Skocz do zawartości

Tuner z systemem Linux – oprogramowanie, konfiguracja itp.


Barti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Jestem początkujący jeśli chodzi o tunery z linuxem e2

Po za aktualizowaniu oprogramowania openatv do wer. 7.3 mam szarą nie aktywną listę kanałów.

Szukam kogoś do po mocy aby więcej się na uczyć, kopiąc po forach od tygodni już tak namieszałem w ustawieniach tunera że już sam nie dojdę do ładu

Edytowane przez jjktoś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, jjktoś napisał(a):

kopiąc po forach od tygodni już tak namieszałem w ustawieniach tunera że już sam nie dojdę do ładu

Czyli szukasz kogoś kto zmarnuje swój czas na zastanawianie się coś namieszał. :) Nie lepiej załadować czysty soft i na nowo skonfigurować? Do takich podstawowych czynności jak edycja i instalacja listy kanałów nie trzeba kogoś do pomocy tylko własnego zaangażowania. Też kiedyś byłem początkującym i takie rzeczy sam ogarniałem na podstawie informacji/instrukcji z sieci, a było ich znaczenie mniej niż teraz, bo to były czasy enigma1 i uważam że teraz jest znacznie łatwiej niż kiedyś tylko w większości przypadków ludziom się nie chce nic robić, a wszystko by chcieli mieć. Przykładowy kilkuminutowy film o konfiguracji listy kanałów: 

Jeśli ten uważasz że jest niezrozumiały, to oczywiście są inne. Szukać chyba potrafisz. :) Kupując tuner na E2 nie mając pojęcia o niczym niestety trzeba się z tym liczyć że na początku trzeba trochę posiedzieć nad konfiguracją. 

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Udało mi się wgrac open atv 7.3. z zachowaniem  poprzednich ustawień.Mam do was jednak kolejne  pytanie. Po zainstalowaniu wtyczki e2iplayer brakuje tej zielonej strzałki do aktualizacji,o co chodzi? A po wejsciu w ustawienia zawsze było do wyboru zadmario i inne ,a teraz  nie ma,. Co moze byc  nie tak?Dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, U mnie coś się stało, że zegar na panelu pokazuje niewłaściwy czas. I nie chodzi o wczorajszą zmianę czasu, stało się tak wcześniej. Nic nie grzebałem w tunerze. Dopiero teraz sprawdziłem w odbiorniku : Ustawienia - System - Ustawienia Czasu, że wszystko jest ok. tzn,region: Europe, strefa czasowa Warsaw, synchronizuj czas za pomocą: czas Transpondera.

Można tam przestawić na Serwer NTP, ale tuner nie jest podłączony do internetu, więc tego nie robię.

W tej chwili jest 16:01, a na dekoderze 22:01 poniedziałek 30 paź! Zmieniam kanały na różne naziemne , satelitarne, ale nigdzie nie chce się samo ustawić.

Nie mam możliwości podłączenia tunera do internetu, zresztą przez 2 lata (od nowości) bez tego zegar działał idealnie.

O co kaman? Może ktoś wie?

ATV 6.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami problem może wynikać z tego, że oglądasz kanały na transponderach wynajmowanych przez bardziej egzotycznych operatorów, np. z krajów arabskich.

 

Poza tym zrób sobie kopię listy programów i wykonaj Ustawienia Fabryczne.

Edytowane przez DanielK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze latałem po wszystkich kanałach świata i nie było problemu 😀

Dodam, że mam zbyt dużo ustawień personalnych, konfigurowanych prze bardzo długi okres czasu, że powrót do ustawień fabrycznych nie wchodzi raczej w grę.

Musi być jakaś konkretna przyczyna błędu zegara możliwa do usunięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@donald-0
Oscamowi zdarza się "zblokować" możliwość korekty ustawień zegara. Zdarzało mi się to, jednak nie zanotowałem dokładnej instrukcji rozwiązania problemu. Możesz spróbować zatrzymać oscam (tak, by sam nie wystartował po restarcie), zrestartować tuner, skorygować ustawienie zegara, potem z powrotem uruchomić oscam i ewentualnie zrestartować tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy jest ustawiony czas z internetu ( NTP ) czy z satelity nie ma kompletnie znaczenia,  problem jest głownie  po stronie systemu i często oscam. 

 

Nie zawsze występuje i nie każdy go ma w swoim sofcie, tak po prostu zdarza się niektórym bo może w pewnych konfiguracjach. :)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki wszystkim za porady :) Już wszystko działa :) 

@Ktosiu

Zanim zdążyłem wykasować ten pliczek wyłączyli u nas prąd na parę godzin ...kiedy wróciło zasilanie i tuner wystartował okazało się, że zegar działa właściwie! :) 

Dodam, że wcześniej restartowałem tuner wielokrotnie na różne sposoby, nawet wyłączałem na parę minut z prądu i nic to nie dawało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie ;)

Mam pytanie natury ogólnej dotyczące oprogramowania ATV. Mianowicie, czy jest możliwość wyszukiwania kanałów tylko telewizyjnych? Normalnie nie ma opcji, aby odznaczyć radiowe i zostawić same TV.

Może jakaś inna wersja softu czy coś?

