Skocz do zawartości

Disney+ kwestie techniczne


swordfish
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od grudnia planowane są podwyżki abonamentu Disney+. Obecnie korzystam z telefonu z bezpłatnym pakietem Disney+ na rok. Po roku opłata wynosić będzie zgodnie z umową 28,99 zł/mc (pakiet podstawowy Disney). Jestem ciekaw, czy po wprowadzeniu przez Disneya planów z reklamami od grudnia br. nadal będę mógł korzystać na dotychczasowych zasadach z opcji D+ bez reklam?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od grudnia planowane są podwyżki abonamentu Disney+. Obecnie korzystam z telefonu z bezpłatnym pakietem Disney+ na rok. Po roku opłata wynosić będzie zgodnie z umową 28,99 zł/mc (pakiet podstawowy Disney). Jestem ciekaw, czy po wprowadzeniu przez Disneya planów z reklamami od grudnia br. nadal będę mógł korzystać na dotychczasowych zasadach z opcji D+ bez reklam?
To nie chodzi o Polskę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disney pokazał wyniki kwartalne. Zyskał kolejne 12,1 mln userów i łącznie ma już 235mln.

Niestety, jednocześnie ma straty jak w sumie wszyscy, którzy wystartowali na dobre w VOD, ponieważ trwa inwestycja w treści. Teraz strata wyniosła 1,47mld a od uruchomienia Disney+ łącznie to ponad 8mld.

Więcej można poczytać tutaj

https://www.hollywoodreporter.com/business/business-news/disney-q4-earnings-streaming-suscribers-rise-1235257876/

 

No i Chapek tak jak wszyscy wkoło (rentowność od 2024). Z Zaslavem się dogadał przy kawie :) ?

Cytat

Chapek przy okazji nakreślił trzytorowy plan osiągnięcia rentowności. Składają się na niego: wyższe ceny subskrypcji Disney+ i opcja z reklamami, efektywniejsze wydatkowanie środków na treści i znacząca racjonalizacja wydatków marketingowych.

https://naekranie.pl/aktualnosci/disney-plus-platformy-streamingowe-1667987079

 

Cytat

On the other hand, Disney could also be sorely underestimating the strength of its businesses and the loyalty of its fans. It’s hard to say now, but the biggest year lies ahead for the media behemoth following a very strong 2022. And Chapek’s strategic execution will under a microscope, as investors pray Disney doesn’t suffer the same growing pains as rival Netflix.

 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw szydera z  nowego CEO WBD. Później Wall Street zwracał uwagę, że teraz nawet dla NF działania Zaslava są "wzorem", gdzie Netflix zwolnił setki ludzi, pokasował kilka projektów nawet gotowych czy też rozważa sprzedaż własnych treści innym podmiotom. A ostatnio nawet obserwuje rynek sportu (co wcześniej zaprzeczali że sportem są zainteresowani), gdzie trochę ścianą jest to, że zamrozili wydatki na treści na poziomie ok 17mld

Teraz Disney zapina pasa. Plany Disneya ukierunkowane na zamrożenie zatrudnienia, redukcje personelu i „zespół zadaniowy ds. Struktury kosztów” oraz także weryfikacja treści.

Cytat

Bluntly predicting “some staff reductions as part of this review, (....)

First, we have undertaken a rigorous review of the company’s content and marketing spending working with our content leaders and their teams (......)

Second, we are limiting headcount additions through a targeted hiring freeze (.....)

Third, we are reviewing our SG&A costs and have determined that there is room for improved efficiency—as well as an opportunity to transform the organization to be more nimble (.....)

Więcej można poczytać tutaj

https://deadline.com/2022/11/disney-layoffs-spending-cuts-bob-chapek-memo-1235170425/

 

Paramount również czekają podobne ruchy. Więc został jeszcze Universal/NBC

Cytat

Executives at Paramount have also signaled that cost-cutting efforts are coming, with some anticipated to happen before the end of the year.

