Skocz do zawartości

AB CryptoBox 752HD Combo – uwagi, sugestie, itp.


Linz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, robert451 napisał:

cytat. "jest już regułą nagrywanie kodowanych kanałów nie działa" , to dla mnie trochę lipa, mam soft z 09.2020 tzn FW 1.15.22010 752HD_V1.1 i karte CAM+ECP canal+ i nagrywanie działa , reszta internetowych dodatków mi jest niepotrzebna bo mam androida w TV.ale tunerek jest ok 

Tak w 22010 działa, ale tylko stosując znane wszystkim kombinacje. Nie jest to wygodne, a zwłaszcza polecam na noc ustawić nagrywanie na kilku kanałach i wtedy przed każdym ustawiać wzbudzenie nie jest to wygodne. Do tego tak jak Pan pisze nie działa już cała reszta i nie chodzi o to, że czegoś nie używamy bo w takiej sytuacji można nam proponować schowanie Cryptoboxa do szafy i włożyć moduł bezpośrednio do TV i też oglądać. Jestem za tym, że jak coś się kupi i w opisie oraz instrukcji jest nagrywanie to powinno działać. Też mam przecież Smart TV oraz boxy na androidzie i nawet specjalnie  kupiłem dekoder na Enigmie i o dziwo w nim wszystko działa nawet EPG, o czym już nawet przestałem pisać na forum Cryptoboxa bo nigdy nie działało prawidłowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze nie ten model ale zapytam o jedna kwestie

Czy w 702T tez jest dostepne oprogramowanie jak w 752 Combo ? (22010)

Czy ta 702 tez koduje nagrania z DVBC ?

A jesli tak to czy jest jakis firmware jak w przypadku 752 gdzie mozna odtworzyc na kompie nagranie pomimo DRM czyli softu wlasnie 22010 najlepiej tu dzialajacego w tej kwestii

 

Prosze o pomoc wskazowki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pawel150992 napisał:

... Czy ta 702 tez koduje nagrania z DVBC ?
A jesli tak to czy jest jakis firmware jak w przypadku 752 gdzie mozna odtworzyc na kompie nagranie pomimo DRM ...

Pobierz program

https://download.abcom.sk/AB Cryptobox/AB Cryptobox 7XX/Tools and other files/PC_TOOL_ALI.rar

 

Podaje jeszcze instrukcję używania programu do deszyfracji nagrań z Cryptoboxa.

https://cryptobox-sk.translate.goog/dekodovat-nahravky-cryptoboxu/?_x_tr_sl=sk&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

1. Tak. Dekoduje AAC, a wyjście optyczne działa bardzo dobrze. Audio analogowe w SCART też działa, ale słuchałem go tylko na telewizorze, więc nie ocenię jakości.

2. Nie próbowałem.

3. Trzeba dokupić adapter WiFi-USB. Odbiornik jest do tego przygotowany programowo, ale nie ma wbudowanego układu WiFi.

 

I doskonale się go używa bez telewizora. Wyświetlacz pokazuje nazwę stacji oraz siłę i jakość sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest najbardziej nieintuicyjne ustawienie w tym dekoderze. Nawet nie potrafię teraz tego opisać (odbiornik poszedł do rodziny i nie mam go pod ręką). Ale jak już wymacasz jak to się robi to okaże się bardzo proste. Podpowiedź - w ustawieniach masz pozycje "Ulubione" i "Ulubione radiowe" - zobacz tam. A podczas normalnego używania masz na pilocie przyciski FAV i cztery kolory. Każdy kolor pełni jakąś rolę w ustawianiu Ulubionych z pozycji listy FAV. Opis jest na ekranie pod listą programów. Przyciskiem FAV przełączasz się pomiędzy wszystkimi programami i ulubionymi. Możesz stworzyć wiele różnych list ulubionych i nadać im swoje nazwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już opanowałem obsługę.

Chciałbym zakupić kartę canal + https://allegro.pl/oferta/modul-cam-nc-na-karte-bez-umowy-pakiet-z-c-1-m-c-11134924690

Czy w tym dekoderze należy sama kartę włożyć do górnego slotu, czy razem z modułem do dolnego?

I jeszcze pytanie, czy karta będzie współpracować - mam wersję oprogramowania 1.15.22524

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedający stwierdził, iż "Zakupiony u nas dekoder posiada wgrany najnowszy soft mcas z multimediami internetowymi wraz z listą kanałów nc+Dekoder bardzo dobrze działa z kartami: nc+ (karta cameleon c+), TNK, Smart HD, MTV, karty XXX, wszystkimi uniwersalnymi kartami nie parowanymi z innym sprzętem, sprawdzone działanie z wszystkimi spliterami kart dostępnymi w naszej ofercie". Stąd pytam, aby się upewnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedający stwierdził, iż "Zakupiony u nas dekoder posiada wgrany najnowszy soft mcas z multimediami internetowymi wraz z listą kanałów nc+Dekoder bardzo dobrze działa z kartami: nc+ (karta cameleon c+), TNK, Smart HD, MTV, karty XXX, wszystkimi uniwersalnymi kartami nie parowanymi z innym sprzętem, sprawdzone działanie z wszystkimi spliterami kart dostępnymi w naszej ofercie". Stąd pytam, aby się upewnić

No to musisz wgrać soft patch, bo sprzedający nic nie wspomniał o działaniu z modułem CI+
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne, a jak wygląda procedura wgrywania( po włożeniu pendrive) do gniazda USB  , aby nie uszkodzić sprzętu?

czy na tym oprogramowaniu zadziała jeszcze np. Youtube, czy player?

Edytowane przez symt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, untaztood napisał:

Czy po wgraniu tego softu trzeba przywracać ustawienia fabryczne? Nie zrobiłem tego, a pojawił się youtube i informacja o nr nowego softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała uwaga, żebyś później nie był zdziwiony.

Jeżeli zamierzasz korzystać z funkcji nagrywania czegoś na dysk to zapomnij o tym, żaden nowy soft w tej chwili nie umożliwia nagrywania kanałów zdekodowanych przez moduł CI+ ECP od C+. Programy z TV naziemnej i niekodowane nagrywają się OK.

Starszy soft umożliwia co prawda nagrywanie (z pewnymi kombinacjami) ale nie działają wtedy funkcje internetowe.

Edytowane przez zabezp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa- mam podłączony kabel antenowy od tv naziemnej do dekodera i od dekodera do tv (jako przelotka). Niestety po wyłączeniu dekodera sygnał antenowy jest odcinany.  Tv po naziemnej działa tylko przy włączonym dekoderze. Czy u was też tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...