Skocz do zawartości

Tuner z systemem Linux – oprogramowanie, konfiguracja itp.


Barti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby była jasność - chodzi o pierwsze wrażenie jakie mam odpalając VTi (VTi_14-0-1_vuuno4kse_201811302107_usb) wybierając język polski i włączając "domyślne" ustawienia. Wygląda źle. Faktycznie, po zmianie skina z  Vu_HD_1080P jest lepiej - ale w takim razie po co jako domyślnego używać takiego, który wygląda fatalnie? Przy nowym sprzęcie i świeżo pobranym VTi chciałbym mieć od ręki poprawnie skonfigurowany system. MuteSpectator również gubi literki. StyleFHD, AtileHD i 750S (niska rozdzielczość) są OK.

 

Oczywiście, że każdy może sobie konfigurować sprzęt, wgrywać fonty ( o ile ma podpięty Internet), a nawet napisać własny system. Jednak dostając coś, co na początkowych ekranach konfiguracyjnych wygląda, jak niżej (wytłuszczone literki ł, brak ą, ż, ś) - to nie wzbudza to zaufania do reszty. To z czystego, nowo wrzuconego flash'a.

 

12221.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeżeli nie ma w dostępnych dodatkach to albo trzeba dodać repo albo ręcznie doinstalować z pakietu pobranego z sieci. Nie wiem jak jest w VTi, bo nie używam tego softu.

 

Przy okazji mam pytanie, bo nie wiem czy dobrze rozumiem to co pisał w jednym z artykułów @Mr. Orbita - czy przy podłączonym tylko jednym kablu do konwertera unicable da się przy wykorzystaniu głowicy FBC oglądać jednocześnie dwa kanały z różnych transponderów?

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.11.2018 o 03:57, Mr. Orbita napisał:

 

 

Tak przykładowo wygląda banner na skórce MetrixHD, która jest domyślną na oprogramowaniu OpenATV 6.3. Przy okazji jest to zrzut ekramowy z Vu+ Duo 4K właśnie i pokazuje działanie z modułem CI+ Cyfrowego Polsatu, bez wgranych żadnych dodatków, zadziałał "z kopa".

67899.jpg

(zamiast logo OpenATV po lewej mogą być logosy kanałów, tylko trzeba je wgrać - nie mam teraz nic pod ręką)

 

Od pewnego czasu używam tunera Zgemma H2H, Linux Enigma 2, OpenATV 6,2. To jest mój pierwszy tuner z Linux po przesiadce z Ferguson Ariva 200. Coś chyba namieszałem w ustawieniach, ponieważ nie pokazuje mi właściwej pogody. Wartości są takie same od kilku dni. Chodzi mi o te wskazania pogody, jak na zdjęciu powyżej. Natomiast gdy uruchomię wtyczkę pogody to tam pokazuje mi właściwe parametry na kilka dni. Może coś doradzicie, jak to naprawić? Internet podłączony po Wi-Fi i działa. Dodam, że dopiero zaczynam przygodę z tego typu tunerem. Troszkę już opanowałem: dodawanie satelitów , piconów itp. I nie jest to takie straszne, jakby się wydawało. Jednak z tym wspomnianym problemem nie mogę sobie poradzić. Jakieś sugestie? ? Pozdrawiam forumowiczów.

Edytowane przez Barti
Poprawiono nieco niechlujną pisownię w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2019 o 17:33, tail# napisał:

Przy okazji mam pytanie, bo nie wiem czy dobrze rozumiem to co pisał w jednym z artykułów @Mr. Orbita - czy przy podłączonym tylko jednym kablu do konwertera unicable da się przy wykorzystaniu głowicy FBC oglądać jednocześnie dwa kanały z różnych transponderów?

 

Da się oglądać / nagrywać kilkanaście kanałów z kilku transponderów z jednego satelity jak masz do dekodera z głowicą FBC podłączony jednym kablem konwenter Unicable.

 

Jedna głowica FBC to tak jakby 4 glowice satelitarne.

Konwenter Unicable I ma 4 SCR czyli po jednym do każdej głowicy sat.

 

Czyli jak podłączysz konwenter Unicable I jednym kablem do takiej głowicy to możesz oglądać / nagrywać praktycznie wszystkie kanały z jednej satelity. Jeśli dekoder wyrobi przy oglądaniu - nagrywaniu.