 

Edit 

Musiałem przeoczyć. NBC/Universal tez już tnie koszty. Zatem już wszyscy jadą na „cięciu kosztów” oprócz bogaczy jak Amazon i Apple 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
2 godziny temu, ircios napisał(a):

W swoim koncie. 

Ale to ja na swoim koncie chcę dodać jego tv Sony i jemu nie wyskakuje 8 cyfrowy kod żebym ja go mógł wpisać u siebie.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nadal nie rozwiązałem problemu związanego z przerywanym dźwiękiem co jakiś czas w treściach 5.1 w aplikacji między telewizorem (tutaj bezpośrednio dźwięk dolby 5.1 jest ok, gdy przełączam na głośniki telewizora), a soundbarem HW- N650.

Wsparcie Disney+ jest beznadziejne w tym temacie.

Przez Apple TV 4K  jest dobrze- bo soundbar jest traktowany jako 3 urządzenie. Jest rewelacyjny dźwięk 

Tylko ta aplikacja tak ma..

Czy na razie dopóki nie zainwestuję w droższy sprzęt ogladając treści Disney bezpośrednio przez Smart tv i z podłączonym soundbarem, czy 

takie urządzenie może rozwiązać problem ?:https://www.amazon.pl/wyświetlacze-kompatybilności-wyświetlacza-instalacja-dodatkowego/dp/B07W6Q3CVN/ref=asc_df_B07W6Q3CVN/?tag=plshogostdsp-21&linkCode=df0&hvadid=504248060863&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=16463929930491573427&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=m&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=9067396&hvtargid=pla-1621989329184&psc=1

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś spotkał się może z podobnym problemem?
Otóż, mam dziwny problem, bez problemu mogę oglądać wszelkie filmy/seriale, z wyjątkiem Simpsonów. Co kilka/kilkanaście minut pojawia się buforowanie. Nie spotkałem się z tym problemem przy oglądaniu innych materiałów na platformie. Mój internet najszybszy nie jest, ale problem jest tylko z tym serialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość lakiman
W dniu 27.12.2022 o 08:58, lakiman napisał(a):

Nadal nie rozwiązałem problemu związanego z przerywanym dźwiękiem co jakiś czas w treściach 5.1 w aplikacji między telewizorem (tutaj bezpośrednio dźwięk dolby 5.1 jest ok, gdy przełączam na głośniki telewizora), a soundbarem HW- N650.

Wsparcie Disney+ jest beznadziejne w tym temacie.

Przez Apple TV 4K  jest dobrze- bo soundbar jest traktowany jako 3 urządzenie. Jest rewelacyjny dźwięk 

Tylko ta aplikacja tak ma..

Czy na razie dopóki nie zainwestuję w droższy sprzęt ogladając treści Disney bezpośrednio przez Smart tv i z podłączonym soundbarem, czy 

takie urządzenie może rozwiązać problem ?:https://www.amazon.pl/wyświetlacze-kompatybilności-wyświetlacza-instalacja-dodatkowego/dp/B07W6Q3CVN/ref=asc_df_B07W6Q3CVN/?tag=plshogostdsp-21&linkCode=df0&hvadid=504248060863&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=16463929930491573427&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=m&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=9067396&hvtargid=pla-1621989329184&psc=1

 

Od pewnego czasu problem został rozwiązany. Obecnie już działa normalnie dźwięk.

Jednak nie jest tak źle z supportem.

Obiecano, że sprawa miała trafić  do techników zza granicy..i dotrzymał jednak  konsultant słowa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jak oglądałem serial "The Bear" via Chromecast, że na intro STAR, które pokazuje się przed tym od FX jest na górze dopisek AD wraz z odliczaniem do zera przez czas jego trwania.

