje w swoich kanałach społecznościowych w tym języku, ale to wciąż za mało. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buffon jest legendą kończącą karierę i nie dziwi mnie, że tak go docenili. 

To też, ale przede wszystkim ci co głosowali próbowali być na siłę obiektywni chcąc jakoś uhonorować piłkarzy finalisty LM. Padło na Buffona, bo reszta nie ma takiego fejmu. Higuain to medialny persona non grata, któremu wszyscy robią czarny pijar za tuszę czy niepowodzenia Messiego, do Dybali wciąż większość się nie przekonała, Pjanic to już w ogóle piłkarz mega niedoceniony padło więc na Buffona bo wszyscy znają go od 20 lat. Młodzi, starzy... były chyba nawet kiedyś takie badania podczas wyborów, że gdy obywatel nie zna nikogo na liście to z reguły wybiera nazwisko, które w jakiś sposób kojarzy, zna. Innymi słowy Buffon na czwartym miejscu to tak naprawdę nie tyle głos na Buffona co głos na ogólnie "Juventus - finalistę LM" i to tych co silili się na obiektywizm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Project_Alf.
Prześledziłem te ich plebiscyty w ostatnich kilku latach i dominują tam rzeczywiście gracze Realu/Barcelony i zawodnicy z Premier League. Oczywiście w 2014 roku nie brakuje Niemców z Bayernu po zdobyciu mistrzostwa świata. I w 2015 roku mamy graczy Bayernu w czołowej dziesiątce. Z Serie A, to się przebił Pogba z Juve i oczywiście można też znaleźć Buffona, nic więcej. Lewemu brakuje do sukcesu jakiegoś finału Champions League z Bayernem i wtedy by pewnie wskoczył do TOP5.

Fakt jest taki, że ani Bundesliga, ani Serie A się nie liczy już globalnie. Liczy się się tylko Premier League, dwa kluby z La Liga i PSG - gdzie już z Neymara robią większy pomnik od Wieży Eiffla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Takich napastników jak on jest wielu.

Kilku. Też nie jestem za wychwalaniem kogoś tylko za to, że jest polskie, ale też nie idźmy w drugą stronę. To, że jest Polakiem nie powinno go od razu stawiać kilka półek niżej od zagranicznego gracza.

 

Jak dla mnie w tej chwili ścisły top na pozycji ŚN to Suarez, Kane, Lewy i Cavani. Czasami Aguero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie w tej chwili ścisły top na pozycji ŚN to Suarez, Kane, Lewy i Cavani. Czasami Aguero.

Suarez?

 

W tym sezonie ma ze 2 razy mniej bramek od Higuaina (w nie najwyższej formie).

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego powinien trzymać jakiś fason po zakończeniu kariery, bo te jego epizody w TV są słabe. Dla mnie Dudek był super gościem, finał w Stambule do dziś mam gdzieś na kasecie VHS (studio z Szaranem, Passent, Gmochem?, muzyką Beattlesów), później trafił do Realu i siedząc tam na ławce miał chyba za dużo wolnego czasu, bo już wtedy zaczynał udzielać dziwnych wywiadów, wypisywać dziwne teksty w sieci. Swoją drogą widziałem później kilka genialnych przeróbek jego wpisów. 

Dla mnie najważniejsze jest jakim był bramkarzem. Co do występu w tym serialu- to był odcinek promujący akcję "Szlachetna Paczka", której Jerzy Dudek jest jednym z pierwszych ambasadorów, właściwie wypromował tą akcję. Moim zdaniem nie każdy piłkarz musi być znakomitym redaktorem czy bardzo dobrze wypadać w mediach jako ekspert. Jego rolą było bronienie strzałów. No cóż nie musi mi się podobać to co teraz robi,ale to jego życie, on jest jego kowalem. Dla mnie zawsze będzie kimś wyjątkowym ze względu na to co zrobił na boisku. Większy problem mam z G. Lato, ale jednak na pierwszym miejscu jak słyszę jego imię i nazwisko będzie król strzelców MŚ '74.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jeszcze w tym rankingu France Football jest kilka głupich pozycji. Taki Dżeko jako król strzelców Serie A ma tylko 2 punkty, a Benzema drewniany ma ich 7.

