Skocz do zawartości

Usługi strumieniowe w Polsce i na świecie – dyskusja ogólna


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@spotify jak zwykle popłynąłeś. Oferta filmowa HBO i SkySho stoi na tym samym poziomie. Oba serwisy mają po dwie duże wytwórnie. HBO - WB i Sony, a SkySho Paramount i Universal.
Premiery od SkySho nigdzie nie latają jak piszesz, dopóki są u nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Pawop napisał(a):

Oferta filmowa HBO i SkySho stoi na tym samym poziomie. Oba serwisy mają po dwie duże wytwórnie. HBO - WB i Sony, a SkySho Paramount i Universal.

No nie stoi na tym samym poziomie. Co z tego, że są dwie wytwórnie na obu platformach, jak HBO ma jeszcze inne źródła dostaw tytułów?

SkyShowtime opiera się tylko na produkcjach Universala i Paramount. HBO ma jeszcze innych dostawców tytułów

2 pierwsze przykłady z dzisiaj na HBO poza Warner oraz Sony

https://www.filmweb.pl/film/Kalev-2022-10020993

https://www.imdb.com/title/tt10756184/

 

Po drugie - filmy z platformy Skyshowtime są na innych platformach. I do takiego HBO wpadają filmy, którą są na Skyshowtime ale na odwrót nie ma

Znowu 2 przykłady pierwsze lepsze

https://upflix.pl/film/zobacz/fatal-attraction-1987

Jest też ten film na Netflix

Albo Ex-machina

https://upflix.pl/film/zobacz/ex-machina-2015

Jest również poza Skyshowtime na Netflix i HBO.

I tak można wymieniać.

 

Więc Amazon, Netflix i HBO mają najbardziej szeroką oferte filmową, bo przez rok przewija się tam więcej tytułów niż na Skyshowtime i D+ razem.

49 minut temu, Pawop napisał(a):

Premiery od SkySho nigdzie nie latają jak piszesz, dopóki są u nich

Nie przekręcaj moich słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spotify Nie mylmy pojęć- piszemy o premierach filmów, a nie o II czy III oknie. Ja nie wiem, jakie Ty dobre premiery filmowe w Netflix w ciągu ostatnich 12 miesięcy widziałeś, widocznie ja źle szukałem. :) Oni nie mają praw do żadnej, dużej wytwórni i żyją tylko dzięki powtórkom filmów z innych serwisów. Ja ciągle będę się upierał, że najlepsze oferty filmowe mają HBO i Sky.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2024 o 19:17, Arkon napisał(a):

@spotify Nie mylmy pojęć- piszemy o premierach filmów, a nie o II czy III oknie. Ja nie wiem, jakie Ty dobre premiery filmowe w Netflix w ciągu ostatnich 12 miesięcy widziałeś, widocznie ja źle szukałem. :) 

Netflix żyje jednak serialami i dużo kupuje, ostatnio wiele znanych marek różnych wydawców, choćby TVP

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jednego słabiutko, dla innego mocno.
Jeżeli komuś nie zależy na premierach po 3 miesiącach, to na Netflixie po ok półtora roku po premierze kinowej ma m.in. filmy produkcji: WB, Sony, Paramount czy Universal. Nikt nie ma tylu wytwórni

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2024 o 19:49, Pawop napisał(a):

 filmy produkcji: WB, Sony, Paramount czy Universal. Nikt nie ma tylu wytwórni

Niewiele gorzej albo bardzo podobnie pod względem filmowym obecnie wygląda HBO Max (zaraz Max) oraz Amazon.

Kto głównie skupia się na filmach, to ma 3 głównie platformy do wzięcia pod uwagę - NF, MAX oraz Prime.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisy FAST rosną niczym grzyby po deszczu. Tak też jest w przypadku RTL Deutschland, który uruchomił 8 kanałów FAST.

Kanały są dostępne tylko i wyłącznie w Niemczech, Szwajcarii i Austrii.

https://satkurier.pl/news/237209/start-8-kanalow-fast-w-rtl-deutschland.html

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne głosy na temat jakości 4K w polskich serwisach streamingowych. Zgadzam się, że Apple wygląda najlepiej, ale uważam że Max, Amazon czy Disney nie wyglądają gorzej niż Netflix, a czasem wręcz lepiej. Może ktoś to sprawdzić i podać jakieś obiektywne liczby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkonprzeważnie originalsy mają najwyższe bitrate zawsze. Jak wiadomo apple gniecie wszystkich bo nawet widziałem screeny gdzie w peaku było 40mbps, ale w moim odczuciu wystarczy te 15mbps jak jest w APV i jest przyjemność z oglądania. Osobiście odnoszę wrażenie, że D+ obniżył loty z bitrate 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 6/12/2024 at 3:21 PM, Gizior89 said:

@Arkonprzeważnie originalsy mają najwyższe bitrate zawsze. Jak wiadomo apple gniecie wszystkich bo nawet widziałem screeny gdzie w peaku było 40mbps, ale w moim odczuciu wystarczy te 15mbps jak jest w APV i jest przyjemność z oglądania. Osobiście odnoszę wrażenie, że D+ obniżył loty z bitrate 

Co mi z tego bitrate Apple jak lektora brak, a napisy chyba tworzył przedszkolak. Mają głęboko w tyle nasz rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Gizior89 said:

A ile masz tam innych lektorów z Europy śr-wsc?

To mnie nie obchodzi. Muszą dostosować się do polskich realiów albo dalej będą rozdawać się za darmo. 

11 hours ago, Tadekb said:

Bo to lektor niszczy dzieła także ucz się języków jak mawiał klasyk

Jaki klasyk? W Polsce bez lektora żaden Netflix, czy Max nie ma szans co dopiero niszowe Apple.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bułgar napisał(a):

....

Jaki klasyk? W Polsce bez lektora żaden Netflix, czy Max nie ma szans co dopiero niszowe Apple.

Niedawno odbyła się kolejna długa dyskusja na ten temat i wtedy padły "kultowe" słowa o niszczeniu dzieła przez lektora. Co ciekawe wg tego kogoś dubbing stanowi mniejszą ingerencję w "dzieło" niż lektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bułgar napisał(a):

To mnie nie obchodzi. Muszą dostosować się do polskich realiów albo dalej będą rozdawać się za darmo. 

Jaki klasyk? W Polsce bez lektora żaden Netflix, czy Max nie ma szans co dopiero niszowe Apple.

Polskie realia są takie, że czołówkę oglądalności na Netflixie, a teraz również na Maxie okupują programy najwyższej próby pokroju Trudnych Spraw i polskich seriali/filmów klasy D. Gdyby dać tam transmisje patostreamów to pewnie przebiłyby wszystko inne.

 

Ja tam mam nadzieję, że jednak zachodnie VOD nie dostosują się do polskich realiów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...