Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A dlaczego brawa dla EBU? Dlatego, że przyjęli 1 FLTV do organizacji? Przecież gdyby Austria i Liechtenstein nie chciały brać udzialu to by nie wzięły. Nie mów, że Liechtenstein i Austria zadebiutują w Niemczech, bo na takie pewne deklaracje jest jeszcze za wcześnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Austria nie zadebiutuje tylko powroci.. to juz pewna wiadomosc od ORF!

 

Co do Liechtensteinu to sprawa nie jest prosta.. bo ponoc telewizja 1FLTV za pozno wyslala zgloszenie.. i teraz trzeba czekac.. na info od EBU.. i na porozumienie.. ale licze na to ze pozwola zadebiutowac.. bo chca miec jak najwiecej panstw w stawce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze co do świetnych eurowizyjnych propozycji, to koniecznie muszę wspomnieć o piosence Izraela w 1999 roku "Happy Birthday". Była niestety dopiero 5. Nie zauważyliście moze takiej tendencji, że gospodarze Konkursu dostają prawie zawsze mniej punktów niż powinni? Być może Europa nie chce, by Konkurs był dwa razy pod rząd w tym samym kraju? Oczywiście, wiem że zdarzały się przypadki zwycięstw tego samego kraju rok po roku, np.Irlandia 1993, 1994, ale to dawne czasy, a moja uwaga dotyczy ostatnich 15 lat :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Matti Posłuchałem piosenki "All out of luck" i mi się nie podoba.

 

Już niebawem wyniki Konkursu OGAE Second Chance Contest. Trzymajmy kciuki za Anię Cyzon. Ale jeszcze taka ciekawostka, kiedy dziś po południu włączyłem Wikipedię, widniały tam już wyniki OGAE Second Chance Contest 2010, a wieczorem już ich nie było. Wyniki mają zostać ogłoszone pod koniec sierpnia, ale czas na głosowanie minął pod koniec lipca. Czyżby jakieś przecieki, a może ktoś się pospieszył z opublikowaniem wyników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyliście moze takiej tendencji, że gospodarze Konkursu dostają prawie zawsze mniej punktów niż powinni? Być może Europa nie chce, by Konkurs był dwa razy pod rząd w tym samym kraju? Oczywiście, wiem że zdarzały się przypadki zwycięstw tego samego kraju rok po roku, np.Irlandia 1993, 1994, ale to dawne czasy, a moja uwaga dotyczy ostatnich 15 lat :wink:

Zazwyczaj piosenki gospodarzy nie należą do oryginalnych i stąd tak nisko - jedynymi dobrymi piosenkami były piosenki z lat 2007-2010.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeżeli chodzi o mnie, to:

* najlepsze piosenki EUROWIZJA 2010 - Grecja (zdecydowanie najlepsza), Albania, Belgia, Polska, Francja, Serbia (super piosenka, ale wokalista wyglądał tak katastrofalnie jak Lady GaGa :evil: )

* najgorsze piosenki EUROWIZJA 2010 - Białoruś (zdecydowanie najgorsza), Islandia, Portugalia, Wielka Brytania

Większość piosenek (w tym zwycięska) była jednak średnia.

Niemcy by nie wygrały, gdyby nie śpiewała tej piosenki wnuczka ambasadora RFN w Związku Radzieckim (zarazem grająca rólki w K-11 czy Richterze Alexandrze Holdzie - zresztą Niemcy pod względem stacji niekodowanych są bezkonkurencyjni :) )

Z innych EUROWIZJI (od 2003 roku, bo wtedy zacząłem ją śledzić):

* najlepsze: Polska 2003, Ukraina 2004, Grecja 2005, Ukraina 2005, Finlandia 2006, Belgia 2006, Litwa 2006, Ukraina 2007, Polska 2008, Niemcy 2008, Polska 2009, Niemcy 2009, Norwegia 2009

