Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

temat transmisji sportowych nie jest dla nowych władz telewizji priorytetem. [...]W samej redakcji sportowej TVP panuje raczej przeświadczenie, że po zmianie władzy budżet na transmisje będzie mniejszy. - Robienie propagandy w telewizji jest kosztowne. Ale robienie dobrej telewizji bez propagandy też sporo kosztuje. Warto, by nowa władza o tym pamiętała. Dlatego, gdy słyszę hasła, że na media publiczne nie ma być ani złotówki, to nie wiem, czy mnie to bardziej śmieszy, czy przeraża — mówi nam osoba związana z redakcją sportową.

https://www.rp.pl/sport/art39601001-co-dalej-ze-sportem-w-tvp-zwrot-akcji-ws-transmisji-meczow-ekstraklasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie będzie przez dłuższy  czas Ekstraklasy w Tvp Sport, ale mam nadzieję, że te umowy na pokazywanie w sezonie 2024/2025 meczów 1 ligi i 2 ligi piłkarskiej i Pucharu Polski a także meczy reprezentacji Polski w tym Euro 2024 i eliminacjii do Mundialu 2026 i Mundialu 2026 oraz Ligi Narodów UEFA 2024/2025 będą podtrzymane i nic w tej kwestii się nie zmieni.? Będzie piłka nożna w Tvp Sport nadal transmitowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, tu masz cytat "Andrzej Domański odnosił się również do pieniędzy na telewizję publiczną. Łącznie chodzi o blisko 3 mld zł. Minister podkreślił, że "pieniądze na TVP są wstrzymane"." https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/budzet-panstwa-na-2024-rok-minister-finansow-andrzej-domanski-o-pieniadzach-na-tvp-i-inne-media-publiczne-st7630740

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jesteśmy przekonani". Wiemy, co się dzieje na korytarzach TVP

Cytat

W środę jedynymi programami informacyjnymi nadawanymi na żywo w TVP były serwisy sportowe, ale to nie oznacza, że atmosfera w redakcji TVP Sport jest choćby bliska normalnej. Dziennikarze są przekonani, że niedługo rewolucja dotknie także ich.

O sytuacji w redakcji sportowej porozmawialiśmy z kilkoma dziennikarzami tej stacji.

- Nie było żadnego spotkania informacyjnego. Nie dostaliśmy też choćby krótkiego maila z informacjami o naszej przyszłości, czy instrukcjami dotyczącymi pracy w najbliższych dniach. Redakcja stara się funkcjonować normalnie - wyjaśnia nasz pierwszy informator.

Choć na razie rewolucja nie dotknęła redakcji TVP Sport, to pracownicy są przekonani, że to zaledwie kwestia dni.

Kiepska atmosfera w redakcji TVP Sport to nic nowego, bo pojawiające się czarne chmury dało się wyczuć od kilku tygodni. Po raz pierwszy od kilkunastu lat miano nie zorganizować nawet redakcyjnego opłatka, czy po prostu wigilijnego spotkania wszystkich dziennikarzy, które do tej pory było tradycją.

- To, że jako jedyni mogliśmy nadawać na żywo, to dowód, że nowe władze mają do nas zaufanie. Wiemy, że w tych zmianach nie chodzi o nas, ale mimo wszystko jesteśmy przekonani, że już niedługo zmiany dotkną także nas - dodaje kolejny z pracowników TVP Sport.

https://sportowefakty.wp.pl/inne/1097582/policja-na-korytarzu-50-dziennikarzy-w-jednym-pomieszczeniu-nie-dostalismy-nawet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

problem może być, jeśli chodzi o dalsze transmisje z rozgrywek Ligi Konferencji Europy.[...] Poprzednia umowa z Viaplay obowiązywała tylko na etapy grupowe tych rozgrywek. [...]Teraz o jakichkolwiek rozmowach trudno myśleć, bo też na Woronicza dzieją się ważniejsze rzeczy i najpierw trzeba tam przywrócić normalne funkcjonowanie firmy. Ponadto w sytuacji wprowadzenia likwidatorów co do zasady nie wolno otwierać nowych interesów czy podpisywać kontraktów

