Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jasne. Za mało się tym interesowałem. Ale jeśli tak było to tylko potwierdza dodatkowo że budżet bez dna mówiąc kolokwialnie  pozwolił na takie oferty.  To oczywiście podbija atrakcyjność kanału, ale trzeba mieć na uwadze że to telewizja publiczna. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Przemolo ciężko nawet porównywać polską TV publiczną do niemieckiej. Ale jeśli już To i ARD jak i ZDF nie biją się na zakup praw z prywatnymi podmiotami. Dogaduje się z nimi i na te najdroższe prawa są sublicencje , a dodatkowo mają własną agencję praw SPORTA, która też potrafi im wynegocjować odpowiednie warunki.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

Bez 2 miliardów zapomniałeś dodać :)

To akurat wplywu nie mialo.. 

@bartas_20 tak najlepiej niech sprzedadzą wszystkie prawa podmiotom prywatnym wtedy będziesz zadowolony, niech Polacy za wszystko bula po 20 abonamentów:) 

Cały czas pisałem o opakowaniu produktu jako czynnik przez który oceniam Szkolnikowskiego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fanbonda  tak, zasadniczo niestety oglądanie sportu kosztuje i to coraz więcej. Ale Państwo nie jest od tego, że te ceny za prawa windować i bić się z prywatnymi podmiotami którzy oferują niebotyczne pieniądze. Najważniejsze, żeby były dostępne najważniejsze imprezy i występy Polaków. i to powinno być zadaniem TVP .Nie muszą być bezpłatne całe imprezy.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fanbonda napisał(a):

 

@bartas_20

Tak najlepiej niech sprzedadzą wszystkie prawa podmiotom prywatnym wtedy będziesz zadowolony, niech Polacy za wszystko bula po 20 abonamentów:) 

Jako Polak oczekuję że nie będę przepłacał za coś co mnie nie interesuje. Tak jak z filmami czy serialami. Chcesz oglądać coś z wyższej półki proszę bardzo, ale nie wszystko za publiczne pieniądze. 

Są imprezy niezbędne za które warto wydać pieniądze, ale nie każde i za wszelką cenę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Jako Polak oczekuję że nie będę przepłacał za coś co mnie nie interesuje. Tak jak z filmami czy serialami. Chcesz oglądać coś z wyższej półki proszę bardzo, ale nie wszystko za publiczne pieniądze. 

Są imprezy niezbędne za które warto wydać pieniądze, ale nie każde i za wszelką cenę. 

Takich praw Tvp Sport nie ma. 

23 minuty temu, bartas_20 napisał(a):

@fanbonda  tak, zasadniczo niestety oglądanie sportu kosztuje i to coraz więcej. Ale Państwo nie jest od tego, że te ceny za prawa windować i bić się z prywatnymi podmiotami którzy oferują niebotyczne pieniądze. Najważniejsze, żeby były dostępne najważniejsze imprezy i występy Polaków. i to powinno być zadaniem TVP .Nie muszą być bezpłatne całe imprezy.

@bartas_20 i nie Windowała, co wykazała kontrola NIK. 

18 minut temu, czerstwy napisał(a):

Napisz mu jeszcze kto wyłączył TVP Info bo to ma bardzo dużo wspólnego z wątkiem😂

Przypominam, ze watek podchwycił @bartas_20 pisząc

Cytat

spadek oglądalności wynika z tego , że przez 2 tygodnie tam nic nie nadawno.

Ktoś podejmuje pewne decyzje i takie są skutki. 

Tak tylko przypomnę, ze id lat Tvp miala prawa na wyłączność i dotyczy to ME, MŚ w piłce nożnej czy nawet Igrzyska olimpijskie i to nie za Kurskiego. 

Ale spokojnie teraz Tvp w stanie likwidacji ponoć nie może niczego kupić. 

Cytat

Transmisje sportowe

W latach 2014-2020 (I półrocze) spółka zawarła 133 umowy na nabycie praw transmisyjnych imprez sportowych. Wydarzenia sportowe transmitowano na antenach ogólnokrajowych, w wyspecjalizowanym programie TVP Sport oraz w serwisie internetowym www.sport.tvp.pl. Najczęściej zawierano umowy na nabycie praw transmisyjnych meczów piłki nożnej – wydano na to 77 proc. wszystkich środków na nabycie praw transmisyjnych (narciarstwo klasyczne i alpejskie – blisko 20 proc., tenis ziemny – 1,5 proc., hokej na lodzie – 1 proc.).

Szczegółowym badaniem objęto osiem umów, których łączny koszt do połowy 2020 r. wyniósł 11,5 mln zł. Umowy zostały zawarte prawidłowo, a przed podjęciem decyzji brano pod uwagę m.in. popularność dyscypliny sportowej, wyniki oglądalności oraz wpływ na wizerunek TVP S.A. Przychody komercyjne z tytułu emisji powyższych imprez sportowych wyniosły łącznie prawie 3,9 mln zł.

https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/gospodarka-majatkowa-i-finansowa-telewizji-polskiej.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11.5 mln złotych za 8 umów do połowy 2020 :DA to ciekawe, czyli prawa do Euro 2020 i reprezentacji kupili za 11 mln, a nie no przecież inne umowy też musiały coś kosztować :D Szczerze mówiąc tego zestawienia nie widziałem. Ale rozśmiesza mnie jeszcze bardziej i utwierdza, że tam na pewno były dzikie kwoty. I to , że umowy zostały zawarte prawidłowo nie znaczy, że nie płacono dużej kasy.

