Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A tak w ogóle, TV Trwam nadaje teraz w jakimś dziwnym formacie zbliżonym do 16:9. Czyżby zmiana formatu?

Ciekawe czy to tyko wpadka czy może zamierzają w przyszłości przejść ze sztywnego 4:3 na zmienny 4:3/16:9.

 

Masz rację tez bym sobie życzył format HD, ale by KRRiT się wkurzyła, i by zabrali koncesję jak nic.

Nie rozumiem dlaczego niby KRRiTV miała by się wkurzyć o to, że jakiś kanał decyduje się na emisję swojego sygnału w lepszej jakości. W dzisiejszych czasach HD przestaje być luksusem, a zaczyna być standardem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, chyba od wczoraj ruszyła regularna emisja w 16:9, ale tylko tego co jest na żywo. Teraz jest transmitowana Msza św. z Watykanu z udziałem papieża Benedykta XVI w 16:9, logo nie jest jednak dopasowane do 16:9. Czekam na emisję 16:9 w TV Trwam wszystkich programów. Cóż, Viva Polska może się schować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I prawie wszystkie polskie anteny są na nią ustawione... Trwam jakby chciało już dawno byłoby na 13E. Ale jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze...

No właśnie, dlaczego? Dopóki byli na transp. TVP można było zgadywać że mają miejsce po okazyjnej cenie, a teraz? Myślę, że gdyby faktycznie chcieli to każda nasza platforma na HB by ich p[beep]rnęła dając miejsce, aby przyciągnąć nowych abonentów. Jedynym argumentem jaki mi przychodzi do głowy to to, że zarabiają na sprzedaży swoich zestawów satelitarnych no bo przecież te z platform rzekomo "się nie nadają do odbioru". Nie piszę tego złośliwie, mają prawo zarabiać jak wszyscy inni chcąc przeżyć, tym bardziej że bez reklam.

A tak w ogóle to miejsce tego kanału jest nie tyle na HB co w dvb-t, zamiast piątej mutacji TVNu czy Polsatu. Wtedy można by zaprzestać emisji sat. I dostaną to miejsce, trzeba tylko poczekać aż naród podziękuje swoim aktualnym dobroczyńcom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwam mnie zaskoczył. Musiałem babci na Sylwka ustawić telewizor żeby się jej poprawnie wyświetlał Trwam w 16:9. Teraz czekam na HD :D.

Najpierw niech zlikwidują tą pikselozę, którą nas raczą. Owszem, widziałem muzykę w TV Trwam w Sylwestra, ale oczy mi chciały wyjść na wierzch. Teraz mamy 4/3.

 

Viva Polska niech się schowa? Wolę VIVĘ w 4/3 niż Trwam w 16/9. Zarówno za jakość obrazu, jak i zawartość programową - w tym tą muzyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niektórych jest to jedyny pretekst, aby regularnie rozmawiać z Bogiem, więc taka tv, nawet w 3D (bo to jeszcze bardziej przyciąga) jest jak najbardziej potrzebna.

 

PS: Ostatnio widziałem program, zbiór wywiadów, w którym pochlebnie o RM i TV Trwam wypowiadali się m.in. Radosław Pazura, Maciej Orłoś, Krzysztof Ziemiec, Przemysław Babiarz i Andrzej Lampert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.tvn24.pl/-1,1730336,0,1,tele ... omosc.html

Szczególnie rozbawił mnie ten fragment:

"Przy podejmowaniu decyzji dotyczącej przyznania koncesji brane pod uwagę było kryterium zapewnienia widzom różnorodnej oferty programowej – tłumaczy Katarzyna Twardowska, rzeczniczka KRRiT. I dodaje: - Ważnym kryterium było również zapewnienie powodzenia finansowego przedsięwzięcia, jakim jest uruchomienie nadawania przez wszystkie podmioty, które otrzymały koncesję."

 

Mój komentarz: to jakie kryterium zastosowano wobec PoloTV, znanego z roznorodnej tematyki, a jakie wobec Telezakupowego TV6, jakie wobec nadawców plansz testowych :lol2:

Matrix w Polsce osiąga już takie rozmiary że nawet nie da się tych bzdur uzasadniać w sposób rażąco niesprzeczny ze zdrowym rozsądkiem. :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiadomo jakie względy decydowały o braku miejsca na MUX-ie dla TV Trwam. Tylko naiwni uwierzą w tłumaczenia KRRIT. Bardzo dobrze,że stacja przeszła na nadawanie 16/9,dobrze,że stacja się rozwija. A takowa jest potrzebna,tak samo jak fanom disco-Polo potrzebne jest Polo TV, tak samo jak fanom sportu kanały sportowe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...