Skocz do zawartości

OLED vs QLED


Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, czerstwy napisał:

 A za np 7-8 koła to tylko gdyby była gwarancja  na minimum 5 lat i to oczywiście w cenie.

Z tego co widzę to obecna elektronika ma max.5 lat gwarancji z dopłatą za to. Znajomy rok temu kupił telewizor (nie pamiętam modelu teraz) chciał nawet dopłacić do większej gwarancji i nic z tego. 5 lat to maksymalny okres. Wychodzi na to ,że sprzęt ma wytrzymać do tego okresu a potem kosz i zakup nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadostwo miałem na myśli żywotność matrycy oczywiście.Co do jakości obrazu to wiadomo z tego co sie widzi po sklepach to kosmos.Ale powiem tak u mnie działa jeszcze tv zakupiony już z 10 lat jak nie wiecej.Ten który mam u siebie w pokoju mam juz chyba z 5 lat a może i nawet więcej.I nic się z nim nie dzieje swojego czasu tez go wybierałem ze względu na obraz a nie bajery i kosztował ok 3 koła.Tylko że 42 cale bo taki chciałem.Teraz oled to w tego co widziałem w sklepach to ok 4.4 koła minimum.I co za tą kasę bujać się z gwaracjami po 2 latach?Za sprzęt w takiej cenie wymagam trochę wiecej przynajmniej te 5 lat spokoju.A tu piszecie nie ogladać takich czy innych kanałów i nie wyłączać z prądu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tracer10 napisał:

Dodam swoje.

Mój Oled się wypalił w miejscu paska programöw info po 18 miesiącach użytkowania.

Oczywiście nigdy z prądu nie wyłączałem jak i to że programy info grały może 10% ogólnego czasu.

Tv to LG OLED55B7V kupiony i użytkowany w Irlandii.

Po pierwszych zgłoszeniach wypiął się i sklep i LG.

Założyłem sprawę do sądu i czekam.

Wypalenia bynajmniej nie zniechęciły mnie do oledów, ale jak będę kupował następny to tylko z 5 lat gwarancji i nie inaczej.

Mój miał rok tylko bo za 3 lata chcieli 400 euro więcej co uznałem za przesadę bo za 500 euro więcej miałbym Panasa, ale tu już musiałem walczyć też z żonką?

Co do Oled vs Qled  to tu nie ma co porównywać bo to bez sensu.

Jest Oled [ firma obojętna ] jest Kuro, Jest plazma Panasa i gdzies dalej Qled?

 

 

Z tego co mi wiadomo w Polsce mówię to o LG nie ma problemu z wymianą matrycy ale zagranicą już słyszałem że nie jest tak łaskawie. Kwestia czasu a i Samsung wejdzie w tą technologię i tu może coś się zmieni. Masz rację że sztuka jest nie równa sztuce i zdarzają się na start kiepskie matryce i  stąd im dłużej można jest na zwrot tym lepiej. Panasonic,  SONY i Philips nie uznają tego typu wypaleń i tu LG nadrabia  ceną i serwisem. Na ten moment 5 lat gwarancji producenta daje Sony i Panasonic a reszta firm tylko ubezpieczenia. 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tracer10 napisał:

To nie żaden dramat, tylko zdarzają się buble jak np. mój.

Każda technologia ma swoje minusy i tv każdej technologi się psuje.

Mimo to polecam Oled byle z gwarancją 5 lat.

Zresztą podstawą przy takich zakupach jest dobry serwis jak powstaną problemy.

 

Nie trafił ci się bubel, tylko po po prostu ta technologia tak ma i będzie mięć do jej handlowego końca. Jednym wypalili się szybciej, bo kładą laskę, włączają i oglądają. Inni prawie z zegarkiem w ręku cyklicznie zmieniają kanały, by uniknąć statycznego obrazu w postaci logo itp. HDTVpolska, to żadna wyrocznia, bo owszem, panowie mają wiedzę ale sprytnie nią manipulują. Każdy się domyśli dlaczego tak robią. Chyba nie sądzisz, że na największym koreańskim lotnisku firma LG również zainstalowała buble?

