Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam już miałem weryfikacje na c+ box :D, sprawdzają hardware na profilu, konto główne + sprzęty muszą być zalogowane w tej samej sieci lokalnej (gospodarstwo domowe) powoduje to aktywacje z automatu.

inne przypadki, wysłanie @ na konto główne, i opcje co dalej.

Wychodzi że logowanie konta głównego wyznacza punkt do którego reszta musi się dostosować.

nie dotyczy kont extra za 9.90, to pojedyncze opłacane przez zapraszającego, w planie jaki ma zapraszający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z pomocą netflixa na jakiej to jest zasadzie sprawdzane i co z lokalizacjami spoza miejsca zamieszkania. 

Z tego co mi przekazali wynika że raz w miesiącu należy uruchomić netflix, np. na telefonie w sieci domowej, następnie ten sam telefon uruchomić w drugiej sieci i też uruchomić netflixa, po tej czynności pozostałe urządzenia, np. tv normalnie odtwarza netflix.   

 

Dokładnie opisali to jako: 

"wystarczy, że raz w miesiącu Pan oraz syn zalogujecie się w mieszkaniu ustalonym jako główna lokalizcja do aplikacji Netflix będąc połączonym z domowym Wifi na telefonie albo tablecie, a następnie na tym samym urządzeniu wykonacie te same czynności - Pan w mieszkaniu służbowym, a syn w swoim mieszkaniu"

 

oraz gdy opisałem krok po kroku to postępowanie to odpowiedzieli :

 

"Dokładnie tak. Raz w miesiącu należy na telefonie połączyć się z domowym wifi i włączyć aplikację Netflix, a później zrobić to samo w mieszkaniu i nie będzie żadnego problemu z oglądaniem. Ograniczenia dotyczą dzielenia konta z osobami z poza domostwa, natomiast nie ma żadnego problemu z tym żeby domownicy używali konta w różnych lokalizacjach."

 

czyli nie taki diabeł straszny, jak go malują. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że znacznie ograniczy a nie zlikwiduje. Wiadome, że będą kombinatorzy, mimo wszystko myślę, że wiele osób dzielących Netflixa nawet nie wie co to VPN, więc zrezygnują albo będą abonować czasowo. 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, PawelTSW napisał(a):

Nic nie zmieni jeśli ktoś ma vpn postawiony i rodzinka się do niego podłączy.

Nie wiem ile w tym prawdy albo podobno netflix blokuje vpn, ale też pewnie od tego zacznę. Ale jeżeli dzielimy ze znajomymi z którymi mamy częsty kontakt to wystarczy ze zalogują się u nas albo my  u nich i po sprawie. Ewentualnie jakiś stary tel/tablet który będzie robił za "klucz" i logujemy się u siebie później dajemy znajomemu i powtarzamy co miesiąc . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj pewnie chodzi o własny VPN postawiony w domu na odpowiednim łączu, ale taki wymaga posiadania routera z taką funkcją, nie są to te najtańsze. Dla przeciętnego użytkownika konfiguracja VPN i jego użytkowanie to jest kosmos więc to rozwiązanie dla nielicznych, tych którzy zawsze sobie poradzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zuzia napisał(a):

Tutaj pewnie chodzi o własny VPN postawiony w domu na odpowiednim łączu, 

wiem, dal tego pewnie to wystarczy, ale nawet gdyby to wykryli to też to jest do obejścia o ile dzielisz ze znajomymi.

 

Ale tak jak pisał @mingo znacznie ograniczy to dzielenie kont bo wiele osób nawet nie wie co to VPN nie mówiąc o konfiguracji.  

