Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Średnia szybkość transmisji danych ze zgranego pliku z satelity to uwaga aż: 1178 kb/sek., odświeżanie 25 klatek na sekundę. Rozdzielczość, jaką kręcą to najprawdopodobniej 704 na 480 przeskalowane na 1920 na 1080 z przeplotem. Brawo dla TVP. Nawet reklamy mają bitrate 6700kb/sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem na drugą połowę meczu Jagi, ale obraz mnie powalił. Aż musiałem wejść na forum i zobaczyć, bo myślałem, że może coś z TV nie tak. PS.: Dobrze chociaż, że jest 16:9, a nie 4:3.

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych i przestankowych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne i przestankowe. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie kanałów TVP nie oglądam, sportu też, ale po tym, jak tutaj poczytałem wasze powyższe posty, z ciekawości przełączyłem właśnie mój tuner na kanał TVP Sport HD i potwierdzam! Jakość obrazu jest paskudna! :/ Widać wyraźnie bardzo duże artefakty silnej kompresji obrazu. :? TVP powinna się wstydzić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy dokupić sprzęt. Od dawna jest kłopot z jakością transmisji realizowanych przez TVP . Podobno część zaciąganego kredytu ma pójść właśnie na ten cel, może sytuacja się zmieni w przyszłości. Sam podsumowując 10- lecie tego kanału dla "medialnych" bardzo wyraźnie podkreślałem ten kłopot. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może cała ekipa pracowała przy Trumpie i nie miał kto jechać na mecz to pojechali z TVP Białystok z analogiem :)

Ekipa z TVP Białystok była w Warszawie i realizowała wejścia dla EBU jednym z najlepszych wozów (POL-31).

 

Do Białegostoku wysłali POL-12 najprawdopodobniej z podmienionym enkoderem + analogowym wozem transmisyjnym. Dodatkowo chyba enkoder ustawiał jakiś stażysta bo z 15 Mb/s dali kanał w SD MPEG-2 (4:2:0) i miał on CBR 3,805 Mb/s (wideo) + 256 kb/s i 384 kb/s na dwie ścieżki audio.~11,2 Mb/s leciało na PID 8191 (stuffing). Dodatkowo przekaz leciał w 480x576 co by świadczyło, że korzystali ze starego Tandberga wyjętego niegdyś z POL-26 i wypożyczanego po ośrodkach gdy było zapotrzebowanie ad-hoc. Masakra.

 

Prawie wszystkie wozy DSNG (oprócz m.in. POL-33 i POL-12) wysłano do Warszawy do obsługi Trumpa (głównie trasy jego przejazdu).

 

Dzisiaj w TVP INFO HD też przekaz z przemówienia Trumpa leciał w SD (downscal), mimo że dla EBU podnoszony sygnał był w czystym HD. Szkoda gadać.

Edytowane przez satfreee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaz niczym w połowie lat 90 - rozmazane biegające plamy po boisku. Kompromitacja, jeśli Białystok nie ma kamery to mógł ktoś się pofatygować z Warszawy. Nawet 3-ligowe derby Łodzi w maju były w HD.

Derby Łodzi w HD to na pewno nie było. Jeśli już to w dobrym SD, choć i tak przesadziłem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...