* najgorsze: Wielka Brytania 2003, Polska 2004, Rosja 2004, Wielka Brytania 2004, Rosja 2005, Wielka Brytania 2005, Rosja 2006, Wielka Brytania 2006, Wielka Brytania 2007, Rosja 2007, Rosja 2008, Wielka Brytania 2008, Rosja 2009, Wielka Brytania 2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Svante Stockselius (lat 54) nadzorca wykonawczy Eurowizji dla dorosłych i dzieci, który od roku 2003 pracował dla EBU zrezgnuje ze swojej pozycji do końca 2010 roku. Eurowizja Dziecięca, która odbędzie się w tym roku w Mińsku będzie jego ostatnią imprezą.

 

Zanim Svante został zatrudniony na nadzorcę w 2000 roku był producentem wykonawczym Eurowizji w Sztokholmie. W 2002 został twórcą nowego formatu Melodifestivalen - najbardziej podziwianego show preselekcyjnego po dziś dzień.

 

W oficjalnym wywiadzie dla Eurovision.tv Stockselius powiedział: "Gdy 8 lat temu podjąłem to wyzwanie, Eurowizja była w ciężkiej sytuacji. Od tego czasu konkurs stał się największym koncertem medialnym na świecie! Po sukcesie w Moskwie i Oslo, zdecydowałem, że to dobry czas, aby się pożegnać i dać innym szansę przenieść koncert na wyższy poziom."

 

Za czasów "panowania" Stockseliusa został wprowadzony podział na półfinały oraz w pózniejszym czasie przywrócone profesjonalne jury.

 

Svante przyłączył się do EBU, zaraz po koncercie w Łotwie i pracował tam blisko 8 lat.

 

Jørgen Franck, reżyser Eurowizji, powiedział: "Wraz z odejściem Svante Stockseliusa mówimy "do widzenia" do nalepszego kolegi, jednego z najbardziej doświadczonych producentów w Europie i kogoś, kto miał serce bliskie Eurowizji. To on poprowadził konkurs do takiego poziomu jaki jest teraz i zapewnił wzrost wartości marki. Jesteśmy wdzięczni za jego wkład do Eurowizji Dziecięcej i dorosłej i oczekujemy na wspólpracę z nim w Mińsku, gdzie odbędzie się 8-ma edycja Dziecięcej Eurowizji".

Jestem w szoku jeżeli chodzi o tą decyzję ale mam nadzieje że to tylko jego rozstanie ze stanowiskiem a nie Eurowizją :)

Mam nadzieje że to nie będzie gwoździem do trumny dla Eurowizji.

A przy okazji kupiłem sobie płytkę zwyciężczyni tegorocznej Eurowizji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli już jesteśmy przy Niemkach i w ogóle Niemcach to znalazłem niemiecką wersje "Żadnych Granic" grupy Ich Troje z którą to eurowizyjną wersją reprezentowali Polskę na Eurowizji 2003 :

Niespodzianka jeżeli chodzi o partie żeńskie - posłuchajcie zresztą sami :) Jak dla mnie ta wersja jest lepsza od wersji znanej nam z Eurowizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Według Dziennika Eurowizyjnego wiadomo tyle że :

Redaktor Dziennika Eurowizyjnego ds. Polski, Konrad Szczęsny, wysłał do TVP zapytanie odnośnie udziału Polski w Eurowizji 2011. Dziś otrzymaliśmy odpowiedź: Uprzejmie informujemy, że Telewizja Polska S.A. ma czas na wskazanie polskiego kandydata do czasu spotkania wszystkich szefów Delegacji, które zwyczajowo odbywa się w pierwszej dekadzie marca, w roku kolejnego Finału. Sposób wyboru kandydata, EBU pozostawia narodowym Nadawcom. W przypadku przeprowadzenia przez Telewizję otwartych, ogólnodostępnych preselekcji, TVP S.A. poinformuje we właściwym czasie na stronach tvp.pl o zasadach krajowych eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2011 w Niemczech.

