Skocz do zawartości

Tuner z systemem Linux – oprogramowanie, konfiguracja itp.


Barti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też miałem ten dylemat do czasu aż 6.4 nie podniósł się po kolejnej aktualizacji. Zreanimowałem go już do 7.0, potem do 7.1 i jestem bardzo zadowolony. 7.1 ma poprawione wiele drobnych ale uciążliwych dla mnie błędów 6.4.

Poza tym, nie musisz pozbywać się 6.4. Zainstaluj 7.1 na drugi slot. Potem będziesz mógł wybrać którego chcesz używać.

 

Przy okazji mam pytanie - czy wie ktoś czym są tzw. kanały alternatywne? Jest możliwość ich edycji, ale nie doszedłem jeszcze o co chodzi. 

Edytowane przez canton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ten sam kanał w IPTV, SAT-IP, naziemnej czy masz drugi tuner z enigma2  do dodaje się go do kanału z SAT jako alternatywny. 

 Jeśli masz zwykły tuner i wszystkie głowice SAT są zajęte np. masz nagrywanie załączone czy PiP by użyć kolejnego tuner wybierze alternatywną usługę IPTV albo DVB-T2 , SAT-IP czy skorzysta z programu na drugim tunerze. 

W tunerach FBC nie ma potrzeby używać przy instalacji Unicable, zwykle stosuje się tylko przy tunerach jedno/dwu  głowicowych SAT + DVB-T2 czy inne usługi IPTV, SAT-IP, stream. 

 

Co do tej zmiany, to porostu jak ktoś tylko ogląda SAT  to mało ważne czy zmieni czy nie , nic ni wnosi.

Jak chce korzystać z dodatkowych funkcji np. KODI to po prostu musi zmienić skonfigurować sobei wszystko do nowa.  

Edytowane przez Ktosiu
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w przypadku samego sat. ma znaczenie wersja. 

Dzięki możliwości dodania kanałów choćby ze streamingu HbbTV wszystkich na żywo, a jak wiadomo serwis publicznego nadawcy aktualnie wszystkie kanały naziemne ma w streamingu, oraz wszystkie wersje regionalne, można sobie na listę kanałów wrzucić brakujące kanały na sat, albo ABC2, Kultura2, Historia 2, Wilno itp. które są typowo internetowe. 

Po zmianie kanału na liście ulubionych oglądasz jak typowo linearne. Przełączanie działa błyskawicznie, lepiej niż na niektórych telewizorach z HbbTV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Taki nietypowy problem: kiedyś wrzuciłem do systemu drugi OSCam - OSCam-[piractwo] (tak się identyfikuje), trochę później go skasowałem, ale widać że nie w pełni, bo teraz pokazuje że uwaga, mam na raz aktywne oba OSCamy i one działają jednocześnie. Jak w pełni skasować ten stary OSCam? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak był instalowany z repo to usuwasz pakiet, jak ręcznie to binarkę z /usr/bin, config do niego z /etc/tuxbox/config i z /etc/init.d aktywator. Nie napisałeś jaki masz system. Podałem rozwiązanie do OpenATV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To albo sam zainstalowałeś z różnych menedżerów softcam oscam albo masz jakiś drugi dopisany do startu. 

 

Wytłumacz co znaczyło "wrzuciłem do systemu" . 

 

Kolega wcześniej pisał, sprawdzić czy jest i jaki oscam w /usr/bin   i czy jest skrypt w init.d

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, proszę o poradę, bo już zgłupiałem. Mam dekoder Pace HDS7241 z Enigmą i ogólnie to wszystko jest ok, do moich zastosowań jest wystarczający, działa jak należy (pomijając wypalony/uszkodzony VFD, którego w dzień w zasadzie nie widać). Problemem jest jedynie oryginalny pilot, który ma za mało przycisków, jest niewygodny, nie cierpię go i mam ochotę wyrzucić go za okno. W Internecie przeczytałem, że każdy box na Enigmie ogarnie piloty od Nboxów, a już na pewno Pace (którego czasami sprzedawano nawet z tymi małymi pilotami nc+), więc zakupiłem sobie grubaska (klasyczny pilot od Nbox Recordera) i zonk - nie działa. Pilot raczej sprawny, bo przez kamerę chińskiego smartfona (bez filtra podczerwieni) widać miganie diody.  

 

Ja coś robię źle, czy jednak ten box jednak nie obsłuży pilota z Nboxa?

Nie mogę już edytować, więc napiszę (bo nie ma nic bardziej wkurzającego, niż nierozwiązane problemy w Internecie): tak, trzeba zmienić w ustawieniach Enigmy ("czerwony" przycisk - czyli D na pilocie Pace) typ pilota z Pace na Nbox i działa bez problemu. 😁

Edytowane przez pikergda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam problem z wykorzystaniem 2 tunerów z Enigmą w trybie multiroom. Moje tunery to PULSe 4K Combo (nazwijmy go A) i Zgemma H9 Combo (B). Generalnie wszystkie kanały satelitarne działają za wyjątkiem niektórych, zawsze tych samych, a są to AXN HD i TVP Historia (być może jeszcze jakieś inne, ale wszystkich dokładnie nie sprawdzałem, w każdym razie większość działa). Na w/w kanałach po przełączeniu pojawia się statyczny obraz, ten który był nadawany w momencie przełączenia i czasem jeszcze strzęp dźwięku i potem cisza. Dzieje się tak niezależnie od tego, który tuner działa jako rezerwowy i czy sygnał poprzez sieć domową jest przesyłany z tunera A do B, czy z B do A. Sprawdzałem na OpenATV v.7.2 i 7.3 zainstalowanych na obu tunerach i z modułami Polsatu CI+ i Canal+ z ECP. (czarny). Oczywiście każdy z tunerów samodzielnie odbiera w/w  kanały bez problemu. Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...