Ps. Tylko nie pytajcie dlaczego, po prostu nie słucham radia w telewizorze, a po drugie przy kilku satelitach robi się niezły bałagan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu komplikujesz rzeczy proste tak jak z tym brakiem internetu. Nikt Ci nie każe mieszać kanałów TV z radiowymi z resztą od tego są osobne zakładki. Poczytaj jak się edytuje i konfiguruje listę kanałów do własnych potrzeb. Również nie korzystam z kanałów radiowych i nigdy też ich nie miałem w zakładkach z których korzystam. A jeśli faktycznie aż tak Ci to przeszkadza i nie wiesz jak to skanujesz wybrane transpondery albo całego np. hotbirda lub inne satelity i usuwasz wszystkie radiowe ale nie z pilota tylko z edytora listy kanałów kwestia kilku kliknięć myszką. Ogólnie w enigma2 zasada jest prosta - grupujesz sobie kanały na zakładki jakie potrzebujesz a głównej listy (All/Wszystkie) nie ruszasz. Tam zawsze lądują kanały po przeskanowaniu satelit. Do edycji możesz zastosować np. dreamboxedit.

Edytowane przez opensource
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@opensource Komplikujesz to ty niestety.

Pytałem, czy jest sposób na zeskanowanie tylko kanałów telewizyjnych.

Odpowiada się, że nie ma ))

Ja wiem (i chyba każde dziecko), że do zakładek można powrzucać jakie i które kanały się chce. Wcale o nią nie pytałem, tak jak nie pytałem o możliwość edycji list kanałów w komputerze.

Proszę, czytaj ze zrozumieniem.

Ps. Internet w tamtym przypadku wcale by nie pomógł. Chodziło o restart oscam.

 

 

Swoją drogą, dziwna sytuacja, bo kiedyś nawet na najprostszych tunerach nielinuksowych można było zaznaczyć czy chcemy skanować telewizyjne, radiowe, czy ALL. A tutaj taki systemowy kombajn, a brak tej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, donald-0 napisał(a):

Ps. Internet w tamtym przypadku wcale by nie pomógł.

W przypadku listy kanałów też nie pomoże, bo zawsze znajdziesz sobie problem z niczego i powód do narzekania. Napisałem Ci że lista z zakładki o nazwie "wszystkie" nie jest do standardowego użytku, bo tuner skanuje kanały w tle i zmiany są właśnie tam dodawane ale skoro wiesz lepiej to nic na to nie poradzę. Nie rozumiem w jakim celu kupiłeś taki sprzęt skoro nic Ci nie odpowiada i próbujesz za wszelką cenę wymyślać jakieś swoje dziwne metody i opcje które w tym przypadku nie mają żadnego sensu.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tunerze sat nie ma znaczenia czy skanujesz, programy normalne czy radiowe. Głowica i tak MUSI wykonać skanowanie całego transpondera. 

 

Kanały wybiera się że strumienia streamu. To że chcesz radiowe nie znaczy że je w prosty sposob dostaniesz, tuner zalicza do tego typu programu każdy który nie jest z transmisją obrazu albo data. 

 

 

@donald-0  specjalnie sprawdziłem i bez problemu WSZYSTKO jest podzielne na osobne skanowania, radiowe stacje są pod przyciskiem RADIO a programy z częścią radiowych zwłaszcza tych z obrazem  jest często dodatkowo  pod TV. 

Na dodatek przy kilku satelitach bez problemu można sobie wydzielić nawet rozgłośnie radiowe z danego satelity.  
By sortować rozgłośnie według krajów czy nadawców można skorzystać z jakiegoś pluginu który jeśli ma aktualne dane bez problemu to zrobi albo użyje gotowej listy w sieci  nadawców. 

Przez narzekania rozumiem że nie masz raczej  pojęcia do czego służą przyciski kolorowe na liście programów radiowych. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na OpenATV mogę polecić wtyczkę RakutenTV ;)  Wersja dla Niemiec, ale...

Wszystkie kanały typu fast dodają się do nowej osobnej listy ulubionych. Wtyczka samoczynnie co kilka godzin aktualizuje EPG. No i zyskujemy sporo kanałów linearnych jak np. Fashion TV czy Deluxe Lounge HD ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

To by już było trudniejsze zwłaszcza jak miały to być programy kodowane. Należało by je z dekodować nim znikną uprawnienia i brać pod uwagę szybkość zapisu na interfejsie dysku zwykle tylko SATA2. 

Zauważ też że nagrywanie na enigma2 nie stosuje kompresji nagrania więc wzrasta wielkość nagrania. 

 

Prościej mieć tuner z głowicą czy głowicami FBC i nagrywać 8 do 16 programów jak pozwala na to tuner. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Pulse 4K mini od dwóch tygodni. Zależało mi żeby moduł Canal+ chodził bez problemu no i chodzi. Poznaję i uczę się dopiero Enigmy ale czas na grzebanie mam ograniczony ze względu na pracę itd... Obecnie jest wgrany skin Matrix ale zaciekawił mnie skin HD Glass 17. Czy po ściągnięciu pliku z tym skinem należy tą skórę wgrać programem dreambox edit czy przez pendrive? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez sieć LAN. W ostateczności można przez pendrive jeśli nie masz sieci/internetu na tunerze co w dzisiejszych czasach jest rzadko spotykane. Co to się stało że z tego co pamiętam byłeś wielkim wielbicielem technisata, a teraz poszedł w odstawkę, czyżby camelona Ci zablokowali na technisacie i oddałeś? :D

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...