Skocz do zawartości

Format obrazu 16:9


Spektrum
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Wpadłem tutaj i postanowiłem poszperać w necie. Zajrzałem też na stronę kanału:

http://www.boomerang-tv.pl/

aby wysłać jakiegoś maila i dowiedzieć się czy coś planują. Ale co ciekawe nie znalazłem tam żadnego kontaktu do nich. Trudno. Wcześniej czy później te dwa ostatki przejdą. Czas już rzeczywiście dopingować przechodzenie na HD. Wkrótce założę/my wątek np. "Kanały nadal nadające wyłącznie w SD" z niechlubną listą maruderów. Na razie to chyba jeszcze za wcześnie, bo jest ich za dużo, może nawet koło połowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka lista byłaby bez sensu bo mnóstwo lokalnych kanałów nadaje w kablówkach sd i nadawać bedzie...

Natomiast można by zrobić wykaz polskich kanałów nadających SD na satelicie.

Obstawiam że do 2025 większość transponderów satelitarnych przejdzie do DVB-S2X i kdoek HEVC albo czegoś nowszego i wtedy SD będzie przeszłością bo koszty nadawania nie będą takie straszne.

Edytowane przez piotrek93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego od razu "bez sensu"?! Wystarczy ustalić jakąś granicę, taką samą zresztą jak przy tych kanałach nadających nadal: 4:3, a więc bez kanałów lokalnych czy regionalnych. Czyli weźmie się pod uwagę kanały dostępne na HB, w DVB-T oraz w największych kablówkach. I liczyć się będzie czy jest wersja HD (dostępna przynajmniej u jednego nadawcy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Rozpoczął się pierwszy etap przechodzenia Boomerangu na 16:9. Logo pojawiło się w obszarze 16:9. Tak naprawdę wystarczy teraz włączyć flagę WSS i po kłopocie.

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dwa pytania:

 

1. Czy jest jeszcze ktokolwiek tu na forum, kto uważa że stary format 4:3 był lepszy od obecnego 16:9 i chciałby jego powrotu?! A były takie osoby, jak pamiętam, jeszcze kilka lat temu.

2. Czy te dwa ostatnie kanały nadające w 4:3 (Boomerang, Baby First TV) są rzeczywiście nadal w 4:3?! Minęło bowiem kilka miesięcy, a ja nie mam możliwości tego sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania:

 

1. Czy jest jeszcze ktokolwiek tu na forum, kto uważa że stary format 4:3 był lepszy od obecnego 16:9 i chciałby jego powrotu?! A były takie osoby, jak pamiętam, jeszcze kilka lat temu.

Format 4:3 to większy obraz. Porównaj powierzchnię. 4:3 zdecydowanie nadaje się do stacji informacyjnych. 16:9 tylko do filmów i to na pewno nie do wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...