Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Mateusz2006 napisał:

To studio gdzie goście są to chyba holl na Woronicza.Występy były w Studiu S5.

Łączyli się z San Marino były pochwały dla TVP.

Mamy dogrywkę.

 

Goście byli w Studiu S4 a centrum prasowe urządzono w studiu Pytania na Śniadanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie tylko Szwecja (SVT) ale też Ukraina (Suspilne), Norwegia (NRK), Finlandia (YLE - te zagroziło nawet wycofaniem udziału w Eurowizji podobnie jak ERR z Estonii), Dania (DR) oraz także Łotwa (LTV) poprzez w tym ostatnim przypadku swoich reprezentantów. 

TVP i Polskie Radio też dołączają się do tego apelu:  https://centruminformacji.tvp.pl/58724220/oswiadczenie-polskich-nadawcow-publicznych-w-sprawie-sytuacji-na-ukrainie?fbclid=IwAR1jMlwxwcdnLBsLTz9_GIqRYS4vHjOtYzvZWYhyhnRcon71NFGHyfrwNIg

A co na to EBU? Poparło wniosek i wyrzuciło Rosję z Konkursu Piosenki Eurowizji przynajmniej na rok: https://www.facebook.com/8419133006/posts/10159854197608007/

Edytowane przez Poland
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosja opuszcza Europejską Unię Nadawców a co za tym idzie oba Konkursy Piosenki Eurowizji!

https://eurowizja.org/eurowizja-rosja-europejska-unia-nadawcow-ebu/

Tymczasem Finlandię będzie reprezentował znany zespół The Rasmus!

 

Edytowane przez Poland
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Tegoroczna Eurowizja to festiwal wpadek i głupich zachowań po stronie EBU. Pod kątem wpadki mam na myśli zepsutą konstrukcje sceny a mianowicie słońce kinetyczne które miało mieć dwie strony - z LEDami i reflektorami. Finalnie kraje będą musiały używać tylko tej gdzie nie będzie wizualizacji. 

Jeżeli chodzi o głupie zachowania EBU to mam tu na myśli kpinę z dziennikarzy eurowizyjnych w postaci zmienionego procesu akredytacyjnego. Teraz media eurowizyjne mają być w jednej puli miedzynarodowej a nie krajowej bo ta zarezerwowana jest dla dziennikarzy z mediów ogólnych. Spory rollecoaster w tej kwestii miał znany dziennikarz eurowizyjny Maciej Mazański z kanału „Dobry Wieczór Europo" który po fiasku rejestracji pod swoim kanałem dogadał się dzięki drobnej pomocy ze strony TVP z Vivą:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczynamy Eurowizję 2022 - dzisiaj wieczorem usłyszymy niniejsze propozycje:

 

Lepszy jednak będzie czwartkowy półfinał z niniejszymi propozycjami:

Z kolei poniżej znajdują się utwory tzw. "Wielkiej Piątki" z gospodarzem (Włochami) włącznie:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabela Finalu ESC.

Ukraina - 639 punktów

Wielka Brytania - 466 punktów

Hiszpania - 459 punktów

Szwecja - 438 punktów

Serbia - 312 punktów

Włochy - 268 punktów

Mołdawia - 253 punktów

Grecja - 215 punktów

Portugalia - 207 punktów

Norwegia - 182 punkty

Holandia - 171 punktów

Polska - 151 punktów

Estonia - 141 punktów

Litwa - 128 punktów

Australia - 125 punktów

Azerbejdżan - 106 punktów

Szwajcaria - 78 punktów

Rumunia - 65 punktów

Belgia - 64 punkty

Armenia 61 punktów

Finlandia - 38 punktów

Czechy - 38 punktów

Islandia - 20 punktów

Francja - 17 punktów

Niemcy - 6 punktów

Polska na 12 miejscu.

EDIT:Jakimowicz i Kukiz pojechali po bandzie na antenie TVP info.

Kukiz powiedział że "Makaronu nie będzie"  jak Ukraińcy przyjdą do niego.

Na TVP GO można sobie zobaczyć ten fragment.

Edytowane przez Mateusz2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kwestia gustu, na tym forum też każdemu podobało się co innego. Nie da się rozstrzygnąć czy głosowali politycznie czy według tego co im się podobało.

Dla mnie występ Polski był średni i zasłużył na środek stawki. Nie zapominajmy że występ przed widzami to też oprawa wizualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jakoś półfinałowy występ Krystiana bardziej się podobał. W finale zabrakło jakiejś „iskry”. Podobało mi się kilka występów, ale swojego faworyta nie miałem. Ukraina nawet jeśli wygrała z pobudek politycznych to piosenka była bardzo dobra i spokojnie się obroniła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://muzyka.interia.pl/raporty/raport-eurowizja-2022/wiadomosci/newsamp-polska-uwiklana-w-skandal-na-eurowizji-jury-manipulowalo-wyn,nId,6024642
Polska znalazła się w grupie 6 krajów wśród których wykryto manipulacje przy głosowaniu. Z tego powodu głosy polskich jury zostały zastąpione, a Polska komisja zdyskwalifikowana.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomas1981 napisał:

Polskie Jury dało Ukrainie 12 punktów. Ukraińskie Jury  Polsce ZERO punktów.Czy naprawdę występ Ochmana był taki słaby?

Z tego co wynika z wyników to u jury z Ukrainy nasz Ochman był 11 co już zostało skrytykowane przez ukraińskich i polskich widzów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mateusz2006 napisał:

Podobno doszło do molestowania podczas Eurowizji w Turynie.

Jakiś dowód na to? Zaś co do wysyłania wykonawcy disco polo... nie jestem przekonany, czy to by chwyciło, mam tu spore wątpliwości. Prędzej bym widział na Eurowizji na przykład Dodę. Ma świetny głos, umie też śpiewać po angielsku, do tego potrafi zrobić show sceniczne, a to też się liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiałbym to pierwsze i to ze startem równolegle z zakończeniem tych do Juniora tak jak ostatnio gdyż TVP już wie że myśląc o Eurowizji w styczniu (albo jeszcze później) budzi się z ręką w nocniku. 

W dniu 13.05.2022 o 16:51, marrak napisał:

To będzie chyba pierwszy finał Eurowizji gdzie zwycięzca już jest znany :) Na dziś ma 90% szans na wygranie, gdzie drugi w kolejności ma 10% szans :D

*celowo nie wymieniam faworytów, żeby nie psuć zabawy jeśli ktoś opiera się tylko na swoim guście.

Takie sytuacje chyba bywały już wcześniej a ostatnio bodajże za czasów Salvadora Sobrala lub Netty. Tymczasem możliwe że Eurowizja 2023 przy pominięciu wyniku Ochmana może i tak trafić do Polski. Fani Eurowizji wskazują że Ukraina mając wojnę i zniszczenia może Eurowizji nie ogarnąć. Ci z wspomnianego kraju sugerują Polskę z racji pomocy udzielonej wschodnim sąsiadom: https://naekranie.pl/lekkie/eurowizja-2023-gdzie-jesli-wygra-ukraina-2022-1652348202

O dziwo Prezes TVP też nie mówi nie choć uważa że potrzebne byłyby konsultacje: https://rozrywka.radiozet.pl/Muzyka/Eurowizja-2023-odbedzie-sie-w-Polsce-Jest-komentarz-z-TVP

Dla mnie samego pomysł byłby nie głupi a Eurowizja 2023 mogłaby być takim rozwinięciem konceptu koncertu #saveukraine i takim Euro 2012 w wersji ukraińskiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...