Skocz do zawartości

TVP 4K


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze odczucia:

U mnie w kablówce obraz świetny, brany pewnie z TV Naziemnej ale brawa dla techników z kabla- widać przyłożyli się bo nie wszędzie wyszło  poprawnie.

Różnica pomiędzy kamerami natywnymi HDR a tymi upscalowanymi bardzo duża( jasność przede wszytkim), ale jakość ogólnie naprawdę olbrzymia różnica między 4k a HD. Ale ja najbardziej jestem pod wrażeniem dźwięku, nie wiedziałem że mój TV ( nie mam kina ani soundbara)  potrafi tak wiele :D. Także cieszmy się i generalnie oby więcej takich transmisji, w tym miejscu technikom TVP należą się brawa ( no może poza studiem ale wiadomo, cudu z Full HD nie da się wycisnąć,)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, piter7790 napisał:

A u mnie na Xiaomi TV Led  podczas meczu jest   zbyt ciemny obraz,choć wtedy na pewno jest 4K.Zmiana na tryb własny prawie nic nie daje.To samo jest poprzez DVB-T i DVB-C UPC.

Przecież tego typu telewizory mają HDR tylko z nazwy, stąd ciemny obraz. Trzeci sort matryc LCD wciskany w budżetowe odbiorniki. Tu masz dokładnie wyjaśnione: 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/53274-samsung-hdr-ciemny-obraz/?do=findComment&comment=523762

Edytowane przez salva
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transmisja super, ale do poprawki dźwięk na materiałach własnych TVP w kanale 4K. W AC-4 Dolby Atmos cisza w głośnikach. 

W dodatku Soniaki wariują przy tak źle zdefiniowanych ścieżkach i się zawieszają lub restartują. 

Nie ma tego problemu podczas oglądania meczu. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, salva napisał:

Przecież tego typu telewizory mają HDR tylko z nazwy, stąd ciemny obraz. Trzeci sort matryc LCD wciskany w budżetowe odbiorniki. Tu masz dokładnie wyjaśnione: 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/53274-samsung-hdr-ciemny-obraz/?do=findComment&comment=523762

Dokładnie. W pracy mam budżetowego Philipsa PUS7555, który ma nawet Dolby Vision. Ale różnica polega tylko na tym, że... wyświetli się logo HDR lub DV kiedy wykryje sygnał. W obrazie nie ma żadnej różnicy :D 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I fragmenty z meczu analizowane teraz w studiu są dużo gorszej jakości. Ponownie jest to upscaling z TVP1 HD (?) a nie natywne 4K.
Dźwięk rewelacja. Można się poczuć jak na prawdziwym stadionie. To była znakomita uczta technologiczni-sportowa! Brawa dla techników, choć studio jest zdecydowanie do poprawy, a w przerwie prosimy o feedy ze stadionu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cyga napisał:

Czy mi się wydawało czy pod koniec meczu jasność podnieśli?

Jasność podnieśli od początku drugiej połowy. I pewnie był to producent sygnału bo na Rai 4k też było jaśniej.

Jak dla mnie TVP 4K zdecydowanie najlepiej wyglądał w naziemnej. W PC+ absolutnie do poprawki zwłaszcza kolory. W drugiej połowie jak zwiększyli jasność to obraz na TVP 4K w PC+ był prawie przejaskrawiony. Może jak abonenci będą to zgłaszać to PC+ poprawi to. Chociaż widząc to jak skopali jakość C+4K w ostatnich miesiącach to jakoś nie chce mi się wierzyć żeby coś z tym zrobili.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem w trakcie meczu, że coś pogrzebali bo u mnie też zrobiło się jaśniej. Na początku nawet zmieniłem tryb obrazu na Dynamiczny czego nigdy nie robię bo było tak ciemno, potem wróciłem do trybu Normal bo było za jasno. Zmienili zmienili i dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studio TVP w 4K nie da się oglądać (dvb-t),  szkoda marnować oczy. Nawet odtwarzane powtórki z meczu są gorszej jakości. Jeżeli chodzi o audio AC-4 na wszystkich ścieżkach gra ciszej i mniej dynamicznie niż AC-3 i to mi się niepodoba! Nie rozumiem też problemów z zanikami dźwięku w czasie reklam i materiałów promocyjnych TVP - jakieś problemy realizatorskie z kodekami audio czy co, jakaś amatorka? Moim zdaniem jeden dzień kuriozalnych testów to za mało by nauczyć się realizacji 4k HDR + Dolby Atmos. Teraz to widać szczególnie, że problemy są największe gdy dotyczą sygnału produkowanego przez TVP a nie retransmitowanego! Największa zagadka dla mnie gdzie jest ta zapowiadana zaawansowana technologia UHD HDR realizacji TVP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...