 

Ale po tej informacji od Netflixa ja już jestem spokojniejszy bo nawet gdyby udało im się zablokować VPN to i tak ze znajomymi się często widujemy i logujemy do swoich sieci wiec teraz już spokojnie można podejść do tematu, a teoretycznie udostępnić nawet większej liczbie znajomym wykupując te dwa miejsca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, PawelTSW napisał(a):

 

@Zuzia router z obsługą vpn używany kosztuje 30 zl :)

To już wymaga obeznania, bo w sklepie ceny są z innej bajki. Oczywiście mogą dać radę nawet takie za 10-20 zł z OpenWrt. Tylko kwestia wydajności, bo do 4K Netflixa co ma ~2 Mbps nada się, ale dla rodzinki oglądającej 4K z ~20 Mbps (są i takie) to już nie bardzo. Zresztą mówimy o przeciętnych użytkownikach, czyli takich, którzy chcą temat obsługiwać tylko pilotem, będą płacić albo rozstaną się z ulubionym serwisem i powędrują do konkurencji lub piratów.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zuzia napisał(a):

Tylko kwestia wydajności, bo do 4K Netflixa co ma ~2 Mbps nada się, ale dla rodzinki oglądającej 4K z ~20 Mbps (są i takie) to już nie bardzo. 

Tu w sumie wydajność chyba też nie potrzebna, bo nie musisz przez VPN oglądać tylko raz w miesiącu zalogować się do sieci głównej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mgaw89 a nie będzie to podejrzane, że telewizory "podróżują" sobie po różnych, czasem dość odległych lokalizacjach? Zapewne Netflix ma na podobną okazję już gotowe rozwiązanie. W to, że mogą zwalczyć dzielenie z wysoką skutecznością, nie wątpię, znam serwisy, które już to robią. Jedyne co powstrzymuje Netflixa to opór klientów przed zmianami, ich ewentualny odpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba robić nawet VPNa, wystarczyłoby dnsproxy. Poza tym z tego co mi powiedział znajomy to np. on aplikacji Netflixa nie aktualizował od roku i w ogóle nie ma żadnego wyznaczania gospodarstwa.

Kto będzie chciał to będzie dalej kombinował - tak jak pisałem, to zabezpieczenie nie jest restrykcyjne, nazwałbym go raczej symbolicznym - ale na niektórych zadziała na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe tureckie, czy argentyńskie konta są blokowane jak za często ktoś loguje się z Europy, nie musi to być wcale kupione i dzielone nie wiadomo z kim, z samodzielnie zarejestrowanymi i użytkowanymi robią to samo. Także Netflix pracuje nad tym, aby więcej zarabiać, dlatego uszczelnia system. Oczywiście luki nadal są, ale z oczywistych powodów tu ich nie będę wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Zuzia napisał(a):

@mgaw89 a nie będzie to podejrzane, że telewizory "podróżują" sobie po różnych, czasem dość odległych lokalizacjach? 

Tak jak pisałem, nie musisz logować tv w tej sieci wystarczy telefon/tablet i uruchomić netflixa a później rozłaczyć VPN i to samo zrobić ze swoja siecią połączyć tel i włączyć netflixa, wtedy normalnie możesz używać na tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mgaw89 napisał(a):

Tak jak pisałem, nie musisz logować tv w tej sieci wystarczy telefon/tablet i uruchomić netflixa a później rozłaczyć VPN i to samo zrobić ze swoja siecią połączyć tel i włączyć netflixa, wtedy normalnie możesz używać na tv.

Tylko trochę dziwne będzie, jeśli akurat raz na miesiąc następuje logowanie w danym miejscu a poza tym logowania są w miejscu oddalonym o kilkadziesiąt kilomeetrów. Tak jak pisze @Zuzia, algorytmy Netflixa na pewno wyłapią coś takiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mingo napisał(a):

Tylko trochę dziwne będzie, jeśli akurat raz na miesiąc następuje logowanie w danym miejscu a poza tym logowania są w miejscu oddalonym o kilkadziesiąt kilomeetrów. Tak jak pisze @Zuzia, algorytmy Netflixa na pewno wyłapią coś takiego. 

