Skocz do zawartości

TVP 4K


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Brak regularnej emisji TVP 4K od końca br. może wynikać z braku miejsca w naziemnej telewizji cyfrowej. Po decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej MUX-3 z głównymi kanałami TVP może do końca przyszłego roku nadawać w starym standardzie. Aby TVP pomieściła wszystkie kanały w przyzwoitej jakości obrazu, musi przejść na DVB-T2/HEVC. Wtedy będzie można uruchomić na stałe TVP 4K.

Mamy prawdopodobną odpowiedź czemu kanał nie będzie na stałe. Z artykułu wynika że przez decyzje na ostatnią chwilę o pozostanie MUX3 w starym standardzie.

Dodatkowo jest informacja nie wprost, że MUX3 do końca 2023 nie przejdzie na HEVC.

Oczywiście to spekulacje autora artykułu, ale przesunięcie na 2024 stałej emisji TVP 4K o czymś jednak świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Mateusz2006 napisał:

Kanał pojawia się i znika. Po mundialu znowu im się zmieni i stwierdzą, że w 2024 r będzie emisja czasowa.. 😉

* ale już większy sens widzą utrzymywać np. beznadziejny TVP HD.

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
4 godziny temu, dvbtowiec napisał:

Tyle że jak ktoś ma kablówkę, to na chwilę się z niej nie wyrejestruje, a swojej anteny także na chwilę nie założy.

W zasadzie kablówki są nieco pod ścianą. Poprzednio też  chyba był pomysł na odpłatne udostępnianie, ale nie wiem już jak to się skończyło.

Nie wiem jak w innych sieciach ale w Multimediiach kanał został dołączony do oferty bez dodatkowych opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie,irytujące jest nakładanie dodatkowo reklam własnych ,platformy,która darmowo przekazuje programy telewizji naziemnej.Np.na wp.pilot,bez reklam WP,nie obejrzysz niby darmowych kanałow tvp,tvn,puls itd.( chyba,że wykupisz pakiet ).Do tego dochodzi ilość minut samych reklam,zwiększanych z każdym rokiem. Nie wiem,jak to wygląda w kablówkach.?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będą. W momencie uruchomienia tego kanału, będziemy mogli dowiedzieć się jeszcze jedną rzecz, czyli ile kanałów HD zmieści się w tym multipleksie z jednym kanałem 4K! Obecnie nadają 8 kanałów HD z dobrą przepływnością. Wydaje mi się, że w tym roku bitrate dla kanału 4K będzie podobny do tego, który zobaczymy przy emisji regularnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...