Skocz do zawartości

Disney+ kwestie techniczne


swordfish
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe czy C+ dogada się z Disney+ i będzie oferował coś takiego jak we Francji, również u nas.

 

Dla przykładu pakiet CANAL+Disney+ to koszt standardowo, nie licząc jakiś promocji 24,99Euro. Sam pakiet CANAL+ to 20,99Euro. Czyli teoretycznie za Disney+ Francuzi dopłacają 4Euro. A standardowa cena Disney+ we Francji to 8,99Euro miesięcznie lub 89,99Euro rocznie. 

 

Przy zobowiązaniach na dłuższe okresy, np. na dwa lata pojawiają się też promocje, np. rok Disney+ w cenie pakietu Canal+, czyli za 20,99Euro, a później 24,99Euro.

 

Taka opcja jest przynajmniej godna roważenia. Ciekawe jak to będzie wyglądało z Paramount+, z którym umowę już mają zawartą, a start oferty łączonej zapowiedziany jest na grudzień. 

 

No i czy takie opcje będą tylko we Francji, czy również u nas.

 

26 minut temu, Toma441 napisał:

Biorąc pod uwagę to co się dzieje na rynku cena 45 zł za sam C+ jest przerażająco wysoka i nieadekwatna do oferty. A wszystkie zmiany jeszcze nie nastąpiły 🙂 

Te 45zł jest po to, by móc Netflixa zaproponować za 20zł czy HBO za 10zł.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, lakiman napisał:

250- 300 zł to jest budżet, którego nie chciałbym przekroczyć za usługi telewizyjno- internetowe.

:)

Podsumujmy. Legalnie - net ok 50-70zł z dobrą prędkości i dobrym dostawcą. HBO Max 19.99zł. Disney za rok 289.90zł (miesięcznie 24,15) lub co miesiąc 28.99zł. Amazon 49zł za rok czyli ok 4zł za miesiąc.

Łącznie mamy (zaokrąglam w góre)= 123zł. 
Apple 25, Netflix 15zł (jeśli nadal można), Viaplay dla sportu - 34zł.

Razem 197zł.

 

C+ jeśli potrzeba, kablówka jeśli potrzeba (często za grosze w stosunku do ceny neta w kablówce) i ewen. SkyShowtime- bez problemu poniżej 300zł.

Najdroższy jest NF, więc jeśli nadal nie zmienią polityki cenowej albo pójdą mocno na "wojnę" z dzieleniem - to niestety przy takiej ilości konkurencji nie bedzie opłacalny.

 

Teraz pozostają dwa pytania:

1. Po co wszystko na raz, jak doba ma 24h? Więc można w jednym miesiącu/kwartale/półroczu mieć jeden pakiet sVOD, w kolejnym kolejny pakiet sVOD

2. Można taniej np w pakietach w C+. Tylko po co umowa na rok czy 2 lata? sVOD dają wolność, że rezygnujesz kiedy chcesz. Więc np w pakiecie C+ + Netflix FHD to aż 65zł - nie ma czegoś ciekawego w miesiącu/kwartale lub z powodu ciekawszych tytułow na innych platformach konkurencji, nie oglądasz w/w pakietu i wyrzucasz pieniądze w błoto. Oddzielnie - na C+ bieda - rezygnujesz i bierzesz coś innego w zamian. To samo w tym przykładzie z NF. Nie ma nic ciekawego - pass. Bierzesz coś innego i wracasz lub nie, jeśli się coś nazbiera by miał sens wrócić.

 

Kwestia indywidualna. Jak kto do czego podchodzi. Życie poza ekranem też istnieje. Jak się dobrze pokombinuje i przemyśli można mieć fajny pakiet w granicach 100-120zł (net + jakaś paczka sVOD) na jakiś czas. Zawieszanie i wybór kolejnej paczki, lub nawet samego NF, który jest najdroższy. Itd.

Nie jestem od mówienia, jak kto ma żyć, więc tylko jako przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bgmnt napisał:

Skoro piszesz o promocjach, to Netflix w C+ Online kosztuje 20 zł.

Jeśli dodadzą do oferty Disneya, tak jak to robią we Francji to jest szansa na zestaw C+, HBO, Netflix i Disney+ za okolice stówki.

I to będzie bardzo dobra cena, co prawda Canal+ niby wyceniają tu na 45 zł, a resztę serwisów rabatują, ale chyba wszyscy wiedza jak to jest w rzeczywistości ;).