I nawet przy takiej kwocie zysk jest dramatycznie niski.

29 minut temu, fanbonda napisał(a):

Tak tylko przypomnę, ze id lat Tvp miala prawa na wyłączność i dotyczy to ME, MŚ w piłce nożnej czy nawet Igrzyska olimpijskie i to nie za Kurskiego. 

 

Przy tych prawach nie było innej możliwości( były sprzedawane przez pośrednika) , a i tak TVP dogadywała się z N-ką czy Canal plus do igrzysk.

MŚ w piłce nożnej były załatwiane przez Eurowizję, i to były lata 2010-2022. Teraz sprzedawała sama Fifa.

Edytowane przez bartas_20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była, była, teraz jakoś C+ kupuje na spółkę z Eleven. Ale wiadomo niegospodarny byl tylko Kurski, a jak tego nie wykazuje kontrola nieprzyjaznego NIK to tym gorzej. Jak to mówią jesli fakty nie zgadzaja się z moimi teoriami tym gorzej dla faktów. 

Niemniej nie oceniam Szkolnikowskiego poprzez pryzmat nabywanych praw. 

Oczywiście to kto jest odpowiedzialny za spadek98 proc to Ci przez usta nie przejdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale napisałem Ci chyba. że nic tam nie transmitowano. Przecież wiem kto wyłączył. I wiem kto okupuje studio TVP.Ale to nie ten temat

Po prostu nierealne dla mnie i myślę dla każdego trochę zorientowanego , że koszt praw jest tak niski jak podaje raport. No nie ma szans żeby za reprezentację płacili takie śmieszne pieniądze.

Kwestia- jeśli to są kwoty tylko za 1 połowę 2020 no to umówmy się, nie ma tam tych dużych zakupów typu Euro czy MŚ a te zakupy były póżniej w 2021r.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym abyśmy opierali sie na czymkolwiek niz twoich domysłach. Jeśli uwazasz, ze kontrola Nik była nierzetelna to ok. Na razie nie mam innego dokumentu, który by decyzje Szkolnikowskiego stawiał w niekorzystnym świetle. 

A co powiesz o ocenie tego jak wyglądało opakowanie anteny? Twoim zdaniem. 

P. S. Chyba gale Borka z poczatkiem 2024 r znikają z anteny TVP Sport. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówię, Przeanalizowałem sobie, że kwoty są za 1 połowę 2020- raz że wtedy nie podpisywano umów na Euro i MŚ oraz wyłączności na LA i Biathlon. Dwa, że był to okres pandemii i za dużo się wtedy nie działo. Nie jest to też czas podpisywania umów na Euro 2020 bo to było wcześniej.  Opakowanie- tak, nie uważam, żeby było złe.  Nawet było dobre. i tyle. Nie należę jednak do tych co oglądają studia przez 4 czy 5 godzin przed imprezą ale doceniam jak są dziennikarze na miejscu, jakieś studio na miejscu. Nie każda prywatna stacja tak robi a to dodaje mimo wszystko randze wydarzenia. Więc, opakowanie ok, ale to właściwie nie o tym jest cały nasz dyskurs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.01.2024 o 21:57, Pihał102 napisał(a):

Przemysław Babiarz zostaje w TVP. 

Ale nigdy nie było chyba tematu jego odejścia z TVP z działu sportowego. Był tylko temat odejścia od prowadzenia teleturniejów i jakiś wydarzeń związanych z TVP 1. I dobrze, nie mogą sobie pozwolić na stratę tak dobrego komentatora, który ma też opinię bardzo klasowego i miłego gościa. Gdyby odzyskali skoki po stracie Szczęsnego zostaliby na dobrą sprawę tylko ze Snopkiem i Leleniem, który jest raczej 2. niż 1. komentatorską. 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2024 o 16:16, Radamantys napisał(a):

I dobrze, nie mogą sobie pozwolić na stratę tak dobrego komentatora, który ma też opinię bardzo klasowego i miłego gościa

To chyba jakaś kpina. Babiarz robi dużo błędów podczas komentowania skoków narciarskich i często się ośmiesza. Jak ktoś uważa go za klasowego to na pewno nie w komentowaniu skoków. Podczas "Polskiego Turnieju" też się już zdążył parę razy skompromitować.

Edytowane przez Fan WWE Superstars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Fan WWE Superstars napisał(a):

To chyba jakaś kpina. Babiarz robi dużo błędów podczas komentowania skoków narciarskich i często się ośmiesza. Jak ktoś uważa go za klasowego to na pewno nie w komentowaniu skoków. Podczas "Polskiego Turnieju" też się już zdążył parę razy skompromitować.

Ja lubię Babiarza jako komentatora skoków narciarskich za te swoje humorystyczne teksty 😆:

comment_1611341721tg7scHmJ886K6riq7m75cz

Edytowane przez Crossi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...