Skocz do zawartości

Netflix – oferta programowa


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oprócz zapowiadanych wcześniej "Furiozy" czy "Bańki" dzisiaj powrót dużej ilości klasycznych starszych filmów do Netflixa np. "Stań przy mnie", "Ludzie honoru", "Małe kobietki", "Przebudzenie", "Doktor Strangelove".

Poza tym także np. "Dzień próby", "Obłędny rycerz", "Rock'N'Rolla", "Mały", "Wpuszczony w kanał", "Ewolucja", "Siedem dusz", "28 dni".

Premierowo włoska komedia "Sempre più bello" ("Nie z mojej ligi 3") oraz czeski film "Karel" z 2020 roku o wiadomym piosenkarzu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netflix skusił kolejną osobę mającą na swoim koncie Oscara za reżyserię. To Kathryn Bigelow, która statuetkę dostała za "The Hurt Locker". Będzie to jej pierwszy projekt filmowy od czasu "Detroit" z 2017 roku. 
Kathryn Bigelow stanie za kamerą postapokaliptycznego widowiska "Aurora". 

 

https://www.filmweb.pl/news/Laureatka+Oscara+za+"The+Hurt+Locker"+kręci+film+dla+Netfliksa-146030

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zwrócić uwage na niedawno dodaną nieźle ocenianą (IMDB 7.3/10, Rotten 91% od krytyków) animację "Apollo 10½: A Space Age Childhood". Reżyserem jest Richard Linklater (znany np. z "Boyhood").

 

Ja obejrzałem w końcu trzyodcinkowy dokument o Kanye Weście ("Jeen-yuhs: A Kanye Trilogy") i jest świetny. Interesuje się rapem, ale nigdy jego wielkim fanem akurat nie byłem.

Produkcja rzuca naprawdę sporo światła na jego osobę i drogę, którą przeszedł. Dla mnie 8/10, IMDB 8.1/10. Obowiązkowa pozycja dla fanów tej muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2022 o 12:20, Arkon napisał:

Może w końcu im się uda wyprodukować coś dobrego w naszym kraju, bo na razie są fatalni. Dużo gorsi nie tylko od HBO, ale też Canal+.

Najbardziej  z polskich produkcji Netflixa podobało mi się... "Sexify". Typowo rozrywkowa produkcja, która mogłaby z powodzeniem zostać wyemitowana w telewizji typu TVN. Lekka, przyjemna i co najważniejsze - nie była kolejnym wtórnym kryminałem. 

Edytowane przez Conan
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ mnie zaskoczyłeś. Właśnie włączyłem I odcinek, ale to jest żenująca produkcja, oczywiście moim zdaniem. Nawet TVN ma lepsze. Rozrywka też musi być na jakimś poziomie. Choćby film "Najmro" jest tego dobrym przykładem. Rozrywkowy i z sensem, a przede wszystkim świetnie zrealizowany i zagrany. W tym serialiku wszystko jest spaprane.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że dla wielu osób jest to dosyć  głupiutki serial młodzieżowy, ale jak na początku zaakceptuje się jego trochę przerysowaną konwencję to zaczyna wciągać  i można się przy nim dobrze bawić. Na tle "1983" czy kryminałów kręconych na jedno kopyto to  pewien powiew świeżości w polskich serialach, ale oczywiście co, kto lubi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę powstało dobrych polskich seriali w HBO, Canal+ czy nawet w otwartej telewizji i nie trzeba mnie do tego przekonywać, ale jeśli jesteśmy już w temacie  Netflixa to naprawdę wolę odmóżdżające, lekko komediowe i głupie "Sexify" niż kolejny oklepany kryminał na podstawie powieści Cobena. Mam całkowity przesyt tego gatunku. "Odwilży" od HBO Max też nie ruszam, bo już bez oglądania wiem, że to kolejna kopia skandynawskich kryminałów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie naprawdę dziwi, że Netflix nie kręci seriali w Polsce na podstawie naszej literatury. Trudno żeby Amerykanin dobrze oddał realia naszego kraju. Tu jest kolejna przewaga HBO czy Canal+. Ja jednak mam zamiar dać szansę "Odwilży", bo jednak ma dość dobre recenzje, a poza tym żona lubi polskie kryminały. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie można byłoby wymienić jeszcze co najmniej kilkanaście lepszych od "Sexify" seriali młodzieżowych. Tylko, co z tego? Ja nie mówię, że to jest nie wiadomo jak dobry  serial, ale obiektywnie to jedna z nielicznych produkcji, która się Netflixowi w Polsce w miarę udała i została pozytywnie przyjęta za granicą. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, diabeu napisał:

To akurat nic niezwykłego. Od premiery tamtego serialu czasy się zmieniły, więc nic dziwnego że w Sexify życie toczy się wokół apki a nie np. smsów 160 znakowych albo puszczania "strzałek" tylko żeby poczta się nie włączyła ;).

W BH90210 nie było komórek a więc i sms ów ;) .

 

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa polskie filmy w kwietniu, które mogłyby zawalczyć o widzów w kinie. 

 

Komedia romantyczna "Poskromnienie złośnicy" z Magdaleną Lamparską

 

Kontynuacja erotyka dla Pań "365 Dni. Ten Dzień", gdzie pojawia się dawno nie widziana ... Magdalena Lamparska

 

I już wiadomo co zostanie światowym hitem długiego weekendu majowego. Seks i włoski aktor-model zawsze się dobrze sprzeda mimo płaczów recenzentów filmowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...