Skocz do zawartości

TVP 4K


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zasady odnośnie tego kto będzie mógł oglądać TVP4K a kto nie były jasne, a czy współpraca NC+ i TVP to przekręt to już inny temat. Ja tam się ciesze, że obejrzę mundial w 4K i nie interesuję mnie kto komu ile dał i z kim się dogadał.

 

@umek, Przecież TVP jako narodowy nadawca będzie transmitował mecze na kanałach ogólnodostępnych w HD, 4K należy tutaj traktować jako technologiczną ciekawostkę i dodatek, więc swoją powinność wypełnił. Gdyby cały mundial szedł tylko w 4K na satelicie czy po światłowodzie, to wtedy pretensje byłyby uzasadnione.

Edytowane przez iksiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to przekręt to opozycja ma pole do popisu,w końcu jesteśmy w UE i nie ma samowolki.

 

Żeby nie było-też uważam że to jest nie w porządku,że publiczny nadawca który sam wymaga płacenia abonamentu daje coś na wyłączność prywaciarzowi,gdzie musisz płacić kolejny haracz.

 

 

II. Zasady ogólne

1. Powszechność

(6) TVP służy społeczeństwu i przede wszystkim przed nim ponosi odpowiedzialność. Podstawową cechą programów i innych usług publicznych TVP, o których mowa w cz.II.7.3 (pkt 41) i w cz. III.4 (pkt 103-109), zgodnie z ustawowym wymogiem ich oferowania całemu społeczeństwu i poszczególnym jego częściom, jest powszechność dostępu i treści.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...TVP 4K powinna być nadawana FTA w wiązce kierunkowej, albo przynajmniej mieć dołączone wszystkie systemy kodowania, by posiadacze modułów CP też mogli oglądać...

 

 

 

 

TVP 4K to inwestycja nc+ więc, nie rozumiem z jakiej racji miało być kodowanie CP. Jest wolny rynek CP mógł się dogadać, widocznie był zajęty kupowaniem Super Stacji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasady odnośnie tego kto będzie mógł oglądać TVP4K a kto nie były jasne, a czy współpraca NC+ i TVP to przekręt to już inny temat. Ja tam się ciesze, że obejrzę mundial w 4K i nie interesuję mnie kto komu ile dał i z kim się dogadał.

 

@umek, Przecież TVP jako narodowy nadawca będzie transmitował mecze na kanałach ogólnodostępnych w HD, 4K należy tutaj traktować jako technologiczną ciekawostkę i dodatek, więc swoją powinność wypełnił. Gdyby cały mundial szedł tylko w 4K na satelicie czy po światłowodzie, to wtedy pretensje byłyby uzasadnione.

 

4K to nie żadna ciekawostka a wyższa rozdzielczość materiałów za które zapłacono z abonamentu.

Może prezes TVP mości sobie gniazdko w komercyjnej firmie na wypadek trzęsienia stołków na Woronicza :?::mrgreen:

 

Całkiem możliwe

TVP 4K to inwestycja nc+ więc, nie rozumiem z jakiej racji miało być kodowanie CP. Jest wolny rynek CP mógł się dogadać, widocznie był zajęty kupowaniem Super Stacji..

 

TVP to inwestycja TVP i ich abonentów a nie nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na jakie 4K wyłożyła nc+?Przecież prawa transmisji kupiła TVP.Jeśli TVP zdecydowała się puścić to na satelitę to powinno by to dla wszystkich.Tyle w temacie.To nie prywatny folwark pana Kurskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czymś ta ich współpraca polegała, połowa miejsca na transponderze mało nie kosztuje, a gdyby nie nc+ to pewnie cały mundial byłby tylko w HD, dlatego uważam, że 4K to dodatek i ciekawostka, więc nie ma się co pieklić, że nie masz do niego dostępu za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na jakie 4K wyłożyła nc+?Przecież prawa transmisji kupiła TVP.Jeśli TVP zdecydowała się puścić to na satelitę to powinno by to dla wszystkich.Tyle w temacie.To nie prywatny folwark pana Kurskiego.