Oznacza to, że Polska raczej weźmie udział w przyszłorocznej Eurowizji a aktualnie problemem jest to, jakie preselekcje zostaną przed nią zorganizowane. Dokładniejsze informacje na ten temat otrzymamy prawdopodobnie w listopadzie.

Czyli wnioskując po tym newsie Polska (prawie) weźmie udział w Eurowizji a ja jestem pewny że będzie na pewno - znakiem zapytania może być natomiast sposób wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przepraszam że piszę post pod postem ale chciałbym powiedzieć że miasto organizujące w Niemczech Flash Moba czyli Dusseldorf (pisownia bez niemieckich liter) będzie na stadionie Esprit Arena organizować Eurowizje 2011 a jeżeli już o niej mówimy to jest możliwe dodanie rocznika 2011 do nazwy tematu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Taka eurowizyjna ciekawostka: Gosia Andrzejewicz, dość znana w Polsce artystka, zgłosiła piosenkę do...szwajcarskich eliminacji do przyszłorocznej Eurowizji!!! W polskich preselekcjach możemy pomarzyć o takich nazwiskach, jeżeli nie zmienimy systemu z ostatnich lat to znów pojawią się prawie sami nieznani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto był w tegorocznych preselekcjach????? Zosia, Iwona Węgrowska, Nefer, VIR, Dziewczyny, Sonic Lake, Anna Cyzon, Marcin Mroziński, Leszcze. Gosia Andrzejewicz byłaby w tym towarzystwie, obok Leszczy, najbardziej znaną artystką. Polskie gwiazdy nie chcą jechać na Eurowizję i nie pojadą i taka jest prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że ktoś jest u nas znany to nie ma na eurowizji żadnego znaczenia, bo tam i tak bedzie anonimowy, liczy sie piosenka i... położenie geograficzne. Ostatnia nasza kandydatura była tragiczna ale cóż tak wybraliśmy sami, choć nie da sie ukryć, że chyba wszystkie propozycje były fatalne.

 

PS, kiedyś naprawdę lubiłem Eurowizje, miała jakiś klimat, do dziś często słucham sobie Sixteen - To takie proste. Fajny, radosny i.. prosty kawałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego dochodzi jeszcze wina ze strony TVP1 która nie potrafi promować Eurowizji i rozbudować preselekcji do niej (chodzi mi tutaj o dołożenie półfinałów na wzór Słowacji czy Szwecji) a także nie dokłada się to promocji polskiego reprezentanta licząc na gotowiznę. Myślę że lepiej by było gdyby cała Eurowizja została przeniesiona częściowo lub w całości do TVP2 - tam przynajmniej wiedzieli by co z tym zrobić. Podsumowując TVP1 ma na swoim koncie kilka grzechów dotyczących Eurowizji :

- zbyt późne potwierdzenie udziału w Eurowizji

- zbyt późne tworzenie preselekcji do których podstawy powinny być już gotowe

- zbyt mało czasu na zrobienie utworu

- słabo rozbudowane preselekcje i na dodatek ulokowane w marnym miejscu

- mała promocja utworów w bloku "Przed Eurowizją"

- mało atrakcyjne preselekcje pod względem gości specjalnych (powinni na przykład na otwarcie selekcji pokazywać reprezentanta Polski na Eurowizji roku poprzedniego)

- słabe utwory wybierane przez komisje

- brak otwarcia się Polski na reprezentantów z innych krajów

- brak pieniędzy na dołożenie się do promocji reprezentanta

- brak emisji losowań przedeurowizyjnych (nie licząc tego przed selekcjami bo ono jest ale w złym czasie antenowym)

- brak emisji programu "Eurovision Countdown"

- brak emisji programów na temat Eurowizji i jej historii a jeżeli są to tylko w Polskim Radiu

- brak emisji drugiego półfinału (i tu muszę powiedzieć TVP jest jedną z kilku która go nie emituje)

