Skocz do zawartości

Inne tunery satelitarne a karta N/platformy CANAL+ (Conax)


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

A to oni tak mogą zrobić, że mogą sobie wybrać, które kanały działają na parze dekoder z kartą, a które na samej karcie???

 

Jeśli tak to po fuzji z "Nką" "Cyfra" może bez problemu przejść na "Conax" i nawet nie musiałaby wtedy wymieniać kart obecnym "Nkowiczom", a tylko "firmowe" dekodery "Cyfry" przeprogramować zdalnie na "Conax" (a da się zdalnie przeprogramować kartę z jednego systemu na drugi, bo jeśli tak, to abonentom "Cyfry" też nie musieliby kart wymieniać :D???).

 

Wiem, że pewnie trochę fantazjuję, ale taka myśl po tym co wyżej przeczytałem mnie naszła i jestem ciekaw :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to oni tak mogą zrobić, że mogą sobie wybrać, które kanały działają na parze dekoder z kartą, a które na samej karcie???

Tak.

 

Jeśli tak to po fuzji z "Nką" "Cyfra" może bez problemu przejść na "Conax" i nawet nie musiałaby wtedy wymieniać kart obecnym "Nkowiczom", a tylko "firmowe" dekodery "Cyfry" przeprogramować zdalnie na "Conax" (a da się zdalnie przeprogramować kartę z jednego systemu na drugi, bo jeśli tak, to abonentom "Cyfry" też nie musieliby kart wymieniać :D???).

Karty nie przeprogramujesz na inny system, nawet lokalnie. Myślę że będzie Simulcrypt, aż do momentu gdy się zdecydują na coś (obstawiałbym finalnie Nagravision)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Myślę że będzie Simulcrypt, aż do momentu gdy się zdecydują na coś (obstawiałbym finalnie Nagravision)

 

Rozumiem, że masz na myśli system Seca z połączeniem z systemem Nagravision, tak jak jest to obecnie w CYFRZE+. System Seca jest stosowany do komunikacji karta <-> dekoder, a samo dekodowanie "idzie" już przez system Nagravision. Oczywiście nie wiem, czy tak jest dokładnie, ale coś kiedyś tak czytałem o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, tak jest. Ale powiedz mi jakie ma znaczenie protokół wewnętrzny? Niech i będzie tunelowany NDS, byle odbiorniki z systemem Mediaguard obsługiwały.

 

Mam na myśli Seca Mediaguard (0100:0068) + Conax CAS7 (0B01:0000) + Viaccess 3.0 (0500:032A00) + Nagravision 3 (1813:020068). Zadowolony? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, aby po połączeniu się n'ki z CYFRĄ+ nadal pozostała możliwość odbioru nowopowstałej platformy za pomocą własnego, niezależnego tunera z czytnikiem uniwersalnym, bądź modułu CAM i tunera z gniazdem na taki moduł, tak jak jest to obecnie w CYFRZE+.

Taki "zestaw" systemów, jaki podałeś powyżej, śmiało mógłby zostać zastosowany w nowopowstałej platformie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie, może... :roll: Myślę, że technicznie byłoby to możliwe. Tylko nie wiem, czy takie rozwiązanie miałoby sens na dłuższą metę, bo wówczas trzeba by było nadal utrzymywać dwa "pośrednie" systemy: obecny Seca/Mediaguard i dodatkowo Conax. A tak, z czasem jeden z nich pójdzie do "odstrzału". Pytanie tylko, który... :? Chociaż z drugiej strony to CYFRA+ jest stroną "przejmującą", więc bardziej prawdopodobne wydaje się pozostawienie "zestawu" Seca/Mediaguard + Nagravision, jak jest w CYFRZE+ obecnie. Chyba, że "całość" przejdzie z czasem np. na nieparowany Conax, jak jest obecnie w TNK SD. Co jednak będzie, czas pokaże. Na razie nie ma co gdybać. Trzeba czekać. Kończymy off-topic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Właśnie mi się zdaje ze większość kanałów pomimo parowania jest już dostępna po przełozeniu karty na innym odbiorniku - ja tak mam w TNK HD.

 

A tu mam dowód że w TNK HD jest tak jak mówię https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=103&t=14558&start=3195

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeżeli chodzi Ci o wbudowany tuner naziemnej tv cyfrowej MPEG4 to oczywiście, że ma ten mały biały dekoder HD PVR-ready do niego podpinasz zewnętrzny dysk twardy min. 80GB i nagrywasz, przewijasz odtwarzasz. A pozostałe dekodery czarne z wbudowanymi dyskami to do nich podpina się taki specjalny TUNER DVB-T pod wejście usb i tez jest naziemna tv cyfrowa MPEG 4 i tak samo do większego białego dekodera model 5800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Potwierdzam karta n dekoduje kanały SMART HD w dekoderze uniwersalnym, w moim przypadku jest to Globo Opticum x402p.

Mam w związku z powyższym następujące pytanie do forumowiczów, którzy mają możliwość to sprawdzić: czy dekoduje kanały z oferty SMART HD i jakie karta TNK HD opłacona jak i nieopłacona /czyli w okresie 1 roku od ważności ostatniego doładowania/?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...