Zorientowani wiedzą 🙂. Masz rację Netflix standard w c+ online to 20 zł. Nawet nie wiedziałem, że Disney+ jest we Francji w platformie internetowej c+. Dobrze wiedzieć. Tak na marginesie to ja najbardziej czekam na dodanie Viaplay do c+ online. Szczególnie od sierpnia😉.

2 godziny temu, Cinemaniac4K napisał:


Tak ale nikt nie dopisze że wersja SD... czyli taka do niczego... :) 

 


Nie rozumiem czasem korporacji... niszczą biznesy na siłę - przestają dbać o klienta, przestają dbać o jakość.. ale za to kochają te swoje tabelki hehe... :)  Jeśli zaraz się nie zmienią o 180 stopni to czarno to widzę...

Za 20 zł w c+ online jest Netflix na 2 ekrany w HD. Sam z tego korzystam od czasu podwyżki.

2 godziny temu, Cinemaniac4K napisał:

@bgmnt a pokażesz mi cenę Netflixa w wersji Standard razem z Canal+ i jakie trzepa spełnić warunki?

Jedynym warunkiem jest to,że MUSISZ wziąć pakiet c+.

1 godzinę temu, Cinemaniac4K napisał:


No powiem ci że opcja dobra... dla mnie wersja bez 4K nie wchodzi w grę ale faktycznie jest taniej. Ciekawe za ile będzie Disney+... bo zapewne też dołączą.

Wersja 4K Netflix to 37 zł jeżeli chcesz. To i tak niemal połowę taniej niż Netflix bezpośrednio (60 zł). Myślałem,że już każdy na tym forum zna tę opcję 🙂.

Edytowane przez matinen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, matinen napisał:

Jedynym warunkiem jest to,że MUSISZ wziąć pakiet c+.

I tu jest pies pogrzebany. Nie chcesz C+ i całą promocję szlag trafił.

75zł pakiet C+ z HBO MAX i NF w FHD  (z NF 4K aż 92zł) vs Disney, HBO MAX, Amazon, Apple (łącznie 78zł) -> Wybieram bramkę nr 2 ;)

W pakiecie Apple One to nawet AppleTV+  mniej i można się zmieścić w okolicach 60zł za 4 platformy. Do tego SkyShowtime i jest komplecik maks za 100zł. Wszystko legalnie.  I tyle materiału, że z domu nie wyjdziesz ;)

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, spotify napisał:

I tu jest pies pogrzebany. Nie chcesz C+ i całą promocją szlag trafił.

75zł pakiet C+ z HBO MAX i NF w FHD  (z NF 4K aż 92zł) vs Disney, HBO MAX, Amazon, Apple (łącznie 78zł) -> Wybieram bramkę nr 2 ;)

W pakiecie Apple One to nawet AppleTV+  mniej i można się zmieścić w okolicach 60zł za 4 platformy. Do tego SkyShowtime i jest komplecik maks za 100zł. Wszystko legalnie.  I tyle materiału, że z domu nie wyjdziesz ;)

Jeżeli operator satelitarny proponowałby jakąś ciekawą ofertę łączoną to czemu nie. Nawet jeżeli wiązałoby się to z zobowiązaniem.  Ja np. chciałbym zostawić sobie jakieś kanały informacyjne, Eurosporty, do tego kilka podstawowych kanałów. CANAL+ z Netflix i HBO, Polsaty Sport Premium. W C+ można się zamknąć za to wszystko w kwocie 93zł. Jak ktoś szuka coś z filmu i ze sportu to myślę, że cena przyzwoita.

 

Dobrze by było jakby do powyższego zestawu zaproponowali też za jakąś dopłatą Disney+. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, domin107 napisał:

To będzie ciekawa pozycja, ale ja nie jestem w 100% pewny czy ktoś już tu nie będzie miał na ten serial licencji.

Wg informacji, to produkcja FX i niby dystrybucja Disney Platform Distribution.

Jeżeli jednak ze względu na umowy na licencje nie wpadnie w Polsce na Star, to z reguły seriale FX Originals w Polsce są na HBO

Natomiast FX, Hulu, HBO, Apple, Amazon oraz Showtime - z reguły mają ciekawe pozycje, jak nie najciekawsze w ogóle :) Cokolwiek byś nie ruszył. To je wyróżnia i to się chwali.

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, k05 napisał:

Ciekawe czy C+ dogada się z Disney+ i będzie oferował coś takiego jak we Francji, również u nas.