 

Jak sobie zrobisz instalację zez z dwóch konwenterów Unicable to mając np. VU Uno 4K SE - VU Duo 4K - VU Ulitmo 4K ( mają  jedną podwójną głowice sat FBC ) i dwa kable pociągnięte to pooglądasz / nagrasz kilkanaście programów z dwóch satelit.

 

775edb77829ff620.png

 

Ja mam jedną podwójną głowice satelitarną FBC i mam jakby 8 głowic satelitarnych.

Standardowo jest montowana jedna podwójna głowica satelitarna FBC..

 

Do VU Duo 4K albo Ultimo 4K możesz włożyć 2 podwójne głowice sat FBC czyli razem mieć 16 głowic satelitarnych.

 

Tu już się przydaje konwenter Unicable II gdzie masz do 32 SCR ;)

 

W dniu 4.01.2019 o 16:55, krys121 napisał:

Ktoś wie, jak na VTI zainstalować ccccam? Bo wszędzie widzę tylko oscam.

 

Po co ci C C C A M jak oscam ogarnia te sprawy bez problemu.

Tworzysz w oscam.server odpowiedni czytnik C C C A M i po sprawie

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tweed77 dzięki za wyjaśnienie. Co do ccama dlatego ludzie pytają bo praktycznie nie trzeba nic robić odnośnie konfiguracji. Wystarczy pobrać i uruchomić oczywiście przy założeniu że się ma najprostszą konfigurację. Z cccama zrezygnowałem głównie dlatego że to zamknięty i od dawna nierozwijany projekt stąd lepszym rozwiązaniem dla mnie jest zbudowanie oscam z otwartych źródeł. W przypadku cccama nie wiemy co siedzi w środku, a kto czytał ten wie że zdarzały się backdoory.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tomek6680t napisał:

@kacper0058

Od nowego roku zmieniły się dostarczania danych pogodowych, w zależności od image i skina. Potrzebny jest ApiKey lokalizacji i danych pogodowych.

Dzięki za odpowiedż , ale szczerze mówiąc jestem dopiero początkującym w tym temacie. Na tunerze mam wtyczkę pogody weather info i ona działa prawidłowo - pokazuje aktualną pogodę na kilka dni. Po jej uruchomieniu i wciśnięciu menu wyświetla się moja lokalizacja , wciskam żółty klawisz na pilocie edytuj - pokazuje mi kod lokalizacji. Natomiast na ekranie

 tym tak jak na zdjęciu które wcześniej wstawiłem, te parametry pogody w lewym górnym rogu od pewnego czasu są takie same. Tak wiec, jakbyś mógł troszkę prościej , krok po kroku poprowadzić co mam zrobić byłbym wdzięczny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam ponownie. Używam tunera Zgemma H2H, Linux Enigma 2, OpenATV 6,2 ze skórką MetrixHD. Tuner ustawiony mam na cztery satelity : 4,8 E , 13,0 E , 19,2 E , 28,2 E. Na pasku informacyjnym jak i w innych miejscach Astra 4,8 E wyświetlana jest jako 5,0 E , chciałbym aby wyświetlana była prawidłowe wskazanie to jest 4,8 E w związku z tym moje pytanie jak to zmienić chociażby przez program FileZilla bo z pilota dla mnie to chyba byłoby za trudne, o ile byłoby możliwe. Nie jestem zaawansowanym użytkownikiem tunerów na Linux , ale potrafię połączy się wspomnianym programem z tunerem, dodawałem i aktualizowałem picony . Czy ktoś doradzi w którym miejscu zmienić te wartości aby wskazania były prawidłowe ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie chcesz się czegoś nauczyć, to nie trzeba czepiać się takich bzdetów. :) Zobacz jak masz skonfigurowany emulator, gdzie są pliki konfiguracyjne, co to są uprawnienia itp. Jest naprawdę czego się uczyć. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kacper0058 napisał:

