Skocz do zawartości

Format obrazu 16:9


Spektrum
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak trochę z innej beczki mam pytanie, ale myślę, że da się to podciągnąć pod ten temat:

Wytłumaczyć mi ktoś dlaczego TV Puls HD podczas nadawania programów w formacie ultra panoramicznym  nie  wrzuci logotypu i oznaczenia wiekowego na czarne pasy? To samo dotyczy formatu 4:3, przecież te logo i oznaczenie mogłyby być poza obszarem obrazu na czarnym polu, jak np. na TV6 HD, czy TVP 1 HD. Przecież i tak wszyscy odbierany TV Puls HD na TV w formacie 16:9, niezależnie od tego, czy mamy mega nowy, czy bardzo stary TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę z innej beczki mam pytanie, ale myślę, że da się to podciągnąć pod ten temat:

Wytłumaczyć mi ktoś dlaczego TV Puls HD podczas nadawania programów w formacie ultra panoramicznym nie wrzuci logotypu i oznaczenia wiekowego na czarne pasy? To samo dotyczy formatu 4:3, przecież te logo i oznaczenie mogłyby być poza obszarem obrazu na czarnym polu, jak np. na TV6 HD, czy TVP 1 HD. Przecież i tak wszyscy odbierany TV Puls HD na TV w formacie 16:9, niezależnie od tego, czy mamy mega nowy, czy bardzo stary TV.

Ultrapanoramiczny? Masz na myśli kinowe 21:9? HBO również daje logotyp na obraz.

 

Pewnie specjalnie dlatego, że jak ktoś ma także ekran o tej proporcji, to żeby mógł śmiało go zobaczyć właśnie bez tych pasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...

"Baby First TV nadawany jest w 16:9 ale materiały 4:3 są rozciągane do 16:9."

Komentarz "Mac" w temacie:

https://satkurier.pl/news/176472/inea-z-nowymi-kanalami-dla-dzieci.html

 

Może ktoś to potwierdzić? Bo jeśli to prawda to chyba nie ma już polskiego kanału (po polsku) nadającego wyłącznie 4:3?! Czyli rok 2018 będzie wreszcie zamykał ten stary, nieprzyjazny dla ludzkiego oka format!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mnie to irytuje szczególnie, że często nawet zmieniając format w telewizji to te pasy zostają. 

W dniu 9.10.2021 o 12:35, Sentence napisał:

Jeśli z logotypem i oznaczeniem wiekowym na pasach w odpowiednich proporcjach, to pillarbox, a nie 4:3.

I dlatego napisałem chyba, bo nie byłem pewny ;)

Edytowane przez Sentence
Przeniesiono do odpowiedniego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Fan WWE Superstars napisał:

Mnie to irytuje szczególnie, że często nawet zmieniając format w telewizji to te pasy zostają. 

A innych irytuje że mają pół głowy obcięte na ekranie mówiąc kolokwialnie, lub nienaturalnie grube postacie, rozciągnięte w poziomie. Co co kto woli, bo ja wolę obejrzeć naturalne postacie i cały kadr w oryginalnym formacie. 

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał:

Co co kto woli, bo ja wolę obejrzeć naturalne postacie i cały kadr w oryginalnym formacie. 

I tak byś nie oglądał więc sobie daruj ;) Kiedyś dawali seriale bez tych czarnych pasków i jakoś nikomu to nie przeszkadzało. Na szczęście są jeszcze stacje które dają seriale bez tych pasków np. Stopklatka.

Edytowane przez Fan WWE Superstars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...