 

Dla przykładu pakiet CANAL+Disney+ to koszt standardowo, nie licząc jakiś promocji 24,99Euro. Sam pakiet CANAL+ to 20,99Euro. Czyli teoretycznie za Disney+ Francuzi dopłacają 4Euro. A standardowa cena Disney+ we Francji to 8,99Euro miesięcznie lub 89,99Euro rocznie. 

 

Przy zobowiązaniach na dłuższe okresy, np. na dwa lata pojawiają się też promocje, np. rok Disney+ w cenie pakietu Canal+, czyli za 20,99Euro, a później 24,99Euro.

 

Taka opcja jest przynajmniej godna roważenia. Ciekawe jak to będzie wyglądało z Paramount+, z którym umowę już mają zawartą, a start oferty łączonej zapowiedziany jest na grudzień. 

 

No i czy takie opcje będą tylko we Francji, czy również u nas.

 

Te 45zł jest po to, by móc Netflixa zaproponować za 20zł czy HBO za 10zł.

Kiedyś mi mignęło ze umowę podpisali na wszystkie swoje terytoria nie tylko na Francje to by pasowało. Zreszta oferta z Netflixem tez przeszedł na nasz kraj wiec i tu nie powinno być problemu. A cena byłaby bardzo atrakcyjna. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, spotify napisał:

Jeżeli jednak ze względu na umowy na licencje nie wpadnie w Polsce na Star, to z reguły seriale FX Originals w Polsce są na HBO

Były. Tzn. HBO ma prawa do wszystkich serii, które kupiła parę lat temu i nowych sezonów, choć nie wiadomo jak długo. Ale ostatnim nowym serialem FX, który był na HBO, to Mrs. America z kwietnia 2020. Potem jeszcze A Teacher było na Canal+, natomiast żaden nowy serial FX z 2021 lub tego roku nie był nigdzie w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie informacja ze będzie na platformach Disneya jest prawidłowa ;) 

Do tej pory kojarzyłem głównie seriale FX z HBO wiec poszedłem tym tropem

Czyli wyglada na to, ze nowe seriale FX będą wpadać na Star od Disney+ 
Na szczęście dużo nowych seriali nas nie ominęło, ponieważ za dużo ich nie nagrali od tego czasu 

Moze i dobrze, bo robi się coraz większy sens korzystania z tej platformy, jeśli ktoś nie jest fanem Marvela czy SW 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disney + to nie tylko bajki i Star Wars. A np świetne dokumenty Nat Geographic. Tak naprawdę kupując dostęp do Disney+ kupujemy de facto (z grubsza) *3 platformy, na które równolegle są wrzucane rzeczy:

- Star - filmy, seriale "dla dorosłych" 

- Disney - ich własna biblioteka z produkcjami "dla całej rodziny" 

- Nat Geographic - dokumenty i seriale dokumentalne. 

Na HBO Max mamy ich "huby", ale na Disney+ to wygląda naprawdę inaczej, tak jakby każda z części platformy, była tak naprawdę osobnym serwisem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie ciekawe informacje z obozu Disneya:

 

Kilkanaście dni po premierze wyedytowano serial "Falcon i zimowy żołnierz" aby usunąć z niego zbyt ostre jak na familijny charakter serwisu sceny przemocy.

To nie pierwszy taki przypadek, wcześniej film "Splash" został wyedytowany z nagości, dokument "Free Solo" z przekleństw, a w "Toy Story 2" czy "Lilo i Stich" usunięto sceny itd.

https://cosmicbook.news/disney-plus-censors-falcon-winter-soldier-violent-content

 

Karey Burke, szefowa działu contentu Disneya chce aby do końca roku co najmniej połowa bohaterów ich produkcji była LGBTQIA lub z mniejszości rasowych.

https://nypost.com/2022/03/30/disney-executive-wants-more-lgbtqia-minority-character/

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2022 o 11:14, Toma441 napisał:

Disney + to nie tylko bajki i Star Wars. A np świetne dokumenty Nat Geographic. Tak naprawdę kupując dostęp do Disney+ kupujemy de facto (z grubsza) *3 platformy, na które równolegle są wrzucane rzeczy:

- Star - filmy, seriale "dla dorosłych" 

- Disney - ich własna biblioteka z produkcjami "dla całej rodziny" 

- Nat Geographic - dokumenty i seriale dokumentalne. 

 

Dobrze wiemy, co będzie na Disney+ i co wchodzi w skład Star.

Problem polega na tym, że moda jest na Marvele i SW i na tym się ta platforma skupiła.

Od niedawna dopiero się wzięli za produkcje dla dorosłych, czyli seriale FX czy HULU (w sumie FX będą na HULU a u nas na Star) i już nie raz tutaj wklejałem trailery czy tez pisałem o zapowiedziach.