Albo głosowanie na najlepszego bramkarza wygrał Neuer(!), który od kwietnia praktycznie nie gra.

 

Dlatego nie ma co się przejmować tym, że Lewego dają tak nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najważniejsze jest jakim był bramkarzem.

Czyli przeciętnym bardzo ? Ale za jedno Dudka trzeba szanować on w przeciwieństwie do Artura czy Kuszczaka mimo, że miał znacznie mniejszy talent ciężka pracą wyciągnął maxa ze swojej kariery co łączy go właśnie z Lewym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym czasem znamy sparing partnerów naszej reprezentacji przed mundialem w marcu mamy zagrać z Nigerią oraz Koreą południową mów była o Włochach ale nie wiadomo czy mecz zakontraktują bo włosi chca pożegnać Buffona .Jeden z meczów ma być rozegrany na stadionie Śląskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Poznaliśmy już ostatniego rywala z którym zagramy mecz towarzyski, a jest nim reprezentacja Chile. Tym samym znamy wszystkich naszych rywali w meczach towarzyskich. Szczegółowa rozpiska gdzie, kiedy i z kim zagramy:

 

23 marca 2018, godz. 20.45: Polska – Nigeria na Stadionie Wrocław

27 marca 2018, godz. 20.45: Polska – Korea Południowa na Stadionie Śląskim w Chorzowie

8 czerwca 2018, godz. 20.45: Polska – Chile na INEA Stadion w Poznaniu

12 czerwca 2018, godz. 18:00: Polska – Litwa na PGE Narodowym w Warszawie

 

Źródło: http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/reprezentacja-polski,polska-zagra-towarzysko-z-chile-w-poznaniu,artykul,839508,1,291.html?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=fanpage

Edytowane przez pawlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznaliśmy już ostatniego rywala z którym zagramy mecz towarzyski, a jest nim reprezentacja Chile. Tym samym znamy wszystkich naszych rywali w meczach towarzyskich. Szczegółowa rozpiska gdzie, kiedy i z kim zagramy:

 

23 marca 2018, godz. 20.45: Polska – Nigeria na Stadionie Wrocław

27 marca 2018, godz. 20.45: Polska – Korea Południowa na Stadionie Śląskim w Chorzowie

8 czerwca 2018, godz. 20.45: Polska – Chile na INEA Stadion w Poznaniu

12 czerwca 2018, godz. 18:00: Polska – Litwa na PGE Narodowym w Warszawie

 

Źródło: http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/reprezentacja-polski,polska-zagra-towarzysko-z-chile-w-poznaniu,artykul,839508,1,291.html?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=fanpage

Znowu gramy w czerwcu z Litwą. No ile można. :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Aż 22 graczy z lig zagranicznych powołał Adam Nawałka na marcowe mecze towarzyskie:
http://www.90minut.pl/news/284/news2849374-Zagraniczne-powolania-do-reprezentacji-Polski-na-mecze-z-Nigeria-i-Korea-Pld-.html

Nie ma lansowanego przez media Adriana Mierzejewskiego. Nie ma nadal narzekającego na kontuzję pleców Kuby Błaszczykowskiego. Jest za to Arkadiusz Milik. Powołanie dostali też Dawid Kownacki i Jakub Świerczok. Mnie trochę zaskakuje powołanie dla Jaroszyńskiego z Chievo.

Zobaczymy kogo z naszej ligi jeszcze Nawałka dowoła, pewniakiem wydaje się Przemysław Frankowski, bo na skrzydłach mamy problem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z tym Jaroszyńskim ale może Nawałka ma jakiś plan na przyszłość i chce go pobudzić. Mierzejewski, zawsze zastawiałem się po co kadrze zawodnik o takim profilu patrząc na to jak gramy bo Zieliński to jednak gra i na 8 i 10 a Mierzejewski to zawodnik bezproduktywny w taktyce gdzie nawet Lewandowski zasuwa w kadrze.  

 

Romańczuk to niech sobie czeka na powołanie z Ukrainy, jest Żurkowski, jest Piotrowski, do tego jest Góralski kolejny farbowany lis nie potrzebny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...