Teoretycznie tak, ale sami to potwierdzają (dzisiaj z nimi rozmawiałem) że wystarczy uruchomić w sieci głównej urządzenie, następnie w innej lokalizacji raz w miesiącu, ale jak będziesz miał VPN skonfigurowany to możesz się łączyć i nawet raz czy dwa razy w tygodniu na te parę min. Myślę że tu chodziło bardziej o handel kontami niż takie dzielenie w rodzinie.  Wszystko  jednak wyjdzie w praniu. MI osobiście trochę ulżyło i już mi jakoś to nie przeszkadza, bo albo zrobimy VPN a jak nie to i tak min. raz w miesiącu się widujemy ze znajomymi jak nie u nas to u nich więc na chwilę obecną jestem spokojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co wykupili Netflixa u partnerów zewnętrznych miało to nie dotyczyć,a widzę ,że będzie dotyczyć tyle że nie będzie można dopisać kogoś. I co jeśli ktoś podpisał abonament na  2.5 roku i nie akceptuje zmian które wprowadza Netflix.Kiedyś to ,że kupujemy coś na abonament na kilka lat dawało nam to gwarancję nie zmiennosci cen i warunków w momencie podpisania umowy do końca umowy.To było święte abonent miał gwarancję cen i warunków a sprzedawca usługi gwarancję że abonent nie wycofa się i 2.5 roku będzie bulił.Ktoś powie ,że regulamin nie pozwalał na dzielenie konta przecież sam Netflix do tego zachęcał tak się reklamował.Zwykły abonent kasuje usługę i po problemie ten co ma abonament na np.2 lata i np.dom i działkę ,drugi dom 2 stanowiska pracy czy 2 etaty musi Netflixa drugiego dokupić a zrezygnować całkiem nie może.Żeby było jasne sprawa mnie nie dotyczy mam kilka miesięcy jeszcze ale szkoda mi ludzi którzy tak mają. Nie zmienia się warunków umowy w trakcie trwania umowy to jest święte chyba że właściciel usługi chce to zrobić to abonent ma prawo do zrezygnowania z usługi.Gdyby jeszcze usługa była jedną z najtańszych na rynku jest najdroższą.Płace z pakietem Canal+i Netflixem ponad dwie stówy i mam jeszcze logować się w jednym gospodarstwie drugim w jednej pracy drugiej u kochanki ja piedziele za ta kasę.Najgorsze jest to że zwykły abonent kochajacy Netflixa kupi 2 abonamenty żeby mieć bez problemu dostęp są dzieci osoby starsze a ten co kradł dalej będzie kradł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zabronią przecież serwisom zewnętrznym zmieniania regulaminów, 

 

Niedługo każdy serwis będzie miał to rozwiązanie, albo sporo pozycji zniknie z oferty.

Warunki techniczne przemycane do nowych pozycji to norma w Hollywood :D albo nie macie prawa emitować :D aż spełnicie nasze wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2023 o 10:07, mgaw89 napisał(a):

Dokładnie opisali to jako: 

"wystarczy, że raz w miesiącu Pan oraz syn zalogujecie się w mieszkaniu ustalonym jako główna lokalizcja do aplikacji Netflix będąc połączonym z domowym Wifi na telefonie albo tablecie, a następnie na tym samym urządzeniu wykonacie te same czynności - Pan w mieszkaniu służbowym, a syn w swoim mieszkaniu"


Wiedziałem że zostanie furtka... czyli dzielenie konta zostaje. Mnie pasuje... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zablokowano Netflixa na moim telewizorze. Kilka dni temu właściciel konta wybrał swój Smart TV jako główną lokalizację. Dzisiaj przestało działać na telewizorze Panasonic Smart TV z 2017 roku. Na Chromecast 4.0 Google TV też nie działa tak samo jak na Apple TV 4K. Natomiast tak jak to ma to miejsce np. w Kanadzie (gdzie Netflix wziął się za współdzielenie już w lutym) na dzień dzisiejszy wszystko bez problemu działa na smartfonach, tabletach i komputerach.

Edytowane przez Martinus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, truedomel napisał(a):

Jak to wygląda gdy ktoś korzysta z internetu mobilnego? Nie znam się na tym ale czy IP w takim wypadku nie jest zmienne?

Jak jest traktowany MI BoxS? Jak mobilne czy jako smart TV?

 

Mi Box S to przystawka Smart TV. Kwestię internetu mobilnego też w jakiś sposób pewnie rozwiązali.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...