W sumie @domin107 wyżej wspomniał te tytuły.

14 godzin temu, Toma441 napisał:

Death on the Nile, West Side Story, Nightmare Alley, Pam & Tommy, Dopesick 

Akurat te wszystkie filmy widziałem od 20th Century/Searchlight już i to niestety maks solidne średniaki.

Natomiast seriale są na dużo lepszym poziomie i dobre/bardzo dobre.

Problemem jest to, że dopiero teraz wpadają ich nowe produkcje a wcześniejsze seriale FX czy HULU (z kilkoma wyjątkami) praktycznie w Polsce widziałeś - i to głównie legalnie na innych platformach.

Star oczywiście ma stare filmy 20th Century czy też Disneya ale jak ktoś ogląda filmy od lat, to większość miał okazję widzieć (przynajmniej te najciekawsze).

Dlatego napisałem wyżej - dobrze, że nic nie wpada nowego w Polsce teraz na inne platformy, bo będzie na start Disney+ co oglądać z nowości.  I pewnie też coś się odświeży lub dokończy ze starych tytułów. Ale Disney głównie ciśnie z produkcjami, które są w modzie czyli uniwersum Marvela oraz SW. Na tym jest focus. Od niedawna dopiero zaczyna coś dla dorosłego produkować jak tytuły, które podałeś, gdzie brakuje jedynie serialu The Dropout, który ponoć jest bardzo dobry.

 

15 godzin temu, czerstwy napisał:

Tak z ciekawości ten serwis jest bardziej atrakcyjny czy HBO Max? Chodzi mi o ilość premier jak i ich jakość.

Nie wiemy co będzie na start w Polsce. Tak samo nie wiemy dokładnie jak technicznie będzie to wyglądać (tu HBO jakby nie patrzeć się nie popisał jak na razie nową platformą)

Jeśli chodzi o treści to są porównywalne

HBO - filmy Warner Bros, New Line Cinema, DCU (oraz przez umowę z SONY na ich filmy). Można dorzucić jeszcze istniejące umowy z Paramount, MGM na pierwsze okno (nie wiemy do kiedy). Animacje Adult Swim, Hanna Barbera, Looney Tunes, DC, Cartoon Network. Seriale HBO, Warner Bros TV, The CW (50% Warnera, 50% CBS). Dokumenty w najbliższym czasie od Discovery (przy okazji nie wiadomo, co z Playerem w Polsce czy też Eurosport, które należą do Discovery) Do tego TNT, TCM, TBS, Cinemax itd etc

Disney (analogicznie) - filmy Disney (w tym Touchstone Picture), 20th Century Picture (w tym Searchlight), MCU, SW.  Animacje - Disney, Pixar itd. Seriale FX, HULU, Fox, ABC, Marvel, Star Wars.  Dokumenty National Geographic. I inne marki mniejsze czy większe jak Freeform czy też w USA ESPN od sportu. Itd etc

 

Są bardzo podobni i też różni  -np Disney ma bajki w innym stylu jak Warner. W Disneyu masz Marvela a w Warner Bros DC. Itd.

Oba są mega ciekawe i bardzo mocne. A wybór będzie dwojaki

1. Albo bierzesz dwa. Przypomnę - razem to tylko około  50zł miesięcznie (bez kombinowania)

2. Albo wybierasz tego, co pomimo takiego arsenału treści będzie dostarczał dla Ciebie ciekawsze treści lub będzie lepiej działał technicznie jako platforma (w zależności na czym bardziej Ci zależy - technika vs jakość treści).

W sumie nie bez powodu wielu uważa, że tylko HBO i Disney na świecie są w stanie walczyć z dominacją Netflixa. I mają ku temu wielką amunicję w swoim arsenale marek oraz franszczyzn.

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bgmnt napisał:

 

 

Karey Burke, szefowa działu contentu Disneya chce aby do końca roku co najmniej połowa bohaterów ich produkcji była LGBTQIA lub z mniejszości rasowych.

https://nypost.com/2022/03/30/disney-executive-wants-more-lgbtqia-minority-character/

I ja mam kupić subskrypcję,żeby mój 8 letni syn to oglądał? To przynajmniej jedną platformę mam z głowy

##„Seksualność nie powinna znajdować się w pobliżu programów telewizyjnych mojego dziecka” — napisał inny użytkownik ##

Wszystko w temacie.Disney+ nawet złotówki ode mnie nie zobaczy

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...