Na pasku informacyjnym jak i w innych miejscach Astra 4,8 E wyświetlana jest jako 5,0 E , chciałbym aby wyświetlana była prawidłowe wskazanie to jest 4,8 E w związku z tym moje pytanie jak to zmienić chociażby przez program FileZilla bo z pilota dla mnie to chyba byłoby za trudne, o ile byłoby możliwe. Nie jestem zaawansowanym użytkownikiem tunerów na Linux , ale potrafię połączy się wspomnianym programem z tunerem, dodawałem i aktualizowałem picony . Czy ktoś doradzi w którym miejscu zmienić te wartości aby wskazania były prawidłowe ? ?<span>

To jest zapisane w liście kanałów. Możesz poczytać na temat lub podejrzeć budowę plików satellites.xml, lamedb i lamedb5. Ale trzeba by wartości zmienić w wielu miejscach, w wielu plikach, więc jeśli zamierzasz się tym zająć, to uważaj, żeby nie "popsuć" listy kanałów.

 

Ale jeszcze zanim za ten i inne "eksperymenty" się zabierzesz, to zalecałbym nauczyć się robić kopię zapasową oprogramowania, przywracać ją i instalować oprogramowanie (image). Po to, aby móc po "zabawie" lub w razie wystąpienia problemów być w stanie o własnych siłach i możliwie szybko przywrócić urządzenie do stanu używalności. :)

Edytowane przez mp107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopie zapasową mam zrobioną . Przywrócić ją i instalować oprogramowanie też potrafię zrobić. Co zrobiłem - połączyłem się z tunerem przez FileZilla , następnie etc / enigma2 / plik satellites.xml. Edytowałem ten plik i zmieniłem wpis feralne 5,0 E na 4,8 E. Restartowałem tuner i prawidłowa wartość 4,8 E pojawiła się wszędzie , tylko nie na pasku info. Nic się nie namieszało z listami . Jakieś pomysły ? ☺️

 

 

Aktualizacja.

Troszkę jeszcze pogrzebałem i w końcu udało się. Musiałem usunąć ten plik satellites.xml , następnie wkleiłem plik o tej samej nazwie ściągnięty ze strony sat mar zgemma , gdzie można pobrać różne pliki.  Musiałem tylko na nowo wyszukać kanały które mnie interesowały z tego satelity 4,8 E. 

Edytowane przez kacper0058
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mam taki problem, dotychczas tuner AB PULSe 4K Mini był połączony Wi-Fi z smartfonem poprzez jego hotspot, i nie miałem problemu z obsługą tunera poprzez tego smartfona (FTP, OpenWebif, OSCam), od dzisiaj oba podłączone są poprzez Wi-Fi do modemu i teraz smartfonem już nie mogę ingerować w FTP, OpenWebif i OSCam, czyli tak jakby nie były w jednej sieci. Jak to naprawić? 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze sprawdź jaki numer ip dostał tuner. Może się zmienił. Po drugie: Czy na smartfonie nie instalowałeś żadnych vpn, phone guardian czy innych apek, które izolują od sieci. Po trzecie jeżeli to nowy smartfon i ciągle dostaje update-y od producenta też może mieć z tym coś wspólnego. Na koniec zastanowiłbym się na Twoim miejscu nad jakimś routerem sim w zamian smartfona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, SHY-BUS napisał(a):

Po pierwsze sprawdź jaki numer ip dostał tuner. Może się zmienił.

Nie zmienił się. 🙂

 

10 godzin temu, SHY-BUS napisał(a):

Po drugie: Czy na smartfonie nie instalowałeś żadnych vpn, phone guardian czy innych apek, które izolują od sieci.

No właśnie nie 🙂

 

10 godzin temu, SHY-BUS napisał(a):

Po trzecie jeżeli to nowy smartfon i ciągle dostaje update-y od producenta też może mieć z tym coś wspólnego.

No ale z tunerem łączy się bez problemu, tylko ten nowy modem robi problemy 😞

 

10 godzin temu, SHY-BUS napisał(a):

Na koniec zastanowiłbym się na Twoim miejscu nad jakimś routerem sim w zamian smartfona.

No właśnie o nim piszę, modem/router na SIM od ZTE. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem oto taki dekoder OPTICUM AX HD61 4K UHD 1xS2X 1xT2/C COMBO 2xCI+ E2 . Czy ktoś może mi podpowiedzieć, jakie programy i skąd mogę ściągnąć, by modyfikować ten odbiornik, np. wgrywać listy kanałów, modyfikować listy kanałów, lub zmieniać wygląd belek itp. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...