Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjaśnij zatem, co wg Ciebie jest tym opakowaniem?

Nawet Igrzyska Europejskie w Krakowie nie były produkowane przez TVP

https://gazetakrakowska.pl/wybrano-producenta-sygnalu-telewizyjnego-z-igrzysk-europejskich-oferta-opiewa-na-33-mln-zl/ar/c1-17347363

Cytat

Grup Mediapro będzie producentem sygnału telewizyjnego z III Igrzysk Europejskich, które odbędą się w Krakowie i Małopolsce w dniach 21 czerwca – 2 lipca. Komitet Organizacyjny imprezy nawiązał współpracę z hiszpańskim koncernem telewizyjnym, który ma ogromne doświadczenie w produkcji transmisji z wydarzeń sportowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opakowanie to studia poprzedzające transmisję danego wydarzenia sportowego. Tak jak wspomniałem stały one na bardzo wysokim poziomie merytorycznym poprzez odpowiedni dobór ekspertów. Było to powszechnie bardzo mocno doceniane przez kibiców.  Polsat ma bardzo dobre prawa, ale nieprzygotowanych ekspertów czy komentatorów i jest regularnie krytykowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie rozumiem co się tak tego nazwiska czepiłeś. W każdej firmie zmiany kadrowe zachodzą, ale nie świadczy o niczym szczególnym ;)

Sukces kanału sportowego to głównie jego budżet. Prawdziwy menedżer sprawdza w boju o zakup praw sportowych przy jednoczesnym dbaniu o kondycję finansową spółki.

Czy rynek jak to określasz bije się o byłego szefa TVP Sport? Skoro to najlepsza rekomendacja i weryfikacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, fanbonda napisał(a):

 Sprawdził się jako menadżer.

I właśnie tu mamy rozbieżne zdanie, nie tylko ja wyraziłem w tej dyskusji. Bo z takim budżetem który dostajesz na tacy jest dużo łatwiej się sprawdzić. To jednak nie była weryfikacja w prywatnym biznesie, w którym taki budżet trzeba wypracować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o czym piszesz w kontekście Miszczaka. Gdyby Szkolnikowski odnosił takie "spektakularne sukcesy" Jeśli chodzi o wprowadzane zmiany. Jak Miszczak w Polsacie to też by kariery nie zrobił. Tylko, ze widzowie bardzo dobrze przyjmowali zmiany wprowadzone przez Szkolnikowskiego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o osobę Pana Szkolnikowskiego pisałem już wiele razy.  Mając możliwość zakupu tego co chce On i Kurski i mając budżet żeby przyciągnąć gwiazdy typu Mateusz Borek możesz spokojnie mówić o sobie "dobry menadźer". No przecież TVP stało się na rynku praw takim Viaplay, tylko ze wsparciem państwa. Słuchajcie, oni się bili z Viaplay o Euro i o MŚ w czasie kiedy Viaplay oferowało niebotyczne pieniądze. I wygrali.

NIK nie stwierdził nieprawidłowości w TVP Sport, ale stwierdził je w całym TVP. Prawa, te duże  były kupowane dla TVP.  Mnie zastanawia jedno, dlaczego nabycie praw do FIFA nie zostało ogłoszone oficjalnie z konferencją i informacją prasową tylko rzucone ot tak- pokażemy MŚ. Przypomnę, walczyli z Viaplay w ich prime time w wydawaniu pieniędzy, gdzie były to dla nich ważne prawa.

Pan Szkolnikowski przecież nie powinien mieć problemu ze znalezieniem pracy- wszak stwierdził kiedyś, że bez problemu doprowadził by polski klub w LM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, o nieprawidłowościach w TVP? A skąd się wzięła ta strata? Myślisz, że tylko z tych milionowych pensji? Nawet kiedyś któryś  z polityków PIS rzucił, ze drożeją prawa sportowe, więc trzeba kasy dorzucić.

Oni myśleli tylko propagandowo a nie czy to się opłaca czy nie. Nawet wykupili w EBU wyłączność na LA i Biathlon, żeby tylko zagrać na nosie discovery za skoki. Więc nie ma nawet o czym mówić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fanbonda spadek oglądalności wynika z tego , że przez 2 tygodnie tam nic nie nadawno. Co do zasady TVP nie powinna za wszelką cenę rywalizować z podmiotami prywatnymi aby odnosić "sukcesy" jak strata blisko 2,5 mld.. Powinni pokazywać to co najważniejsze dla całego kraju, niekoniecznie całe imprezy i niekoniecznie jako wyłączność ( jeśli jest to oczywiście możliwe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę przeciętnego oglądacza interesowało to, że w TVP Sport miał naprawdę ciekawą ofertę sportową nazwijmy to za darmo. Mnie się podobał fakt, że stawiali na polski sport, więc wyżej oceniam prawa do PP niż LM. Tak samo wszystkie mundiale czy Euro były w TVP w ostatnich latach. Do tego jakkolwiek ich nie oceniać, to jednak Laskowski czy Borek to topka komentatorów piłkarskich. Porównajmy to z kanałami Polsatu, gdzie niemal każdy narzeka na komentarz i "ekspertów" typu Hajto czy Dziekanowski. Przepaść na korzyść TVP Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon i możesz mieć rację, ja osobiście też bardziej widzę prawa do polskich lig i imprez niż np: LM.  O mundialu i Euro już pisałem, te prawa co najwyżej powinny być w sublicencji czy w części podzielone ze względu na kosmiczne koszta.  I nie mam tez nic na przeciwko aby były tam np: siatkówka czy LA , Biathlon, ale niekoniecznie za wszelką cenę na wyłączność co generuje niepotrzebne koszta.

@dvbtowiec To nie była tylko oferta na komentowanie ale pakiet z jego galami.  Te pseudo-gale generalnie czy Pana Borka czy Pana Wasilewskiego powinny zniknąć z publicznej TV. Ich jakość niestety też odstaje od tego co publiczna TV powinna pokazywać.

Edytowane przez bartas_20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...