Skocz do zawartości

AB CryptoBox 752HD Combo – uwagi, sugestie, itp.


Linz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Testuję Cryptoboxa od ponad 2 tygodni. To mój pierwszy niezależny dekoder i pewnych rzeczy dopiero się uczę. Fajna sprawa, że można utworzyć jedną listę kanałów naziemnych i satelitarnych. Nie trzeba nic przełączać w wejściach HDMI. Kanał z pierwszej pozycji ma numer 1, a nie 11, jak w platformowych dekoderach. Posiadam kartę nc+ z poprzedniego dekodera. Straszono mnie, że karta sparowana z dekoderem nie pójdzie. Poszła, odbiera podstawowy pakiet i to mnie zadowala. Tworzenie list ulubionych początkowo wydaje się nie do końca intuicyjne, ale jak się raz utworzy, to potem wiadomo co i jak. Ogólnie dekoder oceniam na plus. Jeden minus, ale to chyba po stronie sprzedawcy. Mianowicie dekoder ma kilka zarysowań na górnej pokrywie, przedni panel był osłonięty folią, więc jest ok. I teraz zastanawiam się czy nie był już wcześniej przez kogoś używany i zwrócony. Warto zwracać na to uwagę gdy się kupuje sprzęt na odległość. Jako, że chciałem szybko podłączyć i przetestować, przymknąłem trochę na to oko. Póki co działa. Zobaczymy co dalej.

A teraz przechodzę do konkretów mam wgrany software 1.15.22524 z 25.02.2021. Co polecacie wgrać tak, żeby dobrze chodziło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Apollo440 napisał:

 Posiadam kartę nc+ z poprzedniego dekodera. Straszono mnie, że karta sparowana z dekoderem nie pójdzie. Poszła, odbiera podstawowy pakiet i to mnie zadowala. 

Co to dokładnie za karta? Pewnie cameleon one nie były parowane więc działa.Na obudowie oprócz spodu też jest folia. Ja mam swojego dopiero od kilku godzin, więc nie zdążyłem jeszcze dobrze się zapoznać.

Edytowane przez Jaś Fasola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Apollo440 napisał:

Posiadam kartę nc+ z poprzedniego dekodera. Straszono mnie, że karta sparowana z dekoderem nie pójdzie. Poszła, odbiera podstawowy pakiet i to mnie zadowala.

Czy aby na pewno wszystkie kanały? Jeżlei karta conax, to odbiera tylko nieparowane, a jeżeli cameleon - to tylko te, które kodowane sa jeszcze w seca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o działanie  AB CryptoBox 752HD  z modułem UPC to jest ok tylko nie mogę sobie poradzić z polskimi znakami w EPG  i jest problem.

 

Wie ktoś może jak to rozwiązać  ten problem czy musimy się z tym pogodzić bo UPC nadaje podobno specyficzne EPG

W dniu 15.02.2022 o 17:48, untaztood napisał:

W najnowszym sofcie, z tego roku, pojawiły się piktogramy z logiem stacji. Mała rzecz, a cieszy. a092d87a34e9c17dbddb74e1926906bf.jpg

Wiadomo skąd dekoder zasysa piktogramy i czy działa to tylko  np CYFRA+ czy zadziałało by też np  w przypadku DVB-C i UPC

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zbyt szybko się pochwaliłem bezproblemowo działającą kartą :). Dzisiaj właczyłem dekoder i wszystkie kanały z karty zakodowane. Przełożyłem kartę do starego dekodera i ok, działa. Włożyłem z powrotem do Cryptoboxa i zaskoczyło, ale nie wszystkie kanały. Czy jest to związane z aktualizacją uprawnień i jak można by to usprawnić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalne softy MCAS obsługują tylko moduł CI, a nie obsługują CI+. CI+ obsługują tylko softy Path czyli alternatywne, a właściwie nie w pełni legalne bo nie opłacają licencji. W sprzedaży jest tylko kilka dekoderów z legalną licencją, a reszta albo nie widzi modułu CI+, albo ma softy robione przez pasjonatów. Jedni robią to profesjonalnie tak jak w Linuxie Enigma2, gdzie działa wszystko ok, czyli nagrywanie kanałów kodowanych, EPG itp, inni jak w Cryptoboxie starają się aby jako tako działała telewizja, a reszta mało istotne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z EPG. Ale tylko w MUX-1 MUX-2 i MUX-8.

Cryptobox wyświetla prawidłowo listę audycji, ale nie pokazuje ich opisów.

Na wszystkich innych multipleksach jest dobrze. MUX-3, MUX eksperymentalny TVP, muksy czeskie DVB-T2 oraz wszystkie dostępne z Astry i HB wyświetlają opisy normalnie.

W muksach Emitela w opisach mam "brak EPG", choć nazwy audycji i ich godziny pokazują się właściwie.

Próbowałem resetować tuner do ustawień fabrycznych, wyszukiwać kanały od nowa, wgrałem nawet najnowszy dostępny soft. Bez rezultatu.

Czy ktoś z was zaobserwował podobne zjawisko? Może jednak to Emitel ma jakiś problem u siebie?

Uwaga, MUX-1 i MUX-2 odbieram w wersji DVB-T2

Edytowane przez canton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...