Z tego co wiem to nc+ udostępnia miejsce na satelicie TVP. Jako nadawca publiczny spełnia swój obowiązek bo każdy w hd bedzie mógł oglądać wszystkie mecze mundialu. I tyle ! To że mają 4k nie oznacza że muszą każdemu za darmo go udostępniać. Gdzie wam wszystko za darmo oferują to chętnie pojdę i ja...

To tak.jakby mieć pretensje do netflixa że 4k dopiero za 52 zł a nie 30...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam dostęp.To nie o to chodzi....zresztą nieważne.

Netflix to prywatna firma.Nie myl pojęć.Tyle ode mnie.I nie za darmo bo za abonament.Za która patrząc na ofertę sobie słono liczą.

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to nc+ udostępnia miejsce na satelicie TVP. Jako nadawca publiczny spełnia swój obowiązek bo każdy w hd bedzie mógł oglądać wszystkie mecze mundialu. I tyle ! To że mają 4k nie oznacza że muszą każdemu za darmo go udostępniać. Gdzie wam wszystko za darmo oferują to chętnie pojdę i ja...

To tak.jakby mieć pretensje do netflixa że 4k dopiero za 52 zł a nie 30...

 

BBC wszystkie 29 meczów do których mają prawa daje za darmo w 4k :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przestaw antenę sobie i będziesz miał za darmo 29 meczy w 4K :) Ludzie myślą że prawa sportowe to dają za free a zwłaszcza w 4K. Jak by z każdy z nas miał wyciągną ze swojej kieszeni za te prawa, to ciekawe czy innym byś udostępniał za darmo ???? Jak ktoś pisał jak by nie NC+, to by nie było w ogóle tematu kanału TVP 4K na satelicie a  było byt tylko w ofercie w światłowód i też byłby lament że nie za darmo. Ja nie mam TV 4K a i tak ciesze że w ogóle obejrzę w HD :)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nikt się nie czepia prywatnych inicjatyw. Bardzo dobrze, że Canal+ 4K pokazuje mecze na wyłączność dla tych co zapłacili. Nikt się nie spiera o to, że tylko wybrane mecze są darmo.

 

Tylko po co robić tą szopkę z TVP 4K, skoro i tak jest tylko obok Canal+? Jaki ma to sens? Jakby TVP wypełniała swoją misję, to TVP 4K byłby nadawany w wiązce kierunkowej jako FTA. Wówczas każdy posiadacz TV 4K mógłby go oglądać po podłączeniu zwykłego kabla sat. Wszystkie TV 4K mają tunery DVB-S2.

 

To śmierdzi przekrętem na dużą skalę, ale nikt się tym nie zainteresuje. TVP nie będzie przecież sama siebie kablować. TVN jest powiązane z NC+ więc będą siedzieć cicho, a Polsat ostatnie co potrzebuje to budować świadomość odnośnie 4K, którego nie mają w ofercie.

 

Samo NC+ też przekroczyło granice wszelkiej [beep]ości. Nie dość, że ograniczyli 4K tylko dla Caymana, mimo iż mogli go dać wszystkim, którzy mają moduły i nieparowane karty. Nawet SmartHD mogłoby mieć dostęp, to jeszcze wpakowali do pakietu z Canal+.

 

I tu nawet nie chodzi o to, że dostęp jest drogi, czy wymaga cyrografu. Wystarczy kupić za 199 zł moduł NC+ na kartę na mundial i potem go sprzedać, odzyskując około 100 zł.

 

Tu chodzi o "januszowy biznes". Brak wyczucia rynku, brak godności i honoru. Jasne, wszystkie korporacje są [beep]e, ale te największe robią to z klasą. NC+ to taki bazarowy Mirek.

Ze mnie ugrali tylko tyle, że wysyłam im wypowiedzenie i nigdy z ich usług korzystać nie będę. Pisałem wyżej, że moduł NC+ wziąłem tylko ze względu na możliwość transmisji mundialu 4K, ale absolutnie nie będę płacił za to w taki perfidny sposób.