Ciekawe czy przygotowania do planu z reklamami u nas czy co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić, aby zawsze włączał się język ORYGINALNY tak jak w Netflix? Oglądam teraz shorta nominowanego do tegorocznych Oscarów, w kategorii najlepszy film aktorski krótkometrażowy - "Le Pupille" (Uczniaki). Z automatu odpala się z dubbingiem angielskim. W oryginale jest to produkcja włoska i chciałbym, aby od początku było w j. włoskim. Ręcznie mogę w trakcie seansu przełączyć na włoski. Ale chciałbym tak jak w Netflix. Tam odpalam przykładowo ”Squid Game" i mam od razu po koreańsku, a nie po angielsku. Albo "Na Zachodzie bez zmian" od razu jest po niemiecku, a nie po angielsku. W Disney+ stałe muszę pilnować z jakiego kraju jest produkcja i ręcznie przestawiać.

Kolejny problem - bollywoodzkie ”Brahamastra". W D+ są dwie wersje - zangielszczona i tam są napisy polskie oraz w j. hindi tylko z angielskimi napisami. Czyli jak chcesz obejrzeć w j. hindi z tłumaczeniem na polski, to nie ma takiej opcji. Dobrze, że piosenki w wersji angielskiej zostawili w oryginale po indyjsku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj dzwoniłem do nich.

Pytałem co mam zrobić jeśli wykupiłem na rok i kończy się 14.06 a chciałem na kolejny rok.

Konsultant doradził, żeby  lepiej anulować subskrybcję tak aby się skończyła 14.06 i potem znów wykupić na rok. Jeśli się tego nie zrobi to przedłużenie będzie z automatu na miesięczne w tej regularnej cenie czyli jest to niekorzystne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie pytanie, jaka jest wtedy różnica w cenie/ miesiąc?

Zobaczę, co będzie najkorzystniejsze, ponieważ moje umowy Plusem i P.Boxem kończą się w grudniu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, domin107 napisał(a):

Wczoraj dzwoniłem do nich.

Pytałem co mam zrobić jeśli wykupiłem na rok i kończy się 14.06 a chciałem na kolejny rok.

Konsultant doradził, żeby  lepiej anulować subskrybcję tak aby się skończyła 14.06 i potem znów wykupić na rok. Jeśli się tego nie zrobi to przedłużenie będzie z automatu na miesięczne w tej regularnej cenie czyli jest to niekorzystne.

Tylko jak na rok to już na inny adres e-mail czy można na ten sam przedłużyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej obstawiam, że przejdzie na cykl miesięczny po 28,99. Pierwszy rok był w promocyjnej cenie dla zachęty i tej samej ceny na tym samym koncie e-mail nie powtórzymy.

 

Zresztą sami o tym piszą na stronie usługi, w opisie cennika:

 

"Disney+ kosztuje 28,99 zł miesięcznie. Możesz też wybrać opłatę za 1 rok (289,90 zł/rok) i otrzymać dwanaście miesięcy w cenie dziesięciu!*

*Oszczędności w pierwszym roku subskrypcji w porównaniu z 12 miesiącami subskrypcji w cenie 28,99 zł miesięcznie. Po roku automatyczne odnowienie subskrypcji w cenie 28,99 zł/miesiąc."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno, przez kilka miesięcy, jak nie będzie promki będę płacił standardową cenę. Może upoluję między czasie promocję w P.boxie lub Plusie. :)

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 31.03.2023 o 07:58, domin107 napisał(a):

Tu nie ma co obstawiać bo jak wół jest napisane.

Jednak trzeba przyznać, że to taki średni ruch. Zalożę się, że bedzie od groma ludzi, którzy zapomną i mnóstwo wpisów w czerwcu i lipcu.

Ja mam nadzieję, że w czerwcu będzie dobra promka.

Uzupełnienie- na pewno będzie promka dla osób, które będą chciał odnowić na rok subskrybcję. Będzie na pewno promocja 12 miesięcy w cenie 10 a może jeszcze jakaś. Także git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...