Skocz do zawartości

NBA w Cyfrze ...


minimalny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry ale tutaj nie mówisz o poziomie piłkarskim ale o czymś innym.3-4 kluby argentyński czy brazylijskie były by w stanie rywalizować w lepszych ligach europejksich. Liga argentyńska jest w tym roku najsłabsza od lat.

 

A jeśli chodzi o ruchy kibicowskie to nie są wyniszczane komercją tak jak w Europie. Anglicy i Holendrzy praktycznie nie istnieją, Polacy czy Włosi ledwo co. Jedynie na Bałkanach tak naprawdę coś się dzieje. W innych krajach jest to tłamszpne i komercjalizowane w tym w Polsce.

 

 

A co do koszykówki to zdziwiłbyś się. Mimo wszystko ligowa koszykówka ma więcej zapaleńców. z NBA to tak jak z F1 gdzie grali Polacy zainteresowanie się zwiększało a tak to ogląda stała garstka pasjonatów. Koszykówka nie tylko w Polsce ale i na świecie ostatnio przechodzi progresów zniżkowy. W Polsce została wyparta przez siatkówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do koszykówki to zdziwiłbyś się. Mimo wszystko ligowa koszykówka ma więcej zapaleńców. z NBA to tak jak z F1 gdzie grali Polacy zainteresowanie się zwiększało a tak to ogląda stała garstka pasjonatów.

 

No nie wiem. Gdyby tak było jak mówisz, to Polsat Sport nie rezygnowałby z polskiej ligi koszykówki na rzecz piłki ręcznej.

 

Prawdę mówiąc, to moim zdaniem NBA nie zyska zbytnio na popularności jak się pojawi np. w nSporcie, ale przynajmniej jest duża szansa, że byłaby pokazywana lepiej i częściej.

Chociaż z drugiej strony to kto wie jak to byłoby z tą popularyzacją... Jest dużo maniaków HD i pewnie mecze NBA by ich przyciągnęły. No i musiałyby być bardzo dobre retransmisje, tak, aby średni Kowalski mógł spojrzeć na koszykówkę wieczorkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no niech będzie, jak pisze Mariusz - transmisje razy 3 w stosunku co jest do tej pory i przełknę ;) jest wtedy alternatywa, że co drugą noc można odespać...choć naprawdę uważam, że Polska zasługuje na odrębny kanał NBA TV i nie zależy mi na tym, jaka platforma to wprowadzi :) nie musiałbym wówczas, tak jak ostatniej nocy, oglądać w necie kiepskiej jakości mecz Bostonu z Indianą...a propos - proponuję dziś meczyk Bostonu z Knickami :)

 

a teraz tak na marginesie, bo to nie temat przewodni - PawleU, dzięki za szacun :) to raz...dwa, nie zgadzam się, że tylko trzy, cztery zespoły z ligi argentyńskiej są w stanie rywalizować z Europą...niestety, tylko za pomocą netu (ale zawsze ;) mam możliwość śledzenia tej ligi od kilku lat i wiem, co mówię...powiedzcie mi, dlaczego w takim razie Argentyna jest na pierwszym miejscu w rankingu UEFA...faktycznie, gdy pisałem ostatnio skupiłem się na otoczce meczu, ale to, co się dzieje na boisku jest też piękne, uwielbiam to i delektuję się tym co widzę...ludzie, akcja za akcją, nie ma trzymania piłki w środku boiska, nie ma obaw przed dryblingiem i szybkim oddaniem piłki - każdy z tych 20 piłkarzy w polu kręci przeciwnika i nie boi się trzymać piłki...i do przodu...spoko - jestem w stanie dyskutować i bronić swojego stanowiska...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam takie pytanko - czy Nka mogłaby dołączyć NBA TV i w ten sposób NBA byłoby na dwóch kanałach (NBA TV i C+)?

Oczywiście na NBA TV w wersji angielskiej ;)

 

Pytanie czysto teoretyczne, bo wątpię by ITI się na takie coś skusiło - prędzej sami kupią prawa do NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90% argentyńskiej reprezentacji gra w Europie...

 

...ale przecież nie grają od razu w tych klubach, tylko zaczynali w klubach Argentyny...spójrz, jakie zakupy ostatnie dokonał np. Real Madryt - kupili graczy z River (Hiquain-El Pipita) i z Boca (Gago-Pintita)...trudno o bardziej spektakularne transfery...

