Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

26 minutes ago, czerstwy said:

Myslę że przy zminie na niższy to aktualna dobę pewnie zaliczy po planie wyższym. Przy zmianie na wyższy to od raz zaliczy płatność wyższa. ale dla mnie było by to ne głupie rozwiązanie bo bywa że i blisko 2 tygodnie nie oglądam serwisu to wtedy plan SD. A oglądam plan 4K i mam bardzo tanio.

Nie ma już planu SD, jest HD 720p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo i się wszystko posypało. Netflix jest w czarnej d*pie. Musi oddać pieniądze reklamodawcom bo sprzedaż nie osiągnęła nawet 20% z tego co zakładali - chodzi o abonament z reklamami. Co za "mądry inaczej" w ogóle na to wpadł... haha. Przecież to trzeba byś skończonym id*otą... :) Kto tam siedzi na tych stołkach...? Tam już chyba nie ludzie tylko same "tabelki..." :)

Edytowane przez Cinemaniac4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak... co nie zmienia faktu że nie wróżę takim poczynaniom sukcesu. Do tego spadek abo o 200tys też daje do myślenia. Nie tędy droga. Ale patrząc na poczynania konkurencji czyli D+, HBO Max, czy Amazon - tam też rewelacji nie ma. Coś się to całe VOD sypie jakościowo - i nie chodzi tutaj o bitrate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy przyznam sie do błędu... z tą liczbą abonentów, bo faktycznie poszło do góry tym bardziej u nas (nie spoglądałem dawno na statystyki). Co do jakości, patrząc na materiały premierowe, to konkurencja Netflixa może ich co najwyżej w pięty całować. Żadnego hitu od Disney+, HBO Max czy Amazon. Są jakieś poszczególne sztuki ale nic takiego czym można by się pochwalić.

Bardzo ciekawie to wygląda u nas na tle Europy Centralnej:

d1.jpg

 

A do tego platformy... 

d2.jpg

 

U nas większość dzieli konta na wszystko temu przodujemy. Ciekawe jak to wypadnie jak się taki Netflix za to zabierze?

Edytowane przez Cinemaniac4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://geekweek.interia.pl/technologia/news-dzielenie-sie-haslem-do-netflixa-i-innych-uslug-streamingu-t,nId,6486563

Urząd ds. Własności Intelektualnej Wielkiej Brytanii (UK IPO)
 

Cytat

jeden z jej punktów mówi o tym, że udostępnianie danych logowania do serwisów streamingowych jest naruszeniem prawa i każdy, kto się tego dopuszcza, może zostać oskarżony o oszustwo. W związku z tym serwis TorrentFreak postanowił skontaktować się z urzędem w celu doprecyzowania, a jego odpowiedź wydaje się jednoznaczna:

 

Istnieje szereg przepisów prawa karnego i cywilnego, które mogą mieć zastosowanie w przypadku udostępniania hasła, gdy intencją jest umożliwienie użytkownikowi bezpłatnego dostępu do utworów chronionych prawem autorskim. Przepisy te mogą obejmować naruszenie warunków umowy, oszustwa lub wtórnego naruszenia praw autorskich w zależności od okoliczności

wyjaśnia IPO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netflix ujawnia plan zainwestowania 850 mln USD w centrum produkcyjne w New Jersey i  planuje zbudować na terenie byłej bazy wojskowej jeden z największych w pełni zintegrowanych zakładów produkcyjnych na świecie.

Cytat

Według Rajiva Dalala, dyrektora ds. Poza tym Netflix zainwestuje około 850 milionów dolarów w centrum produkcyjne, z planami budowy 12 scen dźwiękowych, pomocniczego wsparcia produkcji i zaplecza. Firma planuje kręcić filmy fabularne, seriale i projekty scenariuszowe w studiach.

Cytat

Netflix szacuje, że gdy studio będzie w pełni operacyjne, będzie obsługiwało od 1400 do 2200 miejsc pracy rocznie i generowało od 7,4 do 8,9 miliarda dolarów produkcji w ciągu następnych 20 lat, w tym budowy i produkcji.

https://deadline.com/2022/12/netflix-studios-fort-monmouth-new-jersey-production-studio-1235203997/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymusić konkretną rozdzielczość na iPadzie Pro 12.9? Połączenie przez WiFi, ale na pewno nie w prędkości jest problem. Fast.com pokazuje mi prędkość 450-500 mbs. Aplikacja na iPadzie obniża jakość do 720p HD. W przeglądarce Safari jest lepiej, bo na pewno mam 1080p i kolory są podbite HDR. Mam problem z niektórymi tytułami. Na pewno te "kasowe" i popularne jak obecnie "Wednesday" mają w Safari artefakty. Przez parę sekund odtwarza prawidłowo w żylecie, ale zaraz szybko spada w zupę pikseli i nie da się oglądać. Na innych tytułach starszych i niszowych gra cały czas prawidłowo. Dokument "Nasza planeta", aż razi mnie ostrymi kolorami, cały czas jest żyleta, nic nie spada. Jak wymusić, aby jakość była w Safari stabilna na iPadOS? Wybierałem na koncie jakość automatyczna i wysoka. Cały czas ten sam efekt. Od czego to zależy, że niektóre produkcje mają fatalną jakość, a inne cieszą oko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak niskie, że przez sekundę obraz jest bardziej wyrazisty, a za chwilę twarze mają zielone plamy pikseli? Na aplikacji mogę ściągnąć offline i niby pikseli nie mam, ale obraz ma słabszy bitrate. Za to w Safari odtwarza mi z HDR czy jak to nazwać (efekt jakby ktoś włączył dodatkową lampkę, w aplikacji jest ciemniej). Jest idealnie przez parę sekund, a potem jakby jakiś kodek nie wyrabiał - kolory pływają nienaturalnie jakbym oglądał pirata z dawnych czasów. Przy innych tytułach idzie cały czas elegancko - "Nasza planeta" i np. ten tajlandzki film "Fast & Feel Love".

Czy to Netflix coś ściemnia i ogranicza bitrate do tych najbardziej obleganych, popularnych tytułów? 

Przy okazji mam zero problemów np. z Disney+ - cały czas mam dodatkowe podświetlanie HDR na iPad Pro 12.9 we wszystkich ich flagowych hitach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"Netflix ogłosił jak od nowego roku wglądają szczegółowe zasady współdzielenie konta w serwisie. Wiemy też, jak serwis streamingowy definiuje "gospodarstwo domowe". Platforma nie będzie pobierała w Polsce opłat za korzystanie z konta przez kilka osób, ale ma za to inny sposób - kody weryfikacyjne. Rozwiązanie było już testowane na kilku rynkach

 

Serwis będzie identyfikować (po danych jak np. wymienione wyżej IP) logowanie spoza "gospodarstwa domowego Netflix" lub wykrywać, który dostęp do konta jest uzyskiwany stale z innego miejsca. Wtedy Netflix poprosi właściciela konta o weryfikację urządzenia, zanim będzie można na nim korzystać z serwisu. Procedura będzie prosta - właściciel konta Netflix otrzyma czterocyfrowy kod na e-mail lub numer telefonu, na który zostało założone, będzie go musiał w ciągu 15 minut wprowadzić na urządzeniu, na którym chce korzystać z platformy. Jeśli tego nie zrobi, może ponownie poprosić o kod."

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/netflix-wspoldzielenie-konta-kody-weryfikacyjne-jak-to-dziala

 

Czyli dokładnie to co pisałem kilka miesięcy temu... :)

Tak samo działa to w Prime Video.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...