 

W styczniu 2018 roku firma LG zainstalowała kilkadziesiąt telewizorów OLED w kilku salonikach VIP linii Korean Air (Korean Air Miler Club Lounge) na lotnisku w mieście Inczon w pobliżu Seulu. To główny, największy  i najważniejszy port lotniczy w Korei Południowej, tak więc instalacja miała charakter prestiżowy, ponieważ z marketingowego i reklamowego punktu widzenia lotniska są miejscami strategicznymi. Na przykład główni rywale LG często reklamują swoje najnowsze produkty nie gdzie indziej, lecz właśnie na lotniskach. Niestety, jak podaje portal zdnet.com, niespełna trzy miesiące po instalacji OLED-y zaczęły przejawiać oznaki wypalenia. Podczas zmiany obrazów, na ekranach OLED pokazujących harmonogram odlotów widać było grubą białą linię pomiędzy nagłówkiem, a tabelą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, andi64 napisał:

@tracer10

Przeciez w EU masz 2 lata gwarancji a poza tym gdzie Ty kupujesz ze tak drogo za 3 lata.

W Saturnie czy Media Markt za 5 lat jest 120€ za Q-Leda i150€ za Oleda. 

 

Akurat ta regulacja nie tyczy się Irlandii co już sprawdziłem, a kupiłem w Soundstore i wtedy chcieli tyle ile pisałem.

O jakim ty Saturnie mówisz? Czytaj pierwszy post dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Zbycho napisał:

Mam oleda LG juz ponad rok telewizor rewelacja pod każdym względem 55 cali z 5 -letnia gwarancja poprzedni samsung wypalil sie po dwoch latach także tylko oled nic mu nigdy nie dorówna

 

5 lat producenta czy ubezpieczenie jakie dają sklepy  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Zbycho napisał:

Mam oleda LG juz ponad rok telewizor rewelacja pod każdym względem 55 cali z 5 -letnia gwarancja poprzedni samsung wypalil sie po dwoch latach także tylko oled nic mu nigdy nie dorówna

Chyba ekran w telefonie bo o tv nie slyszalem i to juz po dwoch latach

3 minuty temu, tracer10 napisał:

Akurat ta regulacja nie tyczy się Irlandii co już sprawdziłem, a kupiłem w Soundstore i wtedy chcieli tyle ile pisałem.

O jakim ty Saturnie mówisz? Czytaj pierwszy post dokładnie.

Przytoczylem przyklad Saturna w DE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, śmiechu warte napisał:

 

Przestań bredzić. Nie trafił ci się bubel, tylko po po prostu ta technologia tak ma i będzie mięć do jej handlowego końca. Jednym wypalili się szybciej, bo kładą laskę, włączają i oglądają. Inni prawie z zegarkiem w ręku cyklicznie zmieniają kanały, by uniknąć statycznego obrazu w postaci logo itp. HDTVpolska, to żadna wyrocznia, bo owszem, panowie mają wiedzę ale sprytnie nią manipulują. Nawet głupek się domyśli dlaczego tak robią. Chyba nie sądzisz, że na największym koreańskim lotnisku firma LG również zainstalowała buble?

 

W styczniu 2018 roku firma LG zainstalowała kilkadziesiąt telewizorów OLED w kilku salonikach VIP linii Korean Air (Korean Air Miler Club Lounge) na lotnisku w mieście Inczon w pobliżu Seulu. To główny, największy  i najważniejszy port lotniczy w Korei Południowej, tak więc instalacja miała charakter prestiżowy, ponieważ z marketingowego i reklamowego punktu widzenia lotniska są miejscami strategicznymi. Na przykład główni rywale LG często reklamują swoje najnowsze produkty nie gdzie indziej, lecz właśnie na lotniskach. Niestety, jak podaje portal zdnet.com, niespełna trzy miesiące po instalacji OLED-y zaczęły przejawiać oznaki wypalenia. Podczas zmiany obrazów, na ekranach OLED pokazujących harmonogram odlotów widać było grubą białą linię pomiędzy nagłówkiem, a tabelą.

 

Podaj mi skalę tych wypaleń od początku istnienia matryc OLED??? Jeśli tak jesteś negatywnie nastawiony do OLED to na pewno LCD jest lepszą technologią którą nie ma wad jak OLED.  Ok nie mówię że nic się nie dzieję w tym temacie ale na pewno nie jest w takiej skali jak piszesz. Co do lotniska to był test który nie miał prawa wypalić z wiadomych przyczyn i brak możliwości czyszczenia samej matrycy że względu non stop włączony  telewizor . 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy

Ja mimo długiej lektury co do gwarancji kiedy zobaczyłem te trzy linie u mnie do dziś nie wiem co i jak.

Zależy dużo gdzie kupisz.

Sieć tych samych sklepöw wymieniła całe Tv kolesiom po bodaj 3 latach użytkowania, a mieli też tylko rok gwarancji.

Mieli też LG  OLEDA, też wypalenia, ale bez problemöw poszło.