 

a co do NBA - to może warto "zalać" wszystkie platformy mailami w sprawie NBA TV...:)

 

respect

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do NBA TV to kasa kanał nie jest zainteresowny rynkiem polskim z wiadomo jakiego wzgędu. Kanał jest chyba (?) produkowany przez lige i pozatem pokazuje archiwalne rzeczy. Co do NBA jak dla mnie to mogą byc i 3 mecze dziennie jestem za i moge dopłacić.

 

Co do ligi argetyńskiej jak ją śledzisz to powineś wiedzieć, że maja spory kryzys bo coraz młodsi wyjeżdzają do Europy.

Brak dobrych piłakrzy grających w argentynie. Bo co lepsi emigrują nie w wieku 20-22 lat a nawet 12 lat.

Brazylijska liga byłaby lepsza gdyby nie dziwaczny system rozgrywek. Takie Boca walczyło by o lookaty 8-9 w Serie A, Premiership czy Primera Division. Czasem oglądam mecze w/w liga na Sportklubie i są to przeciętne mecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę uciekać od wątku głównego, więc nie będę wykładał swoje racje co do Torneo ;) ale chciałbym mieć w naszej lidze taki kryzys, o którym piszesz...wiadomo, nie przyjadą gwiazdy z Europy aby grać w lidze Argentyńskiej, bo nie stoi za tą ligą wielka kasa...a ona rozdaje karty. Dlatego naturalnym jest wypływ zawodników z Argentyny niż do...ale ma to swój wymiar mając na uwagę ilość transferów...nadal twierdzę, że pod względem ligowym jest to liga najlepsza, i w dodatku w zdecydowanej większości skaładająca się z krajowych zawodników. Nie mam Sportklubu, wiec nie mogę ocenić, jakie spotkania tam pokazuję (ale z tego co wiem to nie na żywo...). Ale wiem, że SportKlub+Słowenia i Węgry pokazuje obecny sezon i ostatnio pokazali mecz mojego ulubionego zespołu Velez Sarsfield...palce lizać...

 

chyba uciekłem od wątku...cały czas piszecie, że NBA TV jest droga...możecie podać jakieś porównania bo nic na ten temat nie wiem. A co nam brakuje, aby NBA nie było zainteresowane pokazywaniem w Polsce...mamy swojego gracza - mamy, choć nie gra...no cóż...denerwuje mnie to, że takie CHiny mają własny kanał NBA, choć też tylko dwóch graczy obecnie jest w tej lidze...my też w sumie mieliśmy tyle ;) do tej pory ...

 

pora kończyć, bo zaraz meczyk ;) i muszę rozgrzać łączę do tego czasu aby nie przerywało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laki - sopcast i ściągam torrentem mecze z jednego forum, ale nie wiem czy moge podać tutaj ;) (ftbz)

 

no, byłoby super gdyby n-ka robiła podchody pod NBA...raz - mobilzacja Cyfry, dwa - jeśli nowy nadawca, to nowe inne możliwości...

zaraz sprawdzę telegazetę TVN-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@minimalny

To masz fajny sposób oglądania meczy Ligi Argentyńskiej.Może n poluje na NBA?W wywiadzie dla HDTV Polska mówił,że starają się o jakąś Amerykańską ligę.Myślałem,że będzie to NFL albo więcej meczy NHL(np.Więcej meczy na żywo lub więcej retransmisji meczów).Jeśli to prawda to bbędzie ciekawa walka o NBA :)

 

BTW:Wie ktoś kiedy będzie przetarg na NBA dla Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i super, bo z komunikatu wynika, że prawa kończą się z obecnym sezonem :) naprawdę warto zrobić kampanię na rzecz większej dostępności do NBA...

Cyfra, Wielki Pan, strasznie reklamuje Weekend Gwiazd, ale Panowie, czy od tego zależy mistrzostwo NBA? no wcale...jest jeden wielki weekend pozerów i fakt, fajnie na to popatrzeć (sam będę oglądał), ale tak naprawdę nie będzie w tym ani emocji, ani walki, bo w niczym to nie przesądza...liga ma w tym czasie wolne, ot co...tak naprawdę po tym weekendzie będą działy się najważniejsze rzeczy, a my niestety nadal jedynie dwa razy w tygodniu będziemy mogli to śledzić na żywo...pomijam fakt, że tak też jest w playoffach. Nie pokazują nawet decydujących siódmych meczy, no bo przecież z góry zamówili pewne terminy i basta!!!

 

ps. laki, a Ty może masz lepszy sposób oglądania ligi argentyńskiej? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...