- brak emisji panelu ekspertów który oceniałby utwory przed Eurowizją

- brak emisji specjalnego programu przed i po Eurowizji (w zamian za to mamy serial lub powtórkę z Opola)

- brak rozmów o Eurowizji w studiu TVP1 a jeżeli są to w słabym czasie antenowym

- brak świeżości w komentowaniu Eurowizji tzn. razem z Orzechem powinien być ktoś inny na przykład były reprezentant Polski na Eurowizji

- brak byłego reprezentanta Polski w roli sekretarza jury (owszem coś się zmienia w podawaniu punktów tu zmieniliśmy coraz bardziej nas pogrążającego Macieja Orłosia najpierw na Radka Brzózkę a potem na Olę Rosiak ale ciągle to za mało)

To wszystko co wymieniłem powyżej przekłada się na to jak nas oceniają fani Eurowizji w Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno się nie zgodzić. Problemy te są znane fanom Eurowizji w Polsce od dawna, myślę, że ludzie z TVP odpowiedzialni za udział Polski w Konkursie też muszą to widzieć, ale nic z tym nie robią (bo chyba nie są ślepi). Wyniki Polski mówią same za siebie, a szczególnie mnie martwi to, że powodem tych rezultatów może być rzeczywiście zbyt słaba promocja przedeurowizyjna, bo nasze propozycje do tak złych, aby na 6 połfinałow wejść do finału tylko z jednego, nie należały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu Polska jest słabo znana w "Eurowizyjnej" Europie gdyż możliwość zaprezentowania się u nas mają nieliczni a i sam reprezentant Polski ma słabe pole manewru - byłoby lepiej gdyby TVP1 odpuściła Eurowizję i przeniosła ją do TVP2 lub pogadała z prywatną stacją czyli Polsatem o możliwości wstąpienia do EBU i przejęcia Eurowizji od niej lub sama wzięła się lepiej za nią. Ogólnie mam wrażenie że Eurowizja "męczy" TVP1 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak w celu spopularyzowania Eurowizji w Polsce zorganizować preselekcje do przyszłorocznego Konkursu w Sylwestra, wzorem Rumunii. Myślę, że to mogłoby wypalić. Program muzyczny w TVP 1 od 21.00-22.00 do np.0.30- ogłoszenie wyników już po północy, już w nowym roku. Myślę, że pomimo konkurencji w Polsacie i TVP 2 (koncerty sylwestrowo-noworoczne) przyniosło by to sukces, przynajmniej większą oglądalność niż w lutym. Ale jaka miałaby być dokładnie ta forma selekcji to już tego dokładnie nie wiem, ale raczej nie taka sama jak w latach ubiegłych. Chociaż teraz na ww. pomysl już może być za późno, bo preselekcje jeszcze nie wystartowały, TVP jeszcze nie potwierdziła udziału i nie wiadomo jak ew. miałyby te preselekcje wyglądać... Ale może taka forma eliminacji w kolejnych latach??? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłoby lepiej gdyby TVP1 odpuściła Eurowizję i przeniosła ją do TVP2 lub pogadała z prywatną stacją czyli Polsatem o możliwości wstąpienia do EBU i przejęcia Eurowizji od niej lub sama wzięła się lepiej za nią.

 

Polsat miałby wstąpić do europejskiej unii nadawców publicznych aby przejąć od tvp eurowizję? Genialny pomysł :lol2: Przeniesienie konkursu do Dwójki jak najbardziej by pasowało ale widzę, że niektórych nieco fantazja ponosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat w EBU czemu nie - wszak w skład Europejskiej Unii Nadawców wchodzą także prywatne stacje.

Co do TVP2 to myślę że skoro są pomysły by Opole tam przenieść to czemu i nie podobnie miałoby być z Eurowizją zresztą TVP2 się na tym zna czego potwierdzeniem jest nasze zwycięstwo w Eurowizji Tanecznej 2008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...