Kilku innych obeszło się smakiem po roku z hakiem i walczą jak ja o swoje.

Została im przedstawiona jedynie propozycja wymiany matrycy za 1.170 euro heh.

 

Jestem jednak optymistą bo Irlandia nie przyjęła w.w regulacji unijnej o 2 letniej gwarancji twierdząc, że ma swoje lepsze prawa zabezpieczające klientów.

Jak się dowiedziałem tym batem na takie LG czy Sony jest tzw. mały sąd.

Poczekamy zobaczymy.

Co do mojego tv to jak najbardziej działa, można oglądać, są tylko linie zielone raz widoczne mniej raz bardziej.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tracer10  robiłeś  czyszczenie matrycy   tą godziną  ???  

 

1 godzinę temu, tracer10 napisał:

@śmiechu warte

Jesteś w formie co?

Bredzić to tylko ty na tym forum co regularnie pokazujesz w różnych tematach.

 

Kolega nie lubi po prostu tej technologii i stąd tak a nie inaczej,  myśli że LCD to jest TV bez awaryjny w porównaniu z OLED ")

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, czerstwy napisał:

A na czym polega to czyszczenie 1h matrycy?

 

Ogólnie jest tak że jak telewizor chodzi więcej niż 4 godziny mam na myśli OLED to po wyłączeniu tv tak zwane stan-by  robi się czyszczenie  matrycy , trwa około 15 minut a tą  godzina to ją powinno się robić jak dobrze pamiętam powyżej 2000 tyś godzin ale jak jest potrzeba tzn w takiej sytuacji jak  ma tracer10 gdzie ma  jakieś kreski to można ją uruchomić i w zasadzie powinno pomóc w zasadzie bo jednym pomaga a drugim nie. 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak że jak oglądasz 4 godziny to musisz zaraz wyłączyć TV żeby wykonała się kompresja lub czyszczenie matrycy ale chodzi o to że jak po wyżej 4 godzin oglądasz i po to to jest żeby wyczyścić matryce po długim oglądaniu a w sklepie jest tak że jak chodzi po wyżej 4 godzin to oni wyłączają wszystkie z  gniazdka i potem dziwota że coś tam zostało na ekranie  , skoro tv nie mógł wykonać czyszczenia matrycy. Chyba dobrze że jest coś takiego , że się samo odbywa i że nie musisz o tym pamiętać ??? Taka technologia i nic na to się nie poradzi a mało tego jak serwis dojdzie do tego że nie były wykonywane tego typu operacje  to ma prawo odmówić gwarancji , bo ktoś już miał taki przypadek , bo robił to samo co sklep wyłączał z kontaktu TV jak szedł spać :) 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie myślisz że zrozumiałem 4 h oglądania leci hit np Ligi angielskiej  ale co tam trzeba czyścić matryce.Ale chyba na dzień dzisiejszy nie stać mnie na ten tv.I nie mam tu na myśli swoich  finansów tylko bzdur z czyszczeniem po 15 minut matrycy codzienni czy co drugi dzień.Czy jakieś wypalania pikseli i reklamowania tego.Nie mam na to ani czasu ani ochoty.Poczekam może bardziej to dopracują i zobaczę jak ten tv będzie się sprawował u siostry.Tym bardziej że obecny tv działa dobrze i nic sie z nim nie dzieje.Chyba że gdzieś mi wpadnie za bardzo atrakcyją cenę.Ale ja raczej nie śledzę  cen.Co do wyłącznia z gniazdka od prądu to każdy jeden sprzęt u mnie jest tak wyłączony jak nie korzystam.Nie wyłączam niczego do pozycji czuwania tylko całkiem z prądu.Oczywiście gdy nie będę korzystał przez minimum kilka godzin.U mnie często nikogo nie ma w domu przyjdzie np burza i same boxy z E2 gdyby spaliło to jestem blisko 3 koła w plecy.A jeszcze gdyby tv ,ruter,laptop to juz się robi duża kwota.Ale elektronikę teraz tak robią że raczej nie powinno się wyłączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę jeszcze poczekasz a czytając co piszesz to nie jest technologia dla Ciebie i bardziej bym kierował się z LCD QLED  lub w taki model SONY XF9005  i tu będziesz mógł spać spokojnie. Ten co wie z czym się je mam na myśli OLED to nie ma czego się obawiać  a tylko cieszyć się z obrazu jaki daje właśnie OLED. Ja na ten moment widzę  3 modele które są warte uwagi - kupna 

Samsung QLED Q85 - Q90

LG  C9 OLED 

SONY XF9005 albo wersja nowsza XG9505 

 