https://www.sport.pl/pilka/7,64946,30547039,likwidacja-tvp-bedzie-problem-z-liga-konferencji-europy-i-legia.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Sport pod rządami Marka Szkolnikowskiego była bardzo dobrze oceniana przez widzów, znacząco odmłodzono antenę stawiając na młodych ludzi, pasjonatów. W końcu przestaliśmy słuchać Tomasza Wołka o Garrinchy, a zaczęliśmy słuchać np. Bartłomieja Rabija, podobnie przy meczach Pucharu Króla czy Pucharu Włoch ludzi, którzy interesują się intensywnie rozgrywkami itd. Będąc dyrektorem podejmuje się decyzje o angażowaniu ludzi, ale także o ich odsuwaniu, zwalnianiu . Więc ne będziesz miec samych przyjaciół. Mogę oceniać to co widziałem na antenie, a tu ogromny plus dla Szkolnikowskiego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, fanbonda napisał(a):

TVP Sport pod rządami Marka Szkolnikowskiego była bardzo dobrze oceniana przez widzów, znacząco odmłodzono antenę stawiając na młodych ludzi, pasjonatów. W końcu przestaliśmy słuchać Tomasza Wołka o Garrinchy, a zaczęliśmy słuchać np. Bartłomieja Rabija, podobnie przy meczach Pucharu Króla czy Pucharu Włoch ludzi, którzy interesują się intensywnie rozgrywkami itd. Będąc dyrektorem podejmuje się decyzje o angażowaniu ludzi, ale także o ich odsuwaniu, zwalnianiu . Więc ne będziesz miec samych przyjaciół. Mogę oceniać to co widziałem na antenie, a tu ogromny plus dla Szkolnikowskiego

 

Myślę, że nikt tego nie neguje, ale pokazano w artykule, że może nie był takim miłym, zaradnym i uśmiechniętym panem na jakiego siebie kreował i jednak mógł coś mieć za uszami. Pokazano drugą stronę medalu i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy swoimi wyskokami na twitterze, blokowaniem użytkowników faktycznie się kreował na miłego, wiecznie uśmiechniętego to bym polemizował. Nie ma ludzi nieskazitelnych. Ci którzy  nie lubią Szkolnikowskiego przyjmą ten tekst bezkrytycznie. Skoro Jońca to taki fachowiec od tenisa to dlaczego nie sięgnęła po niego inna redakcja sportowa- Polsat czy Canal+?  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jest to postać, którą ciężko jednoznacznie ocenić. Z jednej strony, jako człowiek, którego "znam" z tv, internetu i twittera sprawiał wrażenie przemądrzałego faceta, który zachowywał się jakby pozjadał wszystkie rozumy i wszystko wie najlepiej. Jednocześnie ten sam Szkolnikowski jako dziennikarz był nikim, choć bycie kiepskim dziennikarzem nie wyklucza bycia świetnym menedżerem. I to jest ta druga strona, bo dla mnie, jako widza, TVP Sport za jego czasów zrobiło gigantyczny skok jakościowy, tak technicznie, jak merytorycznie, więc z "paździerzowej" telewizji sportowej, w miarę możliwości, zrobił on naprawdę dobry jakościowo kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, fanbonda napisał(a):

Czy swoimi wyskokami na twitterze, blokowaniem użytkowników faktycznie się kreował na miłego, wiecznie uśmiechniętego to bym polemizował. Nie ma ludzi nieskazitelnych. Ci którzy  nie lubią Szkolnikowskiego przyjmą ten tekst bezkrytycznie. Skoro Jońca to taki fachowiec od tenisa to dlaczego nie sięgnęła po niego inna redakcja sportowa- Polsat czy Canal+?  

 

W internecie może i nie błyszczał, ale na wizji takowe wrażenie według mnie sprawiał.

 

@dejw150 przy takich pieniądzach łatwiej być dobrym menadżerem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...