 

Uważam, że wszyscy Polacy zasługują na darmowy dostęp do meczy naszej reprezentacji w 4K. Jeśli nie ma dla wszystkich, to i ja nie płacę mimo iż dla mnie 99 zł to śmieszna kwota.

 

Tak wiem, że dostarczenie treści 4K nie jest proste, ani tanie. Jednak lepiej byłoby gdyby TVP sobie całkowicie odpuściło niż poszło na taki układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Uważam, że wszyscy Polacy zasługują na darmowy dostęp do meczy naszej reprezentacji w 4K. (...)

Trzeba płacić abonament RTV. Jak ktoś nie płaci niech nie narzeka. A jak ktoś płaci, to niech ma pretensję do tych, co nie płacą i oglądają ich kosztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na jakie 4K wyłożyła nc+?Przecież prawa transmisji kupiła TVP.Jeśli TVP zdecydowała się puścić to na satelitę to powinno by to dla wszystkich.Tyle w temacie.To nie prywatny folwark pana Kurskiego.

 

Takiś pewien :?:  bo póki co to ja mam odmienne zdanie :/

Trzeba płacić abonament RTV. Jak ktoś nie płaci niech nie narzeka. A jak ktoś płaci, to niech ma pretensję do tych, co nie płacą i oglądają ich kosztem.

Abonament to zeżarli już lutym a teraz jadą na pieniądzach z budżetu- czyli także i z moich podatków :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że z podatków dostają duże dotacje...

I co? Napiszesz z czystym sumieniem, że nie widać efektów tej dotacji? Jeszcze niedawno kpiono z zacofania TVP pod względem HD, dzisiaj rusza TVP 4K. TVP Sport została odkodowana, choć wielu mówiło, że to niemożliwe, a poprzednie zarządy nawet się na ten temat nie zająknęły, udostępniając dla DVB-T gnioty. Mundial jest dostępny w całości za darmo w jakości HD dla wszystkich Polaków, choć wiadomo, że z reklam się nie zwróci. Jak się komuś nie podobają dotacje albo sam abonament RTV, zawsze można przełączyć się na kanał CANAL+ 4K, można tam obejrzeć ze 20% meczów i to też w 4K. Raptem koszt kilkudziesięciu złotych za miesiąc. Do oglądania TVP nikt nikogo nie zmusza. Oglądać to bardzo chętnie, ale płacić nie ma komu. 

Zresztą ta dotacja to tylko takie usprawiedliwienie się z okradania płatników abonamentu RTV. Bo to nie od tej dotacji zależy to, czy ktoś płaci, czy nie (od tego kto jest prezesem TVP też nie). Wcale nie jest tak, że ktoś wcześniej płacił, a przestał, bo TVP dostała kasę z podatków albo bo prezes się zmienił... Ci, co nie płacą, robią to nagminnie, latami, nawet pokoleniami, bez względu na jakieś tam dotacje, czy perturbacje.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jeśli nie ma dla wszystkich, to i ja nie płacę mimo iż dla mnie 99 zł to śmieszna kwota.

 

Tak wiem, że dostarczenie treści 4K nie jest proste, ani tanie. Jednak lepiej byłoby gdyby TVP sobie całkowicie odpuściło niż poszło na taki układ.

 

żebyś z tej solidarności czasem z jakimiś transparentami przed siedzibą TVP się nie pojawił.

 

Masz bardzo ciekawą logikę "skoro ja nie mogę oglądać 4K to nikt nie powinien". Tak jak pisałem wcześniej, TVP4K należy tratować jako ciekawostkę i dodatek sponsorowany przez NC+ a nie finansowany z abonamentu, którego i tak pewnie nie płacicie, albo waszych podatków.A nawet jeśli się mylę to lepiej niech te pieniądze idą tutaj niż na nagrody, limuzyny, albo kolejne komisje śledcze.

 

A i NC+ też nie ma się co czepiać, wykorzystało prawo popytu i podaży, jak przystało na firmę nastawioną na zysk a nie stoi w miejscu tak jak CP, który uruchamia kolejne kanały do puszczania reklam.

Edytowane przez iksiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...