Nie zrozumiałeś co mam na myśli  , bo ja nie pisałem że 4 godzin i czyszczenie matrycy a tylko że jak oglądasz po wyżej 4 godzin i wyłączasz go do spania to wykonuje się czyszczenie matrycy i nie tylko w LG ale wszystkie  OLED tak maja , także nie  wiem w czym jest problem według Ciebie ?? A jak byś miał tak w LCD to co byś napisał że też jest źle ?? Ciężko ludziom dogodzić że nic nie muszą robić a i tak jest  wielki problem :)  Jak pisałem nie dla każdego jest OLED  :) 

 

Z tym wyłączaniem z gniazdka to podziwiam  Cię że chce Ci się w to bawić , bo ja już wyłączam to tylko jak wyjeżdżam na więcej niż jeden dzień  a tak zostawiam wszystko w Stan-by , bo szkoda było mi w to się bawić i jeszcze czekać aż wszystko się po ustawia ale każdy robi jak uważa żeby zaoszczędzić parę zł  :) 

 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem doskonale o tym czyszczeniu i o tym właśnie pisałem.I wiem że nie dotyczy to tylko LG bo pisałeś o oledzie a nie LG.Nie wiesz w czym problem policz sobie nawet co drugi dzień  to czyszczenie ile to trzeba pościęcić czasu w miesiacu lub nie wspominam o roku.Takie dbanie i poświęcanie czasu tv to dla ludzi co pracują po 8h dziennie lub emerytów.U mnie nic się nie przestawia po wyłączeniu z prądu  tylko dłużej sie uruchami a wyłączam bo z tv  i boxów na tygodniu głównie korzystam wieczorami więc wyłączenia są na blisko dobę.Natomiast jak jestem w domu głównie weekend to taki np laptop czy jestem w domu czy  na podwórku jest odpalony  tv stan czuwania a boxy tez odpalone.I nie wiem o jakich oszczędnościach mówisz tych paru zł?Za prąd?Bo znajomi juz mieli takie przypadki o jakich pisałem podczas burzy.I zarobili nie kilka zł?U mnie sprzęt ma być ustawiony i ma grać a nie mam go latać pucować itp.W zeszłym roku kupiłem taką antenkę https://hollex.pl/antena-laminas-ofc-1200-pm-wzmocniona-p-520.html   i co myślisz że ja będę pucował szmatką albo siłownik rozbierał i czyścił smarował?Wywalę i kupię następny zamiast się bawić.Podobnie też jednym z boxów jakie kupiłem w zeszłym roku https://hollex.pl/odbiornik-vu-ultimo-4k-s2x-fbc-multistream-p-887.html   ustawiony i ma grać bo od tego jest.Mam dostęp do większej ilości kanałów np 4K bo odbieram nie tylko HB czy Astrę i pomyslałem o fajnym tv.Ale chciałbym żeby bez wzgledu co ogladam wytrzymał minimum 5 lat bez większych problemów.A tu piszecie że jak nie będę pucował szmatka ekranu godzinami w skali miesiaca to mi nie uznają reklamacji.Dla Ciebie to jest normalne?Dla mnie nie.A te Qledy z tego co widziałem nie mają aż tak dobrego obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@XMAREKK30

Jasne, że ustawiam co jakiś czas odświeżanie pixeli, ale nie za często.

Jak miałem pierwszy kontakt z supportem LG to polecili mi 6x zrobic tą operację pod rząd, czyli po każdym wyłączeniu TV robił co miał robić, ale to nie pomogło.

@czerstwy

Czyszczenie matryc  to zwykła i w niczym nie uciążliwa procedura. TV potrzebuje ok godziny [ przynajmniej LG ] na odświeżanie pixeli więc najlepiej ustawić to na noc.

I nie jest też tak, że jak miesiąc tego nie zrobisz to świat się zawali?.

Masz jakieś złe emocje co do tej procedury?.

Tak jak ty uważam, że tv ma grać tyle ile komu pasuje i na jakim kanale mu pasuje bez świrowania, że coś się stanie.

Jak czytałem przed zakupem HDTV forum gdzie ludzie takie cyrki odstawiali ze swoimi tv to za głowę się łapałem, ale to tylko paru było takich co szukali z lupami jakichś problemów w obrazie, robili zdjęcia drogimi aparatami po czym wrzucali na kompa i heja szukanie problemów, porównywanie ze zdjęciami sprzed tygodnia czy coś się nie pokazało.

Parodia mówię ci, ale reszta ich gasiła zwykłym pytaniem po co kupiłeś Oleda? żeby dostac joba? Są co niektórzy nieźle porypani, ale to norma.

