Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja Eurowizję oglądałem na tym trzecim ale na filmiki eurowizyjne przełączałem na MKRTV.

Też Eurowizje oglądałem na RTV SLO 2, zaskoczyli mnie tylko reklamami w trakcie filmików Eurowizyjnych, a jak przełączałem na inne kanały, które transmitowały Eurowizje, to też na te z reklamami, szkoda, że nie wiedziałem na jakim kanale mam ten MKRTV ^^

 

Aha, na kanale Holenderskim BVN, transmisja była z opóźnieniem. Gdy zaczęły się reklamy na RTV SLO 2, przełączyłem na BVN i tam dopiero była połowa poprzedniej piosenki. Ciekawe, jak tam ludzie głosowali? Ostatnich głosów nie zaliczało bo za późno? :D

 

Kto nie widział 2 półfinału juto o 12:50 skrót w TVP1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EJ a o co kaman z tym BBC INTERACTIVE? tam leciał wystep i tekst piosenki na ekranie? jak to mozliwe? :woot:

Piosenki wykonywane na konkursie Eurowizji nie są tajemnicą. Są znane wcześniej i BBC opracowuje zawsze transmisje z tekstem na dole. Jeśli piosenka wykonywana jest w innym języku niż angielski to jest tekst oryginalny i angielskie tłumaczenie. Poza tym w lewym górnym rogu ekranu jest napisane kto aktualnie wykonuje piosenkę i jaki kraj będzie następny. Są też wyświetlane inne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WYNIKI FINAŁU:

1 Germany - 246

2 Turkey - 170

3 Romania - 162

4 Denmark - 149

5 Azerbaijan - 145

6 Belgium - 143

7 Armenia - 141

8 Greece - 140

9 Georgia - 136

10 Ukraine - 108

11 Russia - 90

12 France - 82

13 Serbia - 72

14 Israel - 71

15 Spain - 68

16 Albania - 62

17 Bosnia & Herzegovina - 51

18 Portugal 43

19 Iceland - 41

20 Norway -35

21 Cyprus - 27

22 Moldova - 27

23 Ireland - 25

24 Belarus -18

25 United Kingdom - 10

 

WYNIKI PÓŁFINAŁU 1:

01. Belgium (167 points)

02. Greece (133)

03. Iceland (123)

04. Portugal (89)

05. Serbia (79)

06. Albania (76)

07. Russia (74)

08. Bosnia & Herzegovina (59)

09. Belarus (59)

10. Moldova (52)

11. Finland (49)

12. Malta (45)

13. Poland (44)

14. Estonia (39)

15. FYR Macedonia (37)

16. Slovakia (24)

17. Latvia (11)

 

WYNIKI PÓŁFINAŁU 2:

Second Semi-Final (25 May)

 

01. Turkey (118 points)

02. Azerbaijan (113)

03. Georgia (106)

04. Romania (104)

05. Denmark (101)

06. Armenia (83)

07. Ukraine (77)

08. Israel (71)

09. Ireland (67)

10. Cyprus (67)

11. Sweden (62)

12. Lithuania (44)

13. Croatia (33)

14. The Netherlands (29)

15. Bulgaria (19)

16. Slovenia (6)

17. Switzerland (2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta Eurowizja jest narazie najlepsza jaką oglądałem. Dobra oprawa graficzna, muzyczna i wogóle

Miałam sporą przerwę w oglądaniu Eurowizji. Wczoraj brat mnie namówił na obejrzenie sobie i podśmiewywanie się razem z komentującym to Arturem Orzechem (on od lat jest niezawodny).

Muszę przyznać, że trochę się ten festiwal zmienił na plus. W niektórych państwach system głosowania pół na pół zdał egzamin i obyło się bez regionalizmów. Niestety, na kraje bałkańskie nie ma chyba metody. Rozbawił mnie też korespondent z Izraela, który przekazał 12 punktów... "matce Rosji" :shock:

Co do warstwy muzycznej - można powiedzieć, że w tym roku jarmarczny kicz (choć przeważał) nie był dobrą receptą na wygranie tego konkursu. Zwyciężyła piosenka radiowa, mało oryginalna, ale - wpadająca w ucho i zaśpiewana bez zbędnych fajerwerków.

Do gustu przypadł mi wykonawca z Belgii, ale może dlatego, że zaprezentował utwór w stylu "Millow - Ayo Technology" (który lubię).

Na minus - chyba tego [beep]owania ze strony prowadzących imprezę kiedyś było mniej, przynajmniej tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samej organizacji imprezy, wszystko było ok, no może poza ujęciami z kamery pokazująca wizualizację państwa na mapie(to na żółto) - Przy ostatnich występach ta kamera pokazywała obraz za nisko.

 

Co ciekawe, głosy z Polski przekazać miał Radosław Brzózka, a przekazała Aleksandra Rosiak - Ktoś wie czemu nastąpiła zmiana w ostatniej chwili?

 

Podczas przekazywania głosów z Polski, miałem wrażenie jakby nasza dziennikarka w Warszawie, wdziała obraz z 5 sekundowym opóźnieniem. Po połączeniu się z Polską, nastąpiła krótka chwila ciszy, nie odzywała się ani Aleksandra Rosiak, ani prowadzącą Eurowizję :P To już zdarza się któryś raz w przypadku Polski, o ile dobrze pamiętam parę lat temu, też tak długo oczekiwano na połączenie z Polską. Ciekawe czemu?

 

No i Hiszpania śpiewająca swój utwór 2 razy, pierwszy raz coś takiego widziałem. Widać też było, podczas ostatniej piosenki, czyli Hiszpańskiej, jak był "nakładany" Polski tekst na grafikę Eurowizyjną(to z numerami telefonu), to grafika zniknęła szybciej, a napisy zostały :P

 

Ogólnie konkurs bardzo udany, szkoda, że bez Polski w finale, ale miejmy nadzieje, że następnym razem się uda. Widać wielką zmianę w rozkładzie punktów, którzy nie głosują na sąsiadów, jak w latach wcześniejszych(10 punktów od Rosji dla Gruzji!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co dolozyles cos od siebie, ze Belgia dostala od nas 10 punktow? :P Rzczywiscie gosciu z gitara niezle sie zaprezentowal.Moim zdaniem powinien byc wyzej niz np.taka Turcja.

 

PS. Jesli chodzi o komentarz to mi najbardziej sie podobal ten przed wystepem Wielkiej Brytanii :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh :D Artur Orzech.. niektóre piosenki tak pojechał, że szok:D

 

Albo HERA "WULKAN" BJORK :lol2:

HAREL SKAAT - elf z Izraela :lol2:

 

Śmieszne to było:D

 

Belgia wygrała swój 1rwszy półfinał:D I my w półfinale dalismy max punktów dla Belgii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No finał całkiem całkiem. Poza tym "incydentem" dobry spektakl mogliśmy wczoraj obejrzeć.

Wygrała piosenka, która co może dziwne, nie miała przewagi w całej Europie. To też o czymś świadczy, skoro na zwycięzcę głosuje w najwyższych notach (12 pkt) tylko 9 państw na prawie 40. :)

Ale zaskoczenia nie było. Tak myślałem, że Berlin będzie następnym organizatorem konkursu, choć ja sam zagłosowałem na Grecję.

Mam tylko jedną nadzieję, że TVP zmieni sposób wybierania i klasyfikowania piosenek, no i że w przyszłym roku nasz reprezentant zagości w finale. :?

OPA! :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc 14 krajów już oficjalnie potwierdziło swój udział w Eurowizji 2010 w Niemczech :)

 

BELGIA

CYPR

DANIA

ESTONIA

FINLANDIA

NIEMCY

GRECJA

RUMUNIA

HISZPANIA

SZWECJA

MALTA

TURCJA

UKRAINA

AZERBEJDŻAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bylam 100% pewna ze grecja albo moldawia wygra...ale co...niemcy i ta ich lenka dostali sie na szczyt..bylo minelo...ale emocje byly nieprzecietne...a ja mam pytanko...nie moge nigdzie znaalesc a po glowie mi chodzi i nie moge spac przez to..hehe..a mianowicciie czy wie ktos moze jak sie nazywa ten zespol...ktory byl gosciem specjalnym i spiewali w przerwie..nie wiem jaka piosenka i jaki zespol ale wiem ze mieli w zeszlym roku w wakacje dobry hit.to dwoch murzynkow...blagam was dajcie jakies namiary...jak sie nazywa ta grupka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...