Jak mi nie wyjdzie w sądzie i LG nie naprawi to następnym TV też będzie Oled i całkiem możliwe, że znowu LG [ choć może Panas ] tylko postaram się kupić z długą gwarancją bo w tym zakupie ewidentnie dałem ciała w tej kwestii.

Wystarczyło wtedy kiedy kupowałem pojechać do Dublina gdzie były w różnych miejscach różne długości gwarancji za różną dopłatą, ale nie miałem czasu tracić dzień na dojazdy.

Edytowane przez tracer10
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czerstwy napisał:

Zrozumiałem doskonale o tym czyszczeniu i o tym właśnie pisałem.I wiem że nie dotyczy to tylko LG bo pisałeś o oledzie a nie LG.Nie wiesz w czym problem policz sobie nawet co drugi dzień  to czyszczenie ile to trzeba pościęcić czasu w miesiacu lub nie wspominam o roku.Takie dbanie i poświęcanie czasu tv to dla ludzi co pracują po 8h dziennie lub emerytów.U mnie nic się nie przestawia po wyłączeniu z prądu  tylko dłużej sie uruchami a wyłączam bo z tv  i boxów na tygodniu głównie korzystam wieczorami więc wyłączenia są na blisko dobę.Natomiast jak jestem w domu głównie weekend to taki np laptop czy jestem w domu czy  na podwórku jest odpalony  tv stan czuwania a boxy tez odpalone.I nie wiem o jakich oszczędnościach mówisz tych paru zł?Za prąd?Bo znajomi juz mieli takie przypadki o jakich pisałem podczas burzy.I zarobili nie kilka zł?U mnie sprzęt ma być ustawiony i ma grać a nie mam go latać pucować itp.W zeszłym roku kupiłem taką antenkę https://hollex.pl/antena-laminas-ofc-1200-pm-wzmocniona-p-520.html   i co myślisz że ja będę pucował szmatką albo siłownik rozbierał i czyścił smarował?Wywalę i kupię następny zamiast się bawić.Podobnie też jednym z boxów jakie kupiłem w zeszłym roku https://hollex.pl/odbiornik-vu-ultimo-4k-s2x-fbc-multistream-p-887.html   ustawiony i ma grać bo od tego jest.Mam dostęp do większej ilości kanałów np 4K bo odbieram nie tylko HB czy Astrę i pomyslałem o fajnym tv.Ale chciałbym żeby bez wzgledu co ogladam wytrzymał minimum 5 lat bez większych problemów.A tu piszecie że jak nie będę pucował szmatka ekranu godzinami w skali miesiaca to mi nie uznają reklamacji.Dla Ciebie to jest normalne?Dla mnie nie.A te Qledy z tego co widziałem nie mają aż tak dobrego obrazu.

 

Cały czas Ci tłumaczę że to się dzieję jak wyłaczysz  telewizor i jak pisał tracer10 to jest proces którego ty jako użytkownik nie odczuwasz bo to nie jest proces godziny a tylko 15 Max minut  , także nie wiem w czym tu jest problem,  skoro i tak go wyłączysz. Tylko o jednym trzeba pamiętać że jak go już  wyłączysz to trzeba odczekać aż usłyszysz pykniecie jako że TV  się wyłączył. W Panasonic mruga dioda czerwona i jak przestanie mrugać to wiadomo że koniec a w LG  jest to trochę głupio rozwiązane ze trzeba nasluchiwac. Ja jak wyłączam TV to nie włączam go za  5 minut , także w tym przypadku jest wszystko  w porządku. Dla jedynych będzie to problem takie coś ale po kilku razach można się do nauczyć.

 

Pewnie widziałeś filmik z porównaniem Q90 z LG B9  i tam widać jak agresywnie działa wygaszanie lokalnie  że w LG było widać gwiazdy a w Q90 większości jak by z gasły. Ogólnie OLED lepiej się prezentował w tym porównaniu bo gdzie miało być czarne to było a Q90 było widać fiolet zamiast czerni. Ja z chęcią bym chciał OLED od Panasonic GZ950 bo to jest konkurent dla C9 ale sam Smart TV jest słaby i to jest jedyna wada jako telewizor a że serwis jest taki nie inny to już nie winna ludzi tam pracujących  a bardziej polityki Panasonic że nie uznają matrycy wypalonej , mówiąc taka technologia. Musisz sam sobie odpowiedzieć co jest lepsze dla Ciebie czy OLED czy LCD  